Як садити капусту на розсаду-покрокова інструкція

72

У народній російській приказці-що посієш, те й пожнеш, закладений глибокий сенс. Але сенс зовсім не втрачається, якщо застосувати цю приказку до садово-городніх робіт. Так, наприклад, для вирощування на своїй ділянці хорошого врожаю капусти, про яку і піде мова в нашій статті, навесні необхідно садити сильну і здорову розсаду.

Зміст

 • Основні правила підбору сорту
 • Посів насіння капусти
 • Як доглядати за розсадою

Основні правила підбору сорту

Для того щоб виростити своїми силами здорову і міцну капустяну розсаду, необхідно дотримуватися всього лише декількох основних правил. Крім того, треба мати загальні уявлення про те, що любить цей на вигляд невибагливий овоч, а які умови утримання для нього згубні. Отже, з чого ж почати і коли варто проводити посів капусти на розсаду? спробуємо розібратися.

 • вибираємо сорт.

Посадка будь садово-городньої культури починається з вибору сорту. Капуста не є винятком. Але перш, ніж відвідати спеціалізований магазин з метою покупки насіння, необхідно вирішити для чого і коли вам потрібна капуста. Питання тільки на перший погляд здається дивним. Але від відповіді залежить не тільки вибір сорту, але і терміни посіву насіння на розсаду. Так, якщо ви в середині літа хочете поласувати смачними ніжними салатами з білокачанної капусти, то краще садити ранні сорти, такі як червнева, подарунок, козачок f1, дітмарская. Якщо капуста вирощується з метою квашення, то найбільш підходящі сорти слава, амагер, білоруська. Тим же, хто хоче і взимку ласувати смачним овочем варто сіяти такі пізньостиглі сорти, як зимівля 1474, колобок, женева.

Як садити капусту на розсаду-покрокова інструкція

Посадка будь-якої садово-городньої культури починається з вибору сорту

Як розумієте, у кожного сорту свої особливості. Тому остаточний вибір необхідно робити, коли ви ознайомитеся з сортовими характеристиками і тим, що ж ви насправді хочете. Наприклад, ранній капусті нехарактерна лежкість, та й сквасити її для щей навряд чи вийде.

 • купуємо насіння.

Купити насіння-справа тільки на перший погляд проста і звичайна. Але досвідчені садівники підходять до процесу придбання з почуттям, з толком, з розстановкою. Не варто здійснювати спонтанних покупок насіння, будь то коренеплоди, овочі або навіть квіти. Необхідно скласти хоча б приблизний список того, що ви будете сіяти і вже тільки тоді відправлятися в магазин. При цьому найкраще вибирати спеціалізовану, перевірену точку продажів, в іншому випадку — покупка подібна грі «російська рулетка». Метод» може пощастить, а може ні » – садівникові зовсім не підходить. Вже краще знати напевно, що ви будете садити якісне насіння, які зберігалися в належних умовах і не втратили свою схожість з тих чи інших причин.

 • готуємо грунт для посадок.

Здавалося б, відповідну для розсади землю можна придбати в магазині або просто накопати в городі. Але якщо перший варіант ще прийнятний, то від другого радимо відмовитися – брати просто землю з городу, особливо з тих місць, де раніше вирощувалися хрестоцвіті культури (редька, редиска, ріпа) і сіяти в неї насіннєвий матеріал не можна, так як в ній можуть перебувати інфекційні мікроорганізми, характерні для капустяних, в зв’язку з чим сильно зростає ризик ще на етапі розсади заразити рослину різними хворобами.

Як садити капусту на розсаду-покрокова інструкція

Найбільш оптимальний варіант-приготувати грунтосуміш самостійно

Найбільш оптимальний варіант-приготувати грунтосуміш самостійно, ще з осені або ранньою весною. Для цього необхідно взяти по одній частині дернової землі і перегною, в цю суміш додати трохи золи (приблизно 1 ст.л. На 1 кг грунтосуміші), яка є не тільки джерелом необхідних макро і мікроелементів, але і виступає в ролі антисептика. Отриманий субстрат необхідно добре перемішати, щоб він був повністю готовий до використання. Можливі також інші варіанти приготування почвосмеси-головне стежити щоб отриманий субстрат був повітропроникним.

 • визначаємося з термінами посадки.

відео про посів капусти на розсаду
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як садити капусту на розсаду-покрокова інструкція

Якщо бути зовсім скрупульозним, то терміни посадки потрібно вираховувати спираючись на багато факторів – кліматичні особливості регіону, терміни отримання врожаю, швидкість проростання насіння, положення місяця і т. Д. Якщо ж не вдаватися в такі подробиці, то можна взяти усереднені значення і садити:

 • ранню капусту — 20-28 березня;
 • середньостиглі сорти – 25марта – 20апреля;
 • пізньостиглі сорти – з перших чисел квітня і до кінця місяця;
 • готуємо насіння до посадки.

Насправді попередня підготовка насіння до посадки – це ціла наука, з якою знайомий далеко не кожен, навіть досвідчений садівник. Але всі застосовувані в даному випадку методи підходять для необроблених насіння, або ж насіння, зібраних власноруч в саду. Якщо ж ви хочете посадити насіння, раніше оброблені, то досить буде провести легку підготовку посівного матеріалу. Для цього насіння капусти замочити в гарячій воді (приблизно 500с) на 20 хвилин. Після прогрівання необхідно охолодити насіння за допомогою холодної води. Такі нехитрі маніпуляції дозволять підвищити стійкість капусти до різних захворювань, в першу чергу грибкових. Але будьте уважні! не всі насіння, які пройшли обробку на виробництві можна попередньо замочувати. Коли ви маєте дражировані і інкрустовані насіння, а також насіння в гелевій оболонці, то їх слід висаджувати тільки сухими, інакше порушитися шар з поживними речовинами.

Як садити капусту на розсаду-покрокова інструкція

Коли капуста «проклюнеться» і доросте хоча б до 10-15мм, сходи необхідно прорядити для поліпшення якості саджанців

Посів насіння капусти

До цього процесу не можна ставитися халатно. Кожен етап вирощування хорошої розсади важливий, тому посів насіння необхідно проводити правильно. Перед тим, як сіяти капусту готуємо ємності, наповнюючи їх заготовленої почвосмесью. В якості таких відмінно підійдуть лотки глибиною 70-100мм, куди можна садити насіння в кілька рядків для полегшення подальшого догляду за ними. Землю в лотках перед посівом рясно поливаємо, так як для проростання капустяним насінню потрібно багато води. Але після цього полив не проводиться (тільки якщо в будинку занадто жарко і повітря висушує землю). Відмова від поливу при нормальній температурі і вологості є відмінною профілактикою багатьох захворювань, включаючи і «чорну ніжку» — захворювання молодих саджанців, яке є для багатьох садівників справжнім лихом.

Коли капуста «проклюнеться» і доросте хоча б до 10-15мм, сходи необхідно прорядити для поліпшення якості саджанців. Оптимальний при проріджуванні крок-20х20мм, оскільки він забезпечує не тільки відмінне харчування капусти, але і аерацію її кореневої системи, а згодом полегшить перенесення саджанців в індивідуальну тару для подальшого пророщування. До речі, можна відразу сіяти насіння в індивідуальну тару або касети, і тоді наступний етап не доведеться проходити, але в цьому випадку варто бути готовим до того, що життєздатних саджанців до моменту висадки буде куди менше, ніж було посіяний насіння.

Пікірувати розсаду необхідно приблизно через 7-14 днів після проріджування, коли молоді рослини трохи зміцніють і витримають перенесення в індивідуальний горщик або касету під розсаду (схема касетування 3х3 саджанця з кроком в 50 мм). Найкраще використовувати картонні стаканчики або торф’яні горщики. Пікірування необхідно для зміцнення кореневої системи капусти і забезпечення її приживання у відкритому грунті.

Слід зазначити, що обробка протигрибковими розчинами грунту в індивідуальних горщиках або касетах хоч і не строгообязательная, але вельми бажана, так як позбавлення від грибкових інфекцій на ранній стадії забезпечить здоров’я рослині на весь період вирощування.

Як садити капусту на розсаду-покрокова інструкція

Пікірування необхідно для зміцнення кореневої системи капусти

Як доглядати за розсадою

Для забезпечення високої якості саджанців необхідно дотримуватися чотирьох основних правил:

 • світло. Оскільки при пророщуванні світловий день ще недостатній для забезпечення високого фотосинтезу розсаду досвічують до 12-15 годин на добу. Для досвічування підходить звичайна люмінесцентна лампа будь-якої температури світіння;
 • полив. Поливати необхідно в міру підсихання грунту, проте переливати капусту не можна, так само як і пересушувати її. Частота поливу підбирається індивідуально. Після поливу розпушування строго обов’язково;
 • температурний режим. Початковий етап до появи сходів — + 18…+22с.білокачанну слід пророщувати при значних температурних перепадах — вдень + 15…+17с, вночі +8…+ 10с. Кольорову ж при більш високих температурах (на 5-7 градусів);
 • підживлення.

Схема підгодівлі досить-таки проста. Перші добрива вносяться до того, як ви збираєтеся сіяти капустяне насіння. Потім підгодовують розсаду тільки через 7-10 днів вже після пікіровки. Використовуються калійні добрива, суперфосфат і аміачна селітра в пропорції 2/4/2 гр на літр води. Літра підгодівлі вистачить на півсотні сходів. Вносять підгодівлю тільки після поливу. Друга підгодівля вноситься через 14-16 днів після першої, добрива ті ж, але в подвійній кількості на 1 л води. Третя підгодівля-добрива ті ж, але пропорція вже становить 8/5/3 на 1л.

&1&

Перші добрива вносяться до того, як ви збираєтеся сіяти капустяне насіння