Картопля красень: опис універсального сорту

63

Навряд чи в нашій країні знайдеться людина, яка не любить картоплю. Сортів картоплі безліч: якісь схожі, а якісь-ні. Селекціонери дають імена, які підходять рослинам за тими чи іншими параметрами. Ось, наприклад, відмінна назва сорту-красень. Давайте подивимося, наскільки він виправдовує своє ім’я.

Опис картоплі красень

Картопля красень був виведений російськими селекціонерами інституту картопляного господарства ім. А. Г. Лорха. У 2009 році його включили в держреєстр по центрально-чорноземному регіону. Також він набув популярності в молдові та україні.

Кущ у рослини середньої висоти, проміжного типу, напівпрямостоячий. Лист зелений, середнього розміру. Квітки білі, з незначною синявою. Бульби мають овальну форму і неглибокі очі, завдяки яким її дуже зручно чистити. Зовні картопля гладкий, червоний, а м’якоть має кремовий колір. Вага бульби може варіюватися від 91 г до 166 г.

Картопля красень: опис універсального сорту

Бульби картоплі красень гладкі і червоні

Характеристики сорту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля красень: опис універсального сорту

Картопля красень має більше позитивних властивостей, ніж негативних: приємний смак, висока товарність, стійкість до хвороб і шкідників вище середнього і відмінна лежкість (97%).

Смакові якості

Красень — дуже смачна картопля. За вмістом крохмалю (12,4-17,8%) його можна назвати універсальним сортом. Він ідеально підходить для приготування картоплі фрі, а на виробництві з нього роблять сухе пюре. Також він прекрасно підійде для смаження, варіння як в очищеному вигляді (він не розварюється), так і в мундирі (шкірка у коренеплодів не тріскається), для приготування супів (прекрасно тримає форму), салатів, а також для запікання. При тепловій обробці красень не темніє.

Картопля красень: опис універсального сорту

Картопля красень не розвалюється при будь-якій термічній обробці

Врожайність

Врожайність красеня варіюється від 169 до 201 кг з 1 сотки, а максимальна — досягає 284 кг.при правильному догляді один кущ дає близько 5 кг картоплі. Сорт є середньораннім: від появи сходів до збору врожаю проходить 60-80 днів. Товарність становить від 85 до 98%.

Картопля красень: опис універсального сорту

Картопля красунчик добре зберігається

Стійкість до негативних зовнішніх факторів, хвороб і шкідників

Картопля красень посухостійкий і відносно стійкий до механічних пошкоджень. Чутливий до золотистої картопляної нематоди, средневоспріімчів до фітофторозу по бадиллі. Стійкий до раку, зморшкуватою і полосчатой мозаїці і фітофторозу по бульб.

Відгуки городників

Красень вирощував в 2014 році, врожайність так собі була, дуже спекотне літо було. Зате в порівнянні з іншими сортами ні парші, ні болячок не було, і жодного бульби гнилого не було.

Санек 62

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=6617&start=60

Садили ми якось красеня…хороший сорт. Бульби апетитні такі! але нематода, правда, деякі картоплини попсувала, а так, урожай пристойний зібрали. Загалом, цього року її теж посадили). Тільки не знаю як з нематодою боротися без хімії. Може, хто підкаже?

Ігор і анна sh

Https://ok.ru/group/52929368162426

Сорт картоплі красень я взяв, тому що назва сподобалося). Нормальний сорт. Нічого до нього не пристало, ніякі хвороби, комахи. І картоплі з куща виходить багато. Мені вона підходить, тому що я терпіти не можу, коли картопля розвалюється. Картопля красень завжди у формі! красень після варіння залишається красенем, без всяких там темних плям. Коротше, красунчик за всіма показниками красень! цього року посадив його знову.ще посадив ред скарлет. Обидва сорти з червоною шкіркою і не розварюються. За що я їх і люблю.

Васятка108

Http://irecommend.ru/node/3925138

Огляд красеня та інших високоврожайних сортів-відео