Неслухняний кріп: чому він не росте і що можна зробити

124

Здавалося б, що може бути простіше, ніж вирощування кропу. Трава травою. Так от ні ж! у одних він пишний, зелений, ароматний, лізе на всіх грядках без попиту, а у інших і сходить з п’ятого на десятий, і росте слабенький, бліденький, млявий. Щоб зрозуміти, в чому тут справа, потрібно придбати деякі знання про ароматному овочі.

Невідповідна якість грунту

Сіють кріп майже всі городники, адже це одна з найпоширеніших у нас приправ, але, якщо з усього посіву сходить лише кілька жовтуватих або червонуватих билиночок, треба шукати причини такого стану речей. Вони можуть бути дуже різні.

Неслухняний кріп: чому він не росте і що можна зробити

Слабкі сходи кропу-сигнал до пошуку причини такого стану речей

Кріп не любить кислого грунту, але і вносити в землю вапно або золу безпосередньо під посів рослини не слід, інакше кропові сходи будуть червоними. Зниженням кислотності грунту краще займатися в попередні сезони, вирощуючи інші культури.

Грунт під кріп щедро удобрюють органікою, вибравши один з варіантів підгодівлі:

  • на 1 м2 грядки вносять третину відра перегною, змішаного зі столовою ложкою нітрофоски або препарату кеміра універсал;
  • проливають борозни коров’яком, розведеним у співвідношенні 1:10.

Недостатня освітленість ділянки посіву

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Неслухняний кріп: чому він не росте і що можна зробити

Кріп, посіяний на затіненому місці, навіть якщо і зійде, дасть жовтуваті рідкісні листя, а його стебла витягнуться і стоншаться. На практиці встановлено, що для кропу нормальна тривалість освітлення становить 16 годин на добу. Відповідно до цього і слід вибирати місце для посіву.

Неслухняний кріп: чому він не росте і що можна зробити

Кропу потрібне світло 16 годин на добу

Погана підготовка насіння

Привабливий для нас запах кропу створюють містяться в ньому ефірні масла. Досить їх і в насінні, а це затримує сходи. Багато городників і агрономи радять перед посівом кропу змити ефірні масла гарячою водою з температурою 48-50 ºс.

Я теж на своїй дачній ділянці зіткнулася з проблемою поганих сходів кропу. Зараз вже не згадаю де, натрапила в мережі на рекомендацію для видалення ефірних масел: промити насіння в горілці, а потім в чистій воді і просушити. Нинішньої весни проекспериментувала з кропом і морквою, результат дійсно вражаючий: сходи були дружні і більш швидкі.

Низька якість посівного матеріалу

Перед посівом насіння кропу їх треба перевірити на схожість, замочивши на 2-3 дні в мокрій ганчірочці або марлі. Тканина треба постійно зволожувати. Якщо за кілька діб насіння не проклюнутся, сіяти їх немає сенсу, краще використовувати в якості приправи.

Кріп широко застосовується в медицині. З насіння кропу виготовлений препарат анетин, що володіє спазмолітичну дію.

Порушення агротехніки вирощування кропу

Така найпростіша городня культура, як кріп, також має свої правила та особливості вирощування:

  • сіяти кріп для отримання раннього врожаю можна ще по крижаній кірці на грунті (у середній смузі це зазвичай перша декада квітня), але посів виконувати треба лише сухим насінням, замочені або тим більше пророщені загинуть;
  • наприкінці квітня можна висівати пророщені насіння, але обов’язково у зволожений грунт на глибину не більше 2-3 см і акуратно, щоб не обломилися паростки;
  • пізні сорти кропу, такі як алігатор, бешкетник і їм подібні, сіють в травні — червні, вони не встигнуть до кінця сезону сформувати квітконоси і на все літо забезпечать вітамінною продукцією;
  • оскільки урожай кропу можна знімати вже через 3-4 тижні після появи сходів, досівати рослину рекомендують кожні 2-3 тижні, в середній смузі останній раз кидають насіння кропу в землю не пізніше 20 серпня;
  • з появою 2-3 справжніх листочків посів проріджують, залишаючи рослини на відстані близько 10 см одне від іншого, а ряди посівів розташовують в 15 см один від одного, для кущових сортів міжряддя залишають 20-25 см;
  • ні в якому разі не підгодовують кріп в період вегетації ні мінеральними, ні органічними добривами;
  • кріп поливають раз в тиждень, при жаркій погоді і відсутності дощів — вдвічі частіше, підтримуючи землю у вологому стані.

Неслухняний кріп: чому він не росте і що можна зробити

Кріп потрібно поливати мінімум раз на тиждень

Як правильно виростити кріп-відео

Жуків, які зібралися зимувати на ділянці.

Відео: обробка бадилля картоплі карбамідом (сечовиною)

Залучення природних ворогів жука

На город потрібно залучати корисних комах, їжею яким служать личинки жука. Це сонечко, злотоглазка, жужелиця. З коробок або старих пнів для них роблять будиночки, в які поміщають зібраних на бадиллі личинок. Корисні комахи швидко освоюють нові житла і починають свою санітарну діяльність.

&1&

Будиночки для корисних комах прикрасять вашу ділянку і допоможуть скоротити чисельність шкідників

Агротехніка

&1&

Регулярне підгортання посадок картоплі допомагає знищити яйцекладки і личинок жука, які знаходяться на нижніх частинах стебел і листках; рослини при цьому насичуються киснем

Коли перед окукливанием личинки колорадського жука йдуть в землю (їх кількість при цьому помітно скорочується), потрібно ретельно розпушити грунт між кущами і рядами посадок. Восени слід глибоко перекопати ділянку, де ріс картопля, щоб знищити залишилися на зиму личинок.

Сівозміна-найголовніше і корисне і при боротьбі з жуком, і для підвищення врожайності. Посадки картоплі потрібно повертати на колишнє місце року через 3 – 4

А. Лукшин, агроном

Журнал» присадибне господарство», №5, травень 2017 р.

Щоб не допустити появи шкідників на пасльонових культурах, важливу роль відіграють заходи профілактики:

  • грамотна сівозміна-міняти місця посадки кожні 3-4 роки;
  • здоровий насіннєвий матеріал — чисті, неушкоджені бульби, без ознак хвороб;
  • сорти, стійкі до колорадського жука, які мають бадилля з жорсткими грубими листям і опушенням по нижній стороні листа;
  • застосовувані для обробки картоплі інсектицидні препарати необхідно періодично міняти, щоб не викликати звикання до них шкідників.

Відео: 8 екологічно чистих способів знищення колорадського жука

Відгуки практиків

Потрібно боротися зі шкідниками не хімією, а натуральними засобами. Ось такий мій «рецепт» від колорадських жуків: 1 пачку сухої гірчиці розводжу в відрі води, додаю 100 мл столового 9% оцту, ретельно перемішую і обприскую цією сумішшю бадилля картоплі. Все! жуков немає!

Zoopark

Https://forum.rmnt.ru/threads/kak-izbavitsja-ot-koloradskogo-zhuka.112100/page-2

Ще один рецепт по боротьбі з колорадськими жуками для обприскування: 200 гр. Стрілок або головок часнику подрібнити, залити десятьма літрами води, дати настоятися 3-4 дні, процідити і додати 40 гр. Господарського мила.

Shid

Https://forum.rmnt.ru/threads/kak-izbavitsja-ot-koloradskogo-zhuka.112100/page-2

Я червоний перець використовую. П’ять пакетів на літр води, хвилин 20 кип’ячу, потім розбавляю на 10 літрів. Після обприскування жука близько тижня немає.

Кокс

Https://forum.rmnt.ru/threads/kak-izbavitsja-ot-koloradskogo-zhuka.112100/page-2