Як зберігати кавуни до нового року правильно

70

Кавун на новорічному столі викличе справжній фурор. Але чи можливо зберегти це літній ласощі в холодильнику або іншим способом на такий довгий термін? виявляється, зробити це не так і складно, навіть в умовах міської квартири, не кажучи вже про погреб в приватних будинках. При цьому, скільки б плід не лежав, він не втрачає своїх смакових якостей, її м’якоть залишається соковитою і солодкою.

Зміст

 • Чи можливо зберегти кавун в міській квартирі до нового року?
 • А може зберігати ягоду в холодильнику до нового року?
 • Чи можна заморозити кавун до нового року?
 • Переваги приватного будинку або дачі
 • Додаткові поради

2. Чи можливо зберегти кавун в міській квартирі до нового року?

Існує кілька перевірених способів збереження кавунів на зиму в домашніх умовах, головне щоб температура була нижче кімнатної. Але вдома прибирати на зберігання можна ягоду не будь-якого сорту. Для цього підходять пізньостиглі сорти кавуна з товстою шкірою. Особливо звернути свою увагу варто на наступні варіанти:

 • волзький;
 • астраханський смугастий;
 • десертний;
 • биковський;
 • імпульс
 • подарунок холодова.

Як зберігати кавуни до нового року правильно

При покупці, зверніть увагу на те, щоб кавун не мав тріщин, вм’ятин, пошкоджень шкірки та інших, скільки-небудь значущих дефектів

Який би сорт ви не вибрали, не варто купувати кавун на початку серпня, щоб продовжити термін його придатності і зберегти до нового року, покупку правильно здійснювати в середині вересня – в жовтні. Тоді пролежати рослині будинку залишиться зовсім недовго. Для досягнення гарантованого результату можна навіть виростити кавун відповідного сорту самостійно.

При покупці, зверніть увагу на те, щоб кавун не мав тріщин, вм’ятин, пошкоджень шкірки та інших, скільки-небудь значущих дефектів. Причому краще вибрати недозріле (ступінь зрілості легко визначити легким постукуванням по кірці плоду – в нашому випадку звук повинен бути дзвінким), не більше чотирьох кілограм рослина, так як воно більш солодке і має всі шанси долежати до нового року, а можливо і всю зиму. Для того щоб зберегти «смугасте» ласощі в квартирі, йому необхідно створити спеціальні умови:

 1. температурний режим — від 1до 30с.при більш високій температурі кавун почне швидко псуватися.
 2. вологість-від 70 до 85 %. При меншій вологості плід швидко всихає.
 3. світловий режим-світло негативно відбивається на зберіганні, тому вибирають темне місце
 4. поверхня — не можна здійснювати зберігання на твердій поверхні, необхідна м’яка підстилка (солома, тирса, попіл, мох, пісок і т.д.).
 5. додаткові дії-періодично повертати кавун з боку на бік.

Беручи до уваги всі необхідні умови можна з упевненістю сказати, що кращі місця для зберігання в умовах квартири – антресолі, ванна, комора, засклена лоджія. Скільки ягід коштує на зиму помістити на зберігання? рівно стільки, скільки поміститися у відведеному місці з умовою, що вони не будуть стикатися один з одним.

відео про те, як зберегти кавун до нового року
Можна вжити ряд заходів, які забезпечать більш надійне зберігання кавуна на довгий термін. Так, наприклад, можна покрити його поверхню розведеною до консистенції сметани глиною або алебастром. Шар покриття повинен бути не менше 5 мм для забезпечення більшої придатності до вживання після «розконсервації». Перед тим як прибрати ягоду на зберігання в прохолодне місце, необхідно дати напіврідкому покриттю висохнути. Глину можна накопати самостійно або придбати в будівельному магазині, тоді як алебастр подається в госптоварах. Таким же чином можна покрити кірку воском або парафіном, але вже шаром в 1 см.такі заходи консервації захищають рослину від взаємодії з повітрям, а значить, у нього менше шансів підгнити і зіпсуватися.

А може зберігати ягоду в холодильнику до нового року?

Сьогодні практично в кожній квартирі, кожному будинку є холодильник. Якщо внутрішній обсяг холодильного обладнання дозволяє, то чому-б не використовувати вільний простір щоб зберегти соковиту ягоду на зиму? причому мова не йде про те, щоб заморозити культуру сімейства баштанних, а правильно зберегти її в природному вигляді. Якщо ви сповнені намірами пригостити близьких і порадувати себе в новорічне свято соковитим десертом, то в першу чергу варто подбати про створення спеціальних умов і підготовки рослини до зберігання в холодильнику правильно.

Як зберігати кавуни до нового року правильно

Обов’язковою умовою для зберігання до нового року є періодичне повертання плоду

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зберігати кавуни до нового року правильно

Для цього обраний кавун потрібно вимити і дати йому обсохнути, на додаток ретельно обтерши паперовим рушником. Після цього необхідно обмотати ягоду товстим шаром газет (ні в якому разі не використовуйте глянцеві журнали). Помістити підготовлений кавун можна в нижній ящик-відділ для фруктів, попередньо вистеливши його дно товстим шаром натуральної тканини. Обов’язковою умовою для зберігання до нового року є періодичне повертання плода. Скільки разів приблизно перевертати? в середньому прийнято вважати, що турбувати ягоду варто не менше двох разів на тиждень, більш правильно ж через день.

Однак варто нагадати, що на зберігання на зиму можна прибирати тільки цілісні рослини. Розрізаний кавун може зберігатися в холодильнику не більше двох діб, які б умови йому не були створені. Далі його м’якоть наповнюється шкідливими і небезпечними для організму людини речовинами. Ні про яке зберіганні в погребі протягом тривалого часу і мови бути не може.

Чи можна заморозити кавун до нового року?

Чи можна заморозити м’якоть кавуна, таким чином, щоб він не втратив своїх смакових якостей, за які настільки любимо багатьма людьми? заморозити розрізаний кавун звичайно можна, але, на жаль, при розморожуванні він втрачає свою природну текстуру, тому використовувати його можна для приготування коктейлів, киселів та інших страв всю зиму, де не потрібно цілісність м’якоті. Звичайно, можна подати до столу заморожені шматочки цієї ягоди, але вжити їх доведеться досить швидко, поки вони не відтанули.

Як зберігати кавуни до нового року правильно

Заморозити розрізаний кавун звичайно можна, але, на жаль, при розморожуванні він втрачає свою природну текстуру

Існує кілька способів заморозки кавунів: з сиропом, з цукровим піском або фруктозою, проста заморозка шматочків або з соком. Скільки можна зберігати ягоду в такому стані? термін придатності замороженого плоду від 6 до 12 місяців при постійній негативній температурі. Причому аромат і солодкість м’якоті залишається колишньою, тому коктейль з додавання заморожених шматочків буде з не менш ярковираженним смаком, ніж сам кавун.

Переваги приватного будинку або дачі

Зберегти культуру баштанних терміном до 3-4 місяців – до настання нового року, в умовах міської квартири можна, але зробити це на дачі або проживаючи в приватному будинку набагато простіше. Вся справа в наявності льоху і можливості розмістити кавун на зберігання в більш підходящих для цього умовах. Так, якщо ви хочете прибрати на зиму кілька кавунів, то кожен з плодів окремо можна щільно обмотати натуральною тканиною, і покласти його в авоську (плетену з ниток сумку), і в такому вигляді плоди підвісити до стелі в погребі з достатнім рівнем прохолоди і вологості.

Крім того, зберігати сонячні ягоди можна в піску або зерні. Як правило, придбані або вирощені плоди повністю поміщають в ємності з сухим піском. Самі ємності, а часом бочки також краще розмістити в погребі або в іншому приміщенні з низькою температурою повітря. Періодично варто перевіряти плід на збереження. Міняти пісок на свіжий не потрібно.

Деякі, хто не проти поласувати холодною зимою смачним і соковитим ласощами, практикують зберігання кавунів в бочці або іншої великої ємності з водою. Вода повинна бути весь час досить прохолодною, але ні в якому разі не повинна замерзнути. Вона повинна повністю покривати плоди, тільки при виконанні цих умов вийде збільшити термін придатності сонячного ласощі до нового року і різдва. Причому вибравши даний варіант-пам’ятайте, що воду, хоч і рідко, але потрібно міняти на нову. Скільки разів? тричі на місяць, не частіше.

відео про кавуни. Кавуни консервовані на зиму солодкі

Додаткові поради

Вибираючи місце для зберігання в погребі або в холодильнику, пам’ятайте, що культура відмінно вбирає всі запахи, що негативно відбивається на її смакових якостях, тому уважно стежте, які продукти знаходяться поруч з кавуном в період зберігання, а по можливості покладіть плід окремо, щоб запахи інших фруктів і овочів його не зачіпали. Взагалі, цю ягоду правильно зберігають відокремлено від інших продуктів.