Типи тріщин у фундаменті

33

Хороший бетонний фундамент — основа цілісності будинку на довгі роки. Не дивно, що це найпопулярніший вибір в сучасному житловому будівництві. Але фундаменти з бетону часто неприємно дивують господарів будинку появою тріщин. Сайт rmnt розібрався, якими вони бувають, які найбільш небезпечні.

Почнемо з трьох основних видів тріщин, які можуть з’являтися на бетонних фундаментах:

  1. горизонтальні. Найнебезпечніші, навіть якщо порівняно невеликі. Поява горизонтальної тріщини, що йде практично паралельно землі, говорить про те, що фундамент спочатку був змонтований неправильно. Крім того, такі тріщини можуть виникати в результаті підземних поштовхів. Потрібно негайно викликати фахівця, вживати екстрених заходів, щоб врятувати будинок.
  2. вертикальні. Особливих проблем зазвичай не викликають. Такі тріщини не ставлять під загрозу міцність стін будинку за рідкісним винятком в самих запущених випадках. Найчастіше вертикальні тріщини пов’язані з осіданням будинку, що трапляється досить часто, їх можна відремонтувати.
  3. діагональні. Тут складно. Все залежить від кута, під яким йде тріщина. Є майже горизонтальні-це небезпечно! є менше 40 градусів і до них можна ставитися як до більш-менш безпечним, вертикальним. Враховувати потрібно, звичайно, і розмір тріщини.

До більш конкретних видів тріщин в першу чергу відносяться волосяні. Вони дрібні, як сіточка на бетоні. Особливих проблем з ними немає, прибрати легко просто штукатуркою. Найчастіше волосяні тріщини виникають через те, що фундамент давав усадку.

Сходові, ступінчасті тріщини. Виникають тільки в тому випадку, якщо фундамент викладений з блоків, йдуть строго по бетонному розчину в швах. Такі тріщини зазвичай не є небезпечними і легко підлягають ремонту шляхом додавання цементу в шви. Навіть якщо розчин зруйнується повністю, блоки впадуть один на одного, тому дому в цілому небезпека не загрожує.

Так звані потопаючі тріщини. У них одна частина вище іншої, виглядають як вм’ятина. Це серйозна проблема, яка свідчить про те, що під будинком могла утворитися воронка, справжній провал через осідання грунту або підмиву. Такі тріщини вимагають термінового втручання, найчастіше-виклику фахівців.

Усадочні тріщини. Схожі на павутину, викликані тим, що в бетонному розчині фундаменту були надлишки вологи. Найчастіше такі тріщини безпечні і підлягають ремонту своїми руками.

Пам’ятайте, що з тріщинами в фундаменті завжди краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати про зіпсований ремонт або відійшов вугіллі будинку, якому тепер потрібен капітальний ремонт. Приділяйте увагу кожній тріщині, вживайте заходів відразу у випадку з горизонтальними і тонуть, перевіряйте, чи не розширюються вертикальні. На порталі rmnt.ru є докладні статті, які присвячені закладенню тріщин в печі, герметизації бетону і цегляної кладки, а також інструкція по зміцненню проблемного фундаменту. Перечитайте ці матеріали, визначитеся з типом вашої тріщини і беріться за справу!

Відео по темі