Бешиха, аскаридоз, сальмонельоз, саркоптоз та інші поширені хвороби свиней

104

Здоров’я свиней може погіршуватися з різних причин: від невідповідних умов утримання, від неправильного годування і недоброякісного корму, від протягів, надмірно високої і надмірно низької температури повітря, від поранень, переломів кісток, а також від попадання в організм тварини різних вірусів, мікробів, паразитів через воду, корм або слизові оболонки.

Тривожні ознаки

Своєчасна ветеринарія свиней дуже важлива, адже тільки здорові тварини здатні забезпечити високу продуктивність. Тому потрібно уважно стежити, чи не з’явилися у свиней будь-які тривожні ознаки :

  • млявий вигляд;
  • втрату апетиту;
  • загальний пригнічений стан;
  • поява висипу, плям;
  • щетина скуйовджена, матового кольору;
  • наявність виділень з носа, рота, очей;
  • температура тіла різко підвищилася;
  • поява новоутворень на тулубі, припухлості;
  • зміна кольору і консистенції випорожнень і наявність в калі глистів.

Бешиха, аскаридоз, сальмонельоз, саркоптоз та інші поширені хвороби свиней

Своєчасна ветеринарія свиней дуже важлива, адже тільки здорові тварини здатні забезпечити високу продуктивність

Як тільки ви виявили будь-якої з перерахованих ознак, відразу звертайтеся до ветеринара. Чим швидше буде поставлений правильний діагноз і почнеться лікування свиней, тим успішніше буде результат.

Паразитарні та інфекційні хвороби свиней та їх лікування

В особистих підсобних господарствах досить часто зустрічаються паразитарні (інвазійні) та інфекційні захворювання свиней. Головний захід профілактики хвороб-регулярне ретельне очищення приміщень і складування гною в окремому місці. Вода і корм повинні бути якісними. Додаткову допомогу нададуть бмвд для свиней (білкові мінерально-вітамінні добавки).

Аскаридоз

Значної шкоди свинарям приносить аскаридоз свиней, який призводить до відставання в розвитку поросят, бронхіту і бронхопневмонії у дорослих особин (не сплутайте з інфекційним запаленням легенів, яке називається мікоплазмоз свиней) внаслідок міграції личинок в органи дихання. Заражаються круглими хробаками (аскаридами) частіше поросята і підсвинки у віці від 3 до 9 місяців. Хворі тварини є переносниками захворювання.

Визначити наявність личинок аскарид в легенях свиней можна по кашлю, хрипів, утрудненого або прискореного дихання тварин. Температура тіла підвищується, апетит пропадає. При знаходженні аскарид в кишечнику свиня також втрачає апетит, у неї може початися пронос, блювота, шкірний висип, судоми, нервове тремтіння, живіт збільшується в об’ємі.

Бешиха, аскаридоз, сальмонельоз, саркоптоз та інші поширені хвороби свиней

Хворі тварини є переносниками захворювання

100%-ний ефект позбавлення від аскарид у свиней дає одноразове підмішування в корм тетрамізолу. Крім того, домогтися гарного результату при цій хворобі свиней можна, застосовуючи суіверм, нілверм, фенбендазол, гігровітін, кремнефтористий натрій, солі піперазину. Після дегельмінтизації весь гній необхідно спалити, а приміщення разом з годівницями і всім господарським інвентарем продезінфікувати. Рекомендується побілити перегородки і стіни свежегашеной вапном.

Саркоптоз

Дрібні бульбашки з рідиною, расчеси, струпи і склеєна шерсть – ознаки такого неприємного захворювання, як саркоптоз свиней, викликаного коростявим кліщем. При тривалому перебігу хвороби у тварин спостерігається гіперпігментація і потовщення шкіри.

Лікується саркоптоз обприскуванням свиней синтетичними піретроїдами (байтікол, бутокс, неостомозан). Хворих тварин ізолюють від здорових.

Рожа

Найбільше цієї інфекційної хвороби схильні поросята. Зараження може статися при контакті з хворою твариною або при поїданні зараженого корму. Існує спеціальна вакцина проти пики свиней, якою не варто нехтувати, оскільки при блискавичному перебігу хвороби тварина може загинути за кілька годин.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Бешиха, аскаридоз, сальмонельоз, саркоптоз та інші поширені хвороби свиней

При зараженні спостерігається прояв на животі свині багряно-червоних плям, зникаючих при натисканні на шкіру і проявляються знову, а в хронічній стадії шкіра, уражена пикою, відмирає і залишається на тілі у вигляді лусочок. Додатково хвороба може викликати запалення суглобів і вразити серцеві клапани.

Для такого небезпечного захворювання, як бешиха свиней, лікування може призначити тільки ветеринар. Як правило, лікується хвороба антибіотиками, при цьому хвора тварина повинна бути негайно ізольовано від інших.

відео про пику у свиней

Сальмонельоз

Від 10 днів до півтора років здатні зберігати свою активність бактерії сальмонели, перебуваючи в грунті, воді, гної. Поширюється інфекція від свиней-бактеріоносіїв, через корм і предмети догляду. Сальмонельоз свиней проявляється у вигляді посиніння живота, вух і шкіри підгрудка, при хронічній формі шкіра починає збиратися в складки і покриватися струпами. У поросят, заражених сальмонельозом, спостерігається витікання з носа, кашель, задишка, пронос, загальний вигляд плачевний.

При дезінфекції приміщення гашеним вапном сальмонели гинуть протягом години. Лікують сальмонельоз у свиней за допомогою антибіотиків, нітрофуранових і сульфаніламідних препаратів, одночасно додаючи в корм вітаміни і премікси.

Пастерельоз

Бактерії пастерелла здатні жити протягом тижня у верхніх шарах грунту, джерело поширення інфекції – трупи тварин або продукти забою, які викликають таке захворювання, як пастерельоз свиней. Піддатися зараженню можуть свині будь-якого віку. При надострому перебігу пастерельозу температура тіла свині досягає + 40 + 41 градуса, спостерігається пригнічений стан, нижня частина живота, шия і ніс набувають синьо-багряний колір. Тварина гине за дві години. Гострий перебіг хвороби виражається кашлем, виділенням в’язкої рідини з носа, задишкою. Смерть настає через 5 днів.

Позитивний результат лікування дають антибіотики в поєднанні зі специфічною сироваткою. З метою профілактики застосовуються специфічні інактивовані вакцини для свиней з раннього віку.

Атрофічний риніт

Свиня почала часто чхати, у неї почалося рясне витікання слизу з домішкою гною з носа? такими ознаками володіє атрофічний риніт свиней. Ця інфекційна хвороба передається від заражених тварин через органи дихання і викликає розм’якшення лицьових кісток, внаслідок чого відбувається деформація лицьової частини черепа – зміщення в бік верхньої щелепи.

На початку хвороби в носові порожнини тварини вводять хлортетрациклін або стрептоміцин. Якщо ж хвороба запущена, свиню забивають, а приміщення ретельно дезінфікують.

Бешиха, аскаридоз, сальмонельоз, саркоптоз та інші поширені хвороби свиней

На початку хвороби в носові порожнини тварини вводять хлортетрациклін або стрептоміцин

Цирковірусна інфекція

До 40%-ної смертності поросят-от’емишей призводить цирковірусна інфекція свиней, що викликає виснаження тварин, задишку, пневмонію і відставання в рості. Якщо ви помітили уповільнення розвитку, блідість, жовтяницю і діарею, відразу ізолюйте хвору тварину від групи. Сироватка для лікування і профілактики цирковірусної інфекції тільки розробляється за кордоном. З метою профілактики вірусу застосовують вакцину.

Колібактеріоз

Загибель новонароджених поросят може викликати кишкова паличка, що є причиною такого захворювання, як колібактеріоз свиней. У молодняку підвищується температура, частішає пульс, пропадає апетит, координація рухів порушується, з’являється пронос, а в фекаліях жовтуватого кольору спостерігаються бульбашки.

відео про хвороби свиней