Розмноження антуріума в кімнатних умовах

63

Антуріум-вишукана, красивоцветущая рослина вирощується в кімнатних умовах досить давно. Квітникарів-любителів приваблює не тільки його тривале цвітіння і елегантний вигляд куща, але і можливість успішного розмноження.

Зміст

 • Антуріум-опис виду
 • Умови, необхідні для кімнатного вирощування

   • Відео: антуріуми (червоні)
 • Всі можливі способи розмноження

  • Діленням куща

   • Відео: квіткові історії
   • Покроковий процес ділення куща антуріума:
  • Бічними пагонами
  • Розмноження живцюванням
  • Живцювання листом

   • Покроковий процес живцювання антуріума листом
  • Розмноження частиною кореня
  • Розмноження насінням
 • Можливі проблеми

Антуріум-опис виду

У природі антуріуми поширені у вологих тропіках центральної і південної америки. Це один з найчисленніших представників сімейства ароїдних. Налічується близько 500 видів цієї рослини природного походження і сортів, отриманих в результаті селекції.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Квітучий антуріум прикрасить собою будь-який будинок або офіс

У квітучому антуріумі привабливо, в першу чергу, покривало-великий серцеподібний прилистник у вигляді вітрила. Залежно від сорту може бути рожевого, червоного, білого, бузкового і навіть блакитного кольору. Сам же квітка-малопривабливий початок з тонким ароматом. Після відцвітання покривало зеленіє і стає схожим на звичайний лист.

У кімнатних умовах кущ антуріума нерідко досягає у висоту 70 см.листя стрілоподібної або серцеподібної форми жорсткі, у багатьох сортів глянцеві.

Антуріум-той рідкісний квітка, який прийнято дарувати чоловікам. Квітучий кущ має ідеальну, майже строгу форму і, можливо, тому в народі його називають чоловіче щастя.

У квітникарів-любителів більшою популярністю користуються квітучі сорти антуріума, а й декоративно-листяні мають чимало шанувальників.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Антуріум кришталевий прекрасний своїми великими декоративними листям

Умови, необхідні для кімнатного вирощування

Як всі тропічні рослини, антуріум воліє підвищену вологість повітря, тепле місце розташування, яскраве, розсіяне світло. Грунт необхідна пухка, вологоємна, з додаванням вермикуліту, подрібненої кори, кокосового волокна або моху-сфагнуму.

Вермикуліт-природний шаруватий мінерал, що знайшов застосування в різних сферах діяльності людини. У сільському господарстві і в кімнатному квітникарстві використовуються дрібні фракції спученого речовини — агровермікуліт. Додавання цього матеріалу до складу почвосмеси для живцювання виправдано, так як в ньому не розвиваються процеси гниття і в той же час міститься достатня для вкорінення кількість мікроелементів. Здатність середовища утримувати і поступово віддавати вологу благотворно позначається на розвитку молодих саджанців і дозволяє використовувати вермикуліт не тільки як добавку, але і як самостійний субстрат.

Дренажний шар повинен становити не менше 1/3 горщика — це охоронить рослину від загнивання коренів, викликаного затримкою вологи. Полив відстояною, м’якою водою-регулярний, особливо в літні місяці. Для тривалого цвітіння антуріуму потрібні підгодівлі-раз в два тижні необхідно вносити по вологій землі розведені мікродобрива для квітучих рослин. Слід пам’ятати, що від надлишку мінеральних добавок ці рослини перестають цвісти, а на листках можуть з’явитися різні плями. Тому купувати бажано спеціальні добрива для антуріумів або користуватися універсальними, але слабкої концентрації.

Відео: антуріуми (червоні)

Всі можливі способи розмноження

Розмноження антуріума при горщиковому утриманні зазвичай не викликає труднощів. Для цього користуються декількома способами:

 • діленням маточного куща;
 • укоріненням нащадків — бічних відводків;
 • укоріненням стеблових живців;
 • укоріненням листовх живців;
 • посівом насіння.

Для вкорінення живців і відростків потрібно спеціальний субстрат. Це може бути готовий почвогрунт для ароїдних рослин або суміш, приготована самостійно (1 частина дернової землі, 1 частина листової землі, 0,5 частини вермикуліту, 0,5 частини кокосового волокна, можна додати трохи крупного річкового піску і подрібненого деревного вугілля). Отриманий почвогрунт повинен бути пухким, сипучим і повітропроникним.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Використання готового субстрату для ароїдних забезпечить здоровий ріст і цвітіння антуріума і вбереже від помилок при складанні грунтосуміші

Діленням куща

Поділ дорослого куща — найкращий метод розмноження антуріума. Отримані рослини легко приживаються, так як мають вже добре розвинену кореневу систему і можуть зацвісти в рік посадки.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Для розрослося куща антуріума поділ — не просто спосіб розмноження, а можливість продовжити розвиток

1 поділ куща проводять навесні, під час пересаджування дорослої рослини. Розмір маточного квітки не грає особливої ролі-якщо є відростки, які можна відокремити, то процес проходить однаково як для молодих, так і для старих, розрослися антуріумів. Можна ділити і квітучий кущ — якщо процедуру провести акуратно і розсадити рослини за всіма правилами, то вони продовжать своє цвітіння. Заздалегідь потрібно підготувати горщики відповідного розміру, дренаж, почвогрунт, гострий ніж, продезінфікований спиртом і трохи товченого деревного вугілля.

Відео: квіткові історії

Покроковий процес ділення куща антуріума:

 1. вийняти рослину з горщика.
 2. уважно оглянути і намітити місця поділу так, щоб у кожної деленки була точка зростання.
 3. руками відокремити по одній всі частини.
 4. ножем розділити тільки там, де інакше не виходить — зрізи присипати товченим вугіллям.
 5. отримані рослини розсадити по горщиках (дренаж на 1/3 від обсягу обов’язковий).
 6. полити і поставити в світле тепле місце.

Розмноження антуріума в кімнатних умовахакуратно виймаємо матковий кущ з горщикаРозмноження антуріума в кімнатних умовахнамагаємося отделітьмолодие рослини від куща антуріума без застосування ножаРозмноження антуріума в кімнатних умовахрозсаджуємо молоді рослини по окремих горщиках

Горщики для розсаджуються рослин можуть бути як пластиковими, так і керамічними, головне, щоб їх обсяг відповідав розміру квітки. Не можна використовувати великі ємності» на виріст», так як в них земля може закиснути до того, як коріння обплетуть землю. Краще в міру зростання квітки замінити горщик на більший за розміром. Пересадку при цьому можна не проводити — досить перевалити рослина без порушення земляного кома.

Бічними пагонами

Цей спосіб також краще застосовувати при пересадці рослини. Вкорінювати відокремлені пагони можна в м’якій, відстояній воді, у вологому вермикуліті або в кокосовому субстраті — на результаті це не відіб’ється.

Кокосовий субстрат-чиста органіка з нейтральною кислотністю. Відсутність збудників хвороб, висока вологоємність і гідрофобність, а також наявність поживних мікроелементів роблять його незамінним при приготуванні почвосмеси для вкорінення живців або посіву насіння. Використовувати кокосовий субстрат можна і в чистому вигляді, без додавання торфу або землі.

Коріння відростають приблизно протягом двох тижнів, а через місяць молоді саджанці можна буде посадити в горщики з землею.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Покроковий процес розмноження:

 1. вийняти рослину з горщика.
 2. акуратно відокремити бічні пагони
 3. місця від’єднання на матковій рослині присипати товченим вугіллям.
 4. відокремлені пагони поставити в ємність з водою (вологим вермикулітом або кокосовим субстратом).
 5. накрити живці поліетиленовим пакетом, у вигляді теплички.
 6. поставити в притінене тепле місце.

Під час вкорінення кожен день необхідно відкривати тепличку для провітрювання.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Відокремлені бічні пагони для вкорінення можна поставити у воду або вермикуліт

Розмноження живцюванням

Живцювання антуріума найкраще проводити навесні. Спосіб зручний тим, що при цьому необов’язково пересаджувати або перевалювати матковий кущ, якщо, звичайно, він не потребує збільшення горщика або оновленні грунту.

Покроковий процес живцювання:

 1. відрізати від куща лист з шматочком стебла довжиною 4-5 см.
 2. відрізаний лист вкоротити наполовину або трохи більше, щоб уникнути втрати вологи.
 3. підсушити зрізаний держак на відкритому повітрі 10-15 хвилин.
 4. підсушений держак поставити в ємність з водою (вологим вермикулітом або кокосовим субстратом).
 5. накрити держак поліетиленовим пакетом.
 6. поставити в тепле місце.

Перші корінці почнуть з’являтися вже днів через 10. Через місяць, коли коріння відросте на 2-3 см.рослину можна буде посадити в горщик і поставити на світле місце.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

У заготовленого живця потрібно вкоротити лист, щоб уникнути зайвої втрати вологи