Рулонний або сіяний газон віддати перевагу, і які трави краще вибрати?

89

Газон створює гармонію в саду, підкреслюючи красу квіткових клумб, буйну зелень розлогих чагарників і акуратність доріжок, а також надає ділянці аристократичний вигляд. Завдяки газону у бур’янів значно зменшуються шанси завоювати територію, сад виглядає більш доглянутим і, до того ж, зелена травичка поглинає пил і покращує мікроклімат біля вашого будинку. Сумнівів немає-переваг у газону чимало, і якщо все зробити правильно, навряд чи вам потім доведеться шкодувати про витрачений час і гроші. Ось тільки який газон краще: рулонний або сіяний, партерний або звичайний?

Зміст

 • Що краще: купити рулонний газон або посіяти траву самостійно?
 • Яку газонну траву вибрати для створення газону власними руками?

  • Мятлик луговий
  • Костриця червона
  • Мітлиця побегоносная
  • Райграс пасовищний

Що краще: купити рулонний газон або посіяти траву самостійно?

У питанні, як вибрати газон, думки часто розходяться. Комусь хочеться скоріше прикрасити територію ідеальною смарагдовою галявиною, при цьому ціна питання особливої ролі не грає, інші ж віддадуть перевагу заощадити і засіяти ділянку травою самостійно, попередньо вивчивши пристрій газону і підібравши найбільш підходящу травосуміш.

Рулонний або сіяний газон віддати перевагу, і які трави краще вибрати?

До газонів для ледачих можна також віднести конюшиновий і мавританський газон

Трав’яні газони теж бувають різні: за партерними потрібно ретельно доглядати, щоб підтримувати їх бездоганний вигляд, звичайні садові газони виглядають не настільки вишукано, зате доглядати за ними легше, і по ним можна спокійно ходити. Набирає популярність, так звана, газонна трава для ледачих – спеціальні травосуміші з невибагливих рослин, які не потребують частої стрижки і поливу. До газонів для ледачих можна також віднести конюшиновий і мавританський газон, але вони мають свої плюси і мінуси, на які обов’язково варто звернути увагу.

відео про газон в рулонах або насінням, що краще

Якщо не брати до уваги вартість газону в рулонах, можна нарахувати у нього чимало переваг:

 • рулонна газонна трава стійка до заморозків, тому її можна укладати аж до пізньої осені, не побоюючись, що дерен не встигне прижитися і вимерзне;
 • немає необхідності чекати, коли трава виросте, газон відразу після укладання виглядає ефектно;
 • бур’яни на рулонних газонах не з’являються протягом одного-двох сезонів;
 • якість готового дерну дуже високо, він не розвалюється, відрізняється хорошою щільністю і однорідним насиченим кольором;
 • газон в рулонах стійкий до випрівання, посухи, рясних опадів і до витоптування.

Рулонний або сіяний газон віддати перевагу, і які трави краще вибрати?

Поодинці розкачати рулони, швидше за все, не вийде, тому відразу закладайте витрати ще й на залучення помічників

Незважаючи на таку кількість плюсів, рулонний газон відгуки має неоднозначні. По-перше, в затінених місцях він погано росте; по-друге, під травою незабаром може з’явитися повсть, який сприяє поширенню хвороб газону і псує його зовнішній вигляд; по-третє, газон в рулонах менш довговічний, ніж сіяний. Крім того, пристрій рулонного газону вимагає декількох робочих рук через тяжкість дерну. Поодинці розкачати рулони, швидше за все, не вийде, тому відразу закладайте витрати ще й на залучення помічників. Доглядати за рулонним газоном потрібно буде точно так же, як і за сіяним: регулярно стригти, поливати, підгодовувати, вичісувати і проводити аерацію грунту.

Безумовно, пристрій газону своїми руками займає чимало часу і вимагає багато сил. Саме в цьому полягає головний мінус сіяного газону. До того ж, вам доведеться запастися терпінням: на початку літа потрібно буде виконати всі необхідні роботи з підготовки ділянки до створення газону, посіяти травосуміш, потім протягом усього сезону сумлінно доглядати за травою і підготувати її до зими належним чином. І тільки на наступний рік ви зможете оцінити результат своїх старань.

Рулонний або сіяний газон віддати перевагу, і які трави краще вибрати?

Часом непросто визначитися, який газон вибрати, адже свої недоліки є і у рулонного і у сіяного газону

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Рулонний або сіяний газон віддати перевагу, і які трави краще вибрати?

Зате нагородою вам стануть наступні плюси сіяного газону:

 • довговічність і стійкість до впливу навколишнього середовища — за умови правильно підібраною травосуміші посіяні вами злаки відразу адаптуються до місцевих природних умов і до типу грунту на вашій ділянці;
 • різноманітність газонних трав дозволяє підібрати травосуміш для будь-яких умов (пристосовану до зростання в затінених місцях, до витоптування, призначену для активного відпочинку або для декоративних цілей);
 • у разі виникнення лисин на газоні, ви завжди зможете підсіяти траву;
 • сіяний газон відрізняється більшою невибагливістю, ніж рулонний.

Часом непросто визначитися, який газон вибрати, адже свої недоліки є і у рулонного і у сіяного газону. Але на якому б варіанті ви не зупинилися, зовнішній вигляд газону буде залежати багато в чому і від того, наскільки правильний догляд в подальшому ви йому забезпечите.

Рулонний або сіяний газон віддати перевагу, і які трави краще вибрати?

Досвідчений консультант в спеціалізованому магазині вам обов’язково підкаже, як вибрати газонну траву з урахуванням ваших побажань

Яку газонну траву вибрати для створення газону власними руками?

Якщо ви вирішили спробувати свої сили і висадити газон самостійно, вам належить розібратися, яка трава краще для газону, беручи до уваги особливості клімату, грунту і ступінь передбачуваного навантаження на газон – чи буде він виконувати виключно декоративну функцію або ви припускаєте ходити по траві і грати на ній в активні ігри.

Як свідчить визначення газону, до його складу переважно входять багаторічні трави сімейства злаків. Найчастіше травосуміші містять в собі певний відсоток насіння тонконога, костриця і рейграса. Різне поєднання цих основних компонентів з незначним додаванням інших видів рослин і забезпечує величезну різноманітність травосумішей на ринку. Досвідчений консультант в спеціалізованому магазині вам обов’язково підкаже, як вибрати газонну траву з урахуванням ваших побажань і умов, в яких трава буде рости.

Тонконіг луговий

Рулонний або сіяний газон віддати перевагу, і які трави краще вибрати?

При недостатньому догляді втрачає красиву малахітову забарвлення і лиск, рідшає, але здатний швидко відновитися

Стійкий до ранніх заморозків і морозних зим, довговічний, проте в перший рік дуже слабкий, може підмерзнути або постраждати від бур’янів. До третього року перетворюється в густий килим приємного кольору. Зеленіти починає раніше інших трав і на сонячному місці прекрасно росте десятиліттями, в тіні ж може захворіти борошнистою травою і загинути.  добре відноситься до великої кількості води, суглинних грунтів і вапнування. При недостатньому догляді втрачає красиву малахітову забарвлення і лиск, рідшає, але здатний швидко відновитися, якщо вчасно про нього згадати.

Костриця червона

Стійка до посухи тіньовитривала рослина, в перший рік росте повільно, а потім бурхливо розростається. Формує щільний дерен, ніжний і шовковистий. Це газонна трава для ледачих-навіть якщо ви забудете полити її вчасно або підгодувати, рослини все одно не загинуть.

Мітлиця побегоносная

Швидко росте і відрізняється підвищеною витривалістю, утворює дуже щільний дерен, витоптати її практично неможливо. Ідеальна для дитячих майданчиків.

відео про вирощування газону своїми руками

Райграс пасовищний

Досить жорстка темно-зелена трава, швидко росте і мало витоптується. Через те що рейграс набагато яскравіше інших видів трав в травосумішях, на газоні він буде виділятися на тлі ніжної зелені.