Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

66

Чи доводилося вам бачити наживо різнокольорові троянди, чиї пелюстки пофарбовані в усі кольори веселки? чи знаєте ви, що існують троянди чорні, сині, зелені, фіолетові? звичайно, в природі райдужні або блакитні троянди, не зустрічаються – їх отримують штучним шляхом. Синього відтінку пелюсток вдається домогтися за допомогою імплантації гена, який відповідає за фарбування квіток у братків, а в різні кольори пелюстки троянд фарбуються, якщо їх стебло розділити на кілька частин, помістивши кожну в водяний розчин з барвником.

Зміст

 • Від троянд однотонного забарвлення до розписних і смугастих троянд
 • Колірна палітра найбільш популярних сортів троянд

  • Чорні
  • Коричневий
  • Фіолетовий
  • Червоний
  • Трояндовий
  • Білий
  • Зелений
  • Жовтий

Від троянд однотонного забарвлення до розписних і смугастих троянд

Зате чорні троянди завдяки старанням селекціонерів перестали бути легендою. Нехай їх забарвлення не можна назвати істинно чорної, але при неяскравому освітленні ввечері оксамитові пелюстки квітів виглядають темними до чорноти. Троянди зелені вже теж не є екзотикою – селекціонерами виведено кілька сортів, які може виростити в своєму квітнику будь-який бажаючий.

Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

У розаріях квітникарів-аматорів зазвичай переважають троянди червоних і рожевих відтінків

У розаріях квітникарів-любителів зазвичай переважають троянди червоних і рожевих відтінків, трохи рідше зустрічаються сорти білого або жовтого кольору, а вже квіти зеленуватого забарвлення, лілового, бузкової або чорної можна назвати справжньою рідкістю.

відео про секрети вирощування троянд

Але на цьому різноманітність забарвлень не закінчується:

 • крім однотонної забарвлення існують троянди двоколірні, у яких з одного боку пелюстки мають одну забарвлення, а зі зворотного боку – іншу;
 • багатобарвні сорти відрізняються дивовижною особливістю – з часом забарвлення пелюсток змінюється, і в результаті на одному кущі можна побачити квітки різних відтінків;
 • у сортів зі змішаною забарвленням внутрішня сторона пелюсток забарвлена в різні кольори;
 • зустрічаються смугасті троянди з смужками на пелюстках;
 • розписні троянди прикрашені плямами, штрихами, пір’ястими сріблястими малюнками і т. Д.

Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

Крім однотонного забарвлення існують троянди двоколірні, у яких з одного боку пелюстки мають одне забарвлення, а зі зворотного боку-іншу

Якщо ви мрієте вирощувати різнокольорові троянди на своїй ділянці, перелік найкрасивіших і популярних сортів різного забарвлення допоможе вам зробити вибір.

Колірна палітра найбільш популярних сортів троянд

Чорні

Королевою серед чорних троянд вважається гібридна чайна троянда сорту black baccara. Пелюстки її мають насичений колір бургундського вина і текстуру розкішного вельвету. При певному освітленні квітка black baccara здається дійсно чорним. Більш інтенсивного чорного кольору вдається досягати при вирощуванні цього сорту на кислих грунтах в країнах північної європи.

Цінується за кордоном сорт чайно-гібридних чорних троянд black magic з бутонами глибокого темного кольору. Навіть розпустилися квітки здаються майже чорними, лише центральні пелюстки темно-малинові з чорним відтінком по краях.

Інша популярна у всьому світі чорна троянда – barkarole. Її темно-червоні бутони розкриваються у великі густомахрові оксамитові квітки. Завдяки рясному цвітінню і середній висоті куща barkarole відмінно підходить для посадок групами, а шикарні квітки на довгих квітконосах просто ідеальні для зрізання.

Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

Цінується за кордоном сорт чайно-гібридних чорних троянд black magic з бутонами глибокого темного кольору

Коричневі

Незвичайним коричнево-сірим відтінком відрізняються, так звані «кавові троянди», сорти black tea. Великі червоні квітки за час свого цвітіння можуть змінювати відтінок від коралово-сірого до темного, що нагадує колір кориці. Цікаву коричнево-шоколадну забарвлення мають такі сорти троянд: chocolatina, terranostra, pacharana, terracota.

Фіолетові

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

Хочете, щоб на вашій ділянці росли надзвичайно красиві фіолетові троянди? вибирайте перевірений і дуже популярний сорт midnight blue. Компактні кущі, посипані чорнильно-фіолетовими бархатистими квітками з сильним ароматом, не залишаться непоміченими! не менш ефектно виглядають троянди флорибунда сорту purple eden з димчасто-пурпуровими бутонами, які розкриваються в шикарні густомахрові квітки сливового кольору з легким димчастим відтінком.

Напівмахровими великими квітками пурпурно-фіолетового кольору з білим центром і жовтими тичинками володіє сорт плетистих троянд night owl. Подібний пурпурно-фіолетовий відтінок і світла пляма в центрі мають троянди флорибунда сорту royal celebration. А насичена фіолетова забарвлення популярного сорту rhapsody in blue, вигоряє під сонячними променями до ніжно-бузкового відтінку, вважається найбільш наближеною до синього кольору. Більш блакитних або синіх троянд в природі не існує.

Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

Подібний пурпурно-фіолетовий відтінок і світла пляма в центрі мають троянди флорибунда сорту royal celebration

Червоні

Вже багато років не втрачають своєї популярності чайно-гібридні махрові троянди насиченого вишнево-червоного кольору сорту dame de coeur. На сонці яскравий колір абсолютно не вигорає, а рясне цвітіння троянд дам де кер триває до пізньої осені. Зберігає свою темно-червону бархатисту забарвлення і сорт uncle walter чайно-гібридної групи.

Інші популярні сорти червоних троянд: напівплетисті paul’s scarlet climber з яскраво-червоними кулястими квітками; насичено-червоні троянди марлена (флорибунда) з бутонами, зібраними в кисті; невибагливий сорт флорибунда ніна вейбул червоно-оранжевого кольору; величезні оранжево-червоні суцвіття сорту сатчмо; в’юнкі темно-червоні махрові троянди дон жуан; троянди темно червоні оксамитові сорти симпатія; вогненно-червоні великі троянди фламментанц і т. Д.

Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

Зберігає свою темно-червону бархатисту забарвлення і сорт uncle walter чайно-гібридної групи

Рожеві

У цю велику групу входить величезна безліч сортів троянд від яскраво-малинового забарвлення до вишуканих попелясто-пурпурних і найніжніших кремово-рожевих відтінків. Особливої уваги заслуговують наступні сорти: пишні і запашні рожеві троянди кімон; перлисто-рожева флорибунда боника; почвопокровная рясно троянда фейрі з мініатюрними квіточками; елегантні чайно-гібридні троянди лососевого кольору дольче віта; сорт чиста поезія з попелясто-рожевими квітками; в’юнка троянда приглушено-рожевого кольору сорти камелот; чайно-гібридний сорт равель з квітами ніжно-рожевого забарвлення і т.д.

Білі

Елегантні білі троянди надають саду аристократичний вигляд. Вибираючи сорти білосніжних або кремових відтінків, ви зможете створити надзвичайно ефектні композиції на своїй ділянці!

Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

Світове визнання заслужила чайно-гібридна троянда сорту pascali, ідеально підходить для вирощування в міксбордерах і для зрізання

Світове визнання заслужила чайно-гібридна троянда сорту pascali, ідеально підходить для вирощування в міксбордерах і для зрізання, оскільки білі квітки з кремовими півтонами виростають на довгих пагонах і повільно розгортаються.

Ще один популярний у всьому світі сорт-rose avalanche з ніжно-білими бутонами, що мають на пелюстках чудовий смарагдовий відлив. Любов’ю садівників користуються також білі троянди schneewittchen з подовженими зеленими або рожевими бутонами келихоподібної форми розпускаються в невеликі махрові алебастрово-білі квітки.

Серед плетистих троянд кращим сортом білого забарвлення вважається айсберг з елегантними махровими квітками, які відрізняються високою стійкістю до несприятливих погодних умов. Вишукано виглядає сорт маунт шаста з легким ванільним відтінків в центрі квітки. Невибагливістю і сильним ароматом славляться напівмахрові білосніжні троянди alba.

відео про вирощування троянд

Зелені

Хоча на світовому ринку і з’явилися троянди зелені, але вибір сортів для вирощування поки дуже невеликий. До уваги квітникарів представлені сорти: green ice з мініатюрними трояндочками, які зберігають свій зеленуватий відтінок тільки в тіні-на сонці квітки стають білосніжними; сильнорослі кущі greensleeves з зеленими і білими квітками; а також lime sublime і st. Patrick’s day.

Жовті

Різнокольорові троянди у вашому саду-від біло-рожевих відтінків до зелених, фіолетових і чорних троянд

У вітчизняних квітникарів великою популярністю користуються жовті троянди ландора

У вітчизняних квітникарів великою популярністю користуються жовті троянди ландора з витонченими махровими квітками, яскраве забарвлення яких не вигоряє на сонці протягом усього сезону. Дуже привабливі вершково-жовті троянди барбара з рожевим відливом і золотисто-жовті троянди бероліна з лимонним відтінком. За життєрадісну жовте забарвлення з червоною облямівкою цінуються троянди флорибунда сорту румба.