Ідеальна розсада капусти в домашніх умовах

77

Вирощування розсади капусти в домашніх умовах завдяки широкому асортименту потрібної продукції в спеціалізованих магазинах стало простіше. Однак не варто повністю покладатися на новинки агротехніки, адже вирощування розсади вимагає певних знань. І тільки якщо підійти до справи правильно, вдасться виростити міцну рослину, готове для висадки в грунт.

Зміст

 • Правила добірки і підготовка насіння для розсади
 • Підготовка грунту і ємності
 • Правильний посів
 • Догляд за саджанцями капусти

Правила добірки і підготовка насіння для розсади

Для вирощування розсади дуже важливо правильно підібрати насіння і в залежності від сорту спланувати час висадки. Саме тоді у вас з’явитися можливість пожинати плоди смачного врожаю ціле літо, починаючи з червня. Сорти капусти, в залежності від терміну визрівання діляться на:

 • ранньостиглі

Найбільш відомі сорти ранньої білокачанної капусти: червнева, скоростигла, трансфер f1, золотий гектар. Середній вегетаційний термін 100-120 днів з моменту висівки насіння. Рання капуста не підходить для заготовок на зиму. Вона хороша в свіжому вигляді-соковиті м’які листя, пухкий качан. Ранньостиглі сорти висівають на розсаду приблизно в середині березня.

 • середньостиглі

відео про вирощування капусти на розсаду
Серед середньостиглих сортів садівники виділяють наступні: менза f1, слава, надія. Термін визрівання від 130 до 150 днів, тому висівання цих сортів здійснюють в кінці квітня. Ці сорти, завдяки наявності щільних качанів, можуть застосовуватися і для засолювання, і для вживання в свіжому вигляді.

 • пізньостиглі

Серед пізньостиглих сортів особливою популярністю користуються: арос f1, амагер, тюркіз. Терміни дозрівання пізньостиглих сортів від 160-180 днів, посадити капусту на розсаду потрібно на початку квітня. Як правило, пізньостигла капуста може дуже довгий час зберігатися в свіжому вигляді. Але хороша вона і в консервації-солона, квашена, маринована.

 • ультраскоростигла

Найбільш відомі сорти: експрес f1, суничка. Термін вирощування ультраскоростиглої капусти-40-50днів, тому її можна висівати, починаючи з кінця березня. Цей вид не годиться для засолювання і зберігання, але в свіжому вигляді капуста дуже смачна і є джерелом багатьох вітамінів і мікроелементів.

Ідеальна розсада капусти в домашніх умовах

Термін вирощування ультраскоростиглої капусти-40-50днів

Крім правильного вибору посівного матеріалу його обов’язково потрібно підготувати до посадки, і не важливо, чи були насіння покупними або вирощеними самостійно. В першу чергу, насіння необхідно перебрати, відбракувати занадто дрібні і явно хворі. Далі пройшов перший відбір посівний матеріал замочити в 3% солоному розчині (взявши на півлітра води 15 гр солі). Ті насіння, які спливли на поверхню протягом 5 хвилин необхідно відразу видалити – вони не життєздатні. Решта ретельно промити під невеликим струменем води кімнатної температури і просушити ,виклавши на паперовий рушник.

Також важливо при обробці посівного матеріалу знезаразити насіння. Робити це можна двома способами:

 • замочити насіння на пів години в слабкому розчині марганцівки, після чого знову промити і просушити посівний матеріал;
 • другий варіант полягає в тепловій обробці. Насіння поміщаються в ситцевий мішечок або ж в марлю складену в кілька шарів і в такому вигляді опускаються в ємність з гарячою (приблизно 47-50 градусів) на 20 хвилин.

Потрібно уважно стежити за температурою води і не допускати, щоб вона була вище верхньої межі, так як насіння можуть втратити свою схожість, але і менше нижньої межі температура теж бути не повинна, так як в іншому випадку теплова обробка пройде даремно, потрібний ефект не буде досягнутий.

Ідеальна розсада капусти в домашніх умовах

Ті насіння, які спливли на поверхню протягом 5 хвилин необхідно відразу видалити

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Ідеальна розсада капусти в домашніх умовах

Якщо уважно прочитати рекомендації на упаковці насіння капусти, то на деяких з них можна зустріти інформацію про те, що посівний матеріал вже пройшов все необхідне. В цьому випадку можна провести тільки теплову обробку, відкинувши все інше. Але нічого поганого не трапиться, навіть якщо таке насіння пройдуть повну підготовку.

Підготовка грунту і ємності

Під вирощування розсади варто використовувати великі ємності. Це можуть бути спеціально підготовлені довгасті шухлядки або будь-яка інша відповідна тара. Також ідеально підійдуть торф’яні горщики або спеціальні касети для вирощування капусти, які можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.

Розсада капусти в домашніх умовах вибаглива і для її успішного зростання необхідний живильний грунт з нейтральною кислотністю. Вчинити можна одним з двох способів, придбати в точці продажів готову для вирощування грунтосуміш або створити її самостійно. Якщо ви більш схильні робити все своїми руками, і вам більше підходить другий варіант, то підготувати грунт під розсаду можна змішавши наступні інгредієнти в певній пропорції:

Ідеальна розсада капусти в домашніх умовах

Розсада капусти в домашніх умовах вибаглива

 • торф– 75%
 • дернова земля– 20%
 • пісок– 5%
 • зола-10 ст.л. На кожні 10 кг грунтосуміші.

Всі компоненти ретельно перемішати. При підготовці грунту пам’ятайте, що він повинен бути в міру пухким, повітропроникним і цілком поживним.

Правильний посів

Сіяти насіння капусти потрібно теж правильно, не можна просто покласти їх в землю і чекати сходів. Щоб капустяна розсада була великою і присадкуватою в певний час необхідно буде зробити пікіровку. Якщо ж ви не прихильник пересадки культури, насіння відразу потрібно буде висівати в спеціальні касети, про які йшла мова вище.

Ідеальна розсада капусти в домашніх умовах

Сіяти насіння капусти потрібно теж правильно, не можна просто покласти їх в землю і чекати сходів

Перед посадкою грунт в підготовлених ємностях необхідно ретельно полити і по можливості більше не поливати до тих пір, поки не з’являться перші сходи. Такі заходи-прекрасна профілактика проти захворювання»чорна ніжка». Рясний полив необхідний ще й для того, що для проростання капустяним насінню потрібно багато води.

Якщо з’явилися сходи занадто часті, їх необхідно прорядити, залишивши під кожне окреме рослина площа 2х2 см. Коли сіянці трохи підростуть, приблизно через два тижні після появи сходів, їх необхідно пікірувати, висаджуючи в окремі касети, виробляючи заглиблення стебла до сім’ядоль. Через ще два тижні вирощування пікіровку необхідно повторити, пересаджуючи розсаду в більш підходящу тару-торф’яні горщики, пластикові стаканчики. Посадка цвітної капусти на розсаду здійснюється схожим чином.

Догляд за саджанцями капусти

відео про догляд за капустою після пересадки у відкритий грунт