Тепличне вирощування тюльпанів, або як правильно садити тюльпани в умовах теплиці

76

Не тільки початківці квітникарі-любителі, а й професійні дачники з великим стажем не завжди знають відповідь на питання, як правильно садити тюльпани в тепличних умовах. Оскільки висадка цибулин цих чарівних квітів в теплицю і подальший догляд за ними дещо відрізняються від вирощування тюльпанів у відкритому грунті.

Коли і як потрібно висаджувати тюльпани в теплиці?

Все ж, тюльпанчики настільки незвичайні і милі, що мало хто зможе встояти перед спокусою виростити кілька весняних квіточок прямо до 8 березня, особливо якщо «під рукою» є обігрівається теплиця. Та й не так багато старань потрібно, щоб наповнити свою теплицю їх барвистим цвітінням.

Яскраві і ніжні тюльпани протягом багатьох років є незмінним символом квітучої голландії. Тут їх вирощуванням займаються цілий рік на величезних площах промислових теплиць, і саме голландські вчені розробили зручну технологію впливу на розвиток цибулинок тюльпанів за допомогою температури. Завдяки цій технології стало можливим отримання квіток тюльпанів в будь-який не властивий їм час.

відео про вирощування тюльпанів

Знаючи основні правила обробітку цибулинних в тепличних умовах, ви і самі навчитеся домагатися появи ніжних бутонів до перших весняних свят.

Стараннями голландських вчених було встановлено, що розвиток квітки в цибулині відбувається при температурі від +2 до +30 градусів, зачатки листя ж утворюються при +17 градусах. Але при невисоких температурах (до+13 градусів) бутони тюльпанів дуже повільно формуються і виходять неповноцінними, а зайве тепло призводить до погіршення якості квіток. Тому оптимальною температурою для вигонки тюльпанів вважається +17+20 градусів.

Тепличне вирощування тюльпанів, або як правильно садити тюльпани в умовах теплиці

Перед посадкою необхідно ретельно скопати і розрівняти землю

Щоб отримати гарний букет тепличних тюльпанів до початку весни, цибулини в ящики можна висаджувати в першій декаді жовтня. Сама по собі процедура висадки цибулин в землю не так вже складна:

 • перед посадкою необхідно ретельно скопати і розрівняти землю, збагатити її перегноєм, торфом, мінеральними добривами або деревною золою;
 • посадковий матеріал ретельно відбирають, відсортовуючи дрібні, пошкоджені і непридатні для посадки цибулини від здорових і великих;
 • висаджувати відібрані цибулини тюльпанів необхідно рівними рядками, залишаючи приблизну відстань між ними від 10 до 20 см, заглиблювати при цьому слід не більше ніж на 10 см;
 • зверху висаджені тюльпани засипають субстратом і ретельно проливають водою;
 • ящики з цибулинами залишають на укорінення при температурі +9 градусів.

Залежно від сорту тюльпанів і від бажаного терміну, до якого планується отримати перші бутони, тривалість охолодження цибулин в ящиках може становити від чотирьох місяців до шести. Розвиток паростків ще можна затримати, знизивши температуру з початку грудня до -1 градуса (якщо квіти потрібні вам до перших чисел травня).

Тепличне вирощування тюльпанів, або як правильно садити тюльпани в умовах теплиці

Трохи тільки цибулини дадуть зелені паростки, починайте включати штучне освітлення

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Тепличне вирощування тюльпанів, або як правильно садити тюльпани в умовах теплиці

Поки цибулини перебувають в охолодженому стані, потрібно двічі на тиждень поливати грунт в ящиках і щодня поливати підлогу в теплиці, щоб забезпечити достатню вологість повітря для тюльпанів. Підвищувати температуру в теплиці до + 18 градусів слід тижні за три до терміну, до якого потрібні готові квітки.

Куплені або збережені після осіннього викопування цибулини ви можете висадити безпосередньо в тепличний грунт в грудні, тоді температуру до кінця січня потрібно буде підтримувати на рівні +2 градуси, і тільки потім поступово почати підвищувати її до +8 градусів, до +14 і до +21 градуса.

Трохи тільки цибулини дадуть зелені паростки, починайте включати штучне освітлення, щоб тюльпани в теплиці отримували яскраве світло не менше шести годин на день. Тоді рослини швидко підуть у ріст і незабаром почнуть цвісти.

Можливі проблеми при вирощуванні тюльпанів в тепличних умовах

Вирощування тюльпанів в теплиці не є складним завданням і, застосовуючи перераховані в статті поради, ви зможете успішно впоратися з нею навіть при відсутності будь-якого досвіду квітництва, обдарувавши своїх друзів і близьких першими весняними квітами, коли на вулиці ще лежать замети.

Тепличне вирощування тюльпанів, або як правильно садити тюльпани в умовах теплиці

Вирощування тюльпанів в теплиці не є складним завданням

Проте, через допущені помилки при вигонці тюльпанів в тепличних умовах можуть виникнути такі проблеми:

 • бутони виглядають як паперові і мають солом’яний колір (ймовірна висока температура в теплиці, погана вентиляція, цибулини охолоджувалися менший час, ніж належить, або були використані дрібні цибулинки);
 • квітки никнуть до зрізання або після, квітконоси здавлені над верхнім листком (завищена температура в теплиці або в грунті не вистачає кальцію);
 • квітконоси витягуються, виглядають слабкими (в теплиці більше +20 градусів, або вночі тепліше, ніж вдень, посадки занадто загущене);
 • цибулини погано вкорінюються (занадто сухе повітря або субстрат в ящиках, цибулини були занадто рано викопані, або висушені при високій температурі);
 • висаджені цибулини стали м’якими, підстави паростків підгнивають (при зберіганні не був відбраковане пошкоджений посадковий матеріал, у теплиці надто тепла грунт);
 • стебло у виростають тюльпанів відсутній (цибулинки були надто дрібними).

Як бачите, щоб вирощування тюльпанів в теплиці було успішним, дуже важливо стежити за підтриманням температури на заданому рівні, не допускаючи її підвищення. Крім того, до початку цвітіння тюльпанів грунт завжди повинна бути вологою, поливи скорочують вдвічі тільки після появи бутонів. Але зайвого пересушування субстрату теж допускати не можна.

Коли всі тюльпани будуть зрізані, продовжуйте іноді поливати рослини, так як вони ще півтора місяці будуть перебувати в процесі вегетації. У цей період якраз посилено розвиваються цибулини, які стануть в нагоді вам надалі.

відео про вигонку тюльпанів
1 викопувати цибулини тюльпанів слід тільки тоді, коли зелені стебла з листям повністю пожовтіють. Робити це необхідно дуже обережно і акуратно, щоб не пошкодити коріння. Зберігати цибулини тюльпанів потрібно в прохолодному темному місці, не допускаючи їх всихання.

Чудові тюльпани голландії — історія голландських тюльпанів і популярні сорти

&1&

Голландські тюльпани і сьогодні вважаються еталоном краси і найвищої якості, а кілька століть тому вони оцінювалися нечуваними сумами-чого варта пивоварня, віддана всього лише за одну цибулину тюльпана, або два кам’яних добротних будинки, проданих за три рідкісних цибулинки!

Як улюблені квіти падишахів стали головним символом голландії

Маленькій голландії за чотири століття вдалося домогтися небувалих успіхів в розведенні тюльпанів, перетворившись в найголовнішого експортера цих витончених квіток, що асоціюються у всіх з початком весни. До 25 мільярдів доларів щорічно заробляють на квітникарстві нідерланди-тюльпани з цієї країни направляються в різні куточки земної кулі, складаючи три чверті від усіх продаваних в світі тюльпанів.

&1&

Маленькій голландії за чотири століття вдалося домогтися небувалих успіхів у розведенні тюльпанів

Меккою для квітникарів став голландський парк кейкенхоф, який називають не інакше як квіткове королівство. Тут щорічно проходить чудова виставка, де можна помилуватися шикарними квітковими композиціями і ознайомитися з новими сортами, виведеними голландськими селекціонерами. А комусь вдається навіть привезти в свій сад тюльпани з амстердама. Але за голландськими тюльпанами не обов’язково їхати за кордон-безліч різноманітних сортів можна купити і в наших квіткових магазинах.

відео про тюльпани голландії

Знайомству з найніжнішими тюльпанами голландці зобов’язані австрійському послу, що гостював в 1554 році у турецького султана. Яскраві килими витончених тюльпанів у внутрішньому дворі володінь султана настільки сподобалися послу, що він викупив кілька цибулин і переслав їх до відня. У віденському саду ж, куди потрапили квіти, директором був ботанік з голландії-клюзіус, саме він захоплено зайнявся селекцією отриманих тюльпанів і швидко домігся вражаючих результатів.

Виведені сорти клузіус дарував знайомим, не обділив цибулинами дивовижних квітів ботанік і свою історичну батьківщину – в 1587 році в голландському місті лейден відкрився ботанічний сад, де клюзіус продовжив виводити нові сорти тюльпанів.

Відповідні кліматичні умови і структура грунту, а також розважливість голландців – ось основні причини, завдяки яким тюльпани голландія почала розводити у величезних кількостях. «тюльпаноманія» охопила як досвідчених квітникарів, так і людей, далеких від садівництва. Торговці із задоволенням отримували великі доходи від продажу тюльпанів, а голландці, незалежно від приналежності до соціального шару, витрачали свої статки і закладали будинки, щоб заволодіти рідкісними цибулинами тюльпанів, які в той час оцінювалися дорожче золота.

&1&

«тюльпаноманія» охопила як досвідчених квітникарів, так і людей, далеких від садівництва

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&