Вміст нутрій-основні правила, що сприяють здоровю тварини

65

Останнім часом зміст нутрій в умовах будинку стало вкрай модним напрямком. Але необхідно не просто віддавати данину моді, а правильно доглядати за тваринами. Адже ми завжди відповідаємо за тих, кого колись приручили.

Особливості вмісту нутрій в домашніх умовах

Вміст нутрій-основні правила, що сприяють здоровю тварини

Вміст нутрій в домашніх умовах передбачає обов’язкове підтримання прийнятної температури повітря навколишнього середовища

Як правило, розведення цих тварин вимагає мінімального дотримання умов. Це своєчасна подача корму, постійно присутність чистої, свіжої води, а також організація місця проживання. Рекомендується давати нутріям воду, здобуту з колодязя. Тому що в річках, озерах або ставках вона може бути заражена різного роду інфекціями і бактеріями.

Як містити нутрій? саме це питання задають початківці заводчики. Варто відзначити, що більшість джерел інформації наказують обов’язкову наявність місця для купання. Але фахівці говорять про те, що нутрія прекрасно пристосовується і добре відчуває себе без подібних процедур. Якщо дотримуватися порад щодо правильного догляду та утримання нутрій, то відсутність купання жодним чином не позначиться на активності тварини, його розвитку і розмноженні. Тим більше це не відіб’ється на хутрі нутрій. Адже, в основному, тварин заводять з цією метою.

відео про розведення нутрій

Оптимальним вважається зміст з наявністю спеціального місця, де розташовується будиночок і вигул. Харчування нутрії має бути різноманітним. Необхідну кількість води можна замінити частково соковитими овочами.

Вміст нутрій в домашніх умовах передбачає обов’язкове підтримання прийнятної температури повітря навколишнього середовища. Хутро рятує тварину від сильних морозів, але його лапи і хвіст не покритий ним. Тому часто саме ці частини тіла тварини обморожуються.

Дуже важливо закривати підстилку від попадання на неї снігу та інших видів опадів. Необхідно це і в період народження малюків. Вони з’являються на світ мокрими. Тому навіть при нульовій температурі можуть охолодитися і померти.

Вміст нутрій-основні правила, що сприяють здоровю тварини

Дуже важливо закривати підстилку від попадання на неї снігу та інших видів опадів

Умови утримання нутрій у вольєрах

Даному типу тварин неодмінно потрібні клітини. Якщо ви займаєтеся розведенням нутрій в промислових масштабах, то забезпечити індивідуальне проживання ви навряд чи зможете. У зв’язку з чим тварин часто заселяють не окремо, а невеликими групами.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вміст нутрій-основні правила, що сприяють здоровю тварини

Як правило, нутрій селять разом, враховуючи не стільки кількість особин, скільки їх призначення. Таким чином, племінних тварин заселяють в клітини по роздільності . Молодих звірів по 5-6 штук в один вольєр. При забезпеченні великою житлоплощею можна заселяти і по 10-15.

Вміст нутрій-основні правила, що сприяють здоровю тварини

Як правило, нутрій селять разом, враховуючи не стільки кількість особин, скільки їх призначення

Неодмінною умовою є присутність будиночка. Це приміщення, в якому нутрії можуть сховатися від несприятливої погоди або просто відпочити. Тварини часто гризуть свої будиночки, тому їх доцільно оббивати зсередини металевою сіткою. У житло повинні бути дві кімнати. Два різних входи відповідно. Взимку будиночок необхідно утеплювати по периметру. Найчастіше з цією метою використовують солому.

Рекомендують виготовити місце для купання тварин. У разі, якщо воно розраховане на всіх проживаючих на фермі нутрій, то запускати їх варто туди по черзі.

Дезинфікування клітин

Зміст нутрій сім’ями має на увазі регулярне приведення їх місця проживання в порядок. Тобто кожен день потрібно чистити клітку від відходів життєдіяльності звірів. А через деякий час проводити дезінфекційні заходи. У літній період воно проводиться за допомогою застосування різноманітних хімічних препаратів. А взимку для обробки металевих сіток використовують вогонь від паяльної лампи.

Вміст нутрій-основні правила, що сприяють здоровю тварини

Зміст нутрій сім’ями має на увазі регулярне приведення їх місця проживання в порядок

Перед тим як почати дезінфекцію, необхідно попередньо перемістити тварин в інше місце. По завершенні процедури будиночок підлягає ретельному провітрювання.

Не варто забувати про те, що утримання будь-яких тварин вдома часто супроводжується присутністю щурів або мишей. Тому необхідно проводити профілактичні заходи. А в тих випадках, коли вони вже завелися, позбавлятися від них усіма можливими способами. Але не варто забувати про безпеку усувних заходів для нутрій.

Як правило, нутрії розводяться для того, щоб використовувати їх хутро або м’ясо. З вовни тварин виходять прекрасні речі. А м’ясо успішно використовується для приготування різноманітних страв. Даний продукт має в складі велику кількість повноцінних білків, в процентному співвідношенні воно дорівнює 21 одиниці. Саме тому м’ясо нутрій надзвичайно корисно для людського організму. Хоча деякі люди просто гидують його вживанням в їжу.

відео про вміст нутрій

Якщо слідувати простим радам, то розводити і містити нутрій в домашніх умовах або на власних садових ділянках не так вже й складно.