Рожевий мед-солодкий сорт томатів

64

Вінець, райська цукерка, алтин, форсаж, бабусин поцілунок і так далі. Яких тільки дивовижних найменувань не зустрінеш в такому серйозному документі, як державний реєстр селекційних досягнень. Якщо прочитати одні назви, то не відразу і здогадаєшся, що мова йде просто про помідорах. До числа таких курйозних назв сортів можна віднести і рожевий мед, але сам овоч цього виду досить популярний. Є сенс розповісти про нього докладніше.

Зміст

 • Кілька слів про появу рожевого меду
 • Рожевий мед в описі держреєстру

  • Відео: томати рожевий мед в передмісті барнаула
 • Характеристика сорту рожевий мед

  • Відео: рожевий мед-томат сибірської селекції
 • Особливості вирощування томатів сорту рожевий мед
 • Відгуки про томатах рожевий мед

Кілька слів про появу рожевого меду

Рожевий мед — сорт помідорів, виведений не так давно. Його оригінатором (творцем) на сайті фгбу «держсорткомісія» названа новосибірський семеновод, селекціонер і підприємець ольга постникова. В кінці 2005 року вона спільно з іншим індивідуальним підприємцем з новосибірська володимиром дедерко подала в державну комісію російської федерації з випробування та охорони селекційних досягнень заявку на допуск до сортовипробування томатів рожевий мед. У листопаді 2006 року за результатами перевірки характеристик сорту він був включений в держреєстр, запатентований, рекомендований для вирощування по всій країні в особистих підсобних господарствах на відкритому грунті і під плівковими укриттями.

Рожевий мед в описі держреєстру

Невисокі детермінантні, тобто з природним обмеженням росту пагонів, кущі томатів цього сорту дають ребристі круглі плоди. Помідори на початку розвитку зелені з більш темним забарвленням біля плодоніжки. Термін їх дозрівання середній. Стиглі плоди знаходять рожевий колір. Томати рожевий мед призначені для вживання в свіжому вигляді: вони мають відмінний смак. Вага помідора — від 160 до 200 грамів. Усередині плодів утворюється від чотирьох насіннєвих гнізд. На сортовипробуванні при вирощуванні у відкритому грунті томати дали урожай 3,8 кілограма товарних плодів з квадратного метра, що склало 96% всієї кількості зібраних помідорів.

Рожевий мед-солодкий сорт томатів

Оригінатором сорту помідорів рожевий мед є новосибірський насінник, селекціонер і підприємець ольга постникова

Відео: томати рожевий мед в передмісті барнаула

Характеристика сорту рожевий мед

Томати рожевий мед припадуть до смаку любителям солодких рожевих помідорів. Дозрівають ці овочі в кінці літа, приблизно через 100-115 днів після висаджування розсади на постійне місце. Найкраще приживається розсада, вік якої-близько 60 днів від появи масових сходів. Виходячи з цього визначається дата посіву насіння на розсаду. Як правило, для середньої смуги це перша половина березня.

Садять ці томати і на грядках, і в теплицях. У відкритому грунті кущі цих помідорів виростають до 60-70 сантиметрів, в теплиці при відповідному повноцінному догляді можуть досягати 1 метра. З одного куща при ретельному догляді можна отримати до 10 кілограмів плодів, які добре зберігаються. Окремі плоди на нижніх суцвіттях можуть набирати вагу до кілограма і більше, якщо видалити інші зав’язі на кисті. На розташованих вище гронах помідори будуть меншого розміру. Томат рожевий мед, як правило, не розтріскується.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Рожевий мед-солодкий сорт томатів

Плоди помідорів рожевий мед вважаються одними з найбільш великих, при цьому вони виростають соковитими, ніжними, але м’ясистими, ароматними, солодкими на смак, без кислоти. Їх використовують свіжими, так як шкірка у них тонка, або переробляють на сік, томатну пасту, соуси і так далі. Для консервації ці томати не підходять через свою величини.

Рожевий мед не гібрид, тобто при його виведенні не використовувалися томати, що мають іншу генетичну структуру. Як і всім помідорам, виведеним аналогічним чином, рослині потрібен ретельний догляд, оскільки воно схильне до різних захворювань томатів і легко уражається шкідниками. Однак те, що помідор рожевий мед негібридний, дозволяє його культивувати з року в рік, збираючи власні насіння з визріли плодів.

Рожевий мед-солодкий сорт томатів

Дозрівають ці помідори в кінці літа, приблизно через 100-115 днів після висаджування розсади на постійне місце

Відео: рожевий мед — томат сибірської селекції

Особливості вирощування томатів сорту рожевий мед

Томати сорту рожевий мед висаджують за схемою 0,5 х 0,4 метра (приблизно 3 рослини на квадратний метр). При тому, що ці помідори успішно виростають навіть на засолених грунтах, важливий вибір попередників — культур, які в попередньому сезоні вирощувалися на місці посадки томатів. Не можна висаджувати рожевий мед на грядках, де раніше були вирощені пасльонові культури: перець, фізаліс, картопля, баклажани. Чи не вирощують також томати на одному і тому ж місці з року в рік, інакше:

 • грунт виснажується, в ній знижується вміст поживних речовин, необхідних рослинам;
 • у грунті накопичуються шкідники і хвороботворні мікроорганізми, що вражають помідори.

Для рожевого меду корисно притінення від прямих променів сонця, щоб не пожовкли листя.

Полив повинен бути регулярним, але не надмірним. Для отримання хорошого врожаю важливо проводити підгодівлі фосфорними і калійними добривами, але слід строго дотримуватися інструкції по їх застосуванню. Порушення обсягів внесених речовин або термінів проведення підгодівлі спричинить за собою зниження якості плодів. Зазвичай добрива вносять двічі за сезон:

 • через два тижні після висадки розсади в грунт і її вкорінення;
 • через місяць після першої підгодівлі.

Рожевий мед потребує пасинкування і підв’язки. Пасинки виростають швидко, щоб вони не відбирали сили рослини, видаляти їх треба регулярно, залишаючи сантиметровий пеньок. Незважаючи на те що рослини не дуже високі, підв’язування до опор стебел і гілок цього сорту помідорів є необхідним, так як плоди виростають досить великими.

При вирощуванні рожевого меду в теплиці важливо контролювати температуру, своєчасно провітрювати приміщення, так як при +35 ос і більше припиняється запилення квітів, не утворюються нові зав’язі.

Рожевий мед-солодкий сорт томатів

Для отримання хорошого врожаю важливо проводити підживлення фосфатами і калійними добривами

Підбивати підсумки. Цього року у мене рекордний урожай томатів, хоча літо не дуже хороше. У червні стояла спека, в липні і в серпні — майже кожен день дощі. Порадував мене мій улюблений сорт новосибірської фірми» сибірський сад » рожевий мед. Саджу цей сорт щороку, помідори великі, солодкі, багато м’якоті, мало насіння. Зазвичай плоди грам 300-400, але в цьому році майже всі плоди дуже великі, виріс гігант вагою більше кілограма, правда, кущ, на якому виріс цей богатир, зламався, хоча і був прив’язаний до опори.

Інші побратими богатиря були поменше, але все одно великі. У цього сорту один недолік-плоди погано зберігаються, та ще через часті дощі багато було потрісканих плодів. Довелося робити томатний сік, хоча, звичайно, було шкода пускати цих красенів в переробку.сорт виправдовує свою назву, плоди дуже солодкі, рожевого кольору з блакитним відливом.

Азіана

Https://otzovik.com/review_5267468.html

На превеликий жаль, схоже, що цей сорт більше, ніж інші, схильний до фітофтори. Дощове літо 2015 року томат «рожевий мед» у мене не пережив. Приблизно в середині серпня налиті, але ще не почервонілі плоди стали масово і швидко дивуватися фітофторою. Зібрала ще зелені, але вже налиті помідори, які залишилися здоровими, і дозаривала в будинку. Загалом, викинула більше половини хворих плодів цього сорту.що стосується смакових якостей, то навіть при такому вигляді дозаривания вони вище всяких похвал! томат красивого насиченого рожево-малинового кольору, м’ясистої цукристої текстури на зламі, солодкий і ароматний.на підставі мого досвіду використання можу зробити висновок, що даний сорт більше підійде для регіонів c жарким посушливим літом. Якраз для клімату південного сибіру, де спекотне посушливе, але коротке літо, за яке не всі високорослі сорти встигають увійти в силу плодоношення. У теплиці вирощувати детермінантні сорти томатів, яким є сорт томата «рожевий мед», не має сенсу. В цілому сорт хороший, але возитися з ним доведеться більше, ніж з іншими: обов’язково не пропустити час підв’язки кущів (щоб не відламалися підросли плоди) і обробки від фітофтори.

Якщо знайду насіння в продажу, обов’язково куплю ще, тому що заради таких смачних плодів можна за ним побільше позалицятися.

Anna1401

Https://otzovik.com/review_3566730.html

Всім привіт! на своїй ділянці помідори вирощуємо щоліта як на закрутки, так і на салатики. Кущів садимо чимало і намагаємося пробувати нові різні сорти. У цьому році вирішили спробувати сорт»рожевий мед». І не прогадали. Кущ сам кволий (слабообліственний), невисокий, місця багато не займає. Плодоносить приголомшливо. Сорт ранній, плоди великі, м’ясисті, соковиті, смачні, приємного солодкуватого смаку, шкірка тонка. Даний сорт помідорів не підійде для консервування, більше підійде для салатів. Висаджували у відкритий грунт, але перший час вкривали плівкою, тому що ночами було прохолодно, а вони не люблять перепади температури. На наступний рік обов’язково знову їх посадимо.

Елена86

Https://otzovik.com/review_2303441.html