Огірок китайський змій: як його ростити

77

Про китайський змій дають суперечливі описи найбільш шановані інстанції-держреєстр рослин і творець огірка, фірма»гавриш». В одному джерелі це партенокарпічний (самозапильний) гібрид, в іншому — бджолозапильний сорт. Кому ж вірити і як ростити це диво селекції?

Зміст

 • Історія та опис огірка

  • Порівняльна таблиця характеристик китайського змія з держреєстру і з сайту «гавриш»
 • Особливості вирощування

  • Відео: результат вирощування китайського змія як самозапилюваного гібрида (в теплиці і в одне стебло)
 • Відгуки городників

Історія та опис огірка

Заявку на сортовипробування китайського змія подала московська селекційна компанія «гавриш». У 2015 році огірок був занесений в держреєстр рослин з допуском до вирощування у всіх регіонах рф. На момент написання цієї статті характеристики з онлайн-версії держреєстру і з сайту виробника не збігаються в ключових моментах.

Порівняльна таблиця характеристик китайського змія з держреєстру з сайту «гавриш»

джерело информациигибрид або сортместо выращиваниясрок созреваниявес і розмір плодаформа плодаурожайностьгосреестр растенийпартенокарпический гібрид f1пленочные теплиці і укрытияранний350–400 гудлиненно-цилиндрическая8.2-9.3 кг/м2сайт фірми «гавриш»бджолозапильний сортпод тимчасовим плівковим укрытиемсреднепозднийдо 60 смзмеевидная30 кг/м2
Огірок китайський змій: як його ростити

«гавриш » представляє свій огірок як бджолозапильний сорт

Включений в держреєстр по російській федерації для вирощування в плівкових теплицях і під плівковими укриттями в лпх. Гібрид ранньостиглий, партенокарпічний, салатний, консервний, засолювальний.

Держсорткомісія

Https://reestr.gossort.com/reestr/sort/8653255

В іншому описи сходяться, оскільки саме так виглядають практично всі китайські огірки:

 • кущ потужний, інтенсивно росте, дає багато довгих бічних пагонів.
 • є пустоцвіт, навіть в реєстрі, де це гібрид f1, йдеться про змішаному типі цвітіння, тобто утворюються і чоловічі, і жіночі квітки.
 • плоди циліндричні, покриті великими і рідкісними горбками з шипами.
 • смак зеленцов відмінний, солодкий, є аромат, шкірка тонка, м’якоть хрустка, без пустот.
 • огірок індетермінантний, росте і плодоносить до заморозків.

Приємним бонусом до цього огірка є імунітет до помилкової і істинної борошнистої роси, кладоспоріозу, вірусу огіркової мозаїки.

У продажу попадаються насіння огірків китайські змії. Якщо вивчити характеристики: є пустоцвіт, кущ потужний, плоди крупнобугорчасті, колючі, то це той же самий китайський змій.

Особливості вирощування

Через протиріччя щодо термінів дозрівання і запилюваності (гібрид це або сорт), варто підготуватися до гіршого, тобто не висаджувати в теплицю, де немає запилювачів, і підстрахуватися на випадок пізнього терміну дозрівання. Вирощуйте огірок через розсаду, посійте насіння в квітні, за 35-40 днів до висадки. У відкритий грунт молоді рослини з 2-3 листочками пересаджуйте, коли пройдуть заморозки.

Відео: результат вирощування китайського змія як самозапилюваного гібрида (в теплиці і в одне стебло)

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Огірок китайський змій: як його ростити

Потужному огірку потрібна родюча земля, заправте її компостом і деревною золою, можна внести мінеральні добрива, на 1 м2: 30 г нітроамофоски або по столовій ложці суперфосфату, сірчанокислого калію і сечовини. Схема посадки-50х100 см. Така розрідженість пояснюється тим, що китайський змій розростається великим кущем. Сильні бічні пагони перетворюються в додаткові стебла. Їх не можна прищипувати і обламувати, оскільки у сортових огірків жіночі квіти розташовані саме на цих пагонах, а чоловічі на головній батоги. Ось чому при вирощуванні сорту в одне стебло з видаленням пасинків городники отримують багато пустоцвіту і залишаються без врожаю.

Огірок китайський змій: як його ростити

Ми бачимо молодий, тонкий стебло, а на ньому багато квітів, ні у одного в підставі немає зав’язі, значить, це сорт, жіночі квіти будуть на бічних пагонах

Якщо сумніваєтеся: гібрид у вас або сорт, не знаєте, як формувати, раджу чинити, як я. Не чіпайте кущі огірків, не обламуйте нічого у них і не прищипуйте. Вони самі відростять, що їм треба. Адже в кожній рослині закладено генетично продовжувати свій рід, а це проявляється в утворенні плодів. Для виконання такого завдання у огірка все є. Краще взагалі не чіпати кущі, ніж непотрібним виламуванням видалити генеративні органи. У випадку з китайським змієм, не втручаючись, поспостерігайте: де з’являється пустоцвіт, а де зав’язі. І тільки після цього робіть висновки, що прищипнуть, а, може, і так залишити. Всі ці форміровкі використовують фермери і великі аграрії, яким важливо отримати максимальний прибуток з кожного квадратного метра землі. Для особистого споживання вистачить і того, що дасть огірок без будь-якої форміровкі, адже це скоростигла культура.

Огірок китайський змій: як його ростити

У жіночої квітки в основі завжди є зав’язь

Компанія «гавриш» радить для більшої врожайності прищипувати головне стебло над 6-7 листом. З пазух почнуть рости бічні пагони. Їх потрібно обов’язково підв’язувати, інакше довгі і тонкі зеленці, лежачи на землі і впираючись в різні перешкоди на ній, будуть викривлятися, а що ще гірше — гнити. Посадіть китайського змія біля гратчастого паркану або спеціально натягнутої сітки, тоді він сам буде витися по такій опорі.

Огірок китайський змій: як його ростити

Зеленці китайських огірків тонкі, ніжні, лежачи на землі, викривляються і загнивають

Догляд полягає в регулярних поливах і підгодівлі. Земля повинна бути постійною вологою на глибину 20-30 см.підживлення вносите раз на тиждень комплексними добривами. Купіть спеціальні для огірків, вони продаються під різними марками: форте, фаско, фертика, агрікола, чистий лист, майстер і т.д. У них містяться в потрібніше саме огіркам пропорції азот, фосфор, калій і мікроелементи. Якщо будете годувати саморобними настоями коров’яку, кропиви або посліду, в яких більше азоту, ніж інших елементів, то бадилля буде багато, а плодів мало.

Урожай збирайте уважно. Молоді зеленці ховаються за листям такого ж кольору. Якщо якийсь огірок пропустіть, він швидко виросте до розмірів кабачка. Смак, звичайно, вже буде не чудовий і відмінний, як нам пообіцяли. Огірки китайського змія гарні в салатах і в малосольному вигляді. Можна порізати на шматки і засолити на зиму, тільки солі в розсіл потрібно класти поменше, ніж при цільноплідному консервуванні.

&1&

Китайського змія можна малосолити і консервувати на зиму

Відгуки городників

Я садила під назвою « китайські змії», тому що парника у мене не було і часу теж в минуле літо, я просто сунула дві розсадки разом в землю без укриття.. Огірочки були гачкуваті, але дуже солоденькі, в цьому році урра 😀 чоловік збирає парник і буду садити їх обов’язково.

Агафа

Http://dachniiotvet.galaktikalife.ru/viewtopic.php?t=1279

Цей сорт, один з найбільш пам’ятних сортів з усіх, що я вирощувала! це на стільки урожайний сорт, що навіть кури не хотіли дивитися на ці огірки, вони завалювали все, що тільки можна, всі вуличні столи, вольєри для курей, холодильники всіх друзів і колег були битком набиті цими «зміями»! основна причина того, чому так вийшло, це те, що вони ну дуже швидко ростуть, 2 дні не знайшов на грядці вчасно огірочок і на ті, отримай велике диво. Саме з цієї причини ставлю оцінку 4, а не 5. Огірки розміром з кабачок вже не такі смачні, смачніше звичайно тих, що продають в магазинах, але розпещені сільським життям смакові рецептори не сприймають такі огірки як смачні)) найсмачніші ці огірочки розміром не більше 10 см. Вони досить хрусткі і не колючі, що теж не мало важливо! у будь-якому випадку їх я рекомендую, не з’їсте так,так можна зробити огіркове обгортання

Beatris87

Https://irecommend.ru/content/ne-realno-urozhainyi

Живу в пермському краї. Насіння огірків» китайський змій » садила в середині травня відразу в теплицю — без вирощування розсади. Накрила додатково плівкою. Зійшли всі 10 штук. Квітки у перших 3 листків вищипувала. Решту залишила. За листям не відразу видно було огірок, тому деякі огірки виростали по 20-30 сантиметрів, проте це не вплинуло на їх смак. Всередині огірки щільні, насіння немає. Для соління довгі огірки розрізала на кілька частин. Зараз їмо ці огірочки і радіємо — огірки щільні, хрусткі. Вже купила насіння «китайський змій» для посадки в 2019 році. Детальніше на відгук:

Ірса петрова

Https://otzovik.com/review_7591936.html

В цьому році посадила китайський змій — начебто все нічого: хрумтить, соковитий, довго не в’яне, але є в ньому гірчинка, чим і не сподобався моєму сімейству.

Тетяна бєлікова

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=532&start=60