Свіжа полуниця в січні або чи можливо виростити полуницю вдома?

72

Стигла, соковита, дивно смачна полуниця на столі, в той час як за вікном мете заметіль, – це справжня розкіш! в середині зими не в кожному супермаркеті знайдеш свіжі ягоди, а якщо і вийде знайти, то вартість їх буде вкрай високою.

Створіть сприятливі умови для вирощування ягід

Але ж хтось вирощує апетитну полуницю у себе вдома на підвіконні, деякі підприємливі садівники навіть отримують фінансову вигоду з цієї діяльності, перетворюючи вирощування ягід вдома в прибутковий бізнес. Розведення полуниці в домашніх умовах-міф чи реальність, доступна будь-якому бажаючому?

Зараз існують різні методики, як виростити полуницю в квартирі будь-якої площі. Можна ефективно використовувати вільний простір в будинку, посадивши полуничну розсаду в поліетиленові мішки, заповнені субстратом, або вирощувати кущики з ягодами в традиційних квіткових горщиках і ящиках. Все залежить від того, з якою метою ви плануєте зайнятися розведенням полуниці будинку, і скільки місця для цього зможете виділити.

Свіжа полуниця в січні або чи можливо виростити полуницю вдома?

Робіть вибір на користь ремонтантних сортів полуниці, які здатні плодоносити кілька разів

Що потрібно полуниці для нормального дозрівання? кімнатна температура, хороша вентиляція і відповідний грунт. Ці умови легко здійсненні, адже в квартирах тепло в будь — який час року (а якщо з опаленням проблеми, завжди можна купити додатковий опалювальний прилад), циркуляцію повітря можна забезпечити за допомогою кватирки, спеціальний недорогий субстрат-придбати в магазині. А значить, вирощуванням полуниці в домашніх умовах можете зайнятися і ви, якщо врахуєте найважливіші моменти:

  • робіть вибір на користь ремонтантних сортів полуниці, які здатні плодоносити кілька разів. найбільш популярні сорти : жовте диво, королева єлизавета, гора еверест.
  • при вирощуванні полуниці з насіння, покупні насіння слід на 4 тижні помістити в холодильник, обернувши у вологу ганчірочку і поклавши в поліетиленовий пакет – тоді загартовані насіння при висаджуванні в грунт протягом тижня дадуть дружні сходи.
  • підготуйте для розсади просторий горщик з хорошим шаром дренажу, так як полуниці подобаються часті рясні поливи, але застою води вона не переносить.
  • полуничну розсаду будинку рекомендується висаджувати в підготовлений грунт або восени з 15 серпня по 20 вересня, або ранньою весною.
  • оскільки ця ягода боїться холоду, не тримайте її на балконі, і оберігайте від заморозків.
  • час від часу робіть калійно-фосфорні підгодівлі, а для формування зав’язей обробляйте рослини спеціальним препаратом «зав’язь».

Свіжа полуниця в січні або чи можливо виростити полуницю вдома?

Ідеальний варіант для вирощування домашньої полуниці – південні, добре освітлені вікна

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Свіжа полуниця в січні або чи можливо виростити полуницю вдома?

Ідеальний варіант для вирощування домашньої полуниці-південні, добре освітлені вікна. При нестачі сонячного світла ріст рослин може сповільнитися, а смак ягід погіршиться. Однак ви можете створити для своєї полуничної плантації штучне підсвічування за допомогою ламп денного світла. Полуниця почне раніше цвісти і плодоносити при тривалому світловому дні, та й якість ягід істотно підвищиться. Тому, якщо вас турбує, як виростити полуницю будинку в найбільш короткі терміни, забезпечте рослинам безперервний світловий день тривалістю близько 14 годин.

відео про полуницю в січні

Як запилювати полуницю в домашніх умовах?

Так як полуниця вдома позбавлена природного запилення, вам доведеться забезпечити рослинам в період цвітіння, який може тривати кілька тижнів, штучне запилення. Провести штучне запилення квітконосів на полуниці в домашніх умовах ви можете двома способами:

  • направляти вранці в сторону квітконосів вентилятор (під впливом вітру полуниця запилюється у відкритому грунті);
  • запилювати кожну квітку вручну, проводячи по ним щодня м’яким пензликом для малювання.

Як бачите, вирощування полуниці вдома доступно навіть недосвідченим садівникам і не вимагає значних фінансових витрат. Складнощі можуть виникнути тільки з запиленням, особливо якщо ви вирішили розводити великі ягідні плантації, адже не так-то просто щодня водити пензликом по кожному маленькому квітці, а з вентилятором успішне запилення важко гарантувати.

відео про те, як отримати полуницю в січні