Від квіткових горщиків до стелажів — що може знадобитися при вирощуванні фіалок?

61

Сенполія – дуже вимогливе кімнатна рослина, самопочуття якого багато в чому залежить від того, в які умови ви помістили квітка, чи правильно були підібрані квіткові горщики і грунт для фіалок, чи вистачає квітці освітлення і вологості. Часом буває досить поміняти грунт або діаметр горщика, щоб рослини почало цвісти.

З чого повинен складатися грунт для фіалок

Розглянемо докладніше, який горщик потрібен для фіалки, як підготувати грунт, ніж підгодовувати рослини, і як правильно використовувати стелажі і полиці для сенполій. Все необхідне краще заготовити заздалегідь, поки ви ще не принесли куплене рослина додому.

Ніжні сенполії воліють рости в «дієтичної» землі – пухкої і нежирної. Субстрат повинен бути проникним для повітря і вологоємним. Земля для фіалок, взята з вуличної клумби, не підійде, оскільки вона зазвичай заражена шкідниками. Якщо ви будете змішувати грунт для сенполій самостійно, краще накопайте землі в лісі.

відео про секрети вирощування фіалок

Основні інгредієнти для грунту:

  • дернова земля,
  • листовий перегній,
  • мох-сфагнум,
  • пісок.

Слід пам’ятати, що для дорослих узамбарскіх фіалок грунт повинен бути більш поживною, щоб забезпечити пишне цвітіння і хороший розвиток розетки. Для листових живців і діток важливіше висока рихлість почвосмеси.
Від квіткових горщиків до стелажів - що може знадобитися при вирощуванні фіалок?

Для дорослих узамбарських фіалок грунт повинен бути більш поживним

Можна використовувати і безземельний субстрат, що складається з торфу, вермикуліту і перліту або зовсім купити універсальний грунт в квітковому магазині. До речі, більшість готових грунтів, пропонованих в квіткових магазинах для кімнатних рослин, є безземельними сумішами. Вони хороші своєю біологічною стерильністю-мікроорганізми і шкідливі бактерії фіалкам будуть не страшні.

Ви можете поліпшити куплений в магазині грунт, додавши в нього кокосовий субстрат, перліт або мох-сфагнум, тоді земля для фіалок вийде ідеальною, пухкої, з відмінним повітрообміном. Ось склад ідеального субстрату для фіалок: на 5 л готового грунту додайте по 0,5 л біогумусу, перліту, вермикуліту і дрібно нарізаного сфагнуму. І не забудьте насипати на дно горщика шар дренажу з керамзиту.

Добрива для фіалок: які вибрати, і як вносити

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Від квіткових горщиків до стелажів - що може знадобитися при вирощуванні фіалок?

Підгодовувати молоді узамбарские фіалки рекомендується щотижня, під час цвітіння — раз в два тижні, в період спокою досить підгодівлі раз на місяць. Відразу після пересадки в новий горщик сенполії підгодовувати не потрібно з тієї причини, що у свіжій почвосуміші міститься досить поживних речовин, необхідних рослині. Крім того, пересадка – це стрес для фіалки, а в стресовому стані рослини не рекомендується підгодовувати.

Від квіткових горщиків до стелажів - що може знадобитися при вирощуванні фіалок?

Підгодовувати молоді узамбарські фіалки рекомендується щотижня

Підживлення комплексним добривом потрібно в період закладки бутонів у сенполії. В цей час можна використовувати препарат «уніфлор-бутон». Після цвітіння корисно підгодувати фіалку препаратом»уніфлор-зростання». Добрива» швидка допомога», за відгуками квітникарів, призводять лише до нарощування зеленої маси на шкоду цвітінню. Хороші відгуки заслужили імпортні препарати: schultz універсальний, ava, etisso.

Якщо ви розташували фіалки на стелажі, підгодовувати їх потрібно добре, адже під лампами підсвічування рослини швидко нарощують зелену масу і рясно цвітуть. Стоять на стелажах сенполії удобрюють регулярно, незалежно від пори року, а ті рослини, що розташовані на підвіконнях, взимку підгодовують рідше, оскільки світловий день у квітів помітно зменшується без додаткового підсвічування.

Добрива вносите при поливі, попередньо розчинивши їх у воді.

Від квіткових горщиків до стелажів - що може знадобитися при вирощуванні фіалок?

Добрива вносьте при поливі, попередньо розчинивши їх у воді

Вибираємо відповідні квіткові горщики для фіалок

При виборі горщиків під сенполії, дотримуйтеся головного правила: діаметр тари повинен бути втричі менше розетки фіалки. Занадто маленький або занадто великий горщик може бути основною причиною, чому фіалка не цвіте. Горщики для сенполій не повинні бути занадто високими, адже коріння у цих рослин проростають на невелику глибину, а для гарного цвітіння коренева система повинна щільно обплутати горщик. Для мініатюрних сортів цілком підійдуть горщики діаметром 4 см, для інших – діаметром від 5 см до 9 см.

З якого матеріалу повинні бути горщики для фіалок? для маленьких діток і пророщування листових живців цілком згодяться пластикові стаканчики або торфоперегнійні таблетки. Під дорослі рослини слід придбати глиняний або пластиковий горщик:

  • пластикові горщики гарні своєю економічною ціною, легкою вагою і широким асортиментом забарвлень. За ними не потрібно доглядати особливим чином, але і зовні пластикові горщики не відрізняються особливою декоративністю.
  • переваги глиняних горщиків полягають в їх зовнішній красі і в хорошій провідності повітря і вологи, завдяки чому у сенполії не загнивають коріння. Ось тільки вартість таких горщиків дорожче, в порівнянні з пластиковими, вага важче (на скляні полиці для фіалок вже не поставиш), земля пересихає швидше, а після кожного використання горщик доводиться ретельно відмивати і кип’ятити.

Від квіткових горщиків до стелажів - що може знадобитися при вирощуванні фіалок?

Для маленьких діток і пророщування листових живців цілком згодяться пластикові стаканчики або торфоперегнійні таблетки

Особливості розміщення фіалок на стелажах

Багато квітникарі замислюються про необхідність стелажів для кімнатних рослин тільки тоді, коли квітами вже зайняті всі підвіконня, полиці і тумбочки. Але стелажі для фіалок варто передбачити ще й тому, що на полицях, оснащених додатковим підсвічуванням, сенполії ростуть активніше і цвітуть рясніше. Поставивши узамбарскую фіалку на підвіконня, ви дочекаєтеся від неї цвітіння тільки до початку травня, так як світла квітам на підвіконні вистачає лише з березня по вересень. Але ж фіалкам для гарного самопочуття необхідний дванадцятигодинний світловий день! тому при цілорічної підсвічуванні стелажа сенполії будуть цвісти набагато частіше.

відео про вирощування фіалок
1. Зробити стелаж для фіалок своїми руками нескладно, в інтернеті можна знайти різні схеми і спорудити конструкцію в точності за наведеними розмірами. Наприклад, ви можете виготовити стелаж з чотирьох полиць розмірами 130 см на 55 см.розташуйте їх один над одним на відстані 50 см, і під кожну полицю прикріпіть люмінесцентний світильник на дві лампи. Оптимальна відстань від фіалки до лампи — не менше 30 см, якщо розетки у рослин великі, і близько 20 см для дрібних розеток. Підсвічування для фіалок повинна бути яскравою, сильніше, ніж для читання.