Як продовжити життя квітам з букета: чи можна виростити троянду з живців будинку

59

Незалежно від того, чи є ви власницею чудового розарію або ж жодного разу не пробували вирощувати квіти, коли вам підносять оберемок бутонів дивовижної краси, виникає непереборне бажання продовжити життя і виростити троянду з букета. Викидати царствені рослини у відро для сміття часом рука не піднімається-хтось засушує бутони, а хтось залишає живці у воді в надії на те, що вони дадуть коріння і надалі знову порадують ніжною красою своїх квітів.

Зміст

 • Вибираємо відповідні стебла і нарізаємо живці
 • Підготовка грунту для живців
 • Пересаджуємо живці в землю і вирощуємо троянди з букета
 • Як виростити троянду з букета в картоплі

  • Підготовка картоплі
  • Підготовка живця
  • Укорінення живця в картоплі
 • Догляд за висадженими живцями

Вибираємо відповідні стебла і нарізаємо живці

Весь секрет в тому, що не всі куплені квіти годяться для подальшого вкорінення. Найбільш великі шанси у бутонів, вирощених у вітчизняних оранжереях. Від привізних троянд в більшості випадків хорошого результату чекати не доводиться, тому що при відправці з інших країн квіти піддають обробці різними препаратами, консервуючи їх на тривалий термін. В результаті рослини вже важко назвати живими, і дати коріння вони не здатні.

відео про вирощування троянди з букета

Отже, ми з’ясували, що імпортні троянди для вкорінення не підійдуть. На голландські екземпляри з довгими стеблами можете навіть не витрачати часу – домогтися корінців від них практично неможливо. Щоб підвищити шанси на успішний результат, дотримуйтесь наступних правил:

 • вкорінювати квіти краще зі свіжого букета, оскільки, простоявши чотири дні у вазі, квіти можуть втратити здатність пускати коріння;
 • зелені гнучкі стебла так само небажані, як і тверді задерев’янілі, оптимальний варіант-м’який держак, початківець одревеснение;
 • на стеблі живця повинна бути нирка зверху і знизу;
 • не вибирайте для живцювання занадто товсті стебла або занадто тонкі.

В ідеалі, краще відразу ж, як тільки ви отримали в подарунок букет, визначитися – чи будете ви їм милуватися кілька днів або ж відразу скористаєтеся шансів розмножити красиві квіти, укоренивши живці в перший же день.

Як продовжити життя квітам з букета: чи можна виростити троянду з живців будинку

Не всі куплені квіти годяться для подальшого вкорінення

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як продовжити життя квітам з букета: чи можна виростити троянду з живців будинку

Якщо ви прийняли рішення на користь другого варіанту, акуратно видаліть бутони, що не розкрилися і розпустилися квіти. Можна помістити їх в скляну вазу або в келихи з водою, щоб краса букета не пропала даремно. Тепер пора зайнятися безпосередньо живцюванням: наріжте стебла троянд на живці 15-30 см в довжину, щоб на кожному держаку залишалося, як мінімум, дві нирки. Верхні листочки обріжте наполовину для зменшення випаровування вологи з рослини, всі інші листя і шипи просто видаліть.

Як продовжити життя квітам з букета: чи можна виростити троянду з живців будинку

Особливих відмінностей в тому, як в домашніх умовах розмножувати садові троянди живцюванням, і як посадити троянду з букета, немає

Держак відрізається вище верхньої нирки на сантиметр і на стільки ж нижче нирки, розташованої внизу. Нижній кінець держака зріжте під гострим кутом добре заточеним ножем, а верхній кінець подрежьте строго по прямій і запечатайте парафіном від свічки. Живці готові — можна поставити їх на добу в воду з марганцівкою, або в розчин, що підсилює ріст кореневої системи.

Підготовка грунту для живців

грунт для висадки живців повинен бути досить легким і мати хорошу повітропроникність. Непогано підійде для цих цілей звичайний універсальний грунт, придбати його можна в будь-якому спеціалізованому магазині. інший варіант-приготувати грунт під посадку самостійно. Для цього береться городня дернова земля (дві частини), добре перегнила листова земля (одна-дві частини) і пісок (одна частина). Все це необхідно просіяти, щоб видалити включення грудочок, камінчиків і сміття, і ретельно перемішати. Потім грунт варто прожарити в духовці, щоб знищити шкідників, насіння бур’янів і збудників різних захворювань. ємність для висадки живців повинна бути висотою близько 20 сантиметрів. У неї насипається дренажний шар, потім підготовлений грунт, в який і висаджуються живці. Зверху бажано насипати шар чистого прожареного піску (близько трьох сантиметрів). Це дасть можливість хорошого доступу вологи і повітря до основи держака.

Пересаджуємо живці в землю і вирощуємо троянди з букета

Особливих відмінностей в тому, як в домашніх умовах розмножувати садові троянди живцюванням, і як посадити троянду з букета, немає. Живці таким же чином встановлюються в горщиках або ящиках з дренажним шаром, річковим піском і землею, вимагають такого ж дбайливого догляду і можуть бути пересаджені у відкритий грунт при появі свіжих перших листочків з нирок.

Як продовжити життя квітам з букета: чи можна виростити троянду з живців будинку

Живці троянд з букета таким же чином встановлюються в горщиках або ящиках з дренажним шаром

Головне, простежте при висаджуванні живців, щоб:

 • друга нирка залишалася на поверхні землі;
 • грунт в горщиках з живцями постійно була трохи вологою;
 • рослинам в домашніх умовах був забезпечений «парниковий ефект» за допомогою прозорої плівки або пластикових пляшок.

відео про вирощування троянд

У перші два роки у молодих кущиків доведеться обривати всі бутони, щоб коріння рослини продовжували успішно розвиватися. При вирощуванні троянд в квартирі, вам потрібно буде регулярно обприскувати рослини водою кімнатної температури. Поливати ж слід помірно вранці і ввечері, не допускаючи перезволоження. У кімнатних квітів потрібно сформувати кущ шляхом обрізання недорозвинених, визріли і переплітаються гілок.

Як виростити троянду з букета в картоплі

вирощування троянди в картоплі – один з найпростіших і в той же час ефективних методів для вкорінення живця з букета. Цікавий факт. Секрет в тому, що картоплина створює для живця постійну вологе середовище і одночасно забезпечує його поживними речовинами. Той же коренеплід захищає молоде рослина від переохолодження та інших зовнішніх факторів.

Підготовка картоплі

для посадки троянд вибираються великі або середні картоплини, переважно рівні, гладкі, без захворювань і підгнилих ділянок. В ідеалі найкраще взяти молоду картоплю (якщо дозволяє сезон). найголовніше, що необхідно зробити, — це ретельно вирізати з картоплини все очі, щоб уникнути її проростання. В іншому випадку є шанс замість прекрасної троянди виростити розлогий картопляний кущ. після цього за допомогою шила, вузького ножа або довгого цвяха в картоплині проробляється отвір (не наскрізне) діаметром трохи більше товщини держака.

Підготовка живця

держак готується так само, як і при інших методах пророщування. Непогано попередньо замочити його на добу в розчині «корневина» або будь-якого іншого стимулятора коренеутворення. Інший варіант-вмочити вологий держак в порошок «корневина».

Укорінення живця в картоплі

троянду в картоплі можна висаджувати як в горщик. Так і у відкритий грунт, в залежності від сезону. На відкритому грунті готується лунка глибиною близько 2 сантиметрів. У неї для дренажу засипається шар піску товщиною близько п’яти сантиметрів. Як продовжити життя квітам з букета: чи можна виростити троянду з живців будинкудержак встромляється в отвір в картоплині таким чином, щоб нижня нирка троянди виявилася всередині коренеплоду. Після цього втечу разом з бульбою опускається в підготовлену лунку в землі і засипається родючим грунтом на дві третини висоти.  

Догляд за висадженими живцями

на постійне місце живці висаджуються під укриття незалежно від сезону висадки. У разі, якщо ви висаджуєте живці пізніше середини літа, краще садити їх в горщики. Проте, укриття їм знадобиться в перший час і в закритому грунті. в якості укриття найпростіше використовувати скляні банки або зрізані пластикові пляшки. Пластик доведеться злегка вкопати або втиснути в грунт, щоб пляшки не відносило вітром. Якщо ви висадили відразу багато живців, можна накрити їх плівкою. Як продовжити життя квітам з букета: чи можна виростити троянду з живців будинкучас від часу банки потрібно знімати, щоб провітрювати живці. Час провітрювання поступово збільшується. не поспішайте знімати банку, коли з’являться перші молоді листочки. Це ще зовсім не означає, що рослина надійно вкоренилося. Укриття забирається повністю тільки тоді, коли троянда активно піде в зростання. Найімовірніше, це відбудеться на наступний рік. не можна допускати повного пересихання земляної грудки, однак і надмірна вологість тільки зашкодить молодому рослині і може сприяти його загнивання. У воду для поливу і обприскування можна додавати «епін». у відкритий грунт рослини краще пересаджувати навесні. Подальший догляд за висадженими живцями не буде відрізнятися від догляду за будь-якими молодими трояндами. Як продовжити життя квітам з букета: чи можна виростити троянду з живців будинку

 • може неприємно пахнути;
 • кслі капнути ефір або ароматизирующее масло на габро-діабаз, то на його поверхні відразу з’являється нагар.
 • галька-найдоступніший камінь, але його застосування повинно бути вибірковим. Чи не підійдуть камені:
  • з донних частин (з великим вмістом вапняку);
  • з червоними прожилками (з високим вмістом заліза), оскільки вони небезпечні для здоров’я людини. Не варто економити і збирати гальку в екологічно сумнівних ділянках — біля залізничних полотен, поблизу стоянок суден, під лініями електропередач і т. П.
 • Корисні поради

  Здорова спина без лікарів і ліків