Декоративні чагарники, кущі та дерева для живоплоту

97

Живоплоти з квітучих рослин прикрашали сади в стародавньому вавилоні і в стародавньому єгипті, були широко поширені в європі і в росії з 18 століття. І навіть зараз, незважаючи на велику кількість звичайних дерев’яних огорож, економічних парканів з профнастилу, непроникних цегляних і бетонних огорож і ажурних кованих огорож, деякі власники дачних ділянок і приватних особняків використовують високі дерева і маленькі чагарники для живоплоту.

Рослини для високої живоплоту

Чи є сенс довго вирощувати рослини для живоплоту і витрачати час на регулярний догляд за ними, коли можна в будь – який момент встановити готову огорожу з будь-якого будівельного матеріалу-від недорогих профільованих листів до ексклюзивних кованих огорож з аристократичними вензелями?

Вічнозелені дерева і пишні кущі для живоплоту здатні помітно перетворити вашу ділянку: вони прикриють господарські будівлі, непривабливі паркани і некрасиві пейзажі, створять на території ділянки особливу атмосферу, наповнену гармонією і умиротворенням, стануть чудовим фоном для квіткових клумб. Не можна не відзначити і такі корисні властивості живоплотів, як створення сприятливого мікроклімату і захист ділянки від пилу, шуму, сторонніх поглядів, непрошених вторгнень. І звичайно, ні дерев’яні, ні цегляні паркани по довговічності не зрівняються із зеленою стіною, особливо якщо вона складається з ялівцю, глоду, ялини, липи або туї, що живуть сотні років.

відео про рослини для живоплоту

Зелена стіна висотою до чотирьох метрів найкраще виглядає на великих ділянках. Для її створення можна використовувати: клен татарський, тую західну, тополя берлінський, в’яз дрібнолистий, липу дрібнолисту кущову, глід сибірський і жимолость золотисту.

Якщо постійної стрижкою і формуванням крон вам займатися не хочеться, виростите неформовану високу огорожу з ірги канадської, ірги колосоцветковой, бузку звичайного або угорської, жимолості золотистої і татарської, чубушника звичайного, яблуні сибірської і калини звичайної. Швидкозростаючі чагарники для живоплоту висаджуються в ряду через кожен метр, в дворядних огорожах, між рядами слід витримувати по півметра.

Декоративні чагарники, кущі та дерева для живоплоту

Зелена стіна висотою до чотирьох метрів найкраще виглядає на великих ділянках

Хвойні дерева для живоплоту хороші тим, що вони не втрачають своєї краси протягом року і до того ж, насичують повітря корисними фітонцидами. Відмінна висока огорожа вийде з наступних хвойних рослин: кипарисовик лавсона, ялина звичайна, канадська, колюча, ялівець китайський, колоновидний, середній, туя західна, кипарисовик горохоплідний, тис ягідний. Два останніх рослини хоча і є екзотичними, але можна знайти зимостійкі сорти, придатні для вирощування в росії.

Чагарники для живоплотів середньої висоти

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Декоративні чагарники, кущі та дерева для живоплоту

У більшості випадків для приватної ділянки вистачає живоплоту до двох метрів заввишки. Така зелена стіна дозволяє приховати господарські будівлі і відгородитися від зовнішнього світу, а також захистити плодові дерева в саду від зимових вітрів.

Декоративні чагарники, кущі та дерева для живоплоту

Така зелена стіна дозволяє приховати господарські будівлі і відгородитися від зовнішнього світу

Чагарники для живоплоту (фото перерахованих рослин ви легко знайдете в інтернеті):

  • смородина золотиста,
  • смородина альпійська,
  • барбарис пурпурний,
  • барбарис звичайний,
  • клен гіннала,
  • акація жовта,
  • глід,
  • дерен білий,
  • кизильник блискучий,
  • кизильник бледноцветковий,
  • спірея вангутта,
  • чубушник лемуана.

Добре підходять і вічнозелені рослини для живоплоту середньої висоти — ялина канадська, лавровишня і туя західна. Хвойні та листяні породи можна чергувати — тоді взимку, коли сонячного світла мало, ваша огорожа буде виглядати більш легкою, прозорою. А якщо ви посадите одну породу дерев з різним забарвленням листя і квітів (наприклад, барбарис пурпурний і звичайний), жива огорожа заграє яскравими фарбами. Густота посадок рослин для середньої огорожі варіюється від 04, м до 0,8 м в залежності від особливостей чагарників.

Декоративні чагарники, кущі та дерева для живоплоту

Добре підходять і вічнозелені рослини для живоплоту середньої висоти-ялина канадська

Низькорослі живоплоти і бордюри

Якщо ви не ставите перед собою мети приховати свою ділянку від цікавих поглядів перехожих, а, навпаки, бажаєте підкреслити красу свого саду, вирощуйте низькі живоплоти до одного метра у висоту. Для формованої невисокої огорожі підійдуть такі рослини: смородина золотиста, альпійська, кизильник блискучий, ялівець колоновидний, барбарис звичайний (пурпурний і зелений), клен гіннала, туя західна.

Нестрижені низькорослі огорожі можна створювати з шипшини краснолистного, кипарисовика лавсона, троянди ругози, спіреї бумальда, снежноягодника. Дуже красиво виглядатимуть квітучі чагарники: спірея вангутта, жимолость маака, чубушник, бузок амурська і угорська, дейція лемуана, вільсона і амурська, верес, шипшина, гортензія деревоподібна і троянда.

відео про вирощування красивої живоплоту

Вибираючи декоративні чагарники для живоплоту, подумайте, потрібні вам колючі рослини (троянди, шипшина, обліпиха, барбарис) або ж неколючі (смородина золотиста, жимолость, бирючина звичайна)? колючі чагарники забезпечать додатковий захист від небажаних проникнень на ділянку, але при наявності маленьких дітей краще такі рослини не вирощувати.

Зміст декоративних кроликів в домашніх умовах і правильний догляд за ними

&1&

Вам або вашій дитині давно вже хочеться завести вдома карликового кролика? рішення про покупку цього крихітного звірка має бути виваженим і обдуманим, адже кроленя вимагає особливого догляду на відміну від звичних кішок і собак. Перед покупкою вам належить розібратися, в яких умовах утримувати, і як доглядати за кроликами декоративними, оскільки від цього буде залежати самопочуття і тривалість життя вашого вихованця.

Відповідні умови утримання декоративних кроликів

Якщо хочете уникнути зайвого клопоту, не беріть кроликів з довгою шерстю, якими б симпатичними вони вам не здавалися. Щоб шубка тварини виглядала охайно і не сплутувалася в ковтуни, вам доведеться кожен день її ретельно вичісувати, витрачаючи на це масу часу. Догляд за кроликами декоративними з короткою шерстю в цьому плані набагато простіше. Серед популярних порід карликових кроликів ви обов’язково знайдете симпатичного короткошерстого пухнастика, який припаде вам до душі!

Отже, з породою ви визначилися, тепер потрібно підготувати клітку для кролика, а вже потім вирушати за самою твариною.

  • клітку придбайте простору, рази в чотири більше маленького кроленяти — в ній повинно вистачити місця для годівниць і поїлок, лотка і будиночка, де кролик буде відпочивати;
  • піддон для клітини візьміть пластиковий, а не гратчастий, оскільки кролячі лапки не пристосовані до сітки;
  • дно клітини повинно бути неслизьким, солому або тирсу краще не насипати, інакше кролик буде постійно гадити по всій клітці;
  • у лоток насипте стружку листяних дерев, тирсу, папір або солому;
  • на прути клітини закріпіть ясла для сіна і автопоїлку, для зернового корму підійде важка керамічна миска, яку кролику буде складно перевернути.

відео про догляд за декоративним кроликом

Помістіть клітку в місці, недоступному для інших домашніх тварин, подалі від телевізора, опалювальних приладів і часто відкриваються дверей. Місце повинно бути захищене прямих сонячних променів і від протягів, але при цьому добре провітрюватися. Комфортна температура для кроликів + 18 + 20 градусів.

&1&

Помістіть клітку в місці, недоступному для інших домашніх тварин

Чистити клітку слід два рази на місяць, мити лоток хоча б раз на тиждень, але краще після кожного використання, щоб в кімнаті не було запаху, і шубка у кролика залишалася чистою. Якщо ви регулярно випускаєте свого пухнастого вихованця на прогулянку по квартирі, поставте кілька лотків по кімнатах. Майте на увазі, що з настанням періоду полювання самці починають гадити на підлогу, де доведеться, тому краще відразу каструвати кроликів після досягнення 4-х місячного віку.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Оскільки кролики дуже люблять гризти все, що потрапляє в їх поле зору, краще приберіть подалі рослини, електропроводи, взуття, матеріальні цінності і небезпечні для здоров’я тварини предмети. Запасіться різними іграшками, про які кролик зможе поточити зубки, виготовте для нього тунелі з коробок з отворами, адже декоративним кроликам необхідно рух.

&1&

Потрібно враховувати, що кролики дуже боязкі, тому їх краще ізолювати від спілкування з кішкою і собакою