Міні-гес на гвинті архімеда

44

Вітаю всіх любителів помайструвати, пропоную до розгляду інструкцію з виготовлення міні-гес, яку автор зібрав на принципі гвинта архімеда. Для роботи такого генератора потрібна струмінь води, в якості генератора автор присособил маленький моторчик. Саморобка генерує напругу майже 3в, для першого експерименту цілком достатньо, але далі потрібно працювати над збільшенням ккд і потужності. Якщо саморобка вас зацікавила, пропоную вивчити її більш детально!

Матеріали та інструменти, які використовував автор:

список матеріалів: — сантехнічна труба; — моторчик (в якості генератора);- шматок велосипедної камери (для ременя); — шматок поліпропіленової труби для валу; — дошка або фанера.

список інструментів: — міні-токарний верстат;-дриль — шуруповерт;- ножівка;- будівельний фен;- циркуль;- ножиці по металу; — суперклей.

Процес виготовлення саморобки:

крок перший. Підготовка матеріалу для гвинта як матеріал автор використовував пвх, відрізаємо шматки труби ножівкою або болгаркою, а далі нам потрібно зробити їх плоскими. Для цього автор нагріває деталі за допомогою будівельного фена і затискає між дощок. Як підсумок, отримуємо відмінні рівні листи пластика для виготовлення потрібних нам деталей.

крок другий. Виготовлення гвинта архімеда розрізаємо кола до центру за допомогою ножиць по металу, в результаті у нас виходять окремі деталі у вигляді маленьких гвинтів. Далі склеюємо всі ці деталі в єдиний гвинт на шматку поліпропіленової труби. В якості досвіду автор використовує суперклей, але таке кріплення вкрай не надійне, краще потім пройтися і зміцнити все спеціальним клеєм для пвх. Готовий вал повинен поміщатися в розрізаної сантехнічної трубі.

крок третій. Виточуємо шківи щоб моторчик міг виробити відчутно високу напругу, його потрібно розкрутити до великих оборотів. Для цих цілей потрібно зробити підвищує обороти редуктор. Автор просто виточив шківи з дерева за допомогою токарного верстата, а в якості ременя застосував шматок гуми, вирізаної з велосипедної камери.

крок четвертий. Збірка і випробування збираємо саморобку, в якості осей автор застосував цвяхи. Не дивлячись на те, що все зібрано криво і ненадійно, автору вдалося добути від своєї електростанції напругу майже в 3в, правда, і потік води при цьому був досить відчутний. Якщо конструкцію доопрацювати і знайти швидкий струмок, можна цілком заряджати телефон.

На цьому проект завершено, сподіваюся, вам саморобка сподобалася, і ви знайшли для себе корисні думки. Удачі і творчих натхнень, якщо вирішите повторити подібне. Не забувайте ділитися з нами своїми ідеями і саморобками!джерело (source)