У чому причина відсутності завязі на баклажанах, вирощуваних в теплиці

92

Баклажани-смачні і корисні для здоров’я овочі. У супермаркеті вони завжди є у продажу, але що відрізняє завзятого городника від простого покупця — так це бажання виростити овоч на своїй ділянці. Тепличний баклажан може порадувати розкішним урожаєм, але якщо не дотримуватися правил — розчарування не уникнути.

Вирішуємо проблему відсутності зав’язі в залежності від причини

Баклажан — культура примхлива, любляча тепло і світло. Тому в прохолодних районах, наприклад, таких, як північно-західний регіон або нечорноземна зона росії, вибагливий овоч найкраще вирощувати в теплицях. Вирощування баклажана вимагає від городника терпіння і турботи. І як же прикро буває, коли намагаєшся дотримати всі правила агротехніки, а врожаю немає.

У чому причина відсутності завязі на баклажанах, вирощуваних в теплиці

Справжній городник віддасть перевагу виростити урожай баклажанів самостійно

Дуже часто в умовах теплиць зустрічається така проблема-культура цвіте дуже рясно, а плоди не зав’язуються. Що ж заважає процесу утворення врожаю?

 1. температура в теплиці під час висадки розсади. Висаджувати розсаду баклажанів в захищений грунт необхідно, коли температура в ній буде не нижче 16°с.в опалювальній теплиці — проблем немає. А ось в не опалювальному приміщенні, може виникнути складність через стрибки денних і нічних температур. Тому в таку теплицю висаджувати розсаду потрібно в кінці травня, коли повністю мине загроза поворотних заморозків.
 2. температура під час цвітіння і утворення зав’язі. Для того щоб культура могла благополучно зав’язувати плоди, потрібна комфортна температура — 25 – 28°с.якщо спостерігається підвищення цих показників, у пилку знижується життєздатність. При 35°с вона і зовсім стає стерильною, а утворилися зав’язі рослина може скинути. При різкому зниженні стовпчика термометра до 8°с про гарний врожай також можна забути.
  У чому причина відсутності завязі на баклажанах, вирощуваних в теплиці

  Щоб баклажан нормально цвів і утворював зав’язі, необхідно дотримуватися температурного режиму

 3. полив. Баклажан-культура, любляча рясний, полив. Але переливи і пересушування грунту призводять до осипання квіток. При зволоженні використовуйте тільки теплу воду-близько 25°с.від холодної вологи рослина відчуває шок, через що зав’язі можуть опасти.
  У чому причина відсутності завязі на баклажанах, вирощуваних в теплиці

  Щоб нагріти воду для поливу баклажанів, досить поставити відро на сонячне місце

 4. вологість. Підвищена вологість навколишнього середовища (вище 80%) згубно впливає на врожайність. Тому під час поливу намагайтеся, щоб волога не потрапляла на листя і квіти баклажана.
 5. підживлення. Без добрива при вирощуванні баклажанів не обійтися ніяк. Але надлишок азоту під час росту розсади призведе до зайвого нарощування зеленої маси на шкоду плодоношення.
 6. сусідство. У багатьох джерелах радять вирощувати баклажани в окремій теплиці. Але не кожен може собі дозволити таке. Тому намагайтеся дотримуватися сівозміни. Чи не висаджуйте їх після пасльонових, тютюну і фізалісу. Добрими попередниками будуть огірки, бобові і капуста. Прекрасний сусід баклажану-болгарський перець.
  У чому причина відсутності завязі на баклажанах, вирощуваних в теплиці

  Баклажан і перець в одній теплиці-відмінне сусідство

 7. шкідники. Якщо баклажани добре цвітуть, починають з’являтися зав’язі, але потім, раптом ви виявляєте, що квіти і зав’язь обсипалася, перевірте кущики на наявність колорадського жука. Цей шкідник обожнює обгризати цветоножку.

Нюанси, за допомогою яких можна підвищити освіту зав’язі в теплиці

Крім виконання перерахованих вище правил, є ще деякі нюанси, дотримання яких допоможе отримати хороший урожай.

 • вибір сорту-для тепличного вирощування намагайтеся вибирати тільки гібридні сорти раннього і середнього терміну дозрівання;
  У чому причина відсутності завязі на баклажанах, вирощуваних в теплиці

  З безлічі сортів баклажанів вибирайте ті, які підходять для теплиць

 • перед посадкою обов’язково перевірте насіння на схожість і обробіть їх;
 • підготуйте грунт — баклажан не буде рости на кислих, важких і малородючих грунтах. Тому перед посадкою потрібно провести підготовчі роботи:
  • знизити кислотність;
  • підвищити рихлість шляхом внесення крупного піску або торфу під перекопування;
  • підвищити поживність, додавши в грунт збалансовані добрива, що включають азот, бор, калій, фосфор, залізо і марганець;
 • висаджуйте міцну і загартовану розсаду-слабкі рослини зазвичай скидають квітки і зав’язь. Якщо це сталося, можна підвищити імунітет баклажана, обробивши кущик розчином епін екстра або новосілом;
 • підвищуйте рівень цвітіння і зав’язування плодів за допомогою обприскування одним із стимуляторів плодоутворення-зав’язь або бутон;
  У чому причина відсутності завязі на баклажанах, вирощуваних в теплиці

  Для підвищення плодоутворення можна обробити баклажан спеціальним препаратом

 • щоб знизити температуру в теплиці і привести в норму рівень вологості, необхідно проводити провітрювання. Але стежте, щоб баклажан не знаходився на протязі;
 • незважаючи на те що баклажан — рослина самозапильних, в теплиці можна спостерігати погане зав’язування плодів через відсутність нормального руху повітряних мас. Щоб допомогти рослині, проведіть штучно запилення-для цього злегка потрясіть квітучі гілочки, тоді пилок зможе переміститися з однієї квітки на інший. Для перенесення пилку можна також скористатися м’яким пензликом;
  &1&

  Квітка баклажана двостатевий, тобто самозапильний

 • освітлення-ще один фактор, що впливає на плодоношення. У густій тіні рослина пізно зацвітає, при цьому плоди можуть і зовсім не зав’язатися. Баклажан є рослиною короткого світлового дня, для нормального рівня освіти зав’язі йому досить 10 – 12 годин на добу.