Вирощування кімнатних або домашніх лілій — від посадки в горщик до зберігання після цвітіння

95

Серед кімнатних квітів почесне місце займають лілії з яскравою соковитою зеленню, прекрасними великими квітами і тонким ароматом. Звичайно, мова йде не про садових ліліях, які можуть у висоту досягати півтора метрів і більше. Будинки в горщиках вирощується компактна лілія кімнатна різних видів і сортів.

Передмова

Для домашнього вирощування використовуються східні, азіатські гібриди, довгоквіткові лілії, золотисті, прекрасні, карликові, королівські. Крім того, кімнатні рослини амариліс і гіппеаструм з сімейства амарилісові в народі також носять назву лілії домашні, тому як їх квітки дуже схожі на справжні лілії.

Зі статті ви дізнаєтеся про те, як правильно посадити кімнатну лілію в горщик, як доглядати за домашніми ліліями, щоб домогтися рясного красивого цвітіння, і що робити після того, як опаде листя. При належному догляді кімнатна квітка лілія здатний досить довго прикрашати інтер’єр вашої квартири, балкон або зимовий сад.

відео про посадку і розмноження лілії

Кімнатні лілії: посадка і догляд за всіма правилами

Оскільки лілії в домашніх умовах, як і в саду, цвітуть зазвичай з червня по серпень, висаджувати їх в горщик рекомендується ранньою весною. Можна посадити відразу кілька цибулинок в кашпо або в діжку, і тоді у вас вийде красива пишна композиція з лілій різних сортів і забарвлень. Для однієї цибулини цілком достатньо буде горщика діаметром близько двадцяти сантиметрів, занадто простора ємність може стати причиною відсутності квіток у лілії.

Квітка лілія домашній найкраще себе буде відчувати в легкій родючій землі, змішаної з річковим піском. На дно горщика покладіть дренаж, потім насипте шар спеціальної почвосмеси або землі, збагаченої поживними речовинами, в серединку поставте цибулину, акуратно розправивши її коріння в сторони. Засипте цибулину почвосмесью тільки до половини, земля при цьому повинна доходити до середини горщика. Досипати грунт доверху можна буде після того, як стебла переростуть край горщика.

Вирощування кімнатних або домашніх лілій - від посадки в горщик до зберігання після цвітіння

Квітка лілія домашній найкраще себе почуватиме в легкій родючій землі

До появи пагонів лілія в горщику повинна знаходитися в прохолодному темному місці, а як тільки ви побачите зелені паростки, переносите рослини на підвіконня або балкон. З настанням літа вирощування лілій в домашніх умовах триває в холодному місці, де є можливість забезпечити рослинам приплив свіжого повітря.

Подальший догляд за домашніми ліліями мало чим відрізняється від догляду за садовими представниками цього цибулинного рослини. Лілія буде правильно розвиватися і рясно цвісти, якщо ви забезпечите їй злегка вологий грунт і вологе повітря. Пересаджувати квітка в більш простору ємність не потрібно.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування кімнатних або домашніх лілій - від посадки в горщик до зберігання після цвітіння

Як доглядати за кімнатною лілією:

  • регулярно поливайте рослину з моменту появи пагонів до висихання листя восени, щоб земля не пересихала, але і не була занадто вологою;
  • час від часу обприскуйте водою листя лілій;
  • грунт рихлите, підсипаючи торф, перегній або листову землю;
  • видаляйте бур’яни;
  • при появі квіток підв’яжіть стебла до паличок.

Вирощування кімнатних або домашніх лілій - від посадки в горщик до зберігання після цвітіння

Надалі бутони вам потрібно буде видаляти тільки у тих рослин, які виглядають ослабленими

Для такого примхливого рослини, як лілія, догляд в домашніх умовах включає в себе також рідкі підгодівлі добривами. Першу підгодівлю слід внести перед ростом лілії, другу – при формуванні бутонів, третю-до середини серпня, після цвітіння лілії. Кімнатна рослина лілія буде більш сильним і великим, якщо ви періодично будете додавати в землю деревну золу.

Настільки ж чудова лілія кімнатна, фото якої широко представлені в інтернеті, вийде у вас, швидше за все, на другий рік. У перший сезон бутони краще відразу все видаляти, щоб рослина набралося сил і зміцніло. Надалі бутони вам потрібно буде видаляти тільки у тих рослин, які виглядають ослабленими.

Тепер ви знаєте, як виростити лілії будинку, ну а зберегти їх до наступного сезону нескладно: восени у рослини зрізають відмерлі стебла у самих цибулинок, цибулини виймають із землі і на зиму поміщають в пакетику з вологим мохом в холодильник або зберігають до весни в шарі зволоженого піску в підвалі.

Вирощування кімнатних або домашніх лілій - від посадки в горщик до зберігання після цвітіння

Цибулини виймають із землі і на зиму поміщають в пакетику з вологим мохом в холодильник

Як доглядати за домашньою лілією (амарилісом і гіппеаструмом)

Частенько домашні квіти лілії плутають, називаючи гіппеаструм амарилісом і навпаки, хоча у цих кімнатних рослин різниться період цвітіння і період спокою. Краще відразу визначте точно, яка у вас росте лілія домашня — догляд за амарилісом і за гіппеаструмом має деякі відмінності.

За зовнішнім виглядом не завжди виходить визначити, до якого роду відноситься лілія домашня, фото може тільки ще більше заплутати. З’ясувати рід рослини можна наступним чином: якщо ваша домашня лілія цвіте з літа по осінь, а взимку перебуває в стані спокою, значить, це амариліс. Якщо ж квітки з’являються з зими по весну, а влітку рослина відпочиває – це гіппеаструм. Відповідно, садити і пересаджувати цибулини потрібно буде в період спокою кімнатної квітки.

І гіппеаструми, і амариліси добре себе почувають в теплих освітлених місцях, але дуже погано сприймають прямі сонячні промені і перегрів. Влітку бажано виносити рослини на свіже повітря, забезпечивши захист від опадів. Двічі на місяць амариліси підгодовують мінеральними добривами, а для гіппеаструмів чергують органічні і мінеральні добрива.

відео про вирощування лілій на дачі

Як і багато інших кімнатні квіти, лілія любить вологе прибирання листя з метою гігієни. Полив необхідний помірний, у міру підсихання грунту, тільки не заливайте рослина, так як амарилісові легко уражаються гниллю при перезволоженні. Під час цвітіння домашньої лілії полив збільшують, а в період спокою – зменшують.