Найпопулярніші і найкращі сорти троянд для російського клімату

66

Які сорти троянд ростуть на вашій ділянці? а які вам би хотілося спробувати виростити? існуюче на сьогоднішній день різноманітність троянд настільки величезне, що навіть при великому бажанні життя не вистачить, щоб поекспериментувати з усіма відомими сортами. Тому квітникарі так уважно вибирають види троянд і окремі сорти, гідні зайняти місце серед інших рослин в квітнику.

Зміст

  • Види і сорти троянд, ідеальні для російського клімату
  • Зимостійкі троянди родом із засніженої канади
  • Прекрасний і невибагливий «прибережний квітка» — троянда ругоза
  • Інші сорти троянд, пристосовані до російських зим

Види і сорти троянд, ідеальні для російського клімату

Але складність вибору полягає не тільки в тому, що від представленого асортименту розбігаються очі, — не кожен сорт троянд вдається виростити через особливості місцевого клімату. Все ж на більшій частині території росії літо дуже коротке, а зима морозна, через що ніжні трояндочки не набирають колір або зовсім вимерзають. Давайте розглянемо сорти, які вже давно і успішно вирощуються у вітчизняних садах.

Найпопулярніші і найкращі сорти троянд для російського клімату

Для відкритого грунту вибирайте ті сорти, які найменше схильні до пошкоджень в зимовий період

Як би не були хороші голландські троянди, представлені в кожному квітковому магазині у вигляді розкішних букетів і елегантних одиночних квіток, виростити їх в нашому кліматі дуже складно. Їх ніжна коренева система не здатна витримувати суворі морози, та й взагалі голландські трояндочки вельми примхливі – в кращому випадку можна досягти успіху, вирощуючи ці троянди в теплиці або вдома в горщиках, оточивши квіти максимальною увагою і турботою.

відео про сорти троянд

Для відкритого грунту вибирайте ті сорти, які найменше схильні до пошкоджень в зимовий період. Наприклад, найбільш стійкими до морозів вважаються паркові троянди і шипшини (дика троянда). Кращі морозостійкі сорти включає в себе і такий різновид, як троянди кордеса.

Зимостійкі троянди родом із засніженої канади

Не тільки наша країна славиться довгими сніговими зимами і міцними морозами – канада розташована в аналогічних широтах, і проблеми з вирощуванням троянд у місцевих садівників виникають ті ж самі. Але саме канадські селекціонери впритул зайнялися виведенням зимостійких троянд, почавши свої роботи ще в кінці 19 століття. З тих пір канадським вченим вдалося досягти відмінних результатів, і канадські троянди прославилися на весь світ своїми унікальними якостями. Ці квіти здатні витримувати морози до -40 градусів, не бояться хвороб і навіть в несприятливих умовах ростуть рясно і безперервно.

Офіційно до канадських троянд відносяться тільки групи explorer і parkland , проте в квіткових магазинах часто під виглядом канадських троянд продають сорти американської селекції і старі сорти зморшкуватих троянд, стійкі до морозів. Зимостійкість сортів explorer і parkland різниться-одні троянди добре здатні переносити наші зими, а інші обмерзають до рівня снігу, але потім відновлюються і добре цвітуть влітку. Навіть при повному вимерзанні надземної частини канадські троянди знову відростають з нирок на коренях.

Найпопулярніші і найкращі сорти троянд для російського клімату

Навіть при повному вимерзанні надземної частини канадські троянди знову відростають з нирок на коренях

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Найпопулярніші і найкращі сорти троянд для російського клімату

Кращі зимостійкі сорти серії explorer: john cabot, alexander mackenzie, lambert closse, marie-victorin, louis jolliet, quadra. У серії «канадок» parkland особливою зимостійкістю відрізняються сорти: winnipeg parks, hope for humanity, cuthbert grant, morden ruby.

Прекрасний і невибагливий» прибережний квітка » — троянда ругоза

Який квітникар не мріє про ідеальні в усі відношеннях трояндах – красивих, квітучих весь сезон, з приємним ароматом, які не потребують укриття на зиму і в особливому догляді, здатних добре рости в півтіні, на солоному грунті і навіть на піску? така троянда є, прийшла до нас вона з далекого сходу, де заслужила поетичну назву «прибережний квітка» через те, що часто зустрічається на узбережжі. У росії ж вона більше відома як троянда зморшкувата або ругоза.

Кущі зморшкуватою троянди ідеально підходять для створення квітучої живоплоту – рослина утворює щільні зарості в найкоротші терміни за рахунок кореневих нащадків, при цьому кущі рясно всіяні гострими шипами. Перша хвиля квітів з’являється раніше, ніж у інших різновидів троянд, і протягом усього літа продовжують формуватися все нові квітки, а до осені дозрівають красиві плоди яскраво-оранжевого кольору. Не дивно, що зморшкувата троянда вважається однією з найкращих різновидів, придатних для вирощування в нашому кліматі.

Найпопулярніші і найкращі сорти троянд для російського клімату

Кущі зморшкуватої троянди ідеально підходять для створення квітучої живоплоту

Рекомендовані сорти троянди ругоза:

  • серія grootendorst (ніжно-рожеві квіти pink, чисто-білі white і темно-малинові supreme);
  • frau dagmar harlopp – цвіте на лососево-рожевими квітками на будь-яких грунтах, дивно невибагливий;
  • rugosa alba – популярний сорт з лілово-червоними немахрових квітками;
  • sarah van fleet з дуже запашними ніжно-рожевими махровими квітками;
  • roseraie de я hay з винно-червоними махровими квітками дуже витривалий і невибагливий;
  • цариця півночі — найбільш витривалий сорт з червоними квітками, відповідний для досить холодних регіонів.

Інші сорти троянд, пристосовані до російських зим

Найпопулярніші і найкращі сорти троянд для російського клімату

Роза сантана

Серед найпопулярніших в нашій країні зимостійких сортів особливе місце займає плетистая троянда сантана, що відноситься до групи climber. З троянд червоного кольору бархатиста яскраво-червона сантана вважається однією з найкрасивіших. Великі напівмахрові квітки з трохи хвилястими пелюстками рясно покривають сильнорослі густі кущі протягом усього літнього сезону до перших заморозків. Висота куща може досягати двох з половиною метрів, а в деяких випадках виростає і до чотирьох метрів. Можна вирощувати троянду сантана в якості шраба або у вигляді кучерявого рослини. Сорт досить стійкий до поширених хвороб і не боїться дощу.

Інший примітний сорт з кучерявої групи – new dawn. Ці троянди висаджують групами або одиночними екземплярами в квітнику, а також використовують для вертикального озеленення. На кущах сорту new dawn утворюються чарівні ніжно-рожеві махрові трояндочки діаметром до семи сантиметрів. Квіти зібрані в суцвіття і виділяють прекрасний яблучний аромат. Цвітіння триває з середини червня до середини жовтня. Один з кращих осінніх сортів троянд, навіть в суворі зимові морози у нього лише трохи підмерзають верхівкові пагони.

У всій європі високо цінується невибагливий морозостійкий сорт чайно-гібридної троянди мадам мейян( мейланд), яка в різних країнах носить різні назви: fredsrosen, gloria dei, mme antoine meilland, peace, beke, gioia. Виглядають троянди дуже ошатно на будь – якій стадії цвітіння-від елегантних кремових бутонів до пишних розпустилися квіток з рожевою облямівкою, що виділяють приємні пахощі. Аромат троянд і забарвлення квіток багато в чому залежать від місця вирощування.

відео про сорти і вибір троянд

З групи троянд грандіфлора варто відзначити сорт quin elizabeth з чашоподібними великими махровими квітками традиційної ніжно-рожевого забарвлення. Квітки, що досягають в діаметрі дванадцяти сантиметрів, розташовані на кущах поодиноко або у вигляді суцвіть. Цвітіння триває з червня до жовтня з невеликими перервами. Крім високої зимостійкості сорт відрізняється стійкістю до грибних хвороб.