Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

120

Вишня-смачний і дуже корисний продукт, і в нашій культурі використовується в самих різних стравах. Вареники, пироги, варення, компоти — більшості з нас це знайоме з дитинства. На жаль, не у всіх регіонах можна виростити хороший урожай через кліматичні умови. На допомогу приходять спеціально виведені сорти, такі, як морозостійка тургеневка, яка легко витримує навіть дуже низькі температури.

Зміст

  • Опис сорту вишні тургенівка

    • Переваги та недоліки сорту
  • Особливості посадки

    • Вибір місця
    • Схема розміщення
    • Покрокова інструкція
    • Відео: посадка саджанців вишні
  • Догляд

    • Коренева система
    • Підгодівля
    • Полив
    • Обрізка крони

      • Відео: обрізка вишні
    • Підготовка дерева до зимівлі
  • Хвороби і шкідники

    • Таблиця: основні хвороби вишні, способи боротьби з ними

      • Фотогалерея: чим хворіє вишня
    • Таблиця: комахи-шкідники і способи боротьби з ними

      • Комахи, що завдають шкоди вишні сорту тургенєвська, на фото
  • Збирання врожаю
  • Відкликання

Опис сорту вишні тургенівка

Тургенівка — сорт вишні, виведений в 1979 році селекціонерами внииспк шляхом відбору сіянців вишні сорту жуковська. Рекомендований для вирощування в південних (північна осетія) і центральних (брянськ, орел, курськ, білгород, липецьк) регіонах.

У народі цей сорт називають тургенєвська.

Доросле плодоносне дерево досягає 3,5 м у висоту і має назад пірамідальну крону середньої густоти. Нирки конусоподібні, 0,5 см, листя темні, вузькі, овальної форми з зазублинами по краю.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Тургенєвка цвіте в середині травня

Цвіте дерево в середині травня, плодоносити починає на початку липня. Плоди-темно-червоні, до 5 г вагою і до 2 см в найширшій частині. Мають кисло-солодкий смак з дегустаційною оцінкою 3,7 бала з 5, м’якоть від кісточки легко відділяється. Тургенєвка відноситься до високоврожайних сортів і дає від 12 до 25 кг плодів з дерева, в залежності від віку.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Плоди вишні тургенєвка-темно-червоні, кисло-солодкі на смак

Сорт частково самозапильний — якщо поруч ростуть інші сорти вишні, врожайність набагато підвищується. Як запилювачів рекомендуються фаворит, любська, молодіжна, мелітопольська радість.

Переваги і недоліки сорту

Основною перевагою сорту вважають високу врожайність. Тургенєвка стійка до більшості грибкових захворювань. Ще один важливий плюс-висока морозостійкість. Дерева відмінно зимують при-35ос. Правда, не всі нирки проходять випробування холодами, квіткові якраз не відрізняються високою стійкістю до заморозків, і це найбільш істотний недолік сорту.

Особливості посадки

Орієнтовні параметри оптимальних саджанців для посадки: 1-1, 2 м заввишки,з діаметром штамба близько 1-1, 5 см.коренева система повинна бути добре розвинена і мати розміри до 30 см. При покупці важливо уважно оглянути рослину, щоб на ньому не було ран, порізів на стовбурі і гілках. Кращий вік саджанця-один-два роки. Деревця старшого віку будуть приживатися гірше і повільніше.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

При покупці саджанців уважно огляньте їх-сухі і гнилі тканини неприпустимі

Вибір місця

Для висадки саджанців тургенєвки важливо правильно вибрати місце. Воно повинно бути відкритим і сонячним, але захищене від впливу сильного вітру. Шкідлива для цього сорту і висока вологість грунту, тому низини біля водойм не підійдуть.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Вишню потрібно посадити на добре освітленому місці, бажано поруч з огорожею

Найкращим місцем для посадки вважаються сонячні безвітряні схили з легкими грунтами і заляганням грунтових вод не вище 1,5 м.пересадку вишня переносить погано, тому до вибору місця потрібно підійти відповідально.

Схема розміщення

Розмітку ділянки для посадки вишні сорту тургенєвка роблять за схемою 3 х 3 м.вона вважається оптимальною для гарної врожайності. Перед посадкою викопують ями розміром 85 х 45 х 45 см.засипають туди добрива: у відро перегною додають 200 г суперфосфату, 400 г деревної золи, 50 г калійної суміші.

Якщо грунт кислий, можна внести 200 г вапна.

Покрокова інструкція

У південних районах вишню можна садити навесні і восени, в більш холодних — тільки навесні.

  1. перевіряють кореневу систему саджанця. Якщо є пошкоджені частини корінців, потрібно їх обрізати. За 3-4 години перед посадкою деревця опускають у воду.
  2. в яму ставлять кілочок, який буде підтримувати рослина.
  3. саджанець встановлюють так, щоб рівень землі був на 3-4 см нижче рівня кореневої шийки. Корінці потрібно добре розправити.
  4. засипають землею, злегка струшуючи саджанець, щоб грунт заповнив порожнечі.
    Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

    Кореневу шийку не можна засипати землею

  5. у перші дні рослину поливають рясно, потім коло біля штамба мульчують і поливають раз в день і рідше.

Відео: посадка саджанців вишні

Догляд

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Правильний догляд-запорука гарного врожаю і здоров’я дерева.

Коренева система

Особливо важливо дотримуватися всіх правил догляду в перший рік після посадки саджанця. Оскільки в першу чергу розвивається коренева система, їй потрібно створити всі умови-пристовбурні кола повинен бути широким, щоб волога надходила до найвіддаленіших корінців. Не допускається утворення кірки або пересушування грунту. Її потрібно регулярно рихлити і мульчувати.

Багато фахівців радять сіяти в міжряддях сидерати-горох, люцерну, квасолю, які насичують грунт азотом.

Підживлення

Добрива вносять в залежності від результатів зростання в першому році. Якщо приріст за сезон менше 60 см, восени додають відро перегною з додаванням 100 г суперфосфату. Наступну обов’язкову підгодівлю роблять навесні, коли тільки починається цвітіння. Суміш: селітра, суперфосфат подвійний і сіль калію в пропорції 20:10:5 г.наступна підгодівля перегноєм знадобиться не раніше ніж через 3 роки.

Через 3-4 роки, коли вишня набере силу, а крона стане широкою, грунт в прикореневому колі задерняют.

Полив

Основна мета поливу-забезпечити вологою коріння дерева, що знаходяться на глибині 40-45 см.при цьому зайвої води бути не повинно, інакше грунт почне закисати. Перший раз полив проводять відразу після цвітіння, додаючи добрива. Другий — коли дозрівають ягоди, щоб вони в достатній мірі набралися вологи. На один полив оптимальна кількість води — 3-6 відер (залежить від вологості повітря, погоди).

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Для поливу вишні потрібно 3-6 відер води

Обрізка крони

З настанням весни після першої зимівлі саджанцям знадобиться обрізка. Починається вона з укорочення головного провідника на 20 см.при будь обрізку в подальшому потрібно стежити за «чистотою» штамба — на відстані 45-50 см від грунту всі пагони видаляються. Вище цього потрібно вибрати 5-6 добре розвинених пагонів, спрямованих в різні боки, і їх залишити. Це скелетні гілки крони.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

З першого року життя у деревця формують крону

На другий рік життя першу обрізку проводять навесні, видаляючи гілки, що ростуть всередину, і скорочуючи інші. Восени можна ще раз обрізати дерево на зиму, але досвідчені садівники не рекомендують цього робити, щоб перед настанням холодів не наносити рани дереву. Санітарну обрізку проводять в будь-який час року, видаляючи всі ослаблені хворобою, сухі або пошкоджені гілки.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Хворі і сухі гілки видаляють в будь-який час року

При будь обрізку роблять акуратні рівні зрізи і обов’язково замазують рани садовим варом, щоб в подальшому не почалися процеси гниття і утворення дупла. Видаленню підлягає і прикоренева поросль, яка забирає частину харчування у саджанця, заважаючи йому нормально розвиватися.

Відео: обрізка вишні

Підготовка дерева до зимівлі

Стовбур восени білять, захоплюючи і основні скелетні гілки. Для того щоб знищити можливих шкідників і не допустити їх зимівлі в корі, в розчин вапна додають мідний купорос. З появою снігу пристовбурні кола «вкривають» заметом, а зверху посипають звичайними тирсою. Для молодих дерев незайвим буде додаткове укриття з соснового гілля-їм обв’язують дерево відразу після побілки.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Перед холодами стовбур вишні білять, захоплюючи скелетні гілки

Виготовлення плетених меблів своїми руками

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

З давніх часів люди виготовляли собі предмети побуту своїми руками. Меблі робили з дерева, а також плели з верби, лози, ротанга та інших відповідних матеріалів. Такі предмети інтер’єру функціональні, витончені, неповторні, їх можна зробити самостійно. Плетені меблі з лози своїми руками буде виглядати набагато оригінальніше, ніж покупна. Виготовлення не займе багато часу.

Зміст

  • Історія життя плетених меблів
  • Плюси і мінуси плетених меблів

    • Фотогалерея: різні предмети плетених меблів
  • Підготовка до виготовлення

    • З чого можна робити плетені меблі

      • Вербова лоза
      • Очерет
      • Бамбук
      • Ротанг
      • Допоміжні матеріали для каркаса
    • Поради щодо вибору матеріалу
  • Різновиди плетінь

    • Фотогалерея: види плетіння
  • Інструмент
  • Як плести меблі з прутів: покрокова інструкція

    • Як сплести стілець з верби або ротанга
    • Відео: плетіння крісла своїми руками
  • Оздоблення виробів
  • Як доглядати за плетеними меблями і лагодити її

Історія життя плетених меблів

Плетіння меблів — процес захоплюючий і корисний. Докласти зусиль і сплести неординарні і функціональні предмети інтер’єру-доступно для кожної людини, яка любить творчість і не вміє лінуватися.

Придбати готові плетені меблі для дачі та саду за низькими цінами можна в компанії купістол.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Ось так виглядало ліжко, сплетене в стародавньому єгипті

Поширенню і популяризації такого виду рукоділля в росії сприяло розташування селищ біля водойм, де виростали основні види природного матеріалу для плетіння. Справжні майстри своєї справи жили і творили в різних губерніях. Московська, нижегородська, костромська, іванівська, володимирська, ярославська області славилися подібними виробами.

плетені вироби знаходять археологи в різних точках світу-єгипті, близькому сході, європі. Предмети з лози, вербового прута, ротанга, очерету, папірусу та інших відповідних матеріалів завжди були затребувані в побуті: кошики, ящики для білизни, коляски, знаряддя для лову риби, вази.

Поступово плетені вироби зі звичайних будинків перекочували в інтер’єр забезпечених людей, ставши красивою, витонченою меблями. Багато плетені вироби в xx столітті були затребувані російською знаттю. Їх стали виробляти не тільки кустарі-одинаки, а й цілі артілі, учасники яких навчалися в спеціально відкритих школах плетіння.

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

У будинках аристократів плетеними були цілі гарнітури

Захоплення плетеними меблями прийшло від князя голіцина, який, побачивши подібні вироби за кордоном, впровадив у себе в маєток цей вид прикладної творчості, створивши спеціалізовану майстерню.

Майстри цього виду рукоділля плели:

  • меблі (кушетки, дивани, стільці, столи, шезлонги, крісла, гойдалки, люльки, ширми, етажерки);
  • приналежності для подорожей (валізи, саквояжі, сумки, скрині);
  • предмети побуту (кошики різних розмірів, вази, хлібниці, тарілки, цукерниці);
  • іграшки (брязкальця, машинки, посуд і меблі для ляльок).

з лози робили і підвісну меблі.
Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та догляду

Найчастіше меблі плетуть з ротанга, лози та верби

У наш час це ремесло теж не забуте. Плетені меблі можна придбати в спеціалізованих магазинах або у майстрів. Але можна випробувати себе, спробувати свої сили в цьому виді прикладного мистецтва. Зробивши з лози меблі для дачі, заміського будинку або лоджії, ви зможете стати володарем неповторного елемента інтер’єру.

Плетені вироби можна побачити на полотнищах художників світових величин: люльку на картині рембрандта «святе сімейство», кошики у пітера брейгеля старшого «сінокіс», кошичок в руках служниці, зображеної пітером де хохом («хазяйка й наймичка»), предмети побуту на картині яна вермеєра «молочниця» та ін.

Плюси і мінуси плетених меблів

Виготовлення плетених меблів своїми руками — процес досить тривалий і трудомісткий, але отриманий результат зможе привести в захват усіх.

Плетені меблі має ряд переваг:

  1. низька собівартість. Коштує вона набагато нижче інших видів меблів.
  2. екологічна чистота. Матеріали використовуються для плетіння тільки натуральні. Вони не завдадуть шкоди людині при експлуатації.
  3. легкість конструкцій. Маса меблів невелика, її неважко переносити або пересувати.
  4. простота в догляді. Щоб меблі служила довго і справно, не потрібно використовувати якісь спеціальні засоби, досить протирати її вологою ганчірочкою і не залишати надовго під дощем або прямими сонячними променями.
  5. відсутність специфічного запаху, який практично завжди супроводжує меблі зі штучних матеріалів.
  6. унікальність. Неповторний вигляд такого елемента інтер’єру завжди притягує погляди.
  7. довговічність. При правильному догляді плетені меблі, може прослужити не один десяток років.

Але є один істотний мінус-нестійкість до деяких кліматичних умов (може розмокнути під сильним дощем або розсохнутися під тривалим перебуванням на спеці). До того ж навіть при самому якісному плетінні з роками деякі частини виробу можуть розплітатися. Лагодити при цьому їх дуже складно.

Меблі можна сплести самостійно, якщо уважно вивчити технологію цього процесу і чітко слідувати покроковим інструкціям.

Фотогалерея: різні предмети плетених меблів

Сорт вишні тургенєвка-особливості посадки та доглядувишукано виглядає такий диванчик у вуличному інтер’єріСорт вишні тургенєвка-особливості посадки та доглядуу цій кушетці відмінно поєднуються плетені елементи з декоративною оббивкоюСорт вишні тургенєвка-особливості посадки та доглядуцілі меблеві комплекти можна виготовити своїми руками з натуральних матеріалівСорт вишні тургенєвка-особливості посадки та доглядуяк приємно сісти і погойдатися в такому кріслі з лозиСорт вишні тургенєвка-особливості посадки та доглядуліжко з лози виглядає стильно і самобутньо

Підготовка до виготовлення

Процес плетіння меблів не можна назвати швидким, підготовка до нього теж займає чимало часу.

З чого можна робити плетені меблі

Для плетіння меблів можна використовувати різні матеріали, вибір яких обмежений кліматичними умовами тієї чи іншої країни. Головне, щоб сировина була міцною, гнучкою і пружною.

Весь використовуваний матеріал можна розділити на основний і допоміжний.

Для плетіння можна застосовувати:

  • верба;
  • береста;
  • лико;
  • соснова стружка;
  • рогіз;
  • оброблена серцевина очерету (педдіг);
  • пальмове листя (кокосові та мавританські);
  • ротанг (ліана);
  • луфа (рослинна губка з греції);
  • очерет;
  • бамбук;
  • листя банана;
  • верба;
  • черемха;
  • ліщина;
  • зовнішня оболонка кокосової пальми та ін.

Не всі з перерахованих матеріалів підходять для плетіння великих масивів меблів, оскільки не володіють достатньою міцністю, щоб витримати вагу людини.

Вербова лоза

Традиційно для плетіння використовують вербові прути, які називають диво-матеріалом. Верба «дарує» сировину, яка поєднує в собі гнучкість і пружність. Саме ці якості особливо цінуються в плетінні.

&1&

Очищені вербові прути готові до використання

Існує багато різновидів цього дерева, у кожного є свої особливості використання. З давніх-давен вербову лозу використовували для рукоділля, створюючи як побутові предмети, так і елементи прикраси інтер’єру. Червоноквітник( тальник), козяча верба (верба), лавроволиста (рокитник), мигдальна та інші чагарникові види — найбільш придатний матеріал для плетіння.

Топи, трав’яні болота, змішані ліси — місця зростання верболозу. Майстри своєї справи застосовують їх вибірково-одні сорти набувають для грубого плетіння, інші — для створення витончених штучок.

&1&

Меблі з вербової лози дуже витончена

Заготівля вербової лози здійснюється восени, взимку і ранньою весною. У ці періоди можна запастися відповідними прутами, тому що в рослині закінчилися процеси вегетації.

З прутів, заготовлених восени і взимку, важко знімати кору, а ось матеріал, запасений на самому початку весни (коли тільки починається сокорух), – найкращий для плетіння.

Допомогти в здиранні верхнього шару з прутів допоможе додаткове вимочування або кип’ятіння.

Гілки черемхи, ліщини, горобини також можна застосовувати для плетіння меблів, але їх використання не так поширене. Черемхові прути більше підходять для початківців, тих, хто тільки пізнає ази плетіння.вони більш податливі, їх простіше розрізати, згинати і виконувати інші маніпуляції при плетінні.

Очерет

У плетінні використовують один з видів цієї рослинної сировини — озерний. Більше підходить очерет, що росте в південних районах.

Збирають очерет в кінці червня — початку липня і сушать в тінистих місцях. З нього роблять довгі тонкі прути товщиною 1 мм — педдіг, який затребуваний при створенні «ажурних» елементів меблів (спинок сидінь, декоративних елементів).

&1&

Очерети укладені в снопи для зберігання

Бамбук

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&