Як зберегти взимку кімнатні троянди?

43

Насправді секрет у вирощуванні троянд взимку один — це фактично період спокою. Не варто забувати, що троянди зимують під снігом дуже навіть не погано. Але, все-таки культура ця південна, а все що росте в середземноморському кліматі, можна виростити і у нас. Ну, практично все.

По-перше, почнемо з покупних троянд. У горщиках, в яких їх продають, вони однозначно рости не будуть. Ну, хіба що поцвітуть пару неделек. Ось, як раз після цього їх і пересаджують, затягувати не можна.

2 тижні на цвітіння і адаптацію до нового будинку — цього цілком достатньо. Далі троянди почнуть загинатися. Продають їх в транспортних горщиках з тимчасовим грунтом. Якщо ви хочете зберегти ці трояндочки, то їх треба обов’язково пересадити. Чому ми говоримо про них? коли горщик всього один? тому що, як правило, в одному горщику висаджено від 3-х і більше кущиків (коренів троянд). Всі їх потрібно висадити в окремі горщики. Для цього акуратно розділіть цей міні-розарій на окремі кущики.

Обріжте 2/3 пагонів, почистіть від сухого листя і не шкодуйте. Вже навесні вони порадують вас новим цвітінням. Але відразу врахуйте, такого виду, як при покупці у них ніколи вже не буде! кущик буде більш витягнутим, цвітіння менш рясним. Таких препаратів, якими обробляють ці троянди для продажу, ви в магазинах ніколи не знайдете. І користуватися ними треба вміти правильно. Крім того, чесно кажучи, вони досить важкі для рослин. Не просто так більшість трояндочок так швидко вмирають після цвітіння, не приживаючись на новому місці.

Горщики для пересадки троянд підійдуть звичайні, середнього розміру, брати занадто великі горщики не варто. Вниз насипте керамзит, далі родючий грунт змішаний з вермикулітом і мінеральним добривом в слабкій концентрації (якщо пересаджуйте навесні або влітку дозу добрив можна збільшити).

Висадіть трояндочку в горщик і засипте залишки грунту, ущільните, полийте.

Через 2 тижні після того, як троянду принесуть додому, вона приймає ось такий жалюгідний вигляд. Її треба почистити від сухого листя, обрізати і пересадити в різні горщики, попередньо розділивши коріння на окремі кущики.

Після пересадки кілька днів тримайте при легкому притіненні, далі поставте на світле прохолодне вікно.

Взимку троянди виглядають, як правило, досить сумно, зробити з цим мало що можна. Головне тут не допустити появу шкідників, вони найбільш небезпечні. Полив рідкісний, з просиханням грунту (але не пересиханням! відчуйте різницю).

Найбільш небезпечний для троянд павутинний кліщ. Він з’являється при занадто високій температурі в кімнаті і сухому повітрі.

Трояндочка в січні: обрізана і забезпечена досветкой від фітолампи

У грудні-лютому троянді корисно забезпечити досветку. Ідеальні умови для зими: прохолодна температура, не дуже сухе повітря (обприскувати взимку не потрібно, можна використовувати зволожувач або звичайне мокрий рушник, накинуте на гарячу ботарею), рідкісний полив і помірне освітлення (взимку вони швидше мізерне, так що бажана досветка!).

У лютому починають підгодівлі (особливо, якщо в грунт не було додано добриво при посадці). У контейнери з рослинами можна покласти довгограючі добрива у вигляді паличок і таблеток. Таких багато продають у відділах для кімнатних рослин.

У квітні трояндочка вже може почати знову цвісти.

Цвітіння нашої трояндочки після зимівлі почалося в середині березня

На літо троянди в горщиках бажано винести на балкон або в сад. Деякі квітникарі навіть висаджують троянди в грунт, але зайві пересадки не корисні для троянд. Можна висадити в квітник прямо в горщику, а по осені розрісся кущ пересадити в горщик побільше методом перевалки. Такий метод пересадки-максимально щадний для рослин.