Обробка мідним купоросом теплиці навесні. Обробка теплиці навесні

35

Обробка мідним купоросом теплиці навесні. Обробка теплиці навесні

Перша причина весняної обробки теплиць – знищення насіння і коренів бур’янів, зживання личинок і паразитів, очищення від цвілі і грибків. Починати приготування до майбутнього сезону потрібно відразу після сходу снігу. Перш, ніж обробити свою теплицю навесні знезаражувальними засобами, її потрібно позбавити від застарілих рослинних залишків, підремонтувати. Потім можна приступати до знищення патогенної мікрофлори і вижили за зиму паразитів. Є послідовні ступені і способи обробки теплиці навесні:

  1. поки не зійшов сніг, краще проморозити споруду для знищення мікробів, сприйнятливих до холоду. Для цього потрібно відкрити двері на кілька днів, по грядках розкласти сніг – він наситить землю доброчинної м’якою водою.
  2. далі за 1-1, 5 місяці до посадок зсередини і ззовні миють мильною водою, протирають чистою ганчіркою.
  3. на майбутньому етапі відбувається дезінфекція-важлива маніпуляція. Для цього знадобляться прийоми обкурювання сірчаними шашками, зрошення біопрепаратами або народними засобами.
  4. останній етап-підвищення плодючості грунту. Для цього його зовнішній шар товщиною 12-15 см замінюється на новий. Після землю потрібно обробити одним із прийомів:
  5. ошпарити крутим окропом з розрахунку 3 л на 1 м2площі.
  6. пропарити-залити окропом і накрити плівкою. Пар проникає глибоко і знищує паразитів.
  7. залити 3%-м розчином нітрафену. Він знищить зимуючих кліщів, лялечок, яйця паразитів, спори грибів.
  8. обробити 2%-м розчином карбатіона, він вноситься в пухку землю. Після зачепила підливи грунт треба знову перекопати.

Чи можна обробляти теплицю мідним купоросом навесні. Додавання статті в нову добірку

Найчастіше в теплицях з року в рік вирощують одні й ті ж культури: томати і перець. При цьому часто виникає дисбаланс елементів живлення, в грунті накопичуються фітопатогенні мікроорганізми, і боротися із захворюваннями тепличних рослин з кожним роком стає все складніше.

Висока вологість і тепло-відповідні умови для розвитку як корисних, так і шкідливих мікроорганізмів. І, мабуть, одними з найбільш підступних фітопатогенів є представники роду phytophthora, збудники широко поширених і шкідливих захворювань рослин – фітофторозів.

Фітофтороз поширюється зооспорами, які розносяться ґрунтовими водами, вітром, садовими інструментами, комахами. Необхідні умови швидкого розвитку фітофтори-температура повітря від 12 до 25°c і вологість не нижче 75%. При сухій і жаркій погоді, коли температура піднімається вище 26°c, розвиток фітофторозу припиняється. Зимують збудники хвороби на рослинних залишках, в грунті, на елементах каркаса теплиці, на фундаменті. І якщо не обробляти теплицю після збирання рослин, то зооспори здатні зберігати життєздатність в грунті протягом 3-5 років навіть після сильних морозів.

    Фітофтороз: причини, симптоми і заходи боротьби

    ця хвороба рослин стала настільки звичною, що багато хто вже не сприймає її всерйоз. Але небезпека фітофторозу не можна недооцінювати.

    Прибирання теплиці

    Перш ніж приступати до обробки теплиці, звільніть грядки: висмикніть з коренем кущі томатів, перців, баклажанів і винесіть їх з теплиці, зберіть з землі плоди і листя. Хворі рослини не варто класти в компост: їх можна вивезти за межі ділянки або спалити в спеціально обладнаному місці.

    Обов’язково приберіть кілочки і все кріплення, мотузки, які використовувалися для підв’язування томатів. Мотузки, смужки тканини та інший підв’язувальний матеріал можна прокип’ятити, висушити, щоб використовувати повторно. Дерев’яні опори очистіть від грунту, помийте і обробіть 3%-ним розчином(300 г на 10 л води).

    Для приготування робочого розчину мідного купоросу потрібно взяти емальовану, пластмасову або скляну тару, тому що мідь швидко взаємодіє з металом. Щоб кристали краще розчинилися, їх необхідно розвести в невеликій кількості теплої води, а потім долити чисту воду до отримання розчину необхідної концентрації. Перед тим як залити рідину в обприскувач, її потрібно процідити.

    Якщо на землі в теплиці лежить сіно, солома або інша органічна мульча, її теж слід прибрати і винести з теплиці. У разі масового ураження хворобою тепличних рослин мульчу підсушують і спалюють або вивозять за межі ділянки. Якщо такої можливості немає, її можна скласти в купу або в компостер і полити препаратом на основі грунтового гриба: трихоплант, трихоцин, триходерма веріде 471, оргаміка і ін.

Обробка грунту мідним купоросом. Про мідному купоросі

Одним з найпопулярніших і доступних засобів для дезінфекції теплиць є мідний купорос. Це порошок блакитного або синього кольору, він добре розчиняється у воді. Для теплокровних тварин він не сильно токсичний. Ця речовина надає антисептичну і знезаражувальну дію на рослини і грунт особливо навесні.

Розчин мідного купоросу застосовують для обробки теплиць і грунту, як правило, навесні. Діючою речовиною засобу є сульфат міді, який також збагачує грунт, що призводить до збільшення якості і кількості врожаю. Однак, не варто використовувати такий розчин для грунту в зимовий період, щоб не перенаситити землю міддю.

Процес підготовки грунту і теплиці навесні до посадки рослин складається з двох етапів. Перший етап проводиться восени: прибирають всі рослини з теплиці, грунт звільняють від кореневої системи рослин. Другий поверх підготовки грунту і теплиці до посадки рослин проводиться навесні.

Для весняної обробки використовують різні хімічні речовини, найпоширенішим з яких є розчин сульфату міді.

Їм можна обробляти стіни і будь-які дерев’яні конструкції в теплицях і парниках, можна обробляти грунт і безпосередньо самі рослини.

Для грамотної, ефективної та безпечної обробки мідним купоросом потрібно підготувати необхідні матеріали.

Необхідні матеріали та інструменти для обробки теплиці мідним купоросом:

  1. 1. Вода. Її необхідно нагріти до температури 50 градусів за цельсієм.
  2. 2. Гумові рукавички для захисту шкіри рук від впливу іонів міді, тому що вони все ж токсичні.
  3. 3. Мідний купорос.
  4. 4. Ємність для розчину (бажано пластмасові відра на 10 або 15 літрів).
  5. 5. Пульверизатор. Можна використовувати старий розпилювач від освіжувача повітря, він легкий і зручний.
  6. 6. Кисть, губка, серветки, ганчір’я.
  7. 7. Респіратор для захисту органів дихання.
  8. 8. Захисні окуляри. При обробці стелі теплиці або парника розчин може потрапити в очі. Щоб уникнути цього краще надіти захисні окуляри, вони повинні щільно прилягати до шкіри обличчя.

Грамотні дачники, фермери і городники обробляють таким розчином грунт і саму теплицю вже протягом багатьох років, так як така обробка має велику ефективність і не вимагає великих фінансових витрат. А також цей процес простий і не займе багато часу і сил. Для отримання максимального результату необхідно знати кілька нескладних правил роботи з сульфатом міді і дотримуватися правильного дозування речовини.

Обробка грунту мідним купоросом перед посадкою помідор. Поняття мідного купоросу

Мідний купорос для обробки помідорів: фото

Мідний купорос для помідорів — неорганічна речовина, хімічний термін якого сульфат міді. Сама речовина випущено у формі кристалів блакитного забарвлення. При розчиненні в прозорій воді вони фарбують її в насичений блакитний колір.

Даний засіб продається в спеціалізованих магазинах. Або в звичайних господарських крамницях. Випускається препарат, як в скляній, так і в пластмасовій упаковці. Вагою від 100 до 500 грамів. Засіб повинен зберігатися строго в захищеному від світла, сухому місці. Інакше воно може втратити свою функціональність.

Мідний купорос для помідорів дуже популярний як на великих сільськогосподарських підприємствах, так і в присадибних господарствах. А також на приватних територіях. Препарат застосовують і в якості добрива рослин, і для обробки землі, надземної частини рослини. А також різних приміщень, проти збудників захворювання та інших комах-шкідників.

Розчин мідного купоросу поєднує в собі відразу кілька функцій. Він може замінити одночасно фунгіциди, інсектициди. А також має антимікробну дію. Крім того, розчин кристалів є відмінною підгодівлею для кращого росту кущів.

Такий мікроелемент як мідь є активним учасником у всіх процесах життєдіяльності рослини. При дефіцитіЦієї речовини рослина стає слабким і млявим. Це легка здобич, як для фітофторозу, так і для інших інфекцій. Хвора рослина не дасть смачних плодів. І навіть може загинути.