Дайкон схожий на гігантську редиску-смачний помічник у боротьбі з атеросклерозом

62

Дайкон-коренеплід схожий на гігантську редиску. Недарма його ще називають японський редис. З властивим східним селекціонерам бажанням створити щось незвичайне, був отриманий сорт у вигляді величезної ріпи. Його вага досягає 45 кг., а діаметр 50 см. А яких розмірів дайкон вдалося виростити вам?

Як виростити китайський овоч

Дайкон схожий на гігантську редиску-смачний помічник у боротьбі з атеросклерозом

Як для будь-якої садової культури, для білого редису дайкон, першорядне значення має підготовка грунту

Незвичайний коренеплід не завжди можна знайти в наших магазинах. А ось посадити свій, цілком можливо.

Оскільки це південний коренеплід, виростити японські або китайські сорти в наших широтах не представляється можливим. Йому потрібна висока вологість в поєднанні з яскравим сонцем і коротким світловим днем. Російськими селекціонерами були отримані сорти, що дають хороші врожаї в умовах середньої смуги росії.

Як для будь-якої садової культури, для білого редису дайкон, першорядне значення має підготовка грунту.

відео про те, як сіяти редис дайкон

  • по-перше-не можна садити на ту ж грядку, де в минулому році росли хрестоцвіті. Після капусти, редиски і редьки садити не рекомендується.
  • по-друге-потрібна глибоко оброблена земля. Перекопати слід на глибину лопати і ретельно подрібнити. У м’якій і пухкої землі коренеплоди вийдуть рівні.
  • по-третє-внести в грунт велику кількість перегною і достатню комплексних добрив. Якщо грунт кисла, її вапнують.

Дайкон в наших широтах садять в два етапи. Або на початку квітня на розсаду, або вже в середині серпня, для отримання осіннього врожаю. Ящики з розсадою тримають на заскленому балконі, або в теплиці. Після того, як мине загроза заморозків, саджанці пересаджують в заздалегідь підготовлену грядку. А в разі поворотних весняних заморозків вкривають плівкою або нетканим покривним матеріалом.

Дайкон схожий на гігантську редиску-смачний помічник у боротьбі з атеросклерозом

Дайкон в наших широтах садять в два етапи

Порада: якщо навесні посіяти відразу в грунт, рослини підуть в стрілку і врожаю не буде.
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Дайкон схожий на гігантську редиску-смачний помічник у боротьбі з атеросклерозом

Осіння посадка дещо простіше. У серпні вже немає необхідності возитися з розсадою. Досить дотримати всі правило з підготовки грунту і забезпечити регулярний полив. Осінні посадки гарні ще й тим, що отриманий урожай можна відправити на зимове зберігання.

До корисних порад можна віднести і підгортання тому у деяких сортів коренеплід дуже сильно випирає над поверхнею грядки.

Дайкон звичайно не замінить нам звичну ріпку, але принесе різноманітність на наші грядки і користь на наш стіл. А його довге зберігання дозволяє ласувати весняними салатами практично до нового врожаю.

Корисні властивості редису дайкон

Дайкон схожий на гігантську редиску-смачний помічник у боротьбі з атеросклерозом

Дайкон звичайно не замінить нам звичну ріпку, але принесе різноманітність на наші грядки і користь на наш стіл

Як і всі його родичі, має антисептичні властивості, що робить його хорошим помічником в лікуванні застуди та кашлю. Дайкон, на відміну від звичайних редиски і редьки, має м’який смак, оскільки не містить великої кількості гірчичних масел. Ця властивість дозволяє його вживати в їжу дітям і людям, що страждають серцевими захворюваннями.

Білий редис дуже ефективний при лікуванні атеросклерозу. Регулярне його додавання до основного раціону допомагає очищати судини від холестеринових бляшок. Цей азіатський коренеплід очищає печінку і нирки, стимулює роботу шлунка і кишечника.

Редиска дайкон має підвищений вміст вітамінів с, в і пектину, які зміцнюють імунітет. А здоровий імунітет-одна із запорук нашого довголіття. З цієї причини він показаний людям, які зазнали радіаційного випромінювання. Однак при надмірно вживанні, навіть м’який дайкон викликає подразнення слизових оболонок травного тракту. При гастриті, виразці, а так само хворобах печінки і нирок варто знати міру.

на відео дайкон

Кулінарні поради

Говорячи про користь вживання будь-якого продукту, не можна обійти стороною способи його приготування. Китайський редис дайкон хоч і екзотичний за походженням, на нашій кухні може використовуватися в традиційних стравах.