Як визначити стать кролика початківцю кролівникові

79

Як визначити стать кролика? це головне питання початківців кролівників. Адже для розмноження тварин і правильного їх змісту потрібен певний набір знань. Перш, ніж купити тварину, важливо визначити його стать. А може навіть дати кличку.

Як визначити стать кролика при покупці

Як визначити стать кролика початківцю кролівникові

Стать кролика краще дивитися не раніше місяця

При покупці кроленяти не слід особливо сподіватися на знання продавця–консультанта зоомагазину. Найчастіше, багато хто з них не знають, як правильно це зробити. Оптимальним для придбання вважається двомісячний вік. Саме в цей період відбувається відсаджування кроленят від самки. Якщо ви ще не впевнені в своїх знаннях, візьміть з собою досвідченого кролівника або ветеринара, якій знає, як визначити стать кролика, який потрібен догляд за кроликами, і навчить вас. Але якщо такого товариша у вас немає, читайте наші поради.

Стать кролика краще дивитися не раніше місяця. До цього терміну немає сенсу турбувати малюків, оскільки тільки досвідчений кролівник зможе відрізнити стать кролика в такому віці. Важливо, під час відсадки кроленят від самки розсадити малюків по клітинам за статевими ознаками. В іншому випадку, при бійці за самок самці можуть пошкодити один одному статеві органи, нанести важкі рани, ніж створити додаткові проблеми в догляді.

відео про визначення статі у кроликів

  • статеві органи кроликів

Хочете знати, як відрізнити крола від кролиці? у статевозрілого самця відмінно помітні яєчка, які розташовані близько пеніса у вигляді невеликих припухлостей. Якщо в очі відразу кидаються саме яєчка, інші ознаки можна не шукати. Перед вами типовий самець.

Купуючи кролика, уважно огляньте його статеві органи, яєчок повинна бути пара. В іншому випадку, у тварини аномалія або травма. Цікавою особливістю самців вважається те, що при страху вони інстинктивно втягують яєчка всередину. І при огляді статевих органів кроликів, на перший погляд може здатися, що є один пеніс. В основному, до трьох місяців, у кроленят-самців яєчка можуть перебувати всередині і тому так важко їх розглянути візуально. Але, після закінчення деякого часу, яєчка опускаються на місце, і відрізнити крола від кролиці простіше простого.

  • як відрізнити кроля від кролиці без огляду статевих органів

Досвідчені кролівники візуально відрізнять дорослого самця від самки за зовнішніми ознаками. Самці-володарі великої масивної голови. Їх тіло більш м’язисте. Але все ж, контрольною є генітальна перевірка.

Як визначити стать кролика початківцю кролівникові

Досвідчені кролівники візуально відрізнять дорослого самця від самки за зовнішніми ознаками

Як оглядати геніталії кроликів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як визначити стать кролика початківцю кролівникові

Метод 1. Перш, ніж приступити до визначення статі у кролика, потрібно одягнути жорсткі рукавички і фартух. У кроликів задні ноги міцні і сильні, і необережним різким рухом він може вас поранити.

  1. кролика потрібно посадити на горизонтальну поверхню і взяти за холку. Тримати потрібно міцно, щоб не випустити тварину з рук.
  2. далі кролика піднімаємо і намагаємося швидко посадити на хвіст. Тварина повинна виявитися черевом догори, в позі напівлежачи. Лапки кролика спрямовані також вгору. Такий стан найбільш безпечно для людини і зручно для тварини.
  3. при цьому, правою рукою потрібно тримати кролика за холку, а лівою акуратно розтягнути шкірку на промежині тварини. Вказівним і великим пальцем потихеньку натискаємо навколо статевого органу кролика.
  4. важливо правильно розташувати вказівний палець. Він повинен бути розташований між анальним отвором і статевим органом. Пальці повинні бути розташовані один проти одного. Саме такий стан дозволить правильно визначити стать кролика.

У самок статева щілина розташована дуже близько до анального отвору. У самців невеликий круглий отвір розташований значно далі від анального, ніж у самок.

Як визначити стать кролика початківцю кролівникові

Перш, ніж приступити до визначення статі у кролика, потрібно одягнути жорсткі рукавички і фартух

Метод 2. Для визначення статі можна скористатися і таким способом. Кролика потрібно тримати за шкірку в області задніх лап і підняти. При цьому передні лапки спираються на поверхню, а задні вільно звисають. Вільною рукою, пальцями натискаємо на ділянку, що знаходиться між анальним отвором і статевим органом кролика.

У самок ви побачите статеву щілину у вигляді невеликого рожевого конуса. У самців же виступає пеніс рожевого кольору, а у зовсім юних білого.

Як визначити стать кроленяти у віці до місяця

Буває так, що просто необхідно визначити стать маленького кроленяти: кролик хлопчик чи дівчинка. Особливо це стосується вибору декоративних порід. Метод визначення трохи відрізняється від методу для дорослих особин. Точно встановити неможливо, так як процедура досить складна. На перший погляд, статеві органи малюків практично не відрізняються.

Для більш точної роботи можна озброїтися лупою. Пальцями натискаємо точно так же, як і у випадку з дорослими тваринами. У самок майже нічого не проявляється. У самців же виступає маленький горбок, в центрі якого дірочка.

відео про визначення статі у кроленят

Також можна визначити по відстані від анального отвору до органу кроленяти. Самки мають зовсім короткий проміжок. Самці ж, навпаки, відстань більше двох міліметрів. Таким способом можна визначити стать кроленят у віці від двох до чотирьох тижнів.