Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

56

Любите вирощувати красиві, ефектні квіти? тоді вам точно підійде глоксинія. Догляд в домашніх умовах за нею не дуже складний. Потрібно знати тільки кілька нюансів. Але вигляд її квітів просто шикарний. Ця рослина ніби створено для прикраси домашнього інтер’єру.

Зміст

  • Знайомимося з квіткою
  • Створюємо всі умови

    • Освітлення
    • Полив
    • Все про грунт
  • Як доглядати за глоксинією в осінньо-зимовий період

    • Догляд після пробудження від зимового сну
  • Цвітіння

Знайомимося з квіткою

Глоксинія, вона ж сінінгія, належить сімейству геснерієвих. Батьківщина культурних сортів, вирощуваних повсюдно-анди, верхів’я амазонки. Тут вони ростуть по скелястих схилах, часом на дуже стрімких, чіпляючись за них корінням.

Чим цікавий квітка глоксинія? догляд за ним передбачає наявність періоду спокою, коли зимує тільки бульба. Це пояснюється кліматом місць зростання геснерієвих. Вологий і теплий влітку, сухий і помірно прохолодний взимку.

відео про вирощування і догляд за глоксинією

Були такі випадки, коли люди купували молоді рослини сінінгій. Ті прекрасно цвіли, радуючи своїм зовнішнім виглядом господарів, але відмирали по осені, готуючись до сухої зимівлі, як і належить. Однак власники екзотичних квітів через неволодіння інформацією про фізіологію геснерієвих, вважали, що рослина гинула. І залишки коренів-бульби викидалися. Яке ж було розчарування, коли з’ясовувалося, що це була всього-на-всього зимова сплячка. Щоб не допускати подібних помилок, вивчимо уважно домашню агротехніку глоксинії.

Створюємо всі умови

Освітлення

Найкраще вирощувати її на вікнах, звернених на захід або південний захід. Для північних вікон потрібно часом додаткове підсвічування, наприклад люмінесцентними лампами м’якого світла, особливо взимку. Для південних знадобиться легке затемнення. Найкраще тут підійде матове скло.

Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

Фотографія глоксинії

Можна також наносити на вікна тонуючу плівку, яку використовують автолюбителі. Тільки підберіть таку, яка пропускає світло, просто злегка розсіює, а не влаштовує в кімнаті напівтемрява. справа в тому, що дикі родичі глоксинії люблять розріджені тропічні ліси, вважаючи за краще уникати як відкритого простору, де все смажиться під південним сонцем, так і напівтемряви амазонської сельви.

Полив

Наш квітучий бульба любить помірність у всьому. Так що полив не можна організовувати за принципом: води багато не буває. Поливати потрібно виходячи з температурних умов. Влітку, при жаркій, сухій погоді поливаємо частіше і рясніше. Взимку полив істотно скорочуємо. Це також покликане не тільки підтримувати грунтовий гідробаланс, але і відповідати природним умовам. Там, звідки культурні глоксинії родом, жарким літом випадає набагато більше опадів, ніж під час яскраво вираженого періоду спокою, взимку. Знову ж таки, поливаючи квіти, дивіться, щоб наступний полив проводився тоді, коли верхній шар грунту в горщику злегка підсохне. Рослина може переносити відносну посушливість, для цього у нього є резерв вологи в бульбі. Але ось перезволоження загрожує розвитком гнильних процесів бульби і нижньої частини стебла.

Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

На фото глоксинія

Поливайте водою теплішою, ніж температура навколишнього середовища. Це забезпечує краще її всмоктування капілярами коренів. Також стежте, щоб вода була низької жорсткості. Ph її кращий нейтральний. Якщо використовуєте водопровідну, то необхідно відстоювати її деякий час.

Вимоглива глоксинія також до вологості приміщень. Особливо влітку. Щотижня обприскуйте її з пульверизатора.

Все про грунт

Класичний грунтовий склад, рекомендований для сінінгій, наступний:

  • 2 частини листового перегною;
  • 2 ч. Лугового чорнозему;
  • 1 ч. Торфу;
  • 1 ч. Сірого річкового піску.

Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

На фото грунт для глоксинії

Такий склад забезпечує легкість і поживність грунту. Не забуваємо стерилізувати грунт перед висадкою туди наших бульб. Пісок потрібно прожарити, розсипавши невеликим шаром на аркуші в духовці. Грунт можна пропарити. Для цього насипаємо його в емальоване відро, заливаємо літром води, закриваємо кришкою, ставимо на повільний вогонь. Таким чином гине практично вся можлива патогенна мікрофлора, принесена нами з полів, лісів.

Однак при такій жорсткій термічній обробці гине також велика частина корисної грунтової мікрофлори. Субстрат практично стає млявим, чому вносяться добрива будуть засвоюватися мало. Для цих цілей грунт збагачуємо сумішами, що складаються з ефективних мікроорганізмів. Ці препарати в безлічі можна купити в квіткових магазинах або замовити. Такі організми колонізують ваш субстрат, відтворивши тим самим природну мікрофлору, але вже без шкідливих мікробів. Такий спосіб витратний за часом і силам, але надзвичайно ефективний.

Цікава ідея змішувати грунт з гідропонікою. Це дуже зручно для підтримки стабільної вологості грунту, допомагає більшій її аерації, засвоєнню поживних речовин. Гідрогель працює за принципом губки. Під час поливу він вбирає вологу, розбухаючи. А потім, у міру висихання навколишнього його грунту, він поступово віддає вбране. Таким чином, коріння не страждають від стресових умов, що викликаються то сильним зволоженням, то надмірним висиханням. Гідрогель краще використовувати німецький, французький або російський. Продається у вигляді сухого концентрату, що представляє собою дрібні гранули. Беріть його великими обсягами, це вигідно.

один кілограм сухого гідрогелю здатний увібрати 300 літрів води. 1. Розбавляємо його водою, чекаємо кілька годин, коли добре просочиться. Можна відразу заливати рідкими комплексами добрив. Ви отримаєте желеподібні невеликі шматочки. Їх ми змішуємо з грунтом з розрахунку один до двох, не більше. Все, наш сучасний субстрат готовий. Тепер ви можете не боятися, що забудете вчасно полити рослини, так як грунт буде містити додаткове джерело вологи. Висихаючи при недостатній вологості, гідрогель стискається до початкових розмірів. Але потім відразу ж відновлюється, вбираючи вологу при її новому надходженні.

Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

На фотографії квітка глоксинія

Як доглядати за глоксинією в осінньо-зимовий період

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

Почнемо з кінця, тобто з підготовки до зимівлі, тому що це найвідповідальніший момент догляду за нашою підопічною.

Мусонний характер природних умов зростання говорить про те, що щорічно рослині потрібно період спокою. Воно скидає листя по осені, велика частина коренів відмирає. Залишається тільки бульба, за рахунок якого і переживає зимове затишшя глоксинія.

Догляд восени за глоксинією після активної вегетації наступний:

  1. поступово скорочуємо полив до нуля. Якщо ви використовуєте в складі субстрату гідрогель, то можна перестати поливати відразу ж. Залишилася волога буде вбиратися з гідропоніки корінням, поки зовсім не вичерпається її запас.
  2. припиняємо підгодовувати тоді ж, коли і поливати — з середини вересня.
  3. не використовуєте гідропоніку-скорочуйте полив поступово, у вас все-таки не кактус.
  4. зимуюча рослина або не виймаємо з горщика, або зберігаємо в нижньому овочевому відсіку холодильника.

Перший варіант простіше, але не у всяких квартирах можливий. Найкраще для цього підійдуть прохолодні темні комори або утеплені льохи, що залишаються відносно прохолодними взимку. Оптимальні умови для зимівлі: прохолода 5-15 °c, легка вологість, темрява.

Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

На фото глоксинія на підвіконні

Квартирні умови диктують нам наступні дії по догляду за глоксинією:

  1. з середини вересня скорочуємо полив, підгодівлі виключаємо;
  2. після всихання листя обрізаємо гострим ножем, залишаємо близько сантиметра від землі;
  3. через два тижні виймаємо з грунту, очищаємо від грудочок грунту, залишків коренів. Кладемо в пакет зі злегка вологим піском;
  4. все це, не щільно закриваючи, поміщаємо на нижню полицю холодильника;
  5. періодично дістаємо пакет з бульбами, перевіряємо, чи немає загноений, зволожуємо в міру необхідності. Зберігаємо таким чином до весни.
  6. виявили гнильні процеси, акуратно зрізайте до здорової тканини. Місце зрізу необхідно продезінфікувати, найкраще товченим деревним вугіллям. Даємо злегка обсохнути, після чого знову відправляємо зимувати.
  7. пробуджуються наші бульби навесні з кінця лютого по середину квітня.

Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

Фото глоксинії

  • незадовго до і під час цвітіння збільшуємо дозу фосфорних, зменшуючи азотні. Фосфор сприяє гарному розвитку квітконосів.
  • після першого цвітіння зосереджуємося на калійних добривах. Вони допомагають бульбі краще визріти, запастися поживними елементами.
  • Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

    Фото добрив

    Крім основних даємо комплексні мікроелементи. Краще удобрювати частіше, використовуючи більш слабку концентрацію підгодівлі. Десь двічі за місяць. Не можна поливати сухий грунт. Це може привести до опіків коренів. Так що удобрюємо після поливу.

    Стежимо за температурним режимом. Влітку глоксинія любить тепло, але спеку і задуху переносить погано. Любить провітрювання, але нетерпима до протягів. Найбільш оптимальна температура для весняно-літнього росту сінінгій +25 градусів.

    Часто влітку квартирне повітря занадто сухе для квітів. Це також може пригнічувати квіти. Обприскуємо їх ввечері або коли сонце йде на іншу сторону будинку . Використовуємо теплу, близько сорока градусів, воду. Бажано щоб пульверизатор розпилював вологу, як туман, а не лив дрібними цівками.

    Якщо дотримуватися цих правил, сінінгіі будуть радувати вас здоровим зеленим кольором листя, пишними квітами. Однак іноді буває, що листя починає бліднути, жовтіти. Це хлороз-нестача хлорофілу. Причини його можуть бути різними. Він може бути викликаний недостатнім надходженням мікроелементів до коріння або мати інфекційну причину. Позбавляємося від нього, обприскати і полив рослина двопроцентним розчином залізного купоросу. Значно рідше рослини уражаються грибковими захворюваннями, паразитами. Їх легко вилікувати фунгіцидами та інсектицидами. Варто зауважити, що профілактична обробка субстрату стерилізацією і бульби замочуванням в марганцівці практично зводять нанівець можливість такого зараження.

    Чудова глоксинія-догляд в домашніх умовах за екзотичною квіткою амазонки

    На фотографії глоксинія на вікні

    Дотримуйтесь вищевказаних рекомендацій і скоро ваш глоксинієвий кущ зацвіте.

    Цвітіння

    Основну декоративну цінність представляють квіти. З початку росту з перезимували бульб до середини травня розвиваються зелені пагони, закладається цветонос. Зазвичай цвітіння тривале, тривале. Але буває, що вже до кінця червня глоксинія відцвіла. Що робити, щоб змусити рослину повторно зацвісти. Адже до періоду спокою ще більше трьох місяців.

    Після в’янення квітів обрізаємо стебло трохи вище першої пари листя. Даємо додатково підгодівлю, збільшуючи дозу азотних добрив. Це для стимуляції росту нового квітконосу. Через деякий час від місця зрізу починають рости відразу кілька невеликих пагонів. Ми залишаємо пару самих сильнорослих. Незабаром після цього вони розпускають свої бутони. Термін настання другого цвітіння коротший, ніж у першого. Але квіти дрібніші, менш яскраві.

    відео про догляд за глоксинією

    Часто буває, що після першого цвітіння біля самої землі утворюються бічні паростки. Тоді повністю зрізаємо старий стебло, даємо рости з пасинків найпотужнішому.  він зацвіте дуже скоро.