Актинідія-посадка і догляд за рослиною

83

Якщо ви хочете виростити на дачі рослина під назвою актинідія, посадка і догляд за ним досить легко здійсненні.  дізнатися всі подробиці про це екзотичному рослині ми зможемо нижче.

Зміст

 • Актинідія — що це за рослина?
 • Морозостійкі сорти
 • Сорти, яким підходить помірний клімат
 • Найпоширеніші сорти в помірному кліматі
 • Посадка рослини в домашніх умовах
 • Обрізка рослини
 • Що треба знати про плоди

Актинідія-що це за рослина?

Початок і середина осені-час, коли плоди актинідії можна збирати. Найчастіше вони дозрівають у вересні. Актинідія є порівняно невибагливим, легко вирощуваним, не схильним до захворювань деревом. Завдяки цьому вона може рости навіть не в дуже сприятливих умовах.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Початок і середина осені-час, коли плоди актинідії можна збирати

Хоча до цих пір актинідія мало відома в більш холодних кліматичних зонах, вона є дуже цінним садовим рослиною. Вона не тільки додасть прикраси вашому саду своїми звивистими стеблами, але і принесе урожай смачних плодів.

Найбільш поширеним видом є актинідія делікатесна (ківі), що отримується з китайського рослини. Спочатку її називали «китайським агрусом». Ще на самому початку xx століття її завезли в нову зеландію, де він всім припав до смаку, і його вирішили назвати на честь національної птиці – ківі.

На жаль, всі культурні сорти ківі не мають морозостійкості, і замерзають при -10° с.найбільш морозостійкий сорт «дженні», який може витримати мороз до -15° с, але його плоди дуже дрібні і несмачні.

відео про те, як правильно садити

Морозостійкі сорти

Актинідія аргута і коломікта витримують температуру від -23° с до 35 °с. Вони розглядаються як декоративні елементи саду, ідеально підходять для облицювання парканів, стін, пергол і альтанок внаслідок їх досить швидкого зростання. Вони також мають смачні плоди, але в набагато меншій кількості. Їх ківі менше середньої виноградини.

У плодових садах сорт актинідія аргута (також відома, як міні-ківі, або ківі харді) вважається найкращим. Він має відносно великі і надзвичайно смачні ягоди. Для того, щоб зробити фрукти, тара лоза потрібен тривалий вегетаційний період – близько 150 днів без заморозків. Доросла рослина може приносити від 10 до 20 кг ягід.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Актинідія аргута і коломікта витримують температуру від -23° с до-35 °с

За цей час, витка рослина може вирости до 30-50 метрів заввишки в звичному кліматі. У більш прохолодних зонах воно досягає до 4-8 метрів у висоту. Молоді рослини мають коричневі пагони, які зміняться на сірі з віком. Великі яйцеподібні зелене листя восени стають жовтими і опадають незабаром після цього.

Сорти, яким підходить помірний клімат

 • geneva-американський сорт, найраніший, любить багато сонячного світла.

Дозрівання різних видів відбувається на самому початку осені. Ягоди мають округлу форму і середні розміри (близько 4 см в довжину). Недоспілі плоди даного сорту мають червонувато-коричневі кольори.

Вони заворожують своїм смаком, так як надзвичайно солодкі і ароматні. Якщо рослина отримує достатньо води, то його плоди дозрівають набагато швидше. Вони стають досить м’якими і падають.

Це дуже плідний сорт. Він починає плодоносити на третій або четвертий рік після висадки. Для нього не страшний мороз до-30º с.

За цим сортом актинідії не потрібно якогось особливого догляду. Головне кожної весни, коли повністю зійде весь сніг, подрихлять землю близько рослини. Таким чином, вона насититися достатньою кількістю повітря.

 • issai-дводольний самозапильний сорт.

Винайшли його в японії. Ягоди дозрівають в середині осені. Плоди мають солодкуватий смак. Вони середньої величини і довгастої форми (близько 3 см в довжину). Перевагою issai є те, що вона починає плодоносити в перший же рік. Рослина нормально себе почуває при морозі до-25º с.

Даний сорт має висоту всього 3 метри, тому він підійде для невеликих садів. При догляді за рослиною стежте за його правильним поливом. Як тільки земля біля рослини стане сухою, потрібно відразу ж поливати. У жарку погоду це потрібно робити дуже часто, можна навіть кілька разів на день.

 • jumbo-відомий італійський сорт.

Він має великі довгасті і трохи подовжені плоди (приблизно 6 см). Забарвлення ягід може бути як жовтої, так і зеленої. Найбільшою ягода може важити до 30г. Фрукт смачний і солодкий, без яскраво вираженого аромату, але стійкий.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Забарвлення ягід може бути як жовтою, так і зеленою

Ягоди дозрівають в середині осені. Сорт, який дає плоди на третій або четвертий рік після посадки. Він виростає до восьми метрів у висоту і витримує холоду до -28° с.дуже важливим фактором у догляді за рослиною залишається підгодівля. Її проводять на самому початку літа. Для цього потрібно розвести одну частину коров’яку з десятьма води і цим розчином ретельно полити рослину.

 • ken’s red-сорт з нової зеландії.

Він є різновидом актинідії аргути і melanaudra. Великі плоди (до 4 см завдовжки і 3 см в діаметрі). Міцні і смачні ягоди, хоч і без характерного аромату. Вони мають пурпурно-червоний відтінок на повному сонці і зелені, коли вони знаходяться в тіні.

Вони дозрівають в середині осені. Стиглі ягоди не надмірно м’які, що робить їх придатними для транспортування. Не бояться морозу до-25º с.

Рослина повинна рости не на відкритій галявині, адже воно дуже не любить прямих сонячних променів. При догляді за ним потрібно враховувати даний факт. Поливайте його якомога частіше, щоб грунт завжди залишалася зволоженою.

 • kokuwa-японський самозапильний сорт.

Ягоди мають лимонний аромат. Плоди маленькі, але міцні. Дозрівання відбувається в середині осені. Коли ви доглядаєте за рослиною, постарайтеся ретельно проводити обрізання. Прибравши всі зайві і сухі гілки, ви допоможете актинідії вирости сильніше і принести більше плодів.

 • purpurna sadowa-знаменитий український сорт.

Винайдений шляхом схрещування актинідій аргута і пурпурової. Смачні і соковиті плоди тривалої форми і середніх розмірів (3.5 см в довжину і 2,5 см в діаметрі). Ягоди пурпурно-червоні. Плодоносить на третій-четвертий рік після посадки. Дозрівання відбувається в середині осені. Не боїться морозів до -25 º с.

Удобрюйте і поливайте даний сорт. Так як він схрещений в україні, то любить достатню кількість води. Обробляйте рослину від шкідників до того, як воно почне цвісти.

 • rogów-сорт, який винайдений в польщі.

Він був схрещений в рогівці. Досить смачні ягоди середнього розміру (близько 3 см в довжину). Плоди мають зелений колір і дозрівають у вересні. Дуже плідний сорт. Він починає плодоносити на третій або четвертий рік після висадки. Не боїться морозу до -30 ºс.

Кожної весни необхідно зміцнювати коріння даної рослини. Для цього зробіть навколо стовбура рослини невелику купу з землі. Дані дії допоможуть зміцнити стовбур від сильних поривів вітру, і вберегти коріння від несподіваних весняних заморозків.

 • vitikiwi-дуже красивий і плідний сорт, який приносить плоди без запилення (партенокарпічний).

Плодоносить вже протягом року. Ягоди зеленого кольору дозрівають в середині осені. Даний сорт має досить велику швидкість росту, тому необхідно його вчасно обрізати. Позбавляйте рослину від непотрібних і сухих гілок.

 • weiki-німецький дводольний сорт.

Чоловічі види є хорошими запилювачами для всіх сортів винограду тара. Жіночі особини дуже плідні. Плоди смачні і мають середні розміри (близько 4 см завдовжки).

відео ролик про правильний догляд

Ягоди, дозрівають в середині осені, але вони не падають. Вони зазвичай зелені, іноді може розвинутися темно-коричневий наліт при впливі прямих сонячних променів. Блискучі темно-зелене листя надають рослині привабливий зовнішній вигляд.

Рослина підходить для декоративних цілей і може дати до 10 кг плодів. Кішки дуже люблять цей чагарник і можуть пошкодити його, подряпати або покусати листя, тому краще закріпіть підставу сіткою в перші три роки.

Не забувайте удобрювати його на початку літа. Коли рослина повністю затвердіє, то воно витримує морози і холоду аж до 40 градусів нижче нуля.

Найпоширеніші сорти в помірному кліматі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Adam-декоративний польський чоловічий сорт.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Коли рослина повністю затвердіє, то воно витримує морози і холоду аж до 40 градусів нижче нуля

Жіночі види в безпосередній близькості один від одного (не більше 3-5 метрів).

При висадці великої кількості актинідій, досить підсадити один чоловічий вид на кожні 7 жіночих. Це можуть бути зразки різних сортів, але вони обов’язково повинні належати до одного виду.

чоловічі види повинні рівномірно розподіліть серед жіночих і пам’ятайте — їх цвітіння має відбуватися приблизно в один період.

Наприклад, аргута цвіте на рубежі травня і червня, невеликими (1-2 см в діаметрі) білими квітками. Період цвітіння припадає на 7-14 днів раніше. Його квіти трохи дрібніші і мають слабкий лимонний запах.

Якщо у вас недостатньо місця в саду, то краще поставити обидва види в один отвір, або, альтернативно, виберіть гермафродитні сорти (але цей метод не завжди виправдовується).

 • час посадки

Коли садити актинідію? однозначної відповіді немає. Адже вони можуть запилитися з весни до осені.

Чоловічі квітки, мають більше десятка гроновидних суцвіть, і добре розвинені тичинки з пилком, який залишається родючим протягом 5 днів.

Жіночі квітки можуть бути індивідуальні, або в групах по два або три. У них добре розвинений товкач, який оточений безплідними тичинками. Вони можуть запилюватися до 10 днів. Кількість і розміри ягід залежать від якості запилення.

Дуже важливо, що і жіночі, і чоловічі квітки зацвітають одночасно. Вони в основному запилюються бджолами, в рідкісних випадках вітром. На жаль, квітки актинідії не дуже привабливі, тому потрібно багато комах, щоб забезпечити хороше запилення.при відсутності комах спробуйте ручне запилення.

Виберіть щойно відкриту чоловічу квітку і піднесіть її на 1-2 секунди до жіночої особини. Пилку одного чоловічого квітки досить для запилення близько 10 жіночих квіток.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Виберіть щойно відкриту чоловічу квітку і піднесіть її на 1-2 секунди до жіночої особини

Коли краще садити актинідію восени або навесні? посадка восени найбільш оптимальний варіант.

Актинідії в цілому дуже чутливий вид, зокрема, вони набагато краще ростуть в теплій, сонячній, захищеній від поривів вітру місцевості.

Потрібно уникати їх довгого перебування на морозі. Вони чутливі до несподіваних весняних заморозків. Якщо є стіни, або паркан, то вони виділяють деяку кількість тепла і таким чином, збільшують шанси виживання взимку ці ніжних рослин.

Як восени садити актинідію? всі актинідії найбільш вразливі протягом перших 3-4 років після посадки, тому в цей період слід звернути особливу увагу на забезпечення належного захисту від холоду, наприклад, поставивши мульчі навколо підстави рослини.

Не рекомендується вирощування саджанців в поліетиленових тунелях, тому що такі рослини, як правило, починають свій вегетаційний період раніше, що робить їх більш чутливими до кінця сезону заморозків.

 • як правильно вибрати місце посадки

Актинідії добре ростуть на різних грунтах, хоча вони вважають за краще грунту, багаті органічними речовинами. Земля повинна бути добре дренована, зволожена, але не заболочена, і мати кислотність (рн 5-6.5). Так як актинідії є рослинами з неглибокими корінням, слід уникати надмірного розпушування грунту.

відео сюжет про сорт коломікта

Коли відбувається посадка, рослина необхідно поставити на землю, на тому ж рівні, на якому воно стояло для вирощування в горщику. В отвір насипте компосту або добре перепрілого гною.

Актинідії потребують великих обсягах води протягом усього вегетаційного періоду і особливо важливо регулярно поливати рослини в період інтенсивного росту, або коли дуже жарко. При плануванні посадки своєї актинідії, ви повинні пам’ятати, що великі річки і озера є природним резервуаром води.

Саджанці також вимагають збалансованої підгодівлі макро і мікропоживними речовинами. Починати підгодівлю потрібно на другий рік після висадки в грунт. Посипати потрібно грунт біля основи рослини, на відстані близько 20-80 см від стовбура.

Обрізка рослини

Найпростіша обрізка допомагає контролювати розвиток зайвих гілок, підвищує швидкість їх проростання і сприяє зростанню і розвитку плодів. Її необхідно проводити навесні.

Це забезпечує рух повітря через гілки і відкриває внутрішню частину куща для максимального проникнення світла, необхідного для оптимального зростання смаку і якості плодів. Збирають ягоди восени, і, в зимовий період.

 • у січні-лютому (до початку вегетаційного періоду) потрібно обрізати гілки на 3-5 см вище верхньої частини опори.
 • на другий рік виберіть пару сильних бічних стебел і розгалужуйте їх в сторони, прив’язуючи до дроту. Взимку підрізайте їх кінчики, залишаючи 8-12 відростків на кожній з них. Навесні ці бруньки будуть розвиватися і почнуть приносити свої плоди на наступний рік.
 • знову вони повинні бути обрізані по сторонах і затиснуті в серпні, щоб стимулювати утворення численних бутонів.
 • щороку влітку і взимку ви повинні видаляти всі бічні пагони, що ростуть від низу стовбура, і уникати їх посиленого зростання.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Щороку влітку і взимку ви повинні видаляти всі бічні пагони

Якщо актинідія використовується як декоративна рослина – її можна залишити рости без спеціального нагляду, періодично обрізаючи непотрібні гілки. Проте, така рослина почне приносити свої плоди набагато пізніше, і вони будуть гіршої якості.

Для того, щоб домогтися найкращого врожаю, ви повинні ретельно стежити за своєю актинідією і підрізати її вчасно, пам’ятаючи про те, що ягоди лягають на стебла, які утворюються по горизонталі за 2-3 роки.

В аматорському вирощуванні найкраще, якщо рослина росте уздовж зволікань, натягнутих між стовпами, на стіні або паркані. Це займає 3-4 роки, але після цього вона буде рости, і плодоносити навіть через 50 років.

ролик про те, як правильно обрізати рослину

Що треба знати про плоди

Актинідії зазвичай починають плодоносити на четвертий рік після посадки. Коли плоди незрілі краще покласти їх в целофановий пакет і залишити на кілька днів при кімнатній температурі.

відео про лікувальні властивості

Плоди актинідії дуже корисні. Вони абсолютно позбавлені жиру, з низьким вмістом натрію і багаті вітамінами (с і е), калієм та іншими мікроелементами, включаючи цинк, а він є відмінним доповненням до здорової дієти. Плоди аргута містять близько 400 мг вітаміну с, якого в 4 рази більше, ніж в лимоні або апельсині.