Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

155

Картоплю часто називають другим хлібом. На дачах її садять трохи, але все-таки десяток-другий кущів знайти можна майже завжди. Постійно вирощувати картоплю на одній грядці не можна, тому доводиться думати, що найкраще посадити на це місце в наступному сезоні, а також знати, що на ньому вирощувати не варто.

Що таке сівозміна: навіщо потрібно чергувати культури

Картопля — майже єдиний овоч з числа поширених, який допустимо 2-3 роки поспіль вирощувати на одному місці. Але після цього обов’язковий перерву на 3-4 роки, і в цей час на картопляної грядці треба посадити щось інше. Що ж буде рости там найкраще, а що садити категорично не можна? відповідь на це питання криється в дуже простих правилах сівозміни.

Ці правила засновані на тому, що різні культури воліють різне харчування, а також на тому, що вони можуть мати свій набір хвороб і шкідників. Виходячи з цього, попередник і подальша культура ні в якому разі не повинні ставитися до одного сімейства. Після тих овочів, які виносять з грунту велику кількість поживних речовин, садять менш вимогливі, а один раз в кілька років намагаються дати землі відпочити.

В ідеалі після кожної овочевої культури слід засівати грядки сидератами — травами, які скошують до їх цвітіння і заорюють в землю. Для цієї мети використовують овес, конюшина, люцерну, люпин і ін.

Щоб згладити виснаження тих чи інших шарів грунту, намагаються слідом за культурами, що відрізняються поверхневим розташуванням кореневої системи, висаджувати ті, у яких коріння проникають глибоко в грунт. Звичайно, при виборі подальшої культури треба звертати увагу і на загальні характеристики грядки, щоб, наприклад, не посадити в півтінь солнцелюбівие овочі, а в грунт з кислою реакцією середовища не висадити ті культури, які її не переносять.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Всілякі таблиці сівозміни носять довідковий характер

Що можна посадити після картоплі на наступний рік

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Картоплю перед посадкою добре удобрюють, в тому числі і не зовсім перепрілим гноєм: вона його цілком перетравлює. За сезон гній перегниває остаточно, але всі поживні елементи картопля з нього не витягує, і грунт до осені залишається цілком родючим. За умови додаткового внесення невеликої кількості мінеральних добрив на майбутній рік на цю грядку можна посадити безліч різних овочів: адже ще один плюс картоплі полягає в тому, що вона значно пригнічує ріст бур’янів.

Найкраще ростуть на колишніх картопляних грядках:

  • всілякі коренеплоди (буряк, морква, дайкон, селера, редька);
  • зелені, салатні культури;
  • цибуля, часник (ці овочі добре дезінфікують грунт);
  • бобові (квасоля, сочевиця, горох) – вони збагачують землю сполуками азоту;
  • будь-які гарбузові (огірки, кабачки, самі гарбуза).

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Гарбузі на колишньому картопляному полі-саме місце

Не дуже хороший, але допустимий послідовник-капуста. Будь-які види капусти вимагають дуже багато добрив, тому навіть після картоплі грядку треба дуже добре заправляти. Кріп або петрушку можна посадити в тому випадку, якщо свіжий гній під картоплю не вносився; в іншому випадку вони будуть чудово відчувати себе на цій грядці ще через рік.

Що не варто садити після картоплі

Список овочів, які знаходяться під повною забороною для посадки на колишній картопляної грядці, вельми невеликий. Це все родинні, тобто пасльонові, культури:

  • томати;
  • баклажани;
  • перець;
  • фізаліс.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Колорадський жук в рівній мірі поважає і картопляну бадилля, і баклажанову

Звичайно, в першу чергу в цій забороні винні колорадський жук, дуже люблячий всі ці овочі, і фітофтороз — найлютіше захворювання пасльонових. Часто після посадки в картопляну грядку захворює і полуниця: з нею теж треба рік-два почекати.

Урожайна і витривала суниця фестивальна-нестаріючий шедевр російської селекції

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Великоплідна садова суниця фестивальна-високоврожайний російський сорт зі смачними і транспортабельними ягодами, що відрізняється підвищеною зимостійкістю і витривалістю до несприятливих кліматичних умов.

Зміст

  • Суниця фестивальна-російський сорт-довгожитель

    • Переваги та недоліки сорту фестивальна-таблиця
    • Суниця фестивальна на відео
  • Особливості посадки і вирощування суниці сорту фестивальна

    • Правильна посадка суниці-відео
  • Відгуки про фестивальну суницю

Суниця фестивальна-російський сорт-довгожитель

Фестивальна — сорт великоплідної садової суниці одноразового плодоношення, створений в ленінградській області в 50-і роки минулого століття і до сих пір дуже популярний в аматорських садах і на промислових плантаціях.

Садову великоплідну суницю любителі-садівники часто помилково називають полуницею або вікторією, але з ботанічної точки зору вона все-таки суниця. Справжня полуниця відрізняється дрібними ягодами з дуже специфічним ароматом.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Фестивальна-російський великоплідний сорт садової суниці

На нашій садовій ділянці під казанню суниця фестивальна з’явилася в 70-і роки минулого століття. Її досі активно вирощують майже всі мої сусідки. Я сама віддаю перевагу дрібноплідну ремонтантну суницю з ароматом справжніх лісових ягід, а з усіх великоплідних сортів ніжно і трепетно люблю тільки гігантеллу, але сусідську фестивальну теж їм із задоволенням, коли пропонують пригоститися прямо з грядки.

Суниця фестивальна дозріває в середні терміни. Ягоди першого збору великі, вагою до 35 грамів, при наступних зборах дрібнішають до 10 грамів, яскраво-червоні, округлі або овальні, гарного смаку, з поверхневими насінням і щільною червоною м’якоттю. Урожайність досягає 1-2 кг ягід з квадратного метра. Кущі сильнорослі, утворюють велику кількість вусів. Квітконоси розташовуються врівень з листям або під ними.

Сорт універсального призначення. Ягоди транспортабельні, гарні для споживання в свіжому вигляді і для домашнього консервування, з них виходять смачні компоти і варення.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

З ягід фестивальної суниці виходить дуже смачне варення

У нас в татарстані серед садівників-любителів, які вирощують ягоди на продаж, до сих пір лідирують старі перевірені сорти — фестивальна і зенга зенгана. Вони невибагливі, врожайні і добре витримують наші непередбачувані зими.

Є у фестивальної і серйозний недолік: вона дуже сильно уражається сірою гниллю, особливо в дощове літо і при загущеній посадці.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Сіра гниль-головна проблема фестивальної суниці

Моя бабуся завжди виходила збирати суницю з двома каструльками: одна для хороших ягід на їжу, друга для гнилих на викид. У сире літо на грядці з фестивальної обидві каструльки наповнювалися майже порівну. Торгують суницею сусідки щорічно мульчують свої суничні грядки соломою з навколишніх полів, щоб запобігти розвитку цієї небезпечної хвороби. У моїй родині солому ніколи не збирали, побоюючись мишачої лихоманки і польових отрутохімікатів.

Суниця фестивальна добре витримує примхи російської погоди:

  • прохолодне похмуре літо півночі і північного заходу,
  • помірний клімат середньої смуги,
  • нестабільні зими чорнозем’я,
  • літню спеку поволжя і північного кавказу,
  • різко континентальний клімат сибіру і уралу.

З усіх районованих в росії старих сортів садової суниці фестивальна має найбільшу екологічну пластичність, цей сорт з 1965 року офіційно рекомендований до вирощування у всіх російських регіонах, за винятком далекосхідного, що є своєрідним рекордом за поширеністю.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Великоплідний і врожайний сорт фестивальна дуже популярний майже по всій росії

Переваги та недоліки сорту фестивальна — таблиця

плюсиминусикрупние транспортабельні ягоди гарного вкусапри повторних зборах ягоди дрібнішаютвисока урожайностьочень висока поражаемость сірої гнильюповишенная зимостойкостьбольшое кількість усовнепріхотлівость і витривалість до несприятливих погодних условіямсорт не ремонтантний, дає тільки один урожай на початку літа

Суниця фестивальна на відео

Створений в кінці минулого століття український сорт суниці фестивальна ромашка не має до справжньої фестивальної ніякого відношення і в російських умовах не районований, хоча може вирощуватися окремими любителями, особливо в межуючих з україною областях. Це відносно посухостійкий сорт середнього терміну дозрівання з ягодами вагою до 20-40 грамів, в південних районах з сухим літом менш схильний до грибкових захворювань.

Особливості посадки та вирощування суниці сорту фестивальна

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Как прорастить семена помидоров: обзор простых и эффективных способов

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Как известно, перед тем, как посеять семена помидоров на рассаду, с ними требуется провести целый ряд предпосевных мероприятий, одним из которых является проращивание. Чтобы справиться с такой работой, нужно изучить способы и правила её выполнения.

Способы проращивания семян помидоров

Проращивание семян помидоров должно обязательно входить в комплекс их предпосевной обработки, поскольку позволяет убедиться в жизнеспособности посевного материала и ускорить появление ростков после посева. Но обратите внимание, что проращивать нужно только те семена, которые вы собрали самостоятельно. Можно прорастить и приобретённые, если на упаковке нет предупреждения, что семена прошли необходимую обработку и их сразу можно сеять на рассаду.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Самостоятельно собранные или не прошедшим обработку фирменные семена нуждаются в проведении проращивания

Чтобы не повредить семена, запаситесь мягкой (талой, дождевой, отстоянной не меньше суток) водой комнатной температуры. Подойдёт также кипяченая или бутилированная негазированная вода.

При проращивании любым способом семена нужно держать в защищённом от сквозняков месте при температуре +23ос — +25ос, но не обязательно на свету. Сеять пророщенные семена рекомендуется, когда ростки станут размером с семечко. Не забывайте своевременно увлажнять субстрат, т. К. Недостаток влаги может вызвать гибель побегов. Срок прорастания — 5–8 дней.

На ткани

Один из самых простых и проверенных способов, которым садоводы пользуются не один десяток лет. Всё, что нужно — подготовить два куска ткани с гладкой поверхностью (х/б, рогожка).

  1. поместите на дно ёмкости (можно взять тарелку) кусок увлажнённой ткани, на него выложите семена.
  2. накройте их вторым куском увлажнённой ткани.
  3. накройте ёмкость полиэтиленовым пакетом и поместите в тепло.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Проращивание семян на ткани давно применяется огородниками

На туалетной бумаге

Здоровая спина без врачей и лекарств
Бесплатный онлайн мастер-класс, где вы узнаете, как в домашних условиях избавиться от боли в пояснице.
Участвовать!
Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Дешёвый и доступный, но при этом достаточно эффективный и популярный среди огородников метод.

  1. на дно контейнера постелите 5–6 слоёв туалетной бумаги, увлажните и лишнюю влагу слейте.
  2. выложите семена и накройте их бумагой в 2–3 слоя, увлажнив её из пульверизатора.
  3. накройте контейнер полиэтиленовым пакетом и поместите в тепло.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Проращивание семян на бумаге не требует больших затрат

Видео: проращивание семян на бумаге

На ватных дисках

Благодаря своей мягкости и способности удерживать влагу вата часто применяется для проращивания семян, хотя при этом есть риск повредить ростки при их извлечении, поскольку они могут зацепиться за волокна. Так как ватные диски обладают гладкой поверхностью и при этом сохраняют все свойства обычной ваты, всё больше садоводов успешно пользуются ими при подготовке семян к посеву.

  1. на дно ёмкости постелите 3–4 слоя ватных дисков, увлажните, лишнюю влагу слейте.
  2. выложите семена и накройте их влажными дисками в 1–2 слоя.
  3. накройте ёмкость в полиэтиленовым пакетом и поместите в тепло.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

При использовании ватных дисков нет риска повреждения ростков

В бумажной улитке (пелёнке)

Улитки стали использоваться российскими садоводами сравнительно недавно, но в силу своего удобства и эффективности находят всё больше поклонников. Действительно, бумажные улитки просты в изготовлении, не занимают много места и обеспечивают семена необходимым для прорастания количеством тепла. Кроме того, в них можно держать ростки до момента пикировки.

  1. подготовьте нужное вам количество бумажных и полиэтиленовых (плёночных) лент одинаковой длины (40–45 см). На одну улитку потребуется 2 бумажных и 1 плёночная лента.
  2. увлажните бумажную ленту из пульверизатора.
  3. отступите от верхнего края 1 см и разложите вдоль него семена на расстоянии 1,5 см друг от друга. Если вы хотите оставить ростки в улитке до пикировки, то увеличьте расстояние между семенами до 3 см.
  4. на посевы поместите вторую увлажнённую бумажную ленту, а её накройте плёночной.
  5. плотно сверните ленты трубкой, скрепите канцелярской резинкой и поставьте в подставку (банку, стакан и т.д.) семенами вверх.
  6. налейте в подставку воду (3–4 см), накройте полиэтиленовым пакетом и поместите в тепло.

Поскольку в улитке семена получают больше тепла, они прорастают за 4–5 дней.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Бумажная улитка способна обеспечить семена необходимым количеством тепла

В опилках

Огородники часто используют для проращивания семян опилки, поскольку такой субстрат хорошо впитывает и удерживает воду, а также дополнительно обогащает семена полезными веществами. Но учтите, что вам подойдут перепревшие опилки, полученные от деревьев лиственных пород.

  1. насыпьте в контейнер слой (2–3 см) опилок, увлажните кипятком, разровняйте ложкой. Излишнюю влагу слейте.
  2. подождите, пока субстрат остынет, и разложите по его поверхности семена.
  3. присыпьте их тонким слоем (1–2 мм) сухих опилок.
  4. накройте контейнер полиэтиленовым пакетом и поместите в тепло.

Що посадити після картоплі на наступний рік: вивчаємо сівозміну

Благодаря своей рыхлости и мягкости опилки хорошо подходят для проращивания семян

Чтобы проверить, достаточно ли остыли опилки, прикоснитесь к ним пальцем. Если вы ощутили тепло, а не обожглись, то можно сеять семена.

Невисокі повинні бути.

Olgitha

Https://www.nn.ru/community/dom/dacha/indeterminantnye_tomaty.html

Re: індетермінантні томати

Волове серце було від попенка. Багато тут незадоволені попенківськими сортами, ми ж, навпаки, задоволені. Схожість 100% і смакові якості оцінили на відмінно. Томатів багато і часом крупніше заявлених параметрів, ганна герман від попенко в минулому році плодоносила в ог до кінця серпня, була пересаджена батьками в теплицю і там продовжувала дарувати плоди. А пересорт зустрічається дуже навіть часто.

Olgitha

Https://www.nn.ru/community/dom/dacha/indeterminantnye_tomaty.html

Саджу вже 3 роки для консервації гібрид верліока f1, також гібриди кострома f1, благовіст f1, і дуже задоволена:) в цьому році спробую ще один гібрид інтуїція f1. Для салату за смаковими якостями подобається сорт батяня, андромеда f1, бичаче серце.

Безводнинская

Https://www.nn.ru/community/dom/dacha/indeterminantnye_tomaty.html