Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

156

Паркан з профнастилу-оптимальне рішення для захисту території заміського будинку або дачі від сторонніх поглядів і несанкціонованих візитів. Огородження з цього матеріалу служать не менше 30 років. Металопрофіль гранично простий в обробці, а нескладна методика монтажу дозволяє встановити паркан навколо будинку або дачної ділянки оперативно і своїми руками, без залучення додаткової робочої сили. Володіючи високими експлуатаційними характеристиками і довговічністю, вимірюваної десятиліттями, металопрофіль виконує і декоративну функцію, за допомогою якої можна облагородити приватну територію, зробивши її не тільки недоступною для цікавих очей, але і по-домашньому затишною.

Зміст

  • Будівництво паркану з металопрофілю: плюси і мінуси

    • Переваги металопрофілю
    • Мінуси стінового профнастилу
    • Фото: види парканів, ідеї для реалізації на ділянці
  • Проект паркану і підготовка до будівництва

    • Який профнастил вибрати?

      • Маркування профлиста
      • Полімерне покриття і співвідношення ціна / якість
      • Параметри профлиста
    • Правильне проектування забору і розрахунок матеріалів, схема

      • Розрахунок кількості і розмірів секцій
      • Розрахунок опор
      • Розрахунок профнастилу
      • Розрахунок поперечних лаг
      • Підсумковий результат
    • Потрібні інструменти та допоміжні матеріали
  • Як побудувати паркан з профнастилу своїми руками: покрокові інструкції

    • Закладка фундаменту під паркан з профнастилу
    • Установка опорних стовпів в грунт
    • Установка опор паркану на ділянці з ухилом
    • Монтаж несучого каркаса
    • Обшивка металопрофілем і фінішна обробка, фарбування паркану

Будівництво паркану з металопрофілю: плюси і мінуси

Відмінна риса металопрофілю (профлиста, профнастилу) — універсальність. Крім облаштування покрівельних перекриттів і зведення тимчасових господарських споруд (ангарів, сараїв, гаражів та ін.) цей матеріал отримав широке застосування в будівництві парканів і огорож різного призначення.

Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

Дачний паркан з профнастилу на фундаменті

Металопрофіль виробляється з холоднокатаної листової сталі, яка за допомогою спеціальної технології покривається шаром цинку і захисною полімерною плівкою різного забарвлення. Товщина профлиста становить 0,4 — 1,2 см.на завершальній стадії виробництва лист, покладений в рулони, за допомогою профілегибочного обладнання (ручного або автоматичного) отримує певний профіль (трапеція або хвиля).

Корисно знати: сталева основа і ребра жорсткості забезпечують підвищену стійкість матеріалу до деформацій і силового впливу, а оцинковка і полімерне покриття надійно захищають профлист від іржі і механічного зносу.

Для будівництва парканів застосовується стіновий профільований лист з висотою профілю від 8 до 44 мм. На кінцеву вартість матеріалу впливають такі параметри, як:

  • товщина сталевої основи;
  • наявність і якість оцинковки;
  • якість полімерного покриття;
  • форма і висота профілю.

Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

Технічні розміри профлиста

Переваги металопрофілю

До основних переваг застосування профнастилу в будівництві парканів і огорож відносять:

  1. високі експлуатаційні характеристики.
  2. невелика питома вага.
  3. простота обробки та монтажу.
  4. довговічність і стійкість до агресивних факторів експлуатації.
  5. порівняно невисоку вартість матеріалу.

Профлист непогано захищений від іржі, деформацій, пошкоджень і кліматичних факторів. Матеріал виробляється в широкому сортаменті розмірів, що дозволяє використовувати його для будівництва парканів будь-якої висоти і протяжності.

Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

Різноманітність сортаменту профлиста

Корисно знати: легкість профлиста, а також його механічна жорсткість значно спрощують процес монтажу. Крім того, при будівництві паркану з цього матеріалу знижуються вимоги до міцності несучого каркаса.

Мінуси стінового профнастилу

До недоліків металопрофілю, застосовуваного в будівництві парканів і огорож, відносяться:

  1. низький рівень шумоізоляції (огорожа з профнастилу не зможе захистити внутрішню територію від шуму, що йде з вулиці).
  2. мала стійкість до деструктивного впливу (паркан з такого матеріалу нескладно проломити, скажімо, важким автомобілем, або ж вирізати в ньому дірку за допомогою спеціального інструменту для подальшого проникнення на огороджену територію).
  3. невисока презентабельність (профнастил значно поступається зовнішньою привабливістю традиційним матеріалам, застосовуваним в будівництві парканів — дерев’яному і пластиковому паркану, металу, цегли або каменю). 

Корисно знати: незважаючи на очевидні недоліки, профлист не має рівних в плані економічності і володіє абсолютною вогнестійкістю. Матеріал випускається в широкій гамі колірних рішень і великому сортаменті форм і розмірів профілю, що дозволяє задовольнити практично будь-які естетичні запити покупця.

Фото: види парканів, ідеї для реалізації на ділянці

Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупрофлист в якості декоративної обшивки на в’їзних воротахСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупаркан з металопрофілю на металевих опорах: вид зсерединиСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилудекоративне оформлення профлиста в складі дачного паркануСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупаркан з металопрофілю з декоративним оформленням: вид зсерединиСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупаркан з профлиста з декоративним оформленнямСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупаркан з профлиста на ділянці з ухилом місцевостіСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупаркан з профнастилу з цегляними стовпамиСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупаркан з металопрофілю на бетонному фундаменті

Проект паркану і підготовка до будівництва

До будівництва паркану з металопрофілю необхідно ретельно підготуватися. Помилки при проектуванні і в процесі монтажу неприйнятні, оскільки тягнуть за собою незаплановані витрати часу, нервів і грошей.

Щоб зведення паркану виконувалося оперативно і не віднімало невиправдано велику кількість сил і засобів, на підготовчому етапі будівництва необхідно:

  1. визначитися з видом і необхідними характеристиками металопрофілю.
  2. розробити будівельний проект.
  3. розрахувати необхідну кількість матеріалів.
  4. підготувати набір необхідних для будівництва інструментів і допоміжних матеріалів.
  5. виконати точну розмітку огороджуваної території під будівництво з урахуванням розташування хвірток, в’їзних воріт, ухилу місцевості і т. Д.

Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

Схема огороджуваного парканом ділянки в масштабі

Важливо пам’ятати: після покупки і доставки основного матеріалу до місця будівництва, його необхідно акуратно укласти штабелями і укрити для захисту від передчасного зносу і кліматичних факторів до проведення монтажних робіт. Розташування штабелів не повинно заважати проходу, проїзду або розміщенню інших будматеріалів, елементів будівельних конструкцій, транспорту і т. П.

Який профнастил вибрати?

Якщо рішення про будівництво паркану з металопрофілю прийнято, залишається вибрати відповідний за вартістю і якістю матеріал. Для цього необхідно визначитися з вимогами стосовно його захисних характеристик, а також надійності, довговічності і стійкості майбутнього паркану до зносу і пошкоджень.

Але спочатку не завадить попередньо встановити:

  • умовний термін експлуатації паркану;
  • пріоритет по естетиці зовнішнього вигляду або експлуатаційної надійності;
  • конструктивні особливості паркану і можливість заміни його окремих елементів в процесі експлуатації.

Все що потрібно далі-розібратися в тому, які типи матеріалу представлені на ринку і зрозуміти, чим вони відрізняються один від одного. А почати потрібно з питання, з чого, власне, складається металопрофіль?

Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

Профлист з одностороннім полімерним покриттям в розрізі

Перелік ключових факторів, що визначають вибір профлиста для будівництва паркану, включає:

  1. марку матеріалу.
  2. товщину сталі.
  3. якість оцинковки сталевої основи профлиста.
  4. тип полімерного покриття.
  5. розміри листа і параметри профілю
  6. співвідношення ціна/якість.
  7. довговічність і зносостійкість.
  8. естетичні переваги власника огороджуваної території.

Маркування профлиста

Металопрофіль має спеціальне маркування, по якій визначаються його основні характеристики і призначення. Так, для будівництва паркану підходить матеріал марки с (стіновий) або нс (універсальний). Цифри в маркуванні профлиста означають:

  • висоту профілю в мм;
  • корисну ширину листа;
  • товщину сталевої основи.

Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

Параметри стінового металопрофілю

  • поліестер — pe) — товщина плівки становить близько 25 мкм. Покриття застосовується для захисту внутрішньої поверхні матеріалу. Плівка має низьку стійкість до механічних пошкоджень і впливу ультрафіолету, що компенсується невисокою вартістю профлиста.
    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Стіновий профлист с8 з поліестер-покриттям

  • матовий поліестер — pem) — покриття товщиною 35 мкм, що характеризується відсутністю блиску і стійкістю до впливу прямих сонячних променів.
    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Профлист з рем покриттям

  • пурал (pural) — захисна плівка товщиною близько 50 мкм. Відрізняється еластичністю, високим ступенем антикорозійного захисту і відмінною якістю кольору.
    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Стіновий профлист з pural-покриттям

  • полівінілфторид (пвф, pvdf, pvf2) — покриття з високими показниками міцності і еластичності. Відповідає підвищеним експлуатаційним вимогам, володіючи прекрасною стійкістю до ультрафіолету, а також іржі і механічних пошкоджень.
    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Металопрофіль з полівінілфторидним покриттям

  • пластизол (pvc200) — універсальна плівка товщиною 200 мк, призначена для захисту поверхонь будь-якого типу. Володіє високими декоративними якостями і еластичністю, забезпечуючи надійний захист стали від корозії.
    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Універсальний профлист з покриттям з пластизолу

  • Важливо знати: залежність ціни від типу полімерного покриття, яке багато в чому визначає довговічність і зносостійкість матеріалу, очевидна. Найбільшим попитом в будівництві парканів і огорож користується металопрофіль з покриттям з матового поліестеру, що володіє оптимальним співвідношенням ціна/якість. Також користується популярністю матеріал з покриттям з пурала, оскільки останній забезпечує не тільки високі естетичні показники профлиста, але і збільшує термін служби паркану.

    Параметри профлиста

    Міцність стінового профнастилу залежить не стільки від товщини сталевої основи (для будівництва паркану цілком достатньо 0,1 см), скільки від розмірів, форми і товщини ребер (хвиль) профілю. Тому основну увагу при покупці слід звернути на висоту останнього. Для будівництва паркану в районі з нормальними вітровими навантаженнями підійде матеріал з ребром, висота якого не перевищує 21 мм.що стосується необхідних розмірів листа і кількості матеріалу, вони визначаються на підставі необхідної висоти паркану, а також його периметра. При цьому потрібно враховувати, що профлист буде монтуватися внахлест.

    Для будівництва парканів і огорож використовується чотири марки стінового профнастилу. Їх розрахункові параметри наведені в таблиці:

    марка металопрофіляполезная ширина, ммобщая ширина, ммтолщіна основи, ммвисота профілю, ммшаг профілю, ммс8115012004–8862,5с10110011554–81045с20110011504,5-720137,5с21100010504–72165

    Корисно знати: стіновий профнастил проводиться в листах довжиною 12 м, але перед продажем ріжеться на більш зручні для транспортування і монтажу відрізки 2-3 м завдовжки.

    Правильне проектування паркану і розрахунок матеріалів, схема

    Перш ніж відправитися в будівельний магазин за матеріалами, слід грамотно розрахувати їх кількість, а також визначити обсяг робіт з виготовлення основних елементів конструкції паркану. Зробити це можна лише при наявності докладного проекту. Останній нескладно розробити самостійно, не залучаючи дорогих фахівців.

    Перше і основне з того, що необхідно для проектування — значення периметра огороджуваного ділянки. Якщо воно не вказано в кадастровому плані, його доведеться виміряти самостійно. Для цього знадобиться:

    • забити в землю мітки (металеві або дерев’яні кілочки) по кутах ділянки, а також в точках, де паркан змінює напрямок;

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    У ролі міток використовуємо дерев’яні або металеві кілочки

    • зв’язати мітки нейлоновим або лляним шнуром;

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Вимірюємо протяжність забору за допомогою мотузки або шпагату

    • обчислити довжину шнура між мітками, яка буде відповідати значенню периметра ділянки.

    Наступний крок-визначення місця розташування і необхідних розмірів в’їзних воріт і хвіртки. З боків останніх необхідно встановити мітки, виміряти відстань між ними і відняти отримане значення від загального периметра.

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Ворота і хвіртка стандартних розмірів з сусіднім розташуванням

    Розрахунок кількості і розмірів секцій

    Для подальших дій слід розрахувати кількість секцій паркану. Вирішується це завдання наступним способом:

    1. для прикладу припустимо, що ділянка має прямокутну форму зі сторонами 20 і 15 м. Ширину воріт приймемо рівною 2,5 м, а для хвіртки встановимо значення 1,5 м. В цьому випадку протяжність забору буде дорівнює: l=(20+15)*2 — (2,5+1,5)=66 м.
    2. стандартна довжина профлиста становить 12 м, тому для зручності транспортування і монтажу його доведеться розділити на відрізки. Тому на даному етапі необхідно обчислити, скільки відрізків поміститься в одній секції по довжині.
    3. встановимо, що хвіртка буде розташована поруч з воротами на 20-метровій стороні периметра. В цьому випадку протяжність паркану на цій ділянці буде дорівнює: l=20-4=16 м.таким чином, приймаємо кількість секцій рівним 3-метровими: 2 секції матимуть 5-метрову довжину, а розмір залишилася складе 6 м.
    4. якщо прийняти довжину секцій з протилежного боку периметра рівною 5 м, їх кількість тут складе 4.
    5. залишилося обчислити число секцій на 15-метрових відрізках периметра. Розрахунок проводиться аналогічно: приймаємо довжину секції рівною 5 м.це означає, що по ширині прямокутника вийде всього 6 секцій — по 3 з кожного боку.
    6. підрахуємо загальну кількість секцій: n=2+4+6+1=12+1. Таким чином, паркан матиме 12 секцій довжиною 5 м і одну 6-метрову секцію, що примикає до воріт.

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Фрагмент паркану з профнастилу на опорах, встановлених в грунт

    Розрахунок опор

    Маючи значення кількості секцій, обчислюємо необхідне число опор за формулою:

    K=n+1

    З цього випливає, що для монтажу паркану знадобиться: к=13+1=14 опор.

    Важливо знати: в якості опорних стовпів для забору з профнастилу зручно використовувати профільну трубу квадратного (50*50 мм) або круглого (d=50 мм) перетину. Слід звернути увагу на те, що довжина опор є складовою величиною. Зовнішня частина повинна бути довшою листа профнастилу як мінімум на 10-15 см. Це необхідно, щоб залишити знизу просвіт висотою 5-10 см і запас висоти у верхній частині близько 5 см. Так, для забору висотою 2 м висота опор складе 210-215 см. Для установки в грунт потрібно ще 80-120 см (залежно від типу грунту, глибини промерзання і рівня грунтових вод), а якщо паркан буде встановлюватися на стрічковому фундаменті — 40-50 см.

    При дотриманні необхідних вимог до конструкції опор їх довжина складе:

    Lог=200+15+80=295 см (при установці опор в грунт);

    Або

    Lоп=200+15+40=255 см (при установці на фундамент).

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Розрахунок висоти опорних стовпів паркану з профлиста

    Розрахунок профнастилу

    За допомогою значень висоти паркану, а також кількості і довжини секцій визначаються необхідні розміри і число профільованих листів.

    Здорова спина без лікарів і ліків
    Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
    Брати участь!
    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Висота забору дорівнює довжині відрізка профлиста. Якщо проектований паркан має висоту 2 м, стандартний 12-метровий лист потрібно буде розрізати на 6 2-метрових шматків. Якщо для будівництва обраний профлист марки с21, на кожну 5-метрову секцію його піде по 5 таких листів і на решту 6-метрову ще 6 відрізків шириною 1м.

    В результаті загальна кількість відрізків профлиста довжиною 2 м складе:

    N=n5 * 5 + n6*6=12*5+1*6=66 відрізків

    Де n5 і n6-кількість 5-і 6-метрових секцій паркану.

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Схема монтажу обшивки паркану

    Важливо пам’ятати: монтаж профлиста здійснюється внахлест. Це означає, що кожен з листів при установці трохи втратить в довжині. Таким чином, при розрахунку кількості і розміру листів щодо довжини секції, від загальної довжини обшивки слід відняти значення розміру стику, помножене на 2.

    Розрахунок поперечних лаг

    Для парканів з профнастилу в якості поперечних лаг використовується металева профільна труба перетином 40*20 мм і довжиною, що відповідає розмірам кожної з секцій. При цьому для монтажу паркану висотою 2 м знадобиться не більше ніж 2 яруси поперечок.

    Це означає, що кількість лаг для розраховується забору складе:

    K=кс*2=13*2=26 лаг

    Де kc — кількість секцій паркану.

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Профільна труба для виготовлення поперечних лаг

    Підсумковий результат

    В результаті проведених досліджень було встановлено, що для будівництва паркану навколо даної ділянки необхідно:

    • 26 поперечин;
    • 14 опорних стовпів;
    • 66 листів обшивки довжиною 2 м.

    Далі залишається заново намалювати схему ділянки і нанести на неї проекцію забору з позначенням кількості і розмірів секцій, місця розташування воріт і хвіртки та інших важливих даних. Проект будівництва можна вважати готовим.

    Потрібні інструменти і допоміжні матеріали

    Для того щоб самостійно виготовити і встановити паркан з профнастилу, необхідно заздалегідь підготувати інструменти, без яких не обійтися в процесі роботи.

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Бетономішалка для виготовлення розчину під фундамент

    Стані: видаляють молоді пагони, загущающие крону гілки і дзиги, хворі і засохлі гілки.

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Формує обрізка спрямована на отримання такої крони, при якій найбільша частина пагонів знаходиться в горизонтальному або напівгоризонтальному положенні

    Осіння обрізка спрямована на усунення хворих і пошкоджених за літо гілок для полегшення зимівлі дерева. Формування крони восени не проводиться.

    Після будь-якої обрізки зрізи гілок обов’язково потрібно обробити для запобігання попадання інфекцій і шкідників, а також для більш швидкого загоєння рани. Зазвичай використовують садовий вар або оліфу на натуральній основі.

    Відео: весняна обрізка груші серпнева роса

    Добрива

    Частота підгодівлі груші залежить від грунту, на якій росте дерево. Щорічне внесення добрив потрібно, якщо грунт піщаний. На суглинних і супіщаних грунтах досить, якщо підгодівлі будуть проводитися один раз в 2 роки.

    Схема підгодівлі груші наступна:

    1. навесні, в квітні-травні, в залежності від регіону вирощування, вноситься органічне добриво (гній, перегній) з розрахунку 1-2 кг органіки на 1 м2 пристовбурного кола.
    2. при цвітінні слід внести 0,1% розчин ортоборної кислоти в кількості 10 г на 10 л води під одну рослину.
    3. восени після опадання листя потрібно підтримати дерево за допомогою комплексу мінеральних добрив з високим вмістом калію і фосфору (на 10 л води 1 ст.л. Хлористого калію і 2 ст. Л. Суперфосфату). Додатково можна внести золу (1 ст.на 1 м2 пристовбурного кола) при перекопуванні.

    При підгодівлі потрібно пам’ятати, що не тільки недолік, але і надлишок добрив може виявитися згубним для дерева.

    Підготовка груші до зимівлі

    Підготовка до зимівлі — важливі заходи, що визначає можливості дерева вдало перенести несприятливі зимові умови. Вони полягають в обрізку, прибирання засохлих плодів і листя, побілки стовбура і основних гілок.

    Побілка проводиться вапном або відповідними фарбами. Така підготовка захистить від інтенсивного сонячного випромінювання і врятує від опіків в зимовий і весняний періоди.

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Побілка кори дерева-запорука вдалої зимівлі груші

    Хвороби і шкідники

    Груша сорту серпнева роса схильна до деяких хвороб плодово-ягідних дерев, хоча при належному догляді і своєчасно наданої допомоги швидко відновлюється.

    Таблиця: основні захворювання

    болезньпізнакіспособи боротьби і профілактікічерний ракна корі дерева утворюються тріщини і відкриті рани, з подальшим виникненням бурих плям навколо них. На листі і плодах з’являються червоні цятки.

    1. спалювання інфікованих плодів і листя, схильних до ураження захворюванням.
    2. видалення кори з вогнищами хвороби (за допомогою садового ножа) з подальшою обробкою їх розчином мідного купоросу (35 г на 1 л води).
    3. змазування оброблених ділянок сумішшю з глини і коров’яку.

    борошниста роса квітах і листках з’являються борошнистого виду плями, які згодом розростаються і змінюють колір з білуватого на буро-фіолетовий.

    1. спалювання плодів і листя, уражених захворюванням.
    2. у сезон розпускання листя обприскування спеціальними препаратами (наприклад, топаз, скор з розрахунку 2 мл на 10 л води).
    3. обприскування в період цвітіння розчином колоїдної сірки (хомом).
    4. регулярні поливи.

    мозаїчна болезньлистья покриваються плямами жовтого, жовто-зеленого або світло-зеленого кольору.знищення зараженого дерева з метою недопущення потрапляння вірусу на інші дерева. Профілактика полягає в ретельному огляді саджанців при покупці.плодова гнильна плодах з’являються білі і бурі плями, які поступово розростаються. Груші опадають або муміфікуються.

    1. ретельна обрізка всіх уражених гілок.
    2. видалення хворих плодів.
    3. обробка дерева в період цвітіння і після нього препаратами хом або оксихом (40 г на 10 л води).

    іржінана гілках і листках утворюються плями оранжевого або жовтого кольору з чорними крапками по центру.

    1. ретельна обрізка всіх уражених гілок, збір і спалювання палої листя.
    2. подвійне обприскування 1% розчином бордоською рідини: під час розпускання листя і після закінчення цвітіння.
    3. після опадання листя обприскування розчином сечовини (700 г на 10 л води).

    Фотогалерея: хвороби груші та їх основні ознаки

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилунадмірна вологість часто стає каталізатором розвитку борошнистої росиСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупри захворюванні чорним раком уражається кора і пагони, утворюються рани і тріщиниСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилумозаїчна хвороба — це вірусне захворювання, ввилікувати уражене дерево вже не вийдеСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилуплодова гниль вражає груші, які опадають, не встигаючи дозрітиСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилуосновна ознака ураження іржею — наявність плям іржавого кольору на листках

    Таблиця: шкідники груші серпнева роса

    Шкідникпринакимери боротьби і профілактикибояришніцапоявленіе голих гілок, на яких помітні ходи комах.

    1. обробка хімічними інсектицидами (карбофос, норма, актофіт: 20 г на 10 л води) в період до розпускання бруньок.
    2. збір і спалювання палої листя, знищення гнізд комахи.

    грушева плодожеркаплоди опадають, не встигнувши дозріти. Швидко псуються.обробка фітовермом з розрахунку 2 мл на 5 л води (або подібними інсектицидними препаратами).медяницаналичіе жовтих скручених листя. Масове опадання квіткових бутонів і зав’язей. Уповільнення росту рослини.

    1. обробка інсектицидними препаратами норма, децис, фитоверм (1 г на 10 л води).
    2. видалення з дерева наростів.
    3. збір і спалювання опалого листя.

    грушевий галовий кліщпоявленіе на аркуші здуття і пухирчастих новоутворень бурого кольору (галлів). Листя засихають і опадають у великій кількості

    1. обприскування акарицидними препаратами, наприклад вермітеком (5 мл на 10 л води): під час весняного потепління, після того, як дерево відцвіте і відплодоносить.
    2. прибирання і спалювання палої листя.

    слизовий пильщикна зворотному боці пошкоджених листя присутні яйця комах.після збирання врожаю обприскування содовим розчином (на 10 л води 40 г господарського мила і 50 г кальцинованої соди) або карбофосом, з повторенням процедури через тиждень.

    Фотогалерея: комахи та кліщі — шкідники груші

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилускручені листя-перша ознака ураження груші мідяницеюСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилуненажерливі гусениці метелики-глоду можуть сильно нашкодити грушіСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупоява грушевої плодожерки не дасть плодам визріти до стадії стиглостіСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилупоява грушевого галового кліща можна помітити по здувся бурим наростам на листкахСамостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилуслизовий пильщик пошкоджує листя груші, поїдаючи їх

    Збір і використання врожаю

    Серпнева роса — скороплідний сорт груші. Це означає, що урожай встигає вже в середині серпня. Перше плодоношення відбувається зазвичай на третій, рідше на четвертий рік життя рослини. Форма плодів укорочено-грушоподібна. Вони покриті гладкою щільною шкіркою. На стадії технічної зрілості колір плодів-зелений, в подальшому переходить в жовтувато-зелений з тьмяним рум’янцем (стадія споживчої зрілості).

    Збір врожаю важливо проводити в суху погоду. Оптимальним варіантом для зберігання зібраних груш будуть відкриті ящики з дерева або контейнери з пластику.

    Самостійний розрахунок і будівництво паркану з профнастилу

    Груша серпнева роса відмінно підходить для ароматного джему, натурального соку іллі домашнього компоту

    Тривале зберігання груш такого сорту неможливо. Максимальний термін в прохолодному місці-до трьох місяців. Плоди відмінно підходять для домашнього консервування, але в основному такі груші споживаються в свіжому стані. Сушити їх не варто, так як серпнева роса дуже соковита. Краще використовувати їх для переробки та отримання соків, джемів, компотів і варення.