Чим підгодувати кріп будинку і у відкритому грунті

106

Кріп настільки невибагливий і живучий, розсіюється по всьому городу, як бур’ян, що не кожному навіть приходить в голову думка чимось його підгодовувати. Але бувають ситуації, коли ця культура не хоче рости навіть на спеціально виділеній грядці. Що ж потрібно кропу для активного нарощування пишних і ароматних листя, а також парасольок?

Чи потрібна підгодівля кропу

Підгодівля не потрібна, якщо:

  • кріп у вас росте через самосів упереміш з іншими культурами, під які ви вносили добрива, підгодовуєте їх.
  • ви зробили окрему грядку для кропу, внесли в землю добрива.

Щоб кріп не підгодовувати, під перекопування внесіть на 1 м2: 6-8 кг компосту і по столовій ложці суперфосфату, сірчанокислого калію, сечовини або аміачної селітри. Весь цей набір мінеральних добрив можна замінити 1 ст.л. Комплексного добрива нітроамофоска.

Відео: кріп росте самосівом

Підживлення обов’язкове в двох випадках:

  • ви не удобрили землю перед посівом.
  • кріп вирощуєте в домашніх умовах, тобто на підвіконні або балконі. В обмеженому обсязі землі харчування менше, витрачається воно швидше, ніж на грядці. До того ж зелень в горщиках ми зазвичай сіємо гущі, рослин на одиницю поживного грунту припадає більше.
    Чим підгодувати кріп будинку і у відкритому грунті

    Кріп в горщику потрібно підгодовувати

Коли і чим підгодовувати кріп

Кріп — скоростигла культура. Вегетаційний період триває 30-50 днів. Сіяти його можна з ранньої весни до кінця літа. Але при вирощуванні на зелень підгодівлі завжди (і навесні, і влітку) досить однієї — коли у рослин з’являться перші 1-2 справжніх листочка. Якщо вам потрібні насіння, то при висуненні бутонів (парасольок), підгодуйте ще раз. Ці дві підгодівлі повинні відрізнятися за складом:

  • для отримання зелені внесіть комплексне добриво, що містить переважно азот. Саме цей елемент провокує зростання великих і соковитих листя. Але в живильному розчині повинні бути присутніми і фосфор для нарощування коренів, і калій для перерозподілу і доставки харчування до швидкозростаючих частин. Ідеальний варіант, коли підгодівля містить ще й мікроелементи, що виконують для рослин таку ж роль, як для нас вітаміни.
  • для отримання ароматних і великих насіння знадобиться теж комплексне добриво, але з переважанням калію, азот в цю пору вже не потрібен.

Добрива для відкритого грунту, теплиць, парників

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим підгодувати кріп будинку і у відкритому грунті

В якості азотовмісних підгодівлі у відкритому грунті і теплицях можна використовувати рідкий концентрат біогумус під будь-якою маркою (florizel, «іванівське», «фаско» та ін.). Обов’язково перевіряйте склад: азоту в ньому повинно бути в процентному співвідношенні більше, ніж фосфору і калію. Крім того, підійде рідкий бутильований екстракт кінського гною, а також саморобні настої коров’яку, пташиного посліду, кропиви або будь-яких соковитих бур’янів. У них теж багато азоту і міститься деяка кількість інших елементів.

Чим підгодувати кріп будинку і у відкритому грунті

Склад біогумусу універсального «іванівське»: азоту більше, є і мікроелементи, добриво підходить для підгодівлі» на зелень »

У пору початку цвітіння підберіть комплексне добриво, в якому азоту менше, ніж калію і фосфору. Іноді воно продається під тією ж назвою — біогумус, але склад інший. Можна купити будь-яке універсальне добриво: агрікола, фертика, чистий лист і ін.

Чим підгодувати кріп будинку і у відкритому грунті

Склад поширеного універсального добрива фертика люкс: калію більше, можна підгодовувати для гарного цвітіння і плодоношення

1. Хорошою альтернативою комплексної підгодівлі для утворення насіння стане внесення деревної золи:

  • розбовтайте склянку золи в 10 л води і полийте, поки суспензії не осіли.
  • припудріть золою землю на грядці і полийте.

Не рекомендується підгодовувати зелень мінеральними добривами, особливо азотними (сечовиною, аміачною селітрою). Адже кріп ми їмо молоденьким прямо з грядки. При найменшій передозуванні, листя не встигнуть засвоїти і звільнитися від зайвої хімії, вона відкладеться в пір’ї, м’яко кажучи, нам користі від таких «вітамінів» ніякої не буде.

Чим підгодувати в домашніх умовах

Підгодівлі для кропу в домашніх умовах використовуйте ті ж, крім саморобної органіки. Настої коров’яку, посліду і кропиви має дуже неприємні, в’їдливі і важко вивітрювані запахи. Витрачайте приблизно 100 мл живильного розчину на 1 л грунту, вносите по вологій землі.

Про смороду від підгодівлі органікою знаю з особистого досвіду. Одного разу прийшла в гості до подруги, в квартирі стояв такий «аромат», ніби я потрапила в громадський туалет, який не прибирали мінімум тиждень. Виявляється, господиня підгодувала розсаду настоєм коров’яку. Здобула коров’як в селі у родичів і дуже пишалася цим трофеєм. Готувала настій і поливала на лоджії, причому відкритою. Але це не врятувало, сморід проникла в кімнати. Всі очевидці такої підгодівлі одноголосно прийшли до висновку, що в квартирі так робити більше не треба.

Відео: починаюча городниця ділиться досвідом збору кропу