Полуниця еліане-ягода для вдумливих садівників

112

Запаси полуничного варення завдяки еліані не закінчаться до весни — при належному догляді урожай гарантований. Ця полуниця раніше вирощувалася європейськими фермерами в промислових масштабах для свіжого споживання, значить, вона не залишить без врожаю навіть при несприятливій погоді. При цьому знавці ягідних чагарників застерігають-еліане, незважаючи на пристосованість до клімату, специфічна в агротехніці і має не такий вже поступливий характер. Однак тримати її на грядках варто заради смачних і красивих ягід.

Зміст

  • Полуниця еліане: особливості сорту

    • Зовнішній вигляд полуниці сорту еліане
    • Характеристика і відмінні риси

      • Переваги та недоліки еліане
    • Застосування
  • Як виростити полуницю еліані у себе в саду

    • Посадка в грунт
    • Догляд за полуницею еліане

      • Відео: як отримати хороший урожай суниці (полуниці)
  • Відгуки про полуницю сорту еліане

Полуниця еліане: особливості сорту

Декоративність куща, тривале плодоношення, солодкий смак ягід — це лише деякі риси, які підкреслюють потужний потенціал сорту. Незважаючи на примхливий характер еліані, багато садівників закладають цілі плантації голландської полуниці. Якщо ця ягода буде рости в відповідних кліматичних умовах і в достатку отримає харчування — стабільна врожайність забезпечена.

Полуниця сорту еліане (elianny, оригінатор albert konnings / geobr. Vissers), яку деякі джерела називають еліані або еліана, отримана в голландії в 1998. Використовується в присадибному господарстві і в саду. Вирощують її і на продаж, але в обмеженій кількості, в малооб’ємному виробництві.

Зовнішній вигляд полуниці сорту еліане

Ця рослина висотою 30-40 см, з пряморастущей листям і спрямованими вгору пагонами (часто розташовані поверх листя, пригинаються тільки під вагою ягід). Квіти у еліані великі, білі, на квітконіжці середньої довжини. Квітконоси висуваються по черзі в міру дозрівання попередніх.

Ягоди еліане насичено-червоні, блискучі, з міцною шкіркою, конусоподібні (деякі можуть бути округлоконічними), трохи витягнуті. У частково дозрілої полуниці кінчик буває білувато-зеленим. Вага ягід-40-60 г, м’якоть ніжна, світло-червона, іноді рожева, цукриста на зламі. Смак десертний, з легкими фруктовими нотками і приємною кислинкою. Усередині полуничин знаходяться жовті насіння, при повному дозріванні — яскраво-червоні, слабоутоплені в м’якоть.

Полуниця еліане-ягода для вдумливих садівників

Плоди полуниці еліані (еліані) — насичено-червоні, конусоподібні, блискучі

Незважаючи на високу щільність шкірки, ягоди еліане не такі міцні, як у промислових сортів альба і апріка, які відрізняються високою лежкістю. У свою чергу, еліані цінують за неймовірно запашну м’якоть — її освіжаючий аромат часто порівнюють з лісовою суницею.

Середньоранній сорт відноситься до рослин короткого світлового дня (сорти з раннім плодоношенням). Еліане самозапилюється, розмножується діленням куща (вусів не дає).

Характеристика і відмінні риси

Плодоношення триває з кінця травня до перших чисел липня. Урожайність сорту еліане становить близько 1,2-2 кг з куща. Ця полуниця слабостійка до підвищених температур, тому добре росте в помірно континентальному і нежаркому кліматі центральної росії, поволжя. Непогані показники врожайності сорт показує в умовах північного заходу росії, в забайкаллі, на уралі, в білорусі.

Полуниця еліане-ягода для вдумливих садівників

Якщо еліане росте на пухкому, але не дуже родючому грунті, досить вносити органічні добрива перед кожною хвилею плодоношення-помірний, але стабільний урожай забезпечений

На зиму еліані утеплюють гілками або нетканим матеріалом тільки в московській, ленінградській області, в сибіру і на уралі.

Переваги та недоліки еліані

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Полуниця еліане-ягода для вдумливих садівників

Багато хто відзначає чудовий смак свіжозібраних ягід еліане, але сорт славиться ще тим, що можливе зберігання врожаю протягом декількох днів, особливо в охолодженому вигляді. Еліане без пересадки на нове місце може стабільно плодоносити до 10 років — незвичайний показник для ягідної культури. До того ж є ще деякі позитивні критерії, за якими еліані вважають однією з кращих ранніх голландських полуничок:

  • невимогливість до грунтів;
  • крупноплодность, відмінний товарний вигляд полуниці;
  • стійкість до сірої цвілі і гнилі (зокрема, в дощову погоду);
  • щільна м’якоть;
  • хороша транспортабельність на тривалі відстані;
  • раннє і тривале плодоношення;
  • ягоди не дрібнішають до кінця збору;
  • стійкість до ураження кліщем.

Не можна забувати, що недоліки у цього сорту теж є:

  • помірна врожайність;
  • вимогливість до освітлення;
  • дрібніння і заізюмліваніе ягід при нестачі вологості;
  • вплив погоди на смак — при затяжних дощах і вогкості ягоди стають кислуватими і набувають трав’янистий присмак.

Перші ягоди еліані з’являються на 3-5 днів раніше, ніж у аналогічної за смаком ельсанти, але остання набагато більш врожайна.

Полуниця еліане-ягода для вдумливих садівників

Багато садівників відзначають перевагу еліані не тільки в бездоганній красі ягід, але і в смаку, ароматі, соковитості, якщо порівняти її, наприклад, з однією з найсолодших-полуницею хоней

Враховуючи всі особливості сорту, можна зробити висновок, що еліане — ягода для досвідчених садівників, гурманів і справжніх цінителів полуниці, які здатні наполегливо працювати на полуничних грядках. Наприклад, з досвіду можу сказати, що сорт ананасна теж дуже вибагливий, але вирощую його виключно через красу і незвичайного смаку ягід, для різноманітності і широти асортименту, не чекаю сверхурожаев і стійкості до погодних сюрпризів. Новачкам-садівникам і дачникам «вихідного дня» не варто ставити досліди над собою і полуницею еліані — швидше за все, результат не виправдає очікування. Коли дуже хочеться виростити незвичайний і вимагає уваги сорт ягід у себе на ділянці, варто пам’ятати — через неуважність садівника сорт може проявити всі свої недоліки. І навпаки, якщо виключити всі несприятливі фактори, можливо, еліане стане улюбленицею для господаря ділянки.

Застосування

Завдяки збереженню форми і смаку еліані використовують для сервірування, приготування випічки, добре підійдуть ці ягоди на вареники. За відгуками, цей сорт вибирають для заморозки, в компотах ягода не розвалюється і не перетворюється в «кисіль». Еліані хороша в варення і джемах, але найкраще ці ягоди є свіжими, а завдяки високим показникам товарності і порівняно раннього дозрівання сорт садять також для вирощування на продаж.

Як виростити полуницю еліане у себе в саду

Це невимогливий до грунту сорт — на супіщаних грунтах з додаванням гумусу еліане буде тривалий час успішно плодоносити.

Посадка в грунт

Досвідчені городники стверджують, що еліані рідко отримують з насіння. Як правило, безвусих полуницю вирощують через поділ материнського куща, для чого вибирають деленки з неушкодженою серцевиною. Процедуру посадки організують навесні (в кінці квітня) або восени (в перших числах вересня).

Полуниця еліане-ягода для вдумливих садівників

Щоб уникнути загущення, кущі полуниці садять на відстані 30-40 см, міжряддя залишають по 50 см

У похмуру, суху погоду (при температурі від +10 до +25 °c) приступають до посадки. Порядок дій:

  1. кущики садять в удобрені органікою лунки 20-30 см глибиною (досить 0,5 л перегнилого гною на рослину). Хороший результат дає додавання при посадці золи — 2 столові ложки на одну посадкову яму.
  2. лунки зволожують, виливаючи 2-3 л води на один кущ.
  3. деленки, отримані від материнського куща, опускають вертикально в ямку, розправляють корінь і акуратно присипають пухким грунтом, який зверху трохи ущільнюють.
    Полуниця еліане-ягода для вдумливих садівників

    Серцевину (центральну нирку) полуниці залишають на рівні грунту-правильна посадка гарантує, що рослина швидше рушить в зростання

  4. посадки мульчують пухким перегноєм або соломою, також при вирощуванні полуниці добре себе зарекомендував покривний матеріал.
  5. свіжі грядки поливають під корінь (1,5–2 л на кущ). Цю процедуру перший тиждень повторюють кожні 2-3 дні, щоб поліпшити приживлюваність ягідних чагарників.

Ідеальний варіант-розмістити еліане на східній стороні садової ділянки. Треба враховувати, що рослина не любить спеку, але тим не менше сусідство з високорослими плодовими деревами і кущами небажано — це вплине на врожайність.

Догляд за полуницею еліане

Для отримання врожаю на грядках з еліані не слід забувати про деякі важливі моменти:

  • помірний, але регулярний полив (2-4 л під дорослий плодоносний кущ не рідше одного разу на тиждень) дуже важливий для сорту;
  • поверхневе розпушування біля основи куща і прополка міжрядь від бур’янів — обов’язковий агротехнічний прийом;
  • мульчування, особливо важливе для слабо жаростійкої суниці. Мульчуючий шар (сіно, солома, труха злакових і соняшнику, тирса) непогано захищає коріння від перегріву, а ягоди залишаються чистими і не гниють, як при зіткненні з грунтом;
    Полуниця еліане-ягода для вдумливих садівників

    Мульчуючий шар зазвичай становить 8-10 см, кожні 1,5-2 місяці його рекомендується додавати

    Сорт престиж-огіркова радість дачника

    &1&

    Хрусткі соковиті огірки власного виробництва-гордість дачника. Мої сусіди щорічно справляють «свято першого огірка». А якщо цей день настає рано, то і задоволення подвійне! престиж-огірок з ранніх, але це ще не все.

    Зміст

    • Історія вирощування огірків престиж
    • Опис огірків престиж
    • Характеристика гібридних огірків престиж

      • Переваги та недоліки
    • Вирощування огірків престиж

      • Вирощування у відкритому грунті
      • Отримання розсади
      • Посадка насінням
      • Вирощування в теплицях

        • Відео: поради агронома по формуванню огірків
      • Підгодівля
      • Полив
    • Відгуки про корнішонах престиж

    Історія вирощування огірків престиж

    Огірок престиж — це гібрид, запропонований агрофірмою седек в 2004 р для культивування у відкритому грунті на території центрально-чорноземного і західно-сибірського округів. Він проявляє стійкість до перепадів температури, а невибагливість і врожайність виявилися настільки привабливі для дачників, що незабаром хрусткі зеленці стали вирощувати в теплицях далеко за межами рекомендованої зони.

    &1&

    Огірки престиж недавно з’явилися, але швидко знайшли шанувальників

    Опис огірків престиж

    Це середньоранні огірки з індетермінантним типом росту. Вони не потребують комах-запилювачів, так як відносяться до партенокарпікам. З цієї причини зручно вирощувати їх і в теплицях, і у відкритому грунті.

    &1&

    У плодах партенокарпічних огірків не розвиваються насіння, через що їх м’якоть завжди ніжна

    Кущі не дуже високі, середньоплетисті. Плоди циліндричні, правильної форми, темно-зелені з короткими смужками. Поверхня середньої щільності, горбкувата, покрита білим опушенням. Маса зеленцов 64-90 г. Городники відзначають, що розмір їх не перевищує 10-11 см, плоди не деформуються навіть при рідкісному зборі врожаю.

    Гібриди першого покоління позначаються f1, проявляють кращі властивості батьківських сортів і мають високий імунітет до хвороб.

    Смак відмінний, без гіркоти. Насіння в камерах недорозвинені, дрібні. Ці плоди універсальні за способом застосування: приємні свіжими і прекрасні в засолюванні.

    &1&

    Щільна поверхня з горбками і хрустка соковита м’якоть забезпечують солінням відмінну якість

    Характеристика гібридних огірків престиж

    Плоди достигають дружно, через 45-50 днів після посадки. Врожайність гібрида досягає 311-402 ц / га.

    &1&

    Насіння огірків престиж потрібно купувати, щоб отримати гідний урожай

    У дачників, які вирощують огірки, є дві проблеми: чому зеленці не вродили і куди дівати цю прорву. Я ставилася до неврожайної групи, але є велике дачне братство, що не дає одним сусідам залишитися без того, що у інших в надлишку. Потім мені стали пропонувати розсаду, детально описуючи характеристики сортів. Про огірки престиж чула, що їх зручно ростити: плоди можна збирати щодня або пропустити кілька днів. Щоб кущі не чахли від посухи, з двох сторін від кожного вкопують шийкою вниз пластикові пляшки з обрізаним дном — так вода краще прогрівається і надходить до коріння в міру необхідності.

    Переваги і недоліки

    Серед переваг цих огірків варто згадати:

    • стійкість до перепадів температури і невеликим огріхів поливу.
    • рівні, красиві, не деформуються зеленці.
    • дрібні кісточки.
    • відмінний смак, позбавлений гіркоти.
    • універсальність застосування.
    • дружне дозрівання врожаю і високий вихід товарної продукції.
    • транспортабельність.
    • імунітет до грибкових хвороб.
    • стресостійкість, особлива — до перепадів температур і затемнення

    Недоліки:

    • любителям вирощувати огірки з власного насіння від гібрида престиж їх отримати не вдасться.
    • деяким дачникам заважає велика кількість дрібних шипиків на плодах.

    Вирощування огірків престиж

    Здорова спина без лікарів і ліків
    Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
    Брати участь!
    &1&

    Цей гібрид культивують як у відкритому грунті, так і в теплицях.

    Вирощування у відкритому грунті

    Найкраще місце для огірків — тепла грядка, де рослинні залишки і гній, перепріваючи, забезпечують паросткам максимально сприятливі умови для життя.

    Роботу починають з осені:

    1. прибирають з обраної ділянки верхній родючий пласт.
    2. викопують траншею глибиною 50-65 см.
    3. пошарово розкладають рослинні залишки, гілки, сучки, листовий опад, солому, розташовуючи більші предмети в самому низу ями.
    4. між гілками і листям розташовують компост, перепрілий гній.
    5. кожен пласт поливають теплою водою.
    6. зверху насипають власний шар грунту і вкривають щільним матеріалом.

    До весни грядка осідає, прогрівається і готова прийняти насіння.

    &1&

    Ця нехитра споруда допоможе позбутися від непотрібних рослинних залишків на ділянці і забезпечить комфортні умови для огірків

    Отримання розсади

    Насіння обертають в чисту ганчірочку і замочують в розчині стимулятора росту типу циркон або епін. Проклюнулися насіння по одному розсаджують в торф’яні склянки з живильним грунтом на глибину 0,5–1 см, вкривають їх плівкою.

    Грунтову суміш можна приготувати самостійно, змішавши торф, перегній і пісок в співвідношенні 1:1:1, або скористатися магазинним грунтом для огірків. Перед посадкою бажано пролити грунтосуміш розчином фітоспорін.

    Після появи проростків плівку прибирають. У фазі 3-4 справжніх листків розсаду висаджують в грунт. З інтервалом 50 см викопують ямки, що перевершують за розміром торф’яні склянки, поливають їх теплою водою, розміщують склянки з розсадою, обережно заповнюючи залишилися порожнечі грунтом.

    Відразу ж закріплюють шпалери, щоб зростаючі пагони мали опору.

    Посадка насінням

    При безрассадном способі посадки лунки розміщують на відстані 20-25 см, в подальшому слабші паростки прищипують. У теплих грядках немає небезпеки переохолодження насіння, але, якщо насіння висаджуються прямо в грунт, потрібно дочекатися поки земля прогріється.

    Вирощування в теплицях

    Лунки розміщують за схемою 50х90 см.після посадки розсади пагони підв’язують до опори. Регулярно прибирають пожовкле листя, формують кущі, що полегшує догляд за рослинами і збільшує урожай. Мульчування пригнічує ріст бур’янів і підтримує грунтовий кому пухким. Для цієї мети використовують солому або свіжоскошену траву.

    Відео: поради агронома по формуванню огірків

    Підгодівлі

    При вирощуванні огірків в теплих грядках необхідності в додатковому добриві немає. При культивуванні в теплицях дають до трьох-чотирьох підгодівлі:

    1. через 1-1, 5 тижні після висадки.
    2. під час цвітіння.
    3. в період формування зав’язі.

    Добрива вносять строго під кущ, намагаючись не залити листя.

    &1&

    Огірки потребують підгодівлі, щоб сформувати хороший урожай