Використання вікі як сидерата

142

Глибоко проникаючі коріння вікі добре розпушують грунт і збагачують її азотом, після неї особливо добре ростуть пасльонові і гарбузові культури.

Використання вікі в якості сидерату

Віка-однорічна рослина сімейства бобові, на коренях якої знаходяться колонії бактерій — азотфіксаторів, тому сильно збагачує грунт азотом. Коріння вікі йдуть глибоко в грунт, добре розпушують грунт, а завдяки своїй холодостійкості, її можна садити в самі ранні терміни.

Використання вікі як сидерата

Коріння вікі глибоко розпушують грунт, насичуючи її азотом

Висаджувати віку на городі потрібно так, щоб дотримувався сівозміну. Її не садять після гороху і квасолі, зате вона сама прекрасний попередник таким культурам, які дуже люблять грунт, збагачену азотом:

  • томати;
  • перці;
  • баклажани;
  • гарбуза;
  • кабачки;
  • огірки;
  • картопля;
  • морква;
  • суниця.

Після вікі не варто садити часник, буряк, і будь-які рослини сімейства бобові.

Яра віка-прекрасний медонос. Її корисно вирощувати в пристовбурних колах плодових дерев і чагарників, так як вона запобігає ерозію і вивітрювання грунтів, одночасно оздоровлюючи її.

Пагони вікі — лазять стебла, і часто під своєю вагою вони лягають на грунт і повзуть по ній, що викликає іноді подпреваніе стебел. Тому віку, в основному, садять разом з іншими сидератами: вівсом, житом, гірчицею. Віка чіпляється своїми вусиками за міцні пагони іншого сидерата і виростає більш потужною.

Використання вікі як сидерата

Найчастіше у продажу з’являється готова вико-вівсяна суміш

Відео — сидерати віка, овес, сочевиця

Вирощування вікі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Використання вікі як сидерата

Віка вимоглива до грунту. Її не варто садити на піщаному, кислому, заболоченому грунті і солончаках. На сухих грунтах їй потрібно полив, інакше бактерії на бульбочках коренів не будуть працювати.

Посів вікі навесні

Ранньою весною, відразу після сходу снігу, можна посіяти віку на тих грядках, де передбачається вирощувати розсадні культури (перці, баклажани, томати та інші). Грунт розпушують плоскорізом або культиватором, роблять борозни на відстані 15-20 см один від одного і висівають вику. Глибина загортання насіння залежить від типу грунту: на легких грунтах — 7 см, на важких — 5 см. Норма висіву насіння — 15 грам на м2. Борозни присипаються землею і при необхідності ущільнюються.

Використання вікі як сидерата

Насіння вики великі, чорного кольору, їх закладають в грунт на глибину 5-7 см

У суху погоду після посадки необхідно зрошення ділянки.

Догляд за рослинами в період зростання

Зазвичай віку зрізають у віці 30-40 днів, коли вона виросте до 15-20 см і почне зацвітати. Щоб вона до цього часу набрала велику масу, потрібно стежити за вологістю грунту і в суху погоду проводити регулярні поливи. Однак при ранньому весняному посіві вологи в грунті ще достатньо, щоб віка росла без додаткового поливу.

Прибирання вікі

Якщо віка була посаджена в якості зеленого добрива, перед основною культурою, то за 10-15 днів до висадки розсади віку зрізають. Виривати віку з корінням не можна, так як саме на коренях залишаються бульби з запасами азоту, так необхідним іншим культурам. Зелену масу подрібнюють і закладають в грунт грядки, але не перекопуючи її, а лише рихля на глибину 5-10 см.

Дуже корисно для більш швидкого перепрівання зеленої маси полити грядку будь-яким ем-препаратом (байкал, схід, сяйво).

Використання вікі як сидерата

Препарати, що містять ефективні мікроорганізми дозволяють швидше перетворити зелену масу в компост

Також надлишки зеленої маси можна покласти в компостер або згодувати тваринам.

Посів вікі восени

Після збирання ранніх культур можна посіяти віку в кінці літа або на початку осені. Посів і вирощування проводиться так само, як і навесні. Однак при сухій погоді бажано добре проливати борозенки перед посадкою вікі і в процесі росту рослин.

Відгуки садівників

Для поліпшення структури грунту я щороку сію на грядки сидерати. Відмінним зеленим добривом є віко-вівсяна суміш зелений куточок. Я сію цю культуру в грядки після збирання врожаю, поливаю її регулярно і рясно. Незабаром ця суміш проростає. Як тільки зелень відросте на 15-20 см я її зрізаю і закладаю в грунт для перегнивання. Завдяки цьому процесу я підвищую родючість верхнього шару землі. Я не купую гній, а просто регулярно сію на своїй ділянці сидерати. Скошування я виробляю плоскорізом. Взагалі майже всі роботи я роблю за допомогою цього зручного і нехитрого інструменту. Підрізаючи траву я не порушую структуру грунту. Віко-вівсяна суміш збагачує грунт азотом і іншими корисними елементами. До того ж вона пригнічує ріст бур’янів. Посіви я виробляю на глибину не більше 3 сантиметрів. Для цього плоскорізом роблю борозенки, поливаю їх водою, а потім сію віко-вівсяну суміш. Вже дня через 3-4 починають пробиватися паростки. Надалі догляд простий. Я просто поливаю ці посіви водою. Зелена маса швидко наростає.

Tutsa

Https://otzovik.com/review_6701018.html

Можу сказати, як людина народилася і виросла в селі, що овес і віка насправді є хорошим засобом для підгодівлі грунту. Гній, звичайно, набагато краще. Але в даному випадку це процес для відпочинку грунту від картоплі.

Ilkasimov

Https://otzovik.com/review_6515423.html