Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

15

Томат ніагара не дарма отримав таку назву. Його звисаючі кисті, буквально обліплені красивими плодами оригінальної витягнутої форми, створюють враження струмуючих помідорних потоків. Однак, крім вражаючого виду дозрівають на кущах плодів, сорт має безліч інших переваг. Про це свідчать численні відгуки городників.

Зміст

 • Історія виникнення сорту ніагара
 • Опис і характеристика томата ніагара

  • Відео: огляд томатів для теплиць, в тому числі сорти ніагара (з першої до другої хвилини)
 • Переваги та недоліки
 • Особливості вирощування сорту ніагара

  • Нюанси посадки
  • Догляд за рослинами
 • Відгуки про томаті ніагара

Історія виникнення сорту ніагара

Томат ніагара є сортом (не гібридом), він виведений в сибіру фахівцями агротехнологічної фірми «агрос», на рахунку якої близько двох десятків зареєстрованих сортів і гібридів томатів. У 2008 році томат ніагара був переданий на державне сортовипробування. До реєстру селекційних досягнень рф його включили в 2010 році. Сорт районований на досить великій території, яка охоплює регіони з різним кліматом:

 • північний;
 • північно-західний;
 • центральний;
 • волго-вятський;
 • центрально-чорноземний;
 • середньоволзький;
 • північно-кавказький.

Томат ніагара рекомендований для вирощування в умовах теплиці.

Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

Оригінатор сорту томатів ніагара компанія «агрос» з 1994 року сприяє розвитку овочівництва в сибіру

Опис і характеристика томата ніагара

Сорт індетермінантний (з необмеженим ростом), висота кущів досягає 1,5–2 м, але вони компактні і не розлогі. Коренева система потужна. Стебла тонкі і нестійкі, проте на них формуються великі кисті з 10-14 плодами. Листя середнього розміру. Суцвіття просте.

Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

На тонких довгих стеблах компактних кущів томата ніагара формуються масивні кисті з 10-14 плодами

Однією з особливостей сорту є оригінальна витягнута форма плодів. У держреєстрі її називають грушоподібної, оригінатор вважає, що плоди подовжено-овальні. У деяких джерелах форму характеризують навіть як сигароподібну, а також можуть називати плоди просто подовженими вершками. На верхівці є невеликий носик. Помідори одномірні, їх маса, за даними держреєстру, становить 95 грамів, в описі оригінатора вказана 120 грамів. Незрілі плоди зеленого кольору, повністю дозрілі-червоні. Шкірочка гладка, досить щільна і міцна, але не груба. Кількість гнізд-2-3.

Городники відзначають, що плоди слабо тримаються на кущі і обсипаються при легкому дотику, однак при падінні на землю вони не пошкоджуються.

Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

Плоди томата ніагара оригінальної подовженої форми з невеликим носиком

М’якоть м’ясиста, щільна, не водяниста, відмінного томатного смаку, солодкувата з ледве помітною кислинкою. Плоди використовуються універсально: ідеально підходять для цільноплідного консервування, а також гарні для споживання в свіжому вигляді, переробки на томатопродукти (сік, паста, пюре, кетчуп) і в’ялення. Лежкість хороша, помідори не схильні до гниття, але городники відзначають, що при тривалому зберіганні може підсихати місце прикріплення плодоніжки.

Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

З м’ясистих плодів сорту ніагара виходить відмінна томатна паста

Сорт середньоранній, плоди починають дозрівати через 110 днів після появи повних сходів. Томат рекомендований для вирощування в теплицях, де він повністю розкриває весь свій потенціал врожайності. За даними держреєстру, врожайність становить 8 кг / м2, городники стверджують, що при правильному догляді з одного куща можна отримати 10 і більше кілограмів томатів. Період плодоношення розтягнутий, протягом липня і серпня можна спокійно переробляти урожай.

Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

Сорт томатів ніагара відрізняється рясною врожайністю

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

Рослини невибагливі і стійкі до несприятливих факторів зовнішнього середовища, вони успішно зав’язують плоди як в спеку, так і в дуже холодне літо. В офіційному описі немає відомостей про імунітет до захворювань. В інших джерелах сорт характеризується як такий, що має стійкість до вершинної гнилі (на відміну від безлічі інших сортів вершків), що підтверджується відгуками городників.

Відео: огляд томатів для теплиць, в тому числі сорти ніагара (з першої до другої хвилини)

Переваги та недоліки

Сорт має ряд плюсів:

 • відмінний смак;
 • висока врожайність;
 • розтягнутий період плодоношення;
 • універсальність використання продукції;
 • хороша лежкість;
 • слабка залежність врожайності від погодних умов;
 • стійкість до вершинної гнилі.

Мінуси у нього також є:

 • погана схожість насіння;
 • плоди слабо тримаються на кисті;
 • тонкі стебла потребують хорошої опори.

Якщо проаналізувати співвідношення переваг і недоліків, то стає очевидно, що мінусів у томата значно менше, ніж переваг, а також вони не настільки істотні.

Особливості вирощування сорту ніагара

Вирощують описуваний сорт розсадним способом. Незважаючи на те що томат рекомендований в якості тепличної культури, багато городників практикують його обробіток у відкритому грунті.

Нюанси посадки

За деякими відгуками, насіння не відрізняється хорошою схожістю: проростає довго, а також проростає трохи більше половини посівного матеріалу. Для збільшення енергії проростання насіння їх варто обробити перед посадкою стимуляторами росту (епін екстра, циркон та інші). При розрахунку термінів посіву насіння на розсаду слід передбачити, що час, необхідний для появи повних сходів, часто перевищує звичайні для томатів 4-5 днів.

Сіянцям забезпечують звичайний догляд. Єдиним нюансом вирощування розсади є те, що через генетично тонкого і кволого стебла навіть при досвечивании сіянці часто витягуються, тому обов’язково потрібно стежити за дотриманням світлового режиму. Рослини повинні освітлюватися не менше 16 годин на добу.

Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

Щоб розсада томата ніагара не витягувалася, її обов’язково слід досвечивать за допомогою люмінесцентної лампи

Висадка розсади на постійне місце проводиться за традиційними для культури правилами. Щільність посадки описуваного сорту залежить від способу формування куща. На 1 м2 можна розмістити 4 рослини, сформованих в 3 стебла. Якщо у кущів залишають одне стебло, кількість рослин можна збільшити до 6 на квадратний метр ділянки.

Догляд за рослинами

Незважаючи на те що оригінатор сорту рекомендує формувати кущі в одне стебло, городники успішно практикують вирощування ніагари в 2-3 стебла і отримують високі врожаї, хіба що плоди в цьому випадку можуть бути трохи дрібніше. Пасинкування слід проводити регулярно і своєчасно: кожні 10 днів. Тонкі стебла потребують підв’язці, для цього на місці зростання передбачають вертикальні опори або шпалери.

Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

Тонкі стебла томата ніагара підв’язують до вертикальних опор

Листя під стать їм-великі, горбисті, з хвилястими краями. Деякі городники їх навіть порівнюють з вухами слона. Рослини зажадають багато місця на грядці, але це виправдано. Рексома смачна, соковита, відмінно зберігається.

Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

Качани рексоми великі, соковиті, не розтріскуються

Рексома, капуста хороша, але швидше ср-пізня або навіть пізня, смачна і зберігається без проблем в плівці.

Oldgrey

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=11572

Червонокачанна капуста для регіонів

Всі сорти і гібриди, занесені в держреєстр рф, допущені до вирощування в будь-якому регіоні нашої країни. Сприятливі умови для росту капусти-це відносно прохолодні дні з температурою +15… + 20 °c, хоча б раз на тиждень повинен йти дощ. Цим описам відповідає клімат, пануючий на більшій частині росії: в середній смузі, на уралі, в східному і західному сибіру. Однак є унікальні особливості, які дозволяють різним сортам бути більш продуктивними в тому чи іншому регіоні.

Сорти і гібриди для підмосков’я

У підмосков’ї і в усьому центральному регіоні будуть прекрасно розвиватися сорти, виведені місцевими фірмами: «аеліта», «седек», «гавриш», «пошук» та ін. Тут, на своїй батьківщині, позитивні якості максимально проявляють вже згадані: фаберже, людмила, боксер, гако, а також:

 • авангард f1 виведений на станції ім. Тимофєєва. Це середньостиглий гібрид для свіжого споживання. Листя великі, синьо-зелені, качани овальні, масою 2.2 кг.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Примітна риса капусти авангард-великі синьо-зелене листя

 • аметист-сорт від тов «євро-насіння», ранній. Розетка складається з темно-синіх листя середнього розміру. Качан круглий, важить 1.5 кг, придатний для короткострокового зберігання.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Аметист росте компактним кущем, вилок невеликий

 • перемога від фірми» пошук » володіє відмінним смаком, має салатне призначення. Рослина среднеспелое. Листя звичайного розміру, синьо-фіолетові, з ледь помітним восковим нальотом. Качан широкояйцевидної форми, виростає до 2.1 кг.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Відмінна риса перемоги-яскраві синьо-фіолетові листя

 • жар-птиця-смачний і корисний витвір агрофірми»аеліта». Сорт відноситься до середньостиглих, качан круглий і великий, виростає до 3.5 кг.кущ дуже об’ємний, листя синьо-фіолетові з бузковими прожилками, великі ростуть горизонтально.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Жар-птиця-казкова капуста від «аеліти»

На землях підмосков’я виведені й інші сорти: зевс, кам’яна головка, міхневська, сиза голубка, хабібі, юнона.

Сорти і гібриди для сибіру і уралу

В сибіру з її прохолодним літом і частими дощами, здавалося б, саме місце вологолюбної і не терпить спеки капусті. Приблизно такий же клімат і на основній частині уралу. Весна тут пізня, а осінь рання і сира, плюсові температури вночі тримаються з червня до вересня, значить, пізні сорти не встигнуть визріти. Сіяти їх раніше на розсаду — не вихід. Всім відомо, як капуста витягується на підвіконні. Без підсвічування і створення прохолоди толку від раннього посіву не буде.

Крім того, постійно сира земля від частих дощів — це джерело зараження грибками. Значить, в цьому регіоні потрібно вирощувати ранні і середньостиглі капусти, стійкі до перепадів температур і хвороб. Серед уже описаних таким вимогам відповідають усіма улюблений калебос, який лояльно ставиться до вогкості, зниженим і підвищеним температурам.

Сибір з дощовою осінню — мій регіон, тому не можу втриматися від коментаря про ранню фаберже. Качани, звичайно, визріли. Але восени під час збирання на одному з десяти наявних виявила ознаки слизового бактеріозу, тобто на зрізі кочериги було видно, що качан почав загнивати зсередини. Можливо, перетримала і качани цього сорту потрібно зрізати не восени, а влітку для салатів.

Які червоні капусти підходять для вирощування в регіоні, підказує онлайн-клуб садівників » сади сибіру»:

 • кам’яна головка-дуже старий сорт від підмосковного внииссок. Кущ розлогий, термін вегетації-120-145 днів. Головка, дійсно, маленька (до 1.5 кг) і дуже щільна, з цієї причини може розтріскуватися.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Кам’яну головку не можна перетримувати на грядці і переливати, її качани схильні до розтріскування

 • прімеро f1-голландський скоростиглий гібрид, протилежність кам’яній голівці. Розетка листя компактна, а качан, навпаки, дуже великий — до 4 кг капуста високоврожайна, з відмінним смаком, качани не розтріскуються.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Гібрид прімеро відрізняється неймовірним поєднанням скоростиглості і великим розміром качана

 • ауторо f1-теж голландська капуста, широко поширена на україні, хоча має підвищену холодостійкість, що і треба в сибіру. Качани невеликі — до 1.5 кг, соковиті, смачні, не розтріскуються, можуть зберігатися 4-5 місяців. Агрономи попереджають, що ауторо нестійка до кили, яка розвивається на кислих грунтах.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Голландський гібрид айторо поширений на україні, але прекрасно росте і в сибіру

Крім того, підходять для вирощування на уралі і в сибіру вже знайомі нам: авангард f1, людмила f1, боксер, гако, марс.

Сорти і гібриди для північного заходу

Для вирощування в цьому регіоні варто пошукати місцеві сорти, виїд або випробувані пітерськими селекціонерами. У держреєстрі зареєстровані:

 • антрацит-середньостиглий сорт з фіолетовим листям і овальним качаном масою 2.3 кг.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Антрацит-красива капуста з овальними фіолетовими качанами

 • ренітоп-рання капуста з об’ємною, розлогою розеткою з великих фіолетових листя. Качан круглий, до 2 кг, з хорошим смаком.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  У капусти ренітоп листя фіолетові, качан середніх розмірів, круглий

Оригінатором обох сортів є «агропланета» (санкт-петербург), компанія відповідає за їх чистоту і збереження.

На північному заході випадає багато дощів, тому вирощувати тут краще, ті ж гібриди, що рекомендовані для сибіру, тобто стійкі до хвороб і негоди.

Сорти і гібриди для півдня росії

Сучасний південь росії включає в себе південний і північно-кавказький федеральні округи. Клімат тут різноманітний, але на всі території весна приходить рано, осінь тепла, вегетаційний період триває 170-190 днів. Можна вирощувати капусту будь-якого терміну дозрівання, причому посівом відразу в грунт. Однак жителям чорноморського узбережжя варто вибирати стійкі до вогкості сорти (калібос, прімеро), а городникам південно-східної частини регіону — до посухи (топаз, гарансі).

На всій території влітку температура нерідко перевалює за позначку +30 °c. У такій спеці качани не зав’язуються, а якщо вже зав’язалися, то не ростуть. Капуста завмирає і чекає сприятливої погоди. Потрібно шукати жаростійкі гібриди, такі як:

 • літній дебют-ранній сорт родом з данії, радує щільними і соковитими качанами вагою 1.5–2 кг.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Качани літнього дебюту невеликі, але наливаються вже до середини літа

 • рубін чеської селекції не дарма поширився по всіх регіонах рф. Як і калібос, він стійкий до підвищеної вологості і несприятливих для капусти температур. Сорт середньостиглий, качан щільний, вагою 1-2 кг, добре зберігається до січня.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Рубін-красивий яскравий качан в оправі фіолетового листя

 • клімаро-голландський пізній гібрид, придатний для зимового зберігання. Розетка листя піднята, фіолетова, качан виростає до 3 кг.
  Сорт томатів ніагара-водоспад з помідорів

  Гібрид клімаро з голландії зав’язує великі качани і в умовах півдня

До речі, салат з червонокачанної капусти: нашаткувати червонокачанну капусту (тонко), посолити, злегка обмять. Яблуко брусочками, цибуля (краще червоний) півкільцями. Заправити сметаною або майонезом. Вкууссна!

Sand

Http://forum.borner.ru/viewtopic.php?t=153

Відео: розповідь про користь червонокачанної капусти