Мотоблок або лопата-яким способом садити картоплю краще?

63

Про те, як садити картоплю, знає кожен, хоча б теоретично. Здавалося б, що може бути складного в цьому процесі – викопуй лунку, кидай картоплину і засинай її землею, а далі вона вже сама проросте. Ні поливу, ні особливого догляду при вирощуванні картоплі не потрібно, лише один раз прополоти і підгорнути. Але навіть в такому очевидному процесі є свої премудрості, без яких ви ризикуєте викопати картоплі набагато менше, ніж припускали.

Попередні роботи: пророщування бульб і підготовка грунту

Як посадити картоплю, щоб домогтися чудового врожаю? не кожен досвідчений садівник може дати точну відповідь на це питання, оскільки хороший результат при вирощуванні картоплі своїми руками залежить від багатьох факторів: термінів посадки, ширини міжрядь, глибини лунок, самого посадкового матеріалу, кліматичних умов і т.д. А ось з приводу того, яким способом зручніше і швидше садити картоплю, суперечки між городниками не вщухають.

Хтось садить картоплю традиційним способом вручну, інші вважають за краще користуватися мотоблоком або спеціальної саджалкою. Як за допомогою звичайного мотоблока здійснюється посадка картоплі, відео, яке додається до статті, показує дуже наочно. Свої прихильники і противники є у кожного способу, який варіант ефективніше і легше – вирішувати тільки вам.

Мотоблок або лопата-яким способом садити картоплю краще?

Земля повинна бути трохи вологою, добре кришитися і не приставати до лопати

Починається посадка картоплі, як правило, коли на березах з’являться перші листочки розміром з монетку, а грунт прогріється до 6-8 градусів на глибину до 10 см.попередньо пророщені і прогріті бульби картоплі можна висаджувати в грунт, температура якої становить 4-5 градусів.

Земля повинна бути трохи вологою, добре кришитися і не приставати до лопати. Розпушити грунт граблями на 6-7 см, щоб поверхня була рівною, а грудки – дрібними. Замість перекопування і культивації краще віддати перевагу штикування вилами, піднімаючи пласти грунту і залишаючи їх на тому ж місці. Такий спосіб вимагає менше зусиль, ніж перекопування, і не висушує землю. Якщо ж ви плануєте садити картоплю на ділянці великої площі, можна скористатися мотоблоком і провести фрезерування землі на глибину до10 см.

Мотоблок або лопата-яким способом садити картоплю краще?

Бульби картоплі слід проростити протягом двох тижнів перед тим, як приступити до посадки

Бульби картоплі слід проростити протягом двох тижнів перед тим, як приступити до посадки. Видаливши тонкі паростки білого кольору, розкладіть картопляні бульби в один шар на підлозі, щоб на них падало світло. Після закінчення пророщування (передпосадкової яровизації) на картоплі повинні з’явитися товсті зелені паростки, не обов’язково великого розміру. Бульби, посаджені з паростками, на два-три тижні раніше розвиваються і встигають, чим не пророщені бульби. Готуючи посадковий матеріал, простежте, щоб на ньому не було жодного цятки. Для підвищення врожайності можна розрізані уздовж бульби опудрити деревною золою.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Мотоблок або лопата-яким способом садити картоплю краще?

відео про способи посадки картоплі

Ручний спосіб посадки картоплі

Для отримання прямих рядків, рекомендується попередньо намітити борозни, точно витримавши між ними відстань, або здійснювати посадку по шнуру. Міжряддя найкраще залишати шириною в 70 см, а від лунки до лунки має бути приблизно 26-30 см (для насіннєвої картоплі вистачить 20 см). Якщо ж робити міжряддя менше, підгортати і прополювати буде незручно.

Традиційна технологія посадки картоплі вручну досить проста: одна людина викопує лопатою лунку 8-10 см глибиною, другий йде слідом за ним, опускаючи в лунку бульба паростком вгору і додаючи жменю компосту, перегною або добрив (селітра, сечовина). При викопуванні наступної лунки, попередня засипається землею. Після закінчення посадки всю поверхню слід розрівняти граблями, тоді волога з грунту буде менше випаровуватися.

Існує особлива методика, як садити картоплю в тих районах, де грунтові води підходять близько до поверхні. Для цього на поверхні грунту формуються гребені до 15 см у висоту, з проміжною відстанню близько півметра. У ці гребені садять картопляні бульби. При недостатньому зволоженні грунту такий спосіб протипоказаний.

Використання мотоблока або саджалки при посадці картоплі

Багато городників, щоб не обтяжувати свою спину лопатою, вважають за краще максимально механізувати процес, скориставшись мотоблоком або спеціальної саджалкою. Особливо стане в нагоді для картоплі саджалка в тому випадку, якщо ви вирощуєте картоплю за методом міттлайдера: лунки акуратно прорізаються на однаковій відстані, не порушуючи вузькі грядки, а бульби зверху зарівнюються землею за допомогою грабель.

Мотоблок або лопата-яким способом садити картоплю краще?

Багато городників, щоб не обтяжувати свою спину лопатою, вважають за краще максимально механізувати процес

Посадка картоплі мотоблоком здійснюється так:

  • спочатку нарізаються рівні посадочні борозни, при цьому відбувається глибоке розпушування грунту;
  • пророщені картопляні бульби поміщаються паростками вгору в борозни через кожні 30-45 см (якщо посадковий матеріал невеликий, то і відстань робіть менше);
  • борозни закриваються вручну граблями або мотокультиватором.

При формуванні борозен намагайтеся між ними залишати відстань 50-60 см, щоб при подальшій обробці картоплі (прополюванні, розпушуванні, підгортанні і збиранні) колеса могли вільно проїжджати, не пошкоджуючи закопані бульби.

відео про посадку картоплі мотоблоком