Весняна і осіння посадка моркви — в чому різниця, і що віддати перевагу?

113

Ви звикли висаджувати морквину навесні і кожен раз з нетерпінням чекаєте, коли ж можна буде спробувати свіжі коренеплоди? посадка моркви восени дозволить вам перший урожай зібрати набагато раніше, ніж зазвичай! причому коренеплоди будуть менш схильні до захворювань і нападу шкідників, та й за розміром можуть вирости більшими, ніж весняна морквина.

У чому різниця між весняною та осінньою посадкою моркви

Ви звикли висаджувати морквину навесні і кожен раз з нетерпінням чекаєте, коли ж можна буде спробувати свіжі коренеплоди? посадка моркви восени дозволить вам перший урожай зібрати набагато раніше, ніж зазвичай! причому коренеплоди будуть менш схильні до захворювань і нападу шкідників, та й за розміром можуть вирости більшими, ніж весняна морквина.багатьом городникам не подобається осіння посадка моркви з тієї простої причини, що доведеться передбачати хороший захист насіння від негоди. Однак це не так складно в дійсності, головне – правильно розрахувати час посадки і використовувати відповідні сорти моркви.

Варто тільки відзначити, що морквина, посаджена з осені, не годиться для зберігання, з’їсти її потрібно буде відразу. Тому грядку формуйте не надто велику, щоб дозріла морква не пропала даремно.

відео про посадку моркви

Посадка моркви на зиму потрібна не тільки для того, щоб отримати надранній урожай. Ще одна перевага подзимнего посіву полягає в тому, що ви зможете заощадити чимало часу навесні , коли клопоту в городі і без того предостатньо. Так, посадка моркви навесні вимагає час на підготовку грядки, на замочування і протруювання насіння, щоб вони краще сходили, і безпосередньо на сам посів. Восени ж ви можете, не поспішаючи, посадити моркву після того, як всі основні роботи в городі будуть закінчені. До того ж вам не доведеться возитися з насінням – вони встигнуть насититися вологою, перебуваючи в грунті, і пройдуть природну загартування під час зими, що забезпечить більш дружні ранні сходи.

Відмінність між посадкою навесні і під зиму полягає також в тому, що восени вам потрібно буде уважніше вибрати ділянку під моркву: в безвітряному місці, де сніг тане раніше за все, при цьому ділянка повинна бути строго горизонтальним, щоб весняними водами посаджені насіння не вимило з грунту.

Весняна і осіння посадка моркви - в чому різниця, і що віддати перевагу?

Посадка моркви на зиму потрібна не тільки для того, щоб отримати надранній урожай

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Весняна і осіння посадка моркви - в чому різниця, і що віддати перевагу?

В іншому ж немає особливої різниці, в яку пору року висаджувати моркву. Технологія обробки грунту і посіву насіння однакова в обох випадках. І догляд за посадженою під зиму морквою з приходом весни не буде відрізнятися від догляду за морквою, посадженої в звичайні терміни.

Як посадити моркву під зиму?

Перше питання, яке закономірно виникає: коли садити моркву восени? адже основне завдання полягає в тому, щоб насіння не проросло до настання холодів — за зиму вони лише повинні набрякнути, а зійти після танення снігу. Якщо посадити моркву в жовтні, насіння під час відлиг встигнуть проклюнуться і почнуть сходити, тоді з першими ж морозами всі сходи загинуть. Щоб довго не сумніватися, коли садити моркву під зиму, намітьте посів на середину листопада, а норму насіння для посіву збільште відсотків на двадцять – на випадок, якщо не всі насіння зійдуть.

Грунт на грядках перекопайте і розпушити відразу ж після збору врожаю попередників моркви. Внесіть мінеральні добрива і перегній, для кислого грунту додайте ще деревної золи, а важку грунт змішайте з тирсою або піском, щоб морква не виросла кострубатою і рогатої. Додатково рекомендується продезінфікувати грядку розчином карбофосу.

Весняна і осіння посадка моркви - в чому різниця, і що віддати перевагу?

Грунт на грядках перекопайте і розпушити відразу ж після збору врожаю попередників моркви

Інструкція по посіву моркви під зиму:

  • сформуйте грядки висотою від 15 см, щоб вода в грунті не застоювалася;
  • наріжте борозенки глибше, ніж на весняних грядках, враховуючи осадку грунту (досить 5 см);
  • розкладіть в борозенки сухе насіння;
  • зверху присипте насіння землею, змішаної з торфом або піском;
  • грунт трохи ущільните, щоб не розмило по весні;
  • закрийте грядку зрізаними гілками, стеблами малини, ялиновим гіллям.

відео про вирощування і посадку моркви

Зручно, коли грунт, якою ви засинаєте борозенки, відрізняється за кольором від основної – тоді навесні ви будете чітко бачити, де рядками сходить морква, а де з’являються бур’яни. Та й рихлити міжряддя так буде легше.

Особливості утримання індиків, і догляду за ними — в чому різниця з іншими домашніми птахами

&1&

Насправді, складності розведення індиків в більшості випадків перебільшені. Якщо дотримуватися всіх тонкощів вирощування маленьких індичат і знати, в яких умовах люблять жити індики, зміст цього птаха не доставить вам особливих проблем.

Відмінні риси змісту індиків

Наслухавшись безлічі схвальних відгуків про м’ясо індички і його користь, багато фермерів замислюються: чи не зайнятися розведенням цієї великої домашньої птиці? з курми вдавалося справлятися, з гусьми теж — значить, і з індиками не повинно виникнути особливих проблем. Чи так це?

Багато в чому умови утримання індиків схожі з вмістом іншої домашньої птиці, є лише деякі особливості, які обов’язково потрібно враховувати, щоб досягти відмінного результату і отримувати достатню кількість яєць, пуху і м’яса від цих птахів.

&1&

Умови утримання індиків схожі з вмістом іншої домашньої птиці

Тісний темний сарай для утримання індиків не підійде – подбайте про те, щоб пташник був досить просторим для вільних прогулянок птиці. Індикам прогулянки просто необхідні через високу схильність до ожиріння. Рекомендується так розрахувати площу пташника, щоб на кожну птицю доводилося близько півтора квадратних метрів підлоги.

відео про умови утримання індиків

Приміщення для птахів обов’язково має бути сухим, теплим, світлим (темне приміщення індиків пригнічує) і провітрюваним, але не допускайте протягів, через які індики можуть легко застудитися. Особливо це стосується маленьких індичат – від вогкості і холодного віку вони можуть загинути цілим виводком.

Вміст індиків взимку ускладнюється лише тим, що птахів потрібно буде вберігати від різких коливань температури і при цьому час від часу провітрювати приміщення, бажано в теплу безвітряну погоду. Намагайтеся підтримувати в пташнику влітку температуру в районі + 20 градусів, а в зимовий час до -5 градусів. Індики легко переносять морози тільки до-15-20 градусів, а ось несуться індички найкраще при температурі в пташнику +5 градусів.

&1&

Вміст індиків взимку ускладнюється лише тим, що птахів потрібно буде вберігати від різких коливань температури

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&
1 облаштування пташника:

  • на висоті 70 см від підлоги встановіть міцні сідала для індиків з бруса перетином 9х9 або 7х7 см, щоб на кожну птицю доводилося приблизно по 50 см місця;
  • для несучок в темних місцях розташуйте ящики-гнізда (на 5 птахів – одне гніздо) таких розмірів, щоб індичкам не було тісно в них сидіти;
  • обов’язково передбачте в пташнику ванночки, наповнені піском і золою для купання птахів;
  • настеліть на підлогу глибоку підстилку з великої стружки або соломи і час від часу міняйте її;
  • облаштуйте годівниці і поїлки і регулярно очищайте їх від залишків їжі, щоб уникнути хвороб у індиків.

Спільно з курми та іншої домашньої птицею зміст індичок і маленьких індичат категорично не рекомендується, інакше вони легко заразяться неприємними захворюваннями, які можуть виявитися згубними для сприйнятливого організму індиків.

Ще одна відмінна риса змісту індиків – вони люблять злітати вище і відпочивати на даху сараю або гаража. Крім того, влітку люблять годуватися свіжою зеленню на пасовищах.

&1&

Спільно з курми та іншою домашньою птицею вміст індичок і маленьких індичат категорично не рекомендується

Особливості догляду за індиками, індичками та індичатами

На відміну від курчат, індичатам потрібна більш висока температура в приміщенні в перші дні життя (якщо вони не вирощуються під квочкою), особливе годування і велика турбота. Особливості вирощування індичат висвітлені в окремій статті на нашому сайті.

Індички від решти домашньої птиці відрізняються гостро вираженим інстинктом квочки. У природних умовах це якість було необхідно для виживання індичат, але при домашньому розведенні індиків воно тільки заважає — індичка несе менше яєць, відмовляється від їжі і стрімко втрачає вагу. Фермерам доводиться застосовувати особливі заходи, щоб змусити квочку покинути гніздо:

  • направляти на гніздо яскраве світло;
  • підсаджувати до індички активного самця;
  • знижувати температуру;
  • знімати індичку з гнізда і відправляти на вигул.

відео про вирощування індичок