Сорти вишні зимостійкі, врожайні і стійкі до хвороб

54

Але яким сортам варто віддати перевагу, якщо одна тільки вишня звичайна налічує понад 130 сортів, але ж є ще такі види вишні, як повстяна, степова і піщана.

Важливі критерії вибору сорту вишні

Правильно вибравши сорти вишні для свого саду, ви зможете збирати хороші врожаї смачних плодів з середини до кінця літа, балуючи свій організм натуральними вітамінами і корисними речовинами, яких в плодах вишні міститься в надлишку.

І це не рахуючи декоративних різновидів, які вирощуються виключно заради красивого цвітіння: строката вишня з плямистим листям жовто-білого забарвлення, плакуча вишня з никнуть гілками і мальовнича вишня японська, більш відома всім як сакура (за кордоном її називають просто «дика вишня»).

Наскільки прекрасною може бути квітуча вишня, картинки в повній мірі не можуть передати, проте більшість садівників все ж намагаються вирощувати на своїх ділянках ті види культури, які приносять їстівні плоди. Особливо поширена вишня звичайна, сорти якої ми і розглянемо нижче.

відео про сорти вишні

Чи вийде у вас виростити в своєму саду рясно плодоносні вишні з соковитими смачними плодами або ж всі зусилля виявляться марними, багато в чому залежить від того, які сорти ви виберете. При покупці саджанців зверніть увагу на такі сортові особливості вишні, як:

  • посухостійкість,
  • потреба у світлі,
  • стійкість до хвороб,
  • зимостійкість,
  • врожайність,
  • самоплодность,
  • регулярність плодоношення,
  • скороплідність,
  • терміни цвітіння вишні і дозрівання плодів.

Сорти вишні зимостійкі, врожайні і стійкі до хвороб

В умовах російського клімату рекомендується вирощувати сорти вишні з високою зимостійкістю і бажано самоплідні

В умовах російського клімату рекомендується вирощувати сорти вишні з високою зимостійкістю і бажано самоплідні, щоб навіть при несприятливій погоді, коли бджоли не літають, запилення квіток було гарантовано. Якщо сорти спочатку будуть мати високу стійкість до поширених хвороб, це значно полегшить вам догляд за вишнею і захистить від втрати врожаю. Що стосується врожайності, — одна доросла вишня повинна приносити за сезон не менше 7 кг плодів.

Сорти, найбільш популярні у російських садівників

Серед сортів вишні, які завдяки високій зимостійкості найкраще підходять для культивування в середній смузі росії, можна відзначити наступні: вишня чернокорка, щедра, молодіжна, болотовська, багряна, любська, шубинка, пам’ять єнікеєва, волочаївка, малинівка, полівка, гріот московський.

До самоплодним сортам відносяться: щедра, молодіжна, болотовська, брюнетка, любська, пам’ять єнікеєва, волочаївка, русинка, облачинська, расторгуєвська, полум’яна, шоколадниця, десертна волзька. Для плодоношення цим сортам не потрібні сорти-запилювачі, однак при наявності декількох сортів вишень в саду врожайність їх зросте.

Не менш важливо вибирати сорти, стійкі до небезпечної грибної хвороби – коккомікозу. Не бояться цього захворювання сорти: щедра, тургенівка, шоколадниця, волочаївка, ассоль, сільва, облачинська, студентська, расторгуєвська, антрацитова, сільва.

Сорти вишні зимостійкі, врожайні і стійкі до хвороб

Не менш важливо вибирати сорти, стійкі до небезпечної грибної хвороби – коккомікозу

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Сорти вишні зимостійкі, врожайні і стійкі до хвороб

Рекомендуємо вам звернути особливу увагу на наступні сорти, які найчастіше зустрічаються в російських садах і користуються найбільшою популярністю у садівників за свої характеристики.

Тургенєвка

Дерево виростає до трьох метрів, плодоносити починає з четвертого-п’ятого року. Цвітіння випадає на середину травня, а плоди досягають стиглості вже до початку липня. Тургенєвка-вишня досить врожайна, вона приносить великі серцеподібні плоди темного бордового кольору. На смак вишні солодко-кислі, дуже соковиті, м’якоть має темно-червоний колір, кісточка відділяється легко. Найчастіше вишня тургенєвська використовується для приготування варення, соків, компотів, але і в свіжому вигляді не менш хороша.

Зимостійкість самого дерева досить висока, проте квіткові бруньки здатні благополучно переносити взимку морози до -35 градусів тільки при відсутності різких перепадів температури. Самоплодность сорти середня, для хорошого врожаю краще вирощувати поруч сорти-запилювачі.

Сорти вишні зимостійкі, врожайні і стійкі до хвороб

Вишня сорту «тургенєвка»

Щедра

Назва сорту говорить сама за себе-вишня щедра цінується за те, що щорічно приносить в середньому по 8 кг плодів з одного куща. Округлі плоди темного кольору мають приємний кислувато-солодкий смак, не розтріскуються. М’якоть соковита з легко відділяється кісточкою. Дозрівають плоди до середини серпня, проте дозрівання неодночасне.

У даного сорту зимостійкістю відрізняються не тільки деревина і нирки, квітки теж здатні переносити весняні заморозки. До того ж, вишня щедра стійка до посухи і до шкідників. Моніліозом і коккомікозом дерево уражається в середньому ступені. Сорт хоч і відноситься до самоплодним, в оточенні таких сортів, як маяк і полівка, приносить більш багатий урожай.

Сорти вишні зимостійкі, врожайні і стійкі до хвороб

Сорт вишні «щедра»

Малятко

При середній висоті вишня малятко здатна приносити по 15 кг з одного дерева. Червоні досить великі плоди відрізняються чудовими смаковими якостями і хорошою транспортабельністю. Дерево самоплодное. Плодоношення сорту починається з третього року, збирати соковиті плоди можна з середини липня. За рахунок високої зимостійкості дерево відмінно переносить зиму. До коккомікозу сприйнятливість у сорту слабка.

Морозівка

До переваг сорту відноситься підвищена зимостійкість, швидке вступ в плодоношення, несприйнятливість до коккомікозу, середня висота дерева і відмінні смакові якості темно-червоних плодів. За смаком вишня морозівка солодка з ледве помітною кислинкою, завдяки чому сорт вважається десертним, універсального застосування. М’якоть щільна, дуже соковита, інтенсивного темно-червоного кольору, як і сік, одержуваний з вишень даного сорту. Плоди дозрівають з другої декади липня, добре переносять транспортування. З мінусів-тільки низька зимостійкість квіткових бруньок.

Апухтинская

Сорт пізніх строків дозрівання, більше підходить для вирощування в теплих регіонах. Вишня апухтинська відома серед садівників і під іншою назвою-любська. Цінується вишня (фото ви можете подивитися у вкладці) за високу самоплодность, рясну регулярну врожайність навіть при відсутності запилювачів і раннє плодоношення, починаючи з другого року.

відео про перспективні сорти вишні

Яскраво-червоні великі плоди дозрівають до кінця липня. З одного дерева вдається отримувати до 10 кг плодів. Через насиченої кислинки вишні частіше використовуються для переробки. До плюсів можна віднести також той факт, що плоди не обсипаються з дерева довгий час. А з мінусів варто відзначити середню зимостійкість і слабку схильність коккомікозу.