Успішне вирощування кропу в теплиці в будь-який час року

69

Наявність теплиці на ділянці відкриває перед городником широкі можливості: навесні в ній можна вирощувати розсаду квітів і овочів, влітку — огірки, перці, помідори і баклажани, а вирощування кропу в теплиці, петрушки або будь-який інший зелені можливо мало не цілий рік.

Які умови необхідні, щоб виростити кріп в теплиці?

Навіть в суворому сибірському кліматі першу свіжу зелень в теплиці можна отримувати до кінця березня, головне, слідувати основним правилам:

 • глибину посіву дотримуватися до півтора сантиметрів;
 • підсівати зелень двічі на місяць, щоб забезпечити постійні нові сходи;
 • не забувати збагачувати грунт необхідними мікроелементами;
 • обов’язково рихлити і поливати землю;
 • у тепличний грунт висаджувати вже готову розсаду зелені, а не насіння.

Успішне вирощування кропу в теплиці в будь-який час року

Підсівати зелень потрібно двічі на місяць, щоб забезпечити постійні нові сходи

При дотриманні перерахованих правил можливо також успішне вирощування кропу в теплиці взимку, якщо до того ж ще подбати про додаткове підсвічування, оскільки для настільки світлолюбної культури, як кріп, обов’язково потрібен тривалий світловий день.

Кріп-рослина долгозреющее, і на його вирощування в тепличних умовах може піти більше двох місяців, зате в результаті ви можете отримати з кожного квадратного метра по два кілограми пишної зелені, а смак у домашнього кропу буде набагато яскравіше, ніж у магазинного або у кропу, вирощеного на підвіконні.

Як і будь-яка інша зелень, кріп до грунту не вимогливий-йому підходить і звичайна земля, і піщана, і глиниста. Але, якщо для вас важливо отримувати зелень у великих обсягах, варто ще з осені удобрити грунт перегноєм, а також внести мінеральні добрива перед посівом. Грунт бажано вибрати нейтральний по кислотності, так як на лужному грунті кріп може часто хворіти.

Варто відзначити, що кріп взимку можна висаджувати безпосередньо в тепличний грунт, тільки якщо земля не промерзає в теплиці. Найчастіше посів насіння кропу виробляють в глибокі ящики, наповнені грунтом. Тільки обов’язково подбайте про те, щоб в ящиках були отвори для стоку води.

Успішне вирощування кропу в теплиці в будь-який час року

Кріп взимку можна висаджувати безпосередньо в тепличний грунт, тільки якщо земля не промерзає в теплиці

У тепличних умовах вирощування кропу взимку можливо при температурі повітря не менше +15 градусів.  грунт постійно потрібно підтримувати у вологому стані, причому поливати тільки теплою водою. При нестачі вологи в землі кріп починає цвісти, від чого знижується його кущистість.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Успішне вирощування кропу в теплиці в будь-який час року

Ну і звичайно, посадки кропу обов’язково потрібно досвічувати, забезпечуючи рослинам дванадцятигодинний світловий день. У цьому полягає головний секрет, як виростити кріп взимку зеленим, пишним і ароматним.

Покрокове керівництво, як виростити кріп в теплиці

Найкраще в теплиці ростуть ті сорти кропу, які володіють достатньою стійкістю до дефіциту світла: кутузовський, гренадер, іній, карусель, анкер, севастопольський, амбрелла, алмаз. Ці вітчизняні сорти здатні давати велику кількість зелені і не зацвітають довгий час.

Успішне вирощування кропу в теплиці в будь-який час року

Регулярно видаляйте бур’яни і рихлите грунт, щоб кріп краще ріс

Вибравши відповідні сорти і підготувавши родючий грунт, можна приступати до посіву кропу:

 • насіння за двоє діб до посіву помістіть у воду і раз у вісім годин міняйте її – ефірні олії з насіння усунуться, і проростання пройде швидше;
 • землю в ящиках ретельно зволожити і прорыхлите;
 • зробіть борозенки через кожні п’ятнадцять сантиметрів;
 • замочені насіння кропу розсипте по них;
 • зверху прикрийте тонким шаром грунту і злегка зволожите з розпилювача;
 • при висіванні насіння безпосередньо в тепличний грунт можна їх просто розподілити по поверхні землі, заклавши потім граблями, але тоді з проріджуванням буде більше клопоту.

Успішне вирощування кропу в теплиці в будь-який час року

Після досягнення сіянцями висоти десять сантиметрів, їх потрібно прорідити, витягуючи з землі кожне друге рослина

Протягом наступних двох тижнів щодня поливайте грунт теплою водою з розпилювача, поки не з’являться маленькі сходи. Надалі поливати можна буде тільки в міру необхідності, щоб земля не висихала. Регулярно видаляйте бур’яни і рихлите грунт, щоб кріп краще ріс.

Після досягнення сіянцями висоти десять сантиметрів, їх потрібно прорідити, витягуючи з землі кожне друге рослина. Викидати їх необов’язково — ви можете пересадити видалені екземпляри в іншу ємність, щоб домогтися ще більшого врожаю.

відео про вирощування кропу в плівковому парнику

Культивуючи кріп в теплиці, підгодовувати його слід раз в два місяці аміачною селітрою, або торфом, розподіляючи його біля основи кущиків. Про те, що кропу не вистачає азоту, ви легко зрозумієте по пожовклим листочків.