Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

88

Правила сівозміни не рекомендують висаджувати овочеві культури постійно на одному місці. Існують таблиці оптимальних попередників. Вони свідчать про те, що після баклажанів можна висаджувати багато овочів, але є і небажані варіанти.

Що найкраще посадити після баклажанів

Городникам відомо, що на майбутній рік після тієї чи іншої культури не можна висаджувати на грядку споріднені їй. Це пов’язано з можливим накопиченням в грунті збудників хвороб, а також шкідників. Крім того, при плануванні посадок враховуються харчові пристрасті овочевих культур, а також зона розташування їх основних коренів: слідом за овочами з глибоко проникаючими корінням намагаються висаджувати рослини з поверхневим розташуванням кореневої системи.

Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

Якщо судити за численними таблицями, після баклажанів ніякі овочі не будуть відчувати себе відмінно, але нормально — багато

Крім урахування цих загальних положень, в разі баклажанів треба пам’ятати про те, що вони здатні зрушувати кислотність грунту під свої вимоги: їм подобається рн від 6,7 до 7,0. Правда, скорегувати кислотність не так вже й складно, як, власне, і поліпшити родючість внесенням добрив.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

Вважається, що краще за інших будуть почувати себе після баклажанів:

  • цибуля і часник;
  • морква, буряк та інші коренеплоди;
  • будь-які зелені культури (салати, листова гірчиця, кріп);
  • прянощі (м’ята, базилік);
  • бобові (квасоля, горох, сочевиця).
    Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

    Горох-зручна культура: росте після майже будь-якого овоча, та ще й облагороджує грунт

Баклажани вимагають родючого грунту, але не дуже її виснажують. Тому, при помірній заправці грядки добривами, після баклажанів можна посадити і будь-які капустяні овочі.

Що не варто садити після баклажанів

Баклажани відносяться до пасльонових культур, отже, після них не можна садити нічого з цього сімейства. Так, відомий шкідник-колорадський жук-із задоволенням харчується як баклажанами, так і картоплею, помідорами, не гребує перцем і фізалісом. Саме ці овочі під найсуворішим забороною на майбутній рік після баклажанів.

Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

Цей заморський красень поїдає листя не тільки у баклажанів, але і у всіх пасльонових

Суперечливі дані є про можливість посадки гарбузових культур (кабачків, патисонів, огірків). Те, що вони страждають від борошнистої роси, збудники якої можуть накопичуватися в грунті після баклажанів, є застереженням від посадки гарбузових на грядці. Інших перешкод немає.

Взагалі ж, кращий вихід-посіяти після баклажанів трави-сидерати, щоб швидко привести стан грунту в норму.