Які сорти лілії вибрати для свого квітника, і як не купити лілії, що не існують в природі

110

І хоча найчастіше можна зустріти на присадибних ділянках білі або руді лілії, сорти їх надзвичайно різноманітні за забарвленням квіток, за формою, по висоті рослин і за багатьма іншими ознаками.

Найбільш поширені сорти лілій з фото

Елегантна лілія подобається багатьом квітникарям-її можна вдало використовувати при складанні схеми клумби в поєднанні з іншими квітами або ж посадити в квітнику окремими групами.

Всього в світі налічується близько ста видів і десятка тисяч сортів лілії, підрозділених на 9 класів згідно міжнародної класифікації (8 груп гібридів і видові лілії). Ми ж розповімо про тих сортах і видах садових лілій, які найбільш поширені в росії.

Які сорти лілії вибрати для свого квітника, і як не купити лілії, що не існують в природі

Всього в світі налічується близько ста видів і десятка тисяч сортів лілії

Шафранна лілія

Починає цвісти дуже рано, ще на початку червня. Яскраво-помаранчеві квітки, схожі на широко розкриту чашу, зібрані в кисті по 4-8 квіток. Стебла досягають у висоту 60 см, насіння не утворюється. Шафранна лілія вимагає утеплення на зиму.

відео про вирощування красивих лілій на своїй ділянці

Білосніжна (кандідум) лілія

Один з найбільш раноцветущіх видів лілій, починає розквітати вже з кінця травня білосніжними запашними квітками з яскраво-жовтими тичинками. При посадці над цибулиною має бути не більше трьох сантиметрів землі, на зиму потрібно укриття. Висота білосніжної лілії-близько одного метра, білосніжні квітки зібрані в кисті по 9-10 квіток, насіння не утворюються.

Королівська лілія (регале)

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Які сорти лілії вибрати для свого квітника, і як не купити лілії, що не існують в природі

Розквітає на початку липня великими воронкоподібними квітками білого кольору з рожевою розтушовуванням по зовнішньому краю пелюсток і жовтизною всередині квітки. Квіти мають приємний аромат. Темно-фіолетові цибулини садять в землю на глибину до 20 см.лілія королівська (або царствена) добре розмножується насінням. Кущі виростають до 1,2 м.зимує лілія регале без укриття.

Які сорти лілії вибрати для свого квітника, і як не купити лілії, що не існують в природі

Королівська лілія

Тигрова лілія

Починає цвісти тільки в серпні, оранжево-червоні квітки чалмовидной за формою покриті темними цяточками. На одному стеблі, що досягає у висоту півтора метра, утворюється від трьох до десяти квіток, без запаху. Тигрова лілія, фото якої ви побачите у відповідній вкладці, не має насіння, але в пазухах листків формується безліч бульбочек, придатних для розмноження лілії. Білі цибулинки висаджують в грунт на глибину до 20 см.тигровій лілії подобається рости на відкритих місцях. В укритті на зиму не потребує.

Лілія мартагон (кучерява)

В середині червня лілія мартагон розквітає бузково-рожевими чалмовіднимі квітками, покритими темними крапками. Квітки мають слабкий аромат, на довгих квітконіжках формуються суцвіття від трьох до п’ятдесяти квіток, пелюстки яких загинаються назад («кучерявляться»). Стебло досягає у висоту до 1,8 м.розмножувати лілію мартагон можна насінням, що дозрівають на початку вересня, цибулинами, дітками, лусочками. Жовту цибулинку висаджують в землю на глибину 15 см.

Які сорти лілії вибрати для свого квітника, і як не купити лілії, що не існують в природі

Лілія мартагон

Лілія даурська (пенсильванська)

Яскраві оранжево-червоні квітки, прикрашені коричневими крапками, з’являються в червні. На метровому стеблі з’являються суцвіття, в яких утворюється від 1 до 25 квіток. Даурська лілія добре цвіте і в півтіні, і на сонці, до умов зростання невибаглива. Розмножується лусочками, дітками, насінням, цибулинами. Білі пухкі цибулинки садять на глибину 10 см.

відео про вибір і посадку лілій

Не існуючі сорти лілії

Як початківці, так і досвідчені квітникарі з легкістю піддаються рекламним обіцянкам, купуючи цибулини звичайних лілій, що супроводжуються розкішною картинкою, яка найчастіше зроблена в фотошопі. Яких тільки дивовижних квітів не обіцяють продавці: у вигляді куща, у вигляді дерева, махрові, ампельні, штамбові і т. Д. Давайте розберемося, які сорти лілії не існують в природі:

  • лілії кущові — в дійсності з продаваних під такою назвою цибулин виростають звичайні руді лілії, і кущовими їх можна назвати тільки через те, що група таких лілій схожа на кущ. А вже якщо вам здалося, що від стебла лілії відходить додаткова гілка – це просто зрощення стебел (фасціація) через перегодовування цибулини або впливу стимуляторів росту.
  • лілії-дерева — так називають деякі сорти от-гібридів, які у досвідчених квітникарів можуть на третій рік вирости до двох з половиною метрів у висоту. Вам вирішувати, чи можна зарахувати високі лілії до дерев?
  • ампельна, плетиста, каскадна лілія — ліана «імператриця» — на рекламній картинці використовується стебло від східної лілії, а пишна шапка з квітів належить трильйуму.
  • штамбова лілія, згідно рекламі, досягає метра у висоту з величезною кулею великих квіток. Продавці запевняють, що для цвітіння цього виду лілії необхідно вирощувати відразу «хлопчика» і «дівчинку» (але як визначити стать у лілії?).
  • махрові трубчасті лілії-замість них на картинках зображується махровий гіпеаструм.
  • лілія «танцюючий метелик» або» танцюючий птах » — на фото ви побачите орхідею, розфарбовану в фотошопі в різні кольори.

Які сорти лілії вибрати для свого квітника, і як не купити лілії, що не існують в природі

Вибираючи сорти лілії для свого квітника, не зробіть помилки, купивши кімнатну рослину