Голландська технологія для цілорічного врожаю полуниці

55

Чи замислювалися ви про те, звідки на прилавки супермаркетів в холодну пору надходить свіжа полуниця? яким способом її вирощують? у більшості випадків це, так звана, «голландська полуниця», розсаду якої висаджують цілий рік за певною технологією, що відрізняється особливим методом поливу, добрива і способом висадки рослин.

Де брати розсаду взимку?

Хочете дізнатися, як вирощують полуницю в голландії, і заодно випробувати цю унікальну технологію на особистому досвіді, щоб до зими отримати стиглі смачні ягоди? для цього вам знадобиться розсада, поліетиленові мішки, спеціальний субстрат і велике бажання довести розпочату справу до кінця, незважаючи на можливі помилки. Технологія вирощування схожа з вирощуванням полуниці в мішках, але деякі відмінності все ж є.

Оскільки з осені до весни у відкритий грунт розсаду не висадити, голландський спосіб вирощування полуниці використовується переважно в теплицях. У домашніх умовах — на підвіконні або на балконі теж можна домогтися гарного врожаю солодких ягід, якщо створити оптимальний мікроклімат і чітко слідувати перевіреною методикою.

Голландська технологія для цілорічного врожаю полуниці

Вирощування полуниці в голландії

Голландський метод вирощування полуниці базується на тому, що розсада висаджується постійно, через кожен місяць-два. Тоді і врожаї можна збирати практично безперервно. Але де взяти розсаду в холодну пору року? агрофірми круглий рік за високими цінами пропонують особливу полуничну розсаду «фріго», заготовити яку ви можете і самостійно з власної ділянки. Адже розсада «фріго» — не що інше, як добре розвинені полуничні кущики, викопані восени і охолоджені (звідси і назва). Всю зиму їх можна зберігати при низькій температурі в холодильнику, морозильній установці або в прохолодному підвальному приміщенні, а в потрібний час дістати і висадити.

У природі полуниця «консервується» природним чином, під снігом. Ваше завдання-створити умови для» глибокої сплячки «штучно, щоб в будь-який момент можна було» розбудити » розсаду. У цьому полягає головний секрет цілорічного вирощування полуниці за голландською технологією.

Вибирайте для розсади високоврожайні сорти, по можливості, самозапильні. Підійдуть голландські сорти полуниці, трістар, марія, сельва, ельсанта, триб’ют, соната, полька, морок, мармолада, дарселект. Висадивши на ділянці полуницю перерахованих сортів (можлива посадка полуниці насінням), в перший рік зріжте з маткових рослин все квітконоси і вуса. На наступний рік з кожного куща вийде близько 20 вусів, які потрібно буде укоренити – з них до осені вийдуть сильні молоді розетки. Викопуйте розетки, коли вони будуть перебувати в періоді спокою (з другої декади жовтня), при температурі -2 градуси. Все велике листя і вегетативні пагони з кущів видаліть, коріння промивати і підрізати ним в якому разі не потрібно! тепер ваша розсада підготовлена для тривалого зберігання.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Голландська технологія для цілорічного врожаю полуниці

відео про вирощування полуниці в голландії

Оптимальні умови для примхливої полуниці

Щоб полуниця за голландською технологією добре розвивалася і радувала вас рясним урожаєм, необхідно підготувати відповідний грунт. Краще взяти для цієї мети субстрат, що складається з натуральної грунту і синтетичних елементів для забезпечення кущиків розсади всіма необхідними речовинами. Піщаний грунт з перепрілим гноєм не підійде – в ній швидко накопичуються різні хвороби і з’являються шкідники. Грунт повинен бути стерильним, без бур’янів і мікробів. Найчастіше субстрат змішують з пропареного торфу (у нього висока поглинальна здатність і хороша пористість) і перліту, що поліпшує аерацію торфу. Як субстрат використовують навіть кокосове волокно або мінеральну вату.

Голландська технологія для цілорічного врожаю полуниці

Піщаний грунт з перепрілим гноєм не підійде — в ній швидко накопичуються різні хвороби і з’являються шкідники

Висаджувати розсаду можна в ящики, але найкращі умови для зростання забезпечать поліетиленові мішки:

  • візьміть вузькі поліетиленові пакети діаметром 15 см;
  • проріжте в них отвори для кущиків полуниці в шаховому порядку через кожні 25 см, або в дві смуги з відстанню 40 см (при сильному загущенні ягоди вийдуть дрібними);
  • заповніть мішки субстратом;
  • висадіть кущики розсади в прорізані отвори під кутом 45 градусів.

Вузькі мішки зручні тим, що їх можна розмістити на балконі або в теплиці в кілька ярусів, отримавши більшу кількість ягід.

Тепер потрібно подбати про полив. Оскільки полуниці потрібен регулярний полив, але при цьому на квітучі і плодоносні рослини вода потрапляти не повинна, рекомендується спорудити систему трубок, через які до коріння розсади буде надходити вода і добрива. Створення такої системи зажадає зусиль, зате потім доглядати за полуницею буде набагато простіше. «мінітрубопровод» можна зробити з трубок від крапельниць, виведених з дволітрової пляшки з водою до кожного кущика. Воду в пляшці потрібно постійно доливати в міру опустіння.

відео про вирощування полуниці

Секрети успішного результату:

  • для забезпечення 8-годинного світлового дня потрібно організувати досвічування полуничної розсади за допомогою люмінесцентних ламп денного світла;
  • кімнатна температура в приміщенні повинна постійно підтримуватися на одному рівні, тому заздалегідь передбачте можливість додаткового обігріву при необхідності;
  • рослинам також необхідне свіже повітря-регулярно провітрюйте приміщення з полуничною розсадою;
  • якщо ви висадили не самозапильні сорти, вам доведеться запилювати рослини в період цвітіння вручну, проводячи по квітках маленьким пензликом;
  • висаджуйте розсаду порціями, щоб весь урожай не припав на один час.

Голландська технологія для цілорічного врожаю полуниці

Рослинам також необхідне свіже повітря-регулярно провітрюйте приміщення з полуничною розсадою