Як я стрижу хвойні рослини, або в гостях у чеширського кота

29

Я дуже люблю абсолютно всі хвойні культури. Їх видів існує безліч. Це ялини, сосни, туї, кипарисовики, ялівці, ялиці, модрини та інші їхні побратими. Чим вони приваблюють мене? перш за все я люблю ці культури за їх декоративність, за їх різноманіття, за їх дивовижну невибагливість. Цілий рік вони радують нас своїм зеленим вбранням, надаючи саду благородний вигляд. Всі ці вічнозелені рослини прекрасно вписуються в будь-які ландшафтні композиції.

Хвойні рослини, завдяки різноманіттю форм, гарні в садових ансамблях і самі по собі. Але завдяки правильно організованою стрижці, сад буде виглядати ще більш оригінально і чарівно.

ялівець

Чи не правда, мій «чеширський кіт» — відмінне рішення для кутового варіанту! (очі-це ліхтарики, вуса-це гілочки білої астильби, а посмішка викладена галькою). Моє особисте ноу-хау.

Стрижу я свої хвойні рослини практично все літо. Вони прекрасно переносять стрижку. Більш того, іноді без стрижки просто не обійтися. По-перше, треба стримувати зростання високорослих рослин, по-друге, для додання красивого обсягу. Ну а по-третє, як би це не звучало суперечливо, обрізка допомагає уникнути зайвої загущенности рослини, в результаті якого можуть розвинутися різні грибкові захворювання.

обрізка ялинових

Інструменти

  • садовий секатор,
  • кущоріз,
  • садові ножиці.

секатор

садові ножицікущоріз в роботі

Стрижка

Обожнюю процес стрижки. Це перш за все творчий підхід до справи. Іноді у мене виникає філософське питання: стригти чи не стригти? зокрема це стосується кулястої туї. Вона від природи має форму кулі.

туя

Хороша! але ж немає меж досконалості. Я підстригла її ще більш акуратно.

туя фантазія моя пішла гуляти далі і видала квадратний варіант.

туя

Далі — більше. Підстригла»в конус»…

туя

» стоп! — сказала я собі. — це вже занадто»» але зупинити себе виявилося справою не простою, і експеримент продовжився.

туя

повзуча форма ялівцю

З повзучої форми ялівцю вийшла ведмежа лапка.

ялівцю з вертикального виду ялівцю у мене вийшов стильний арт-об’єкт! помилуйтеся самі.

ялівець в модному вбранні моя стрижка надала садовій клумбі доглянутий закінчений вигляд.

клумба з хвойниками

клумба ранішеклумбатуя успіхів всім нам в нашій нелегкій праці!