Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

5

Правила сівозміни не рекомендують висаджувати овочеві культури постійно на одному місці. Існують таблиці оптимальних попередників. Вони свідчать про те, що після баклажанів можна висаджувати багато овочів, але є і небажані варіанти.

Що найкраще посадити після баклажанів

Городникам відомо, що на майбутній рік після тієї чи іншої культури не можна висаджувати на грядку споріднені їй. Це пов’язано з можливим накопиченням в грунті збудників хвороб, а також шкідників. Крім того, при плануванні посадок враховуються харчові пристрасті овочевих культур, а також зона розташування їх основних коренів: слідом за овочами з глибоко проникаючими корінням намагаються висаджувати рослини з поверхневим розташуванням кореневої системи.

Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

Якщо судити за численними таблицями, після баклажанів ніякі овочі не будуть відчувати себе відмінно, але нормально — багато

Крім урахування цих загальних положень, в разі баклажанів треба пам’ятати про те, що вони здатні зрушувати кислотність грунту під свої вимоги: їм подобається рн від 6,7 до 7,0. Правда, скорегувати кислотність не так вже й складно, як, власне, і поліпшити родючість внесенням добрив.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

Вважається, що краще за інших будуть почувати себе після баклажанів:

  • цибуля і часник;
  • морква, буряк та інші коренеплоди;
  • будь-які зелені культури (салати, листова гірчиця, кріп);
  • прянощі (м’ята, базилік);
  • бобові (квасоля, горох, сочевиця).
    Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

    Горох-зручна культура: росте після майже будь-якого овоча, та ще й облагороджує грунт

Баклажани вимагають родючого грунту, але не дуже її виснажують. Тому, при помірній заправці грядки добривами, після баклажанів можна посадити і будь-які капустяні овочі.

Що не варто садити після баклажанів

Баклажани відносяться до пасльонових культур, отже, після них не можна садити нічого з цього сімейства. Так, відомий шкідник-колорадський жук-із задоволенням харчується як баклажанами, так і картоплею, помідорами, не гребує перцем і фізалісом. Саме ці овочі під найсуворішим забороною на майбутній рік після баклажанів.

Що посадити після баклажанів, щоб не погубити урожай

Цей заморський красень поїдає листя не тільки у баклажанів, але і у всіх пасльонових

Суперечливі дані є про можливість посадки гарбузових культур (кабачків, патисонів, огірків). Те, що вони страждають від борошнистої роси, збудники якої можуть накопичуватися в грунті після баклажанів, є застереженням від посадки гарбузових на грядці. Інших перешкод немає.

Взагалі ж, кращий вихід-посіяти після баклажанів трави-сидерати, щоб швидко привести стан грунту в норму.