Каркас;

102

Конструкція обтягнута міцним матеріалом і добре закріплена

 • між третьою і четвертою стійкою натягують не водонепроникний брезент або плащівку, а москітну сітку.
 • Підготовка підстави під нього
  Каркас;

  Конструкція обтягнута міцним матеріалом і добре закріплена

 • між третьою і четвертою стійкою натягують не водонепроникний брезент або плащівку, а москітну сітку.
 • Підготовка підстави під нього

  Тимчасову споруду важливо розмітити таким чином, щоб вона стала зручною і практичною, а також вписувалася в дизайн навколишніх об’єктів. Намет буде виглядати добре на тлі всіх інших будівель, якщо поблизу нього будуть зроблені клумби з квітами. Не гірше насаджень тимчасову споруду для відпочинку прикрасить зелений газон.

  Майданчик для розміщення шатра повинна бути ідеально рівною, позбавленої бур’янів і каменів. Якщо планується зробити будова стаціонарним, то на землі потрібно створити стрічковий фундамент, викопавши по периметру майбутнього шатра яму глибиною 50 см і заливши її бетонним розчином. У нього покладається поставити опори, які» вростуть » в застиглий цемент. Поверх готового підстави можна класти як статеві дошки, так і тротуарну плитку.

  Закріплення конструкції

  Намет, встановлений на грунті, не буде колихатися через вітер, якщо закріпити його розтяжками. Для цього потрібно вбити в грунт по периметру будівлі 4 кілочка. На їх треба натягнути розтяжки. Коли потрібно захистити від поривів вітру намет, розташований на асфальті, слід вчинити наступним чином: просвердлити в тротуарі отвори, занурити в них прути, а потім залити їх рідким бетоном і скористатися розтяжками.

  Відео» як закріпити намет »

  Дочекатися поки вона вбереться і замульчувати землю навколо рослини.

  Здорова спина без лікарів і ліків
  Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
  Брати участь!
  Каркас;

  Мульча оберігає від втрати вологи і зберігає рихлість грунту, позбавляючи садівника від частих розпушувань.

  Каркас;

  Коренева шийка при посадці не повинна заглиблюватися

  Схема посадки

  Так як ремонтантна малина помаранчеве диво повинна отримувати оптимальну кількість сонячного світла, то традиційна схема посадки не підійде. Відстань між кущами потрібно збільшити до 70 – 90 см. Ширина міжрядь повинна становити не менше 1,5 м, але не більше 2 м.

  При бажанні заощадити посадкову площа, кущі малини розташовують невеликими групами, що включають до 3 саджанців. При такій посадці відстань між кущами скорочується до 50 см.

  Каркас;

  Відстань між кущами ремонтантної малини має бути більшою, ніж між простими сортами

  Обов’язкова підв’язка

  Через те, що стебла малини помаранчеве диво легко схиляються під вагою врожаю і легко можуть поламатися від вітру, їм потрібна опора. Найпростіший метод-спорудити шпалеру. На рівній відстані один від одного в грунт вкопуються опори з дерева або металу, між ними в 2 — 3 ряди натягується дріт. В процесі росту кущі підв’язують до дроту. Цей метод також істотно полегшує збір малини.

  Каркас;

  Підв’язка малини на шпалери-найпростіший спосіб

  Догляд

  Догляд за правилами стане гарантією хороших врожаїв.

  Обрізка

  Правильна осіння обрізка малини ремонтантного сорту допоможе на майбутній сезон отримати рясний урожай. Процедура зовсім нескладна. Після зняття останніх ягід необхідно дуже близько до землі зрізати всі надземні частини малини, висота залишилися пенечков повинна бути близько 3 см.зрізані стебла потрібно спалити, адже в них здатні накопичуватися збудники хвороб і шкідники.

  Завдяки такій радикальній обрізку малина не вимерзне взимку, навіть якщо сніговий покрив буде мінімальний. Крім того, процедура допоможе уникнути зараження хворобами і позбавить від шкідників. Наступної весни виростуть здорові і сильні стебла.

  Каркас;

  Після плодоношення ремонтантну малину обрізають близько до землі

  Полив

  Ремонтантні сорти малини дуже вологолюбні. Помаранчеве диво аж ніяк не виняток. Беручи до уваги погодні умови, поливайте кущі 1 раз в тиждень-півтора. Якщо атмосферних опадів достатньо, то полив можна трохи скоротити, щоб не виникло загрози закисання грунту, від якого страждають коріння. Погано полита малина теж не порадує урожаєм, великих ягід можна не чекати.

  Найбільш ефективними методами поливу можна назвати крапельний і дощування. Але і аричний спосіб, коли вода тече по виритим канавках, теж не підведе. Не бажано лити воду зі шланга прямо під кущ — коріння, розташовані у верхньому шарі грунту, легко виявляться на поверхні. Норма вологи під один кущ — від 3 до 5 відер води, цього буде достатньо, щоб земля просочилася на 40 см в глибину.

  Каркас;

  Крапельний метод поливу малини вважають найвигіднішим

  Добрива

  Що дає врожаї двічі за сезон ремонтантна малина і поживних речовин споживає більше звичайних сортів. В якості добрива необхідно використовувати не тільки органічні, але і мінеральні підгодівлі.

  • навесні обов’язково вносяться азотовмісні добрива, що стимулюють ріст малини. Дуже актуальні в цьому плані підгодівлі розчином коров’яку (1/10) або курячий послід, розведений у воді 1/20. На 1 м2 зволоженого грунту досить 4 – 5 л розчину. Таку ж підгодівлю можна дати і на початку літа.
  • у другій половині літа використовуються мінеральні добрива. Сірчанокислий калій і сечовина по 30 г і суперфосфат 60 г.це норма внесення на 1 м2.
  • осіння підгодівля не повинна містити велику кількість азоту. У цей період рекомендується вносити під кущі перегній в кількості 6 кг на 1 м2.

  Якщо перед посадкою малини грунт пройшла належну обробку і внесення всіх необхідних добрив, то перші 2-3 роки підгодівлю можна не вносити. Особливо це відноситься до південних регіонів. У середній смузі удобрювати потрібно на другий рік після посадки.

  Каркас;

  Ремонтантні сорти малини повинні отримувати більше харчування, ніж прості сорти

  Укриття на зиму

  Якщо ви провели осінню обрізку малини помаранчеве диво, то хвилюватися про майбутню зимівлю немає приводу. Стебла видалені, залишаються тільки коріння, здатні без проблем пережити 20°с морози. Їх закривають товстим шаром (не менше 20 см) мульчі. Для цього цілком підійде торф або листя чагарників і дерев. Мульча в поєднанні зі сніговим покривом вбереже навіть молоду кореневу систему. Після сходу снігу мульчу акуратно прибирають.

  Що залишилися не обрізаними пагони слід пригнути до грунту, пришпилити металевими скобами і прикрити дошками. Зверху укриття засипають листям, ялиновими гілками або розстеляють покривний матеріал.

  Каркас;

  Необрізані пагони малини пригинають до землі, фіксують і накривають покривним матеріалом

  Хвороби і шкідники, характерні для малини помаранчеве диво

  Малина ремонтантних сортів, і помаранчеве диво не виняток, мають дуже хорошу стійкість до характерних захворювань малини. Але неправильна агротехніка в поєднанні з несприятливими погодними умовами, можуть стати причиною виникнення і поширення інфекції. Певну загрозу несуть і прості сорти малини, тому висаджувати помаранчеве диво потрібно трохи в стороні від них.

  Хвороби і заходи боротьби з ним — таблиця

  хвороби симптоми заходи боротьби профілактика кущиста карликовість не переноситься комахами, а передається пилком від хворої рослини здоровому. Небезпека захворювання в тому, що не можна відразу визначити уражена рослина чи ні. Хвороба проявляє себе в момент дозрівання врожаю. Ягоди втрачають привабливий вигляд, вони складаються з окремих кістянок, слабо прикріплених один до одного. Іноді хвороба проявляє себе повним пожовтінням листя хвороба не лікується. Кущі з ознаками захворювання потрібно викорчовувати і спалювати. На місце віддаленого рослина нове не висаджувати

  • своєчасно видаляти і знищувати заражену малину.
  • посадковий матеріал купувати тільки у перевірених продавців

  израстание малини, або відьмина мітла на кущі утворюється до сотні тонких і низькорослих пагонів. Листя набувають жовтуватий відтінок, квітки деформуються і з них не розвивається ягода. Ті плоди, які встигли, дуже маленького розміру і розпадаються на кістянки

  • для посадки використовувати

  тільки здоровий посадковий матеріал.

  • проводити профілактичні заходи проти попелиці, нематоди, цикадки.
  • дотримання карантину

  кореневої рак, або зобоватость малини на підставі стебла і коренях з’являються пухлини розміром з волоський горіх. Спочатку пухкі освіти потім тверднуть, стають горбистими. Колір змінюється зі світлого на темно-коричневий. Різко знижується врожайність, здатність переносити посуху і морози хвору рослину викопати і спалити. Місце продезінфікувати мідним купоросом

  • купувати тільки здорові саджанці.
  • перед посадкою обробляти коріння

  1%розчином мідного купоросу.

  • внесення гною очищає грунт від кореневого раку.
  • виконуйте всі правила догляду за малиною: вносите підгодівлі, поливайте, рихлите грунт і т.д.

  дідімелла хвороба проявляє себе появою на однорічних пагонах пурпурних плям. Найчастіше вони виявляються під місцями кріплення черешків. Згодом плями стають темно-коричневими зі світлою серединою. Зараження провокує зниження врожаю і передчасний листопад ранньою весною, до розпускання бруньок, і восени обробити кущі 3% розчином нитрафена (300 г на 10 л води) або 1% мідним купоросом (100 г на 10 л води). Протягом літнього періоду застосувати 1% бордоською рідиною (перед початком цвітіння і відразу після нього)

  • збирати і спалювати опале листя.
  • проводити осінню перекопування.
  • проріджувати посадки малини

  За якими симптомами можна виявить хворобу: ознаки на фото

  Каркас;ізрастаніе малини часто носить назву відьмині мітли, тому що пагони починають рости пучкамиКаркас;карликовість малини часто ховається повним пожовтінням листяКаркас;дідімелла покриває пурпуровими плямами пагони малиниКаркас;кореневої рак або зобоватость знижує врожайність і морозостійкість
  — хороший засіб стримування поширення кліщів. 100 г часнику або цибулиння подрібнити і залити 10 л води. Настояти до 2-3 дні, процідити і додати 50 г розведеного у воді господарського мила малинна стеблова муха небезпеку становлять личинки, які прогризають ходи в стебловому пагоні. Через це верхівка втечі починає в’янути і засихає в період бутонізації обробити кущі малини 3% емульсією карбофосу. Непогані результати дають обприскування одним з препаратів-конфідор, іскра, децис. Використовувати згідно з інструкцією знизити кількість шкідників допоможе щоденний огляд малинника і видалення зів’ялих пагонів малинний жук на початку бутонізації виїдає квіткові і листові бруньки, завдаючи шкоди врожаю перед початком цвітіння обробити малину розчином карбофосу — 75 г на 10 л води

  • струшувати жуків на світлу тканину і знищувати.
  • ближче до кінця липня, коли відбувається окукливание, рихлити землю в міжряддях

  Як дізнатися шкідника-фотогалерея

  Каркас;малинна листова попелиця-рознощик небезпечних хворобКаркас;павутинний кліщ часто з’являється в суху і жарку погодуКаркас;малинна стеблова муха не так шкідлива, як її личинкиКаркас;малинний кліщ завдає відчутної шкоди врожаю

  Збір врожаю

  Ягоди малини помаранчеве диво встигають до кінця липня. Процес плодоношення у ремонтантного сорту триває до перших заморозків завдяки тому, що ягоди утворюються на однорічних і дворічних пагонах. Пік збору врожаю припадає на середину серпня. Завдяки тому, що ягідка міцно сидить на плодоніжки і не обсипається, збирати урожай можна поступово. З одного куща збирають до 3 кг чудових великих ягід.

  Збирати урожай оранжевого дива найкраще в ранковий або вечірній час. Якщо напередодні пройшов дощ, то збір краще відкласти, мокра ягода дуже швидко псується. Якщо ви вирішили зберігати малину в холодильнику або продавати, то зривати ягідку потрібно тільки з хвостиком. Укладати відразу в тару для зберігання або перевезення. Перекладання з однієї ємності в іншу зіпсують ягоди, вони втратять товарний вигляд і потечуть.

  При кімнатній температурі малина може пролежати весь день. У холодильнику-до 5 днів. Заморозка передбачає більш тривале зберігання.

  Малина помаранчеве диво корисна в свіжому вигляді. На відміну від забарвлених в яскравий малиновий колір сортів, жовта малина не викликає алергії. Крім того, що містяться в ній вітаміни і мікроелементи поправлять ваше здоров’я.

  Крім того, ягоди оранжевого дива прекрасно піддаються обробці. З них виходить високоякісне варення, джем, повидло.

  Відгуки про ремонтантной малині сорту помаранчеве диво

  У мене помаранчеве диво. Посадила в минулому році. Ягоди дуже навіть жовті. Через погоду не дуже смачні. Зараз цвіте знову. Але я, напевно, восени збрію її всю під корінь. Нехай один раз буде урожай, зате побільше.

  Gloria

  Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=61043

  Ягода дуже солодка. Цьому б сорту та транспортабельності б ще…дозріли перші ягоди… Піднявся страшний вітер, так всю ягоду об гілки потерло. Висіли на кущах просто лахміття. І коли дощ пройде, зріла ягода а гілках розм’якшується. Але нічого, зате смачна ж яка! і размерчик дуже приємний.однозначно, буду вирощувати цей сорт і далі.

  Світлана віталіївна

  Http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-4577.html

  Помаранчеве диво-сподобався більше всіх, ягода велика, солодка, ягід багато, але не всі кущі дали осінній урожай.

  Грузовоз

  Https://www.forumhouse.ru/threads/124983/page-72

  у помаранчевого дива смак восени набагато краще, ніж влітку.

  Vlada

  Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=61043

  я теж не в захваті від помаранчевого диво! брала в хорошому розпліднику, так що точно не пересорт. Другий рік плодоносить, смак ніякої, в цьому році навіть не збираю..

  Лотусенция

  Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=61043