Корми свинарство-першорядне завдання

71

Як і будь-яка галузь тваринництва, корми в свинарстві ставляться в першу чергу всього процесу збільшення поголів’я та отримання продукції. Для свиней це навіть основний фактор отримання від них прибутку. Дана тварина практично всеїдно і швидко звикає до змін в раціоні і переході з одного корму на інший.

Зміст

 • Загальна характеристика кормів у свинарстві
 • Рослинна їжа
 • Концентрати в свинарстві
 • Корми для поросят

Загальна характеристика кормів в свинарстві

Свиней вирощують на особистому подвір’ї і на свинофермах саме для отримання м’яса і сала, а не хутра, шкур або вовни. Основне завдання свинаря-виростити тварину (чим воно більше, тим краще) і, звичайно, в цій справі головне – процес годування, який має масу нюансів, починаючи з відгодівлі поросят і закінчуючи харчуванням дорослої особини.

Дана галузь тваринництва прагне до інтенсифікації. Постійно ведуться розробки норм годівлі, нових складів їжі і підвищується конверсія їх використання відповідно до кліматичних особливостей регіону розміщення.

Корми свинарство-першорядне завдання

Свиней вирощують на особистому подвір’ї та на свинофермах

Дану породу тварин намагаються з самого дитинства забезпечити збалансованими і повноцінними кормами відповідними кожному відрізку їх життя і дають максимальний приріст. Для ефективного вигодовування застосовуються склади власного виробництва.

Використовуються різні вітамінні добавки, як підживлення в свинарстві. При вирощуванні і розведенні свиней у великих обсягах застосовуються і використовуються корми промислового виробництва. Їх називають комбінованими кормами, так як їх склад має чітко розраховані норми змісту всіх, необхідних для швидкого зростання, компонентів.

Корми, що застосовуються в свинарстві за своїм походженням можна розділити на наступні види:

 • вітамінні та мінеральні добавки.
 • різні види підгодівлі.
 • корми рослинного походження.
 • концентрати.
 • корми для молодняку (спектолак 16);
 • корми тваринного походження.

відео про раціональну основу розвитку

Відгодівельне свинарство ведеться з використанням харчових відходів промислового і приватного походження. Тваринними продуктами є м’ясо-кісткове, рибне борошно. Основною вітамінною добавкою при годуванні служить борошно з бобово-злакових і бобових трав.

 • овочеві та зелені.

Найбільш доступними вважаються зелені корми. Це молода поросль таких трав, як віка, люцерна, конюшина, що ростуть злакобобові суміші, і інші трави, заготовлювані як сіно.

 • коренеплоди.

До кормових коренеплодів, благотворно впливає на збільшення приросту, відносять всі види буряка, відходи її переробки і картопля. Овочеві корми становить гарбуз, кабачки та інші баштанні культури.

Рослинна їжа

Білкові корми займають провідне місце, так як в залежності від засвоюваного речовини безпосередньо зростає приріст маси тіла тварини. Корми та комбікорми, що містять пшеничний глютен норми годівлі у свинарстві, необхідно регулювати залежно від регіональних кліматичних умов утримання свиней.

У раціоні свиней основним джерелом білкових сполук є корми рослинного походження, в основному, злакових культур – пшениці, ячменю, кукурудзи, вівса, жита і продуктів їх переробки. Брак білка в їжі свиней знижує їх репродуктивні здібності і зменшує ефективність приросту маси. У свою чергу, це збільшує витрату корму і безпосередньо відбивається на собівартості продукції. Цим самим знижується конверсія.

Корми свинарство-першорядне завдання

У раціоні свиней основним джерелом білкових сполук є корми рослинного походження

У зернових культурах міститься глютен (клітковина), яка в певних дозах може служити каталізатором засвоюваності продукту і відповідно збільшення ваги тварини. При надлишку глютену навіть у свиней може спостерігатися ожиріння.

В якості рослинного корму, що містить багато білкових сполук засвоюваних свинями, застосовують так само і інші кормові культури (горох, сою, віку, кормові боби, люпин, конюшина, люцерну).

В якості корму використовуються і продукти переробки олійних культур, макухи і шроти соняшнику, конопель і льону. Білки, засвоювані цими тваринами при вживанні даних рослин, складають практично 90% їх загальної потреби в цьому елементі.

ролик про бізнес ідеї з нуля

Концентрати в свинарстві

Корми свинарство-першорядне завдання

Виробництвом таких кормів займаються комбікормові заводи

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Корми свинарство-першорядне завдання

Виробництвом таких кормів займаються комбікормові заводи і використовуються вони в основному в тваринницьких комплексах, які отримують обсяги продукції вимірюваної тоннами.

У комбікормових цехах і заводах випускаються, збалансовані за нормами вмісту корисних і необхідних речовин, концентрати або правильно підібрані комбікорми, силоси, премікси та інші вітамінні добавки.

Дана продукція знаходиться в концентрованому вигляді, що дозволяє спростити умови зберігання і зменшити місце її складування. Перед вживанням такі корми розводять або запарюють водою.

При організації таких виробництв чітко розраховується конверсія кормів у свинарстві. Як правило, такі тваринницькі комплекси будуються спільно з комбікормовим цехом і самостійно забезпечують все поголів’я свиней кормами.

Так комплекс, що має поголів’я в 200-300 особин, повинен виробляти близько 70 центнерів товарної продукції. Для забезпечення кормами такого стада необхідно близько 100 гектар орних земель.

відео сюжет про розведення в домашніх умовах

Корми для поросят

Важливою умовою в процесі виробництва свинини є не тільки збільшення репродуктивної здатності маток, але і вигодовування отриманого потомства і його якнайшвидший перехід на грубі корми, простіше кажучи, відрив від грудного молока матері.

Коров’яче молоко є універсальним замінником і продуктом, що дозволяє безболісно відірвати поросят від матки і перевести їх на самостійне харчування. Але це невиправдано дорого.

Адже кожна свиноматка приносить від 9 до 12 поросят, а якщо опорос відбувається в масштабах комплексу, то для переведення всієї кількості новонароджених на грубе харчування плавно, треба було б утримувати крім свиней ще й дійне стадо.

Для спрощення процесу переходу на природне харчування після народження, для вироблення здатності добре засвоювати корми і давати високий приріст, науковими працівниками внииж був розроблений спеціальний замінник молока «спектолак 16».

Свою назву він отримав за вміст 16 відсотків жирності навіть в сухому вигляді продукту. При його розробці використовувалися:

 • соєвий концентрат;
 • лактоза;
 • сироватково-жировий склад.

Продукт спектолак 16 виробляється на 65% молочній основі.

Корми свинарство-першорядне завдання

Продукт спектолак 16 виробляється на 65% молочній основі

16 відсотковий замінник спектолак був віднесений до виду високоякісних продуктів складових альтернативу свинячому молоку. Він виробляється у вигляді порошку і призначений для тривалого зберігання. Перед годуванням молодняку спектолок заливають теплою водою.

Він володіє прекрасною розчинністю, що дає можливість безпосередньо перед годуванням зробити суміш, що нагадує молоко з 16 процентною жирністю, збагачену добавками і вітамінами. Ця якість дозволяє використовувати спектолак 16 завжди в свіжому, тільки що приготованому вигляді.

Молоді поросята відчувають під час відбирання сильний стрес і впадають в депресію, відмовляючись від їжі. Крім психологічних факторів це викликано і різкою зміною харчування, припинення надходження рідкої їжі і поява в раціоні твердого корму. В даному випадку, що надходить раніше з материнськи молоком лактоза, замінюється крохмалем, а материнський протеїн – рослинними білками.

Спелак 16 це замінник, що містить лактозу саме в такій кількості, яка успішно підміняє молоко свиноматки. Застосування даного препарату додатково дає можливість контролювати патогенні мікроорганізми в травній системі маленького поросяти шляхом регулювання рівня кислотності. Це дозволяє зміцнити імунну систему і пом’якшити процес зміни раціону харчування.

відео ролик про те, чим годувати свиней

Спелак 16, крім 16% жиру містить 24% протеїну і вітаміни в6, в5, в4, в3, в1, в2, е, с.а також необхідні для повноцінного росту елементи – натрій, кальцій, фосфор, магній і ін. Вміщені в ньому амінокислоти надають йому високу поживну цінність. Спектолак 16 включає речовини, що стимулюють процес переходу до твердих кормів, прискорено розвиває травну систему молодої тварини і закладає фундамент отримання високоякісного м’яса і сала.