Карликовий томат сорту гном-улюбленець багатьох дачників

75

Щороку на прилавках з’являється величезна кількість нових сортів томатів. Карликовий гном з невеликими плодами вже виправдав очікування селекціонерів. На дачних ділянках по всій країні його вирощують більше 10 років.

Історія та опис сорту

Томати не завжди користувалися популярністю, був час, коли вони навіть вважалися отруйними. Однак пізніше були » реабілітовані» і зайняли одну з лідируючих позицій на ринку. Справжній бум томатіводство пережило в кінці xx століття, з тих пір селекціонери вивели тисячі нових сортів. Одним з них став гном-проект трьох любителів з сша та австралії, що почався в нульових роках.
Карликовий томат сорту гном-улюбленець багатьох дачників

Низькорослі і холодостійкі томати сорту гном вирощують і в росії

Цей урожайний, холодостійкий і невибагливий сорт був адаптований для росії.

У 2013 році спеціально для нашої країни вивели томати веселий гном, плоди якого більші (до 90 г) і мають циліндричну форму.

Карликовий томат сорту гном-улюбленець багатьох дачників

Сорт веселий гном був виведений для вирощування в росії, внесений до держреєстру в 2013 році

Рослина низькоросла, висотою до 50 см. Листя світло-зелені, невеликі. Гілочок мало, тому пасинкування не потрібно. Перші суцвіття з’являються в міру зростання куща, після 6-7 листа, інші — через 1-2. Плоди невеликі, але крупніше черрі, вагою по 50-60 г, яскраві, червоні, круглої форми. Смачні і щільні, вони добре зберігаються, при перевезенні не втрачають форму, не розтріскуються.

Карликовий томат сорту гном-улюбленець багатьох дачників

Плоди невеликі, вагою по 50-60 г, з щільною м’якоттю

Від появи сходів до плодоношення томатів близько чотирьох місяців. Рослини невибагливі, добре переносять прохолодну погоду, тому в середній смузі їх можна вирощувати у відкритому грунті. У більш північних районах краще висаджувати в теплицю або під плівкові укриття. При будь-яких погодних умовах рослина добре зав’язує плоди і приносить стабільно високий урожай (до 5,5 кг з 1 кв.м посадок).

Сорт стійкий до макроспоріозу і фітофторозу.

Вирощування сорту томатів гном

Кінець лютого і початок березня — час, коли за вікном ще лежить сніг, а на наших підвіконнях вже починається новий городній сезон.

Посів насіння і догляд за розсадою

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Карликовий томат сорту гном-улюбленець багатьох дачників

Насіння висівають в лютому-березні в розсадні шухлядки на глибину близько 1 см.закривають плівкою для забезпечення високої вологості і ставлять в тепло, ближче до приладів опалення.

На цьому етапі проводяться провітрювання 1-2 рази на день до підсихання. Якщо все ж утворилася цвіль, її обережно прибирають і проливають грунт розчином протигрибкового препарату (наприклад, фітоспорін або фундазолом) або марганцівки.

При появі паростків розсаду переставляють в світле місце, на підвіконня. У лютому-березні день ще короткий, тому бажана, хоча і необов’язкова підсвічування люмінесцентними лампами — розсада все одно не витягнеться.

Поливають у міру необхідності — при пересиханні верхнього шару грунту, надлишок вологи для томатів шкідливий.

Коли паростки, крім двох сім’ядольних, утворюють два справжніх листочка (або більше, якщо сходи ростуть не купчасто), рослини пікірують — розсаджують в окремі горщики.

Карликовий томат сорту гном-улюбленець багатьох дачників

Розсада томатів гном не витягується, навіть якщо освітлення недостатньо

Висадка у відкритий грунт

Через 60 днів після появи сходів томати висаджують у відкритий грунт. Дати залежать від регіону: для середньої смуги росії це друга декада травня-початок червня; в районах, рекомендованих для цього сорту (волго-вятський регіон), завдяки холодостійкості можлива більш рання висадка на початку травня. Однак ця рослина залишається південним, тому при загрозі заморозків краще подбати про укриття — плівкою або спеціалізованими матеріалами.

Висадку виробляють в похмуру погоду або, якщо дні сонячні, ввечері. Кущики цього сорту невеликі, не вимагають багато простору, тому висаджувати їх можна компактно — до 6 рослин на 1 кв.м.

Догляд звичайний, нескладний: раз в два-три тижні вносяться добрива, регулярно видаляються бур’яни, приймаються профілактичні заходи щодо захисту від хвороб і шкідників.

Потреба у волозі у томатів досить велика, особливо в період зав’язування плодів. Але висока вологість повітря сприяє розвитку у рослини грибкових захворювань. Не рекомендується зрошувати томати з лійки методом дощування. Краще вибрати крапельний полив.

Карликовий томат сорту гном-улюбленець багатьох дачників

Крапельний полив можна здійснювати за допомогою перевернутої пластикової пляшки

На початку росту томати потрібно підгодовувати фосфорними добривами, під час цвітіння і плодоутворення вище потреба в азоті, а в період дозрівання плодів — в калії.

Досвід вирощування томатів гном-відео

Відгуки дачників

Дуже подобаються сорти томатів цієї серії «проект гном томатний» ( dwarf tomato project). Вони спеціально створені для вирощування в обмеженому просторі ( горщики, вазони, контейнери, балкони). Рослини цих сортів компактних розмірів, відрізняються широкими, зморшкуватими листям, як правило — стійкі до перепадів температур. У цьому сезоні вирощувала сорт цієї серії спляча леді (sleeping lady). Ємність для вирощування — 10-літрове відро, вистачило для росту двох посаджених рослин. Висота була не більше 60 см., утворився такий компактний кущик з щільними, гофрованими листям… Плоди дуже красивою, шоколадного забарвлення, не дрібні, в межах 150-200 гр. З щільною, смачною м’якоттю.

Ярославна

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=1754.20

Відстань між кущами 20 см, висота рослини не більше 30 см, їх можна уздовж доріжок садити, не пасинкувати, стовбур товстий — добре тримає крону. Синуля з чашкою чайної ходив збирати помідори з цих кущів.

Tanja

Www/tomat-pomidor.com