Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

60

Посів насіння на грядку-трудомісткий процес для садівника, тому що доводиться довго перебувати в незручній позі, особливо якщо насіння дрібне. Ця дія можна спростити, якщо в посадкову канавку укласти вже готову стрічку з насінням. Посадка займе кілька хвилин і буде набагато менш трудомісткою.

Зміст

 • Переваги посадки насіння на стрічці

  • Фотогалерея: готові насіння на стрічці
  • Відео: посадка моркви на стрічці
 • Стрічка з насінням своїми руками

  • Таблиця: відстані між насінням на стрічці для різних культур
 • Техніка посадки стрічок в грунт

  • Таблиця: глибина перекопування, кількість добрив і глибини закладення за видами культур
 • Основні помилки при посадці насіння на стрічці
 • Відгуки про стрічкової посадці насіння

Переваги посадки насіння на стрічці

Такий спосіб має значні переваги:

 • економія часу, особливо якщо доводиться садити кілька грядок відразу;
 • економія здоров’я, тому що після тривалого стояння йди сидіння в незручній позі буде боліти поперек або затечуть ноги (що для людей з серцево-судинними хворобами та захворюваннями опорно-рухового апарата категорично заборонено);
 • економія садивного матеріалу і додаткових часу і сил: потім не треба проріджувати посадки;
 • порятунок від шкідників, яких приваблює запах при проріджуванні посівів;
 • однаковий час сходів насіння, що покращує якість врожаю;
 • можливість радіти дружним сходам, а не засмучуватися, дивлячись на лисини через сильні дощі або заглиблення насіння при посадці.

Фотогалерея: готові насіння на стрічці

Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методузлегка потрясіть коробочку зі стрічкою моркви, подивіться, чи не відвалюються насінняПосадка насіння на стрічці: простота і надійність методупам’ятайте про терміни придатності насіння, наприклад, у петрушки це 2-3 рокиПосадка насіння на стрічці: простота і надійність методуне забудьте, що буряк сходить по 2-4 паростка з одного насіння і її можна розсаджуватиПосадка насіння на стрічці: простота і надійність методупосадка редиски стрічкою дає однакові сходи, садити її краще по одному ряду через тиждень, щоб не переросла

Шкода, що не все насіння можна купити в стрічковій упаковці. Схожість у них стовідсоткова завдяки:

 • стандартизації (чистосортності) насіння;
 • обробці від хвороб і шкідників;
 • відстані між насінням, яке відповідає їх сорту.

Купуйте насіння тільки перевірених виробників, щоб потім не шкодувати про витрачені гроші і не думати, що насіння не зійшли через метод висадки.

Відео: посадка моркви на стрічці

Стрічка з насінням своїми руками

Процес виготовлення стрічок з насінням — трудомістке заняття, але зате в десятки разів знижується собівартість. У вільний час під хорошу музику або радіо, та ще з мрією про високі врожаї робота піде швидше. До того ж це нескладно, але важливо пам’ятати, що для стрічки підійде тільки найдешевша і груба туалетний папір. Порядок дій:

 1. відбракувати і обробити насіння.
 2. розподілити їх на потрібних відстанях на стрічці, закріплюючи клейстером або звареним крохмалем (потрібно додати марганцівку до рожевого кольору). Насіння навіть різних сортів можна викладати по рядах на одній стрічці паперу. У деяких культур (салат, крес-салат, кріп, кінза, ріпа, цибуля-батун, шніт-цибуля) їх можна розподіляти по всій ширині рулону розсипом.
 3. після сушіння розрізати папір уздовж, якщо прикріплювали насіння рядами, і згорнути в кільця, щоб легше було укладати в канавки.

Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

Після згортання стрічки підписують назви культур

При створенні стрічок з насінням вручну важливо пам’ятати про те, що різні рослини вимагають різної відстані між насінням.

Таблиця: відстані між насінням на стрічці для різних культур

назва культурирасстояніе між насінням, смрепчатий цибулю на севок2, в ряду по 3 насінини через 1морковь1–1,5сельдерей5свекла8–10редька10–15редіс2–3салат1,5-2

Насіння, які висаджують на великих відстанях один від одного, можна закріплювати відразу по три — для гарантії сходів і якщо немає впевненості в стовідсоткової проростання. Потім їх можна буде прорідити, посипаючи меленим перцем для відлякування комах-шкідників.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

Кожен раз, коли доводиться проріджувати овочі, я шкодую, що тільки буряк можна пересаджувати без шкоди для форми або зростання. Рука не піднімається викинути, наприклад, морква, адже паростки бувають міцні, рівні. Пересадити морквяну розсаду можна, але вона буде кострубатою і розділиться на два кореня. Тому стрічковий метод для мене-самий підходящий.

Техніка посадки стрічок в грунт

Для отримання високих врожаїв при посадці овочів і зелені на стрічках діємо так само, як і при посіві насіння звичайним способом:

 1. перекопуємо за два тижні землю на потрібну глибину з внесенням добрив.
  Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

  Перекопування роблять вилами для кращого перемішування добрив з землею

 2. робимо борозенки на потрібну глибину і вирівнюємо дно канавки. Зробити це можна або ребром дошки, або кільцем труби, яка має ширину, як посадкова стрічка. Землю в канавці сильно не притискаємо, щоб молоді корінці могли легко рости.
 3. поливаємо борозенки водою з додаванням розчину марганцю до рожевого кольору і/або мідного купоросу (50 мл, або 1 столова ложка на півлітрову банку теплої води, потім розвести в 8 л води).
  Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

  Землю в борозенках треба добре просочити водою: 8-10 л на 2 погонних метра

 4. укладаємо стрічку в борозенку без перекручування (для коренеплодів — боком, для інших насіння — без різниці).
  Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

  Для кожної культури потрібна своя глибина загортання насіння

 5. закриваємо стрічку торф’яним складом, злегка утрамбовуючи землю. Єдина культура, для якої землю треба добре ущільнювати після посіву — цибуля. Його насіння «вистрілюють» після того, як лопнуть.
  Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

  Мульчу слід підготувати заздалегідь, змішавши торф, перегній і пісок в потрібних пропорціях для кожної культури

 6. ще раз поливаємо і вкриваємо грядку на висоті 10-12 см від землі. Як укриття можна використовувати темний спанбонд, якщо для проростання культурі не потрібне світло.
  Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

  Покривний матеріал закріплюють по всій довжині для збереження вологи і тепла

 7. протягом тижня до появи сходів земля повинна бути помірно вологою, щоб папір розмокала і не перешкоджала росту коренів або самого паростка.
 8. після появи сходів при теплій погоді укриття знімаємо, при холодній — робимо тимчасовий парник, піднімаємо плівку на півметра над землею.
  Посадка насіння на стрічці: простота і надійність методу

  Плівка на парничку повинна бути прозорою для пропускання світла