Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

190

Кожен садівник, який вирощує на своїй ділянці помідори, знає, що догляд за цією культурою включає в себе багато процедур, і підв’язування — одна з них. Щоб виконати цю роботу належним чином і не заподіяти рослині шкоди, потрібно ознайомитися з основними правилами і способами її проведення.

Як правильно підв’язати помідори

Існує кілька причин, які роблять підв’язування помідорів корисною і потрібною процедурою. По-перше, ви таким чином істотно полегшите собі догляд за кущами, оскільки пасинкувати, прополювати і поливати їх стане набагато легше. По-друге, ви додасте кущах стійкість і вбережете їх від поврежденіій, адже під вагою плодів або від порвивів вітру вони можуть зламатися. І по-третє, ви захистите плоди від гнилей і шкідників (наприклад, слимаків), оскільки вони не будуть лежати на землі, а значить, дістатися до них буде важко. Крім того, підв’язані кущі краще провітрюються, що є важливим профілактичним заходом проти фітофотори.

Починати підв’язувати помідори потрібно тоді, коли їх стебла будуть хилитися до землі.

Матеріал для підв’язування

Для підв’язування помідорів постарайтеся запастися м’якою бавовняною тканиною, нарізаною на смужки довжиною 25-35 см і шириною 2-3 см.також багато садівників успішно застосовують марлю (бинти) або капрон. Якщо у вас є старі колготки, сміливо розріжте їх і пускайте в хід — завдяки своїй еластичності і м’якості такі стрічки зуміють надійно зафіксувати рослина і не заподіяти йому шкоди, а їх довжину можна зменшити в два рази. Ще один сучасний варіант підв’язувального матеріалу-пластикові кліпси.

У магазинах пропонується багато спеціальних приладів для підв’язування рослин. Особливо городники хвалять тапенер-городній степлер, за допомогою якого можна швидко обробити велику кількість помідорних кущів, не використовуючи додатковий підв’язувальний матеріал.

Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

Щоб підв’язати помідори, потрібно правильно вибрати фіксуючий матеріал

Постарайтеся не використовувати такі матеріали, як волосінь, шпагат, сувора нитка і дріт. Вони досить тонкі і жорсткі і тому можуть травмувати рослини, оскільки в міру розширення стебла будуть врізатися в нього і таку підв’язку потрібно буде постійно міняти або послаблювати.

Щоб уникнути перенесення інфекцій, підв’язувальний матеріал потрібно міняти кожен сезон. Якщо у вас такої можливості немає, то добре виперіть його з господарським милом або потримайте в окропі 5-10 хв.

Конструкції для підв’язування

На практиці можна зустріти кілька варіантів підв’язування помідорних кущів, кожен з яких має свої особливості.

Прив’язування до кілочків

Найпростіший і популярний спосіб зміцнення помідорів, що не вимагає особливих зусиль. Все, що потрібно — встановити поруч з лункою на відстані 2-5 см від помідора кілочок, вкопавши його на глибину 25-30 см.але врахуйте, що його висота повинна бути трохи більше максимальної висоти куща. Найкраще використовувати кілочки з шорсткою поверхнею (наприклад, дерев’яні), оскільки з гладких підв’язка може сповзти.

Деякі городники вважають за краще встановлювати кілочки до посадки помідорів, щоб згодом не пошкодити коріння.

Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

Використання кілочків добре підходить для підв’язування кущів середнього розміру

Прив’язувати кущ вперше потрібно ближче до верхівки вільної петлею, не перетягуючи стебло рослини. Не робіть з підв’язувальної стрічки» вісімку » — так можна легко травмувати помідор. При використанні кілочків вам доведеться підв’язувати кущі кілька разів за сезон у міру їх зростання. Оптимальна відстань між підв’язками — 20-30 см, при цьому між двома пагонами досить розташувати одну фіксуючу стрічку.

Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

Підв’язувати помідори потрібно, не перекручуючи фіксує матеріал

Відео: як прив’язати помідори до кілочків

Прив’язування до шпалери

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

Якщо у вас на грядці достатньо місця, то ви можете встановити шпалеру і прикріпити кущі до неї. Зазвичай городники користуються загальним і індивідуальним методом підв’язування. Шпалери можна встановити заздалегідь.

Для першого варіанту вам потрібно встановити на кінцях грядки стовпи і натягнути між ними кілька міцних мотузок на відстані 30-40 см один від одного (також підійдуть міцні рейки) і вплітати стебла між ними.

Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

До» загальної » шпалери зручно кріпити не тільки стебла, але і бічні пагони кущів

Замість мотузок можна використовувати сітку або грати з великими осередками і вплітати в них стебло і бічні пагони куща в міру зростання.

Для індивідуального підв’язування вам також потрібно буде спорудити шпалеру з однією верхньою поперечиною, розташованої на висоті трохи більше максимальної висоти куща. Прикріпіть один кінець міцної мотузки до неї, а другий — до стебла куща в нижній частині. Згодом кущ можна обвивати навколо такої мотузки або прив’язувати до неї в міру його зростання.

Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

При використанні шпалери з індивідуальними опорами помідорний кущ необхідно закріплювати навколо мотузки

Спорудження опорних циліндрів і» вігвамів »

Такі конструкції мають більш складну будову і досить об’ємні і незручні в зберіганні, але користуються ними городники цінують їх за надійність і можливість багаторазового застосування.

Для виготовлення циліндра вам потрібно скрутити з міцного дроту кілька кіл (їх кількість залежить від висоти кущів) і потім приварити до міцних металевих прутів. Далі така конструкція «надівається» зверху на кущ (як правило, на один), і вони фіксуються в ній вплетенням або прив’язуються звичайним способом.

Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

Металеві циліндри-надійна опора, але вони трудомісткі у виготовленні

Деякі городники вдаються до використання «вігвамів». Щоб їх виготовити, скріпіть довгі жердини (4-8 штук) у верхівки і прибийте кілька дощечок внизу для закріплення. Встановлюється «вігвам » так само, як і циліндр, але можна спочатку помістити на грядку його, а навколо висадити помідори. Кущі обвивають навколо бічних жердин. Якщо ви хочете скористатися такими опорами, то бажано їх розташовувати на відстані 1-1,5 м один від одного.

Як підвязати помідори у відкритому грунті: основні способи і правила

«вігвам» можна встановити на грядку ще до посадки на неї помідорів

Щоб продезінфеціювати опору, в кінці сезону її можна промити марганцівкою і залишити зимувати в неопалюваному приміщенні.