Фундамент для будинку на палях гвинтових. Що являє собою опора пальово-гвинтового фундаменту

50

Фундамент для будинку на палях гвинтових. Що являє собою опора пальово-гвинтового фундаменту

Система будівництва будівель на пальово-гвинтовому фундаменті відома більше тисячі років, і весь цей час широке поширення вдалої технології стримувала величезна трудомісткість установки паль. Сьогодні більше половини легких і середніх будівель побудовані на пальово-гвинтовому фундаменті.

Пристрій пальово гвинтового фундаменту дещо відрізняється від класичної конструкції на палях, перш за все, в силу особливої конструкції опори. Основу фундаменту становить поле або масив з гвинтових паль, саме в них і криється секрет популярності.

Гвинтову палю умовно можна розділити на три основні частини:

  • корпус у вигляді труби з легованої або нержавіючої сталі, покритої захисним лаком;
  • оголовок гвинтовий палі, до якого кріпляться деталі обв’язки пальово-гвинтового фундаменту;
  • лопаті або робочий шнек, встановлені в підставі опори.

Важливо! всі деталі опор для пальово-гвинтового фундаменту виготовляють з рядового прокату і штампованих вузлів звичайним зварюванням, що забезпечує просту технологію виготовлення гвинтової палі і можливість поточного контролю якості з’єднання всіх її елементів.

Пристрій гвинтової палі для фундаменту наведено на схемі.

У конструкції пальово-гвинтовий опори закладений головний принцип, що забезпечує високу якість фундаменту. Це принцип вворачивания опори в грунт. На перший погляд, нічого істотного, яка різниця, — забивати, загортати або відливати пальову опору. У реальній ситуації різниця є, і досить суттєва.

Наприклад, залізобетонні палі, забиті молотом або занурені в грунт вібропресом, залишаються в стислому, деформованому стані. За оцінкою фахівців, 15% забитих паль після установки мають проблеми через велику кількість тріщин і відшаровування арматури. Та ж картина з відлитими буронабивними палями, через несприятливі умови якість армованого бетону далеко від розрахункового. Тому забиті або литі палі нерідко виштовхуються силами обдимання, чого практично не буває при складанні будинку на пальово гвинтовому фундаменті.

Існують три специфічні особливості заглиблення опор пальово-гвинтового фундаменту:

  • гвинтову палю вворачивают в грунт з мінімальним тиском на корпус або наконечник, тобто після установки опора пальово-гвинтового фундаменту не послаблюється, не покривається тріщинами і не знаходиться в складно-деформованому стані;
  • опору занурюють на задану глибину з точністю до декількох сантиметрів, в результаті немає ризику провалитися або не отримати розрахунковий опір навантаженні від ваги будівлі;
  • гвинтова опора в разі необхідності може бути замінена аналогічною з мінімальними витратами. Досить вивернути корпус і повторити заглиблення.

Не можна сказати, що заміна гвинтової опори пальово-гвинтового фундаменту є простим і пересічною справою, але технічно це можливо і виконується під керівництвом фахівців. Інша справа, якщо фундамент виганяється з ж/б паль або буронабивних стовпів. В цьому випадку вихід з ладу палі може загрожувати фундаменту великими проблемами.

Сталеву опору пальово-гвинтового фундаменту вворачивают в грунт акуратно і надійно. Якщо використовувати аналогію, то можна порівняти забивні і гвинтові опори з шурупом і цвяхом – різниця в здатності протистояти осьовому навантаженні приблизно така ж. Тому пальово-гвинтовий фундамент нерідко називають підставою на геошурупах.

    Інноваційне рішення в будівництві

    Довжина палі 2500 ммдіаметр стовбура 152 ммнесущая здатність до 12 тоннбетон марки м-500металлический армований каркасне схильні до коррозиимонтаж в будь-який час року

    Бетонна гвинтова паля

Бетонна гвинтова паля являє собою залізобетонний стрижень з різьбленням на кінці, круглого перетину, діаметром від 152 мм і довжиною 2,5 метра.гвинтова паля з бетону відноситься до так званих «висячих» паль. Опора висячого типу отримує стійкість і за рахунок опору грунту її вістря і за рахунок тертя грунту з бічними стінками палі, які забезпечені спеціальними бетонними лопатями.

Фундамент на гвинтових палях спб. Фундамент на гвинтових палях

Фундамент на гвинтових палях — це найважливіший елемент будь-якої споруди. Саме на нього лягає тягар тяжкості всієї будівлі.

Кліматичні умови ленінградської області, а також болотистий грунт і повсюдно розташований нестійкий грунт негативно впливають на деякі типи бетонних фундаментів, нерівномірно їх руйнуючи, приводячи до осаду і тріщин в будівлях. При дотриманні технології монтаж гвинтових паль являють собою відмінну альтернативу іншим видам фундаменту, гвинтові палі монтуються в усі види грунту, крім скельного, не піддаються сезонному пученію грунту, що веде до тривалого терміну експлуатації і високої надійності фундаменту.

Саме тому все більшу популярність в малоповерховому житловому будівництві завойовує пальово-гвинтовий фундамент.

Компанія ленсвая пропонує високоякісні гвинтові палі власного виробництва а також монтаж пальово-гвинтового фундаменту в спб і ленінградській області. Наші фахівці накопичили великий досвід монтажу гвинтового фундаменту для різних об’єктів: парканів різних типів, альтанок, причалів, прибудов, лазень, гаражів і будинків з різних матеріалів.

Інженери нашої компанії проведуть розрахунок пальового поля під об’єкт будівництва, підберуть гвинтові палі відповідно до навантаження майбутньої споруди, а також в залежності від характеристик грунту, на якому планується зведення фундаменту.

За бажанням замовника наші фахівці зроблять обв’язку пальово-гвинтового фундаменту, що додасть всій конструкції міцності і дозволить рівномірно розподілити навантаження від об’єкта на весь фундамент.

Звертайтеся в компанію ленсвая, і ми закладемо міцну основу для вашої споруди!

Ми пропонуємо купити гвинтові палі для фундаменту в спб. Такі палі являють собою сталевий стовбур з лопатями, які дозволяють заглиблювати палю загвинчуючи її в грунт.

Якщо порівнювати різні типи фундаментів, закономірно можна прийти до висновку про те, що фундамент на гвинтових палях — найраціональніший вибір, який має ряд незаперечних переваг. Зараз гвинтові палі купити в спб пропонує безліч фірм. Звернувшись до нас ви отримаєте високоякісні гвинтові палі від виробника і їх кваліфікований монтаж.

Пристрій фундаменту на гвинтових палях. Як розміщувати палі

Спосіб розстановки гвинтових паль, і на яку глибину їх угвинчувати залежить від типу грунту і ваги споруджуваної конструкції. Фундамент на гвинтових палях дуже стійкий і витримує великі навантаження. Одна гвинтова паля довжиною 250 см з діаметром 10,8 см витримує навантаження до 5 т.

Відстань між палями

Оптимальна відстань між установками– 1,7 м.винятком є ті місця, на яких буде посилено навантаження. Наприклад, колона і піч.

Необхідно стежити за тим, щоб між будь-якими двома палями була відстань не менше півметра. Якщо верхній шар землі слабкий, то відстань може становити 1,2 — 1,5 м.

Максимальна відстань для стандартних невеликих будинків залежить від будівельного матеріалу:

  • якщо зводиться каркасний будинок, то відстані між пристроями може досягати трьох метрів.
  • якщо використовується газобетон, то відстань можна зменшити до 2,5 м.
  • якщо будуємо з цегли, то розміщуємо палі на відстані не більше двох метрів.

Ваги частин конструкцій

Розраховуючи загальну вагу майбутньої конструкції можна правильно розрахувати розміщення гвинтових паль. Типові значення ваг різних пристроїв конструкції складають:

  • каркасно-панельні стіни товщиною до 15 см (20-30 кг/кв.м), колод стіни – 600 кг/куб. Метрів, газобетонні – 400-900 кг/куб. М, цегляні – 600-1200 кг/куб. М в залежності від виду цегли.
  • дах з листової сталі – 20-30 кг / куб. М, руберойду-30-50 кг / кв. М, шиферу-60-80 кг / кв. М;
  • дерев’яне перекриття з утеплювачем щільністю 200 кг/куб. М – 70-100 кг/ кв. М, цокольне по дерев’яних балках з цим же утеплювачем – 100-150 кг/кв. М, залізобетонне монолітне – 500 кг/ кв. М, з пустотілих плит – 350 кг/ кв. М.

Для розрахунку береться загальна площа будівлі.