Повстяна вишня посадка і догляд – на що слід звернути увагу початківцю садівникові

101

Повстяна вишня присутній на багатьох дачних ділянках і в приватних садах нашої країни. Цей невеликий, висотою всього в півтора метра, чагарник, завезений з далекої маньчжурії, полюбився нашим садівникам за пишне весняне цвітіння і солодко-кислі пухнасті плоди. Незважаючи на те, що спочатку природа наділила повстяну вишню надійним захистом від лютих морозів, при вирощуванні в більш м’якому кліматі її захисні властивості слабшають. Тому посадка цього чагарнику і догляд за ним вимагають знання певних правил і неухильного дотримання їм.

Основні правила посадки

Вирішивши посадити повстяну вишню на своїй садовій ділянці, в першу чергу потрібно правильно вибрати місце, де вона буде рости. Справа в тому, що цей екзотичний плодовий чагарник є самобесплодним, тобто не може самостійно запилюватися. Саме тому бажано щоб з ним поруч росли ті плодові дерева, які цвітуть в один з ним час.

Садити її найкраще ранньою весною, за умови, що нирки на саджанці не розпустилися. Справа в тому, що протягом теплої пори року цей плодовий чагарник зможе добре розвинути кореневу систему, зміцніти, накопичити поживні речовини і підготуватися до зимівлі. Допускається посадка такого деревця і ранньою осінню, але при цьому господареві потрібно буде подбати про його захист від замерзання, забезпечивши йому правильний догляд.

Повстяна вишня посадка і догляд – на що слід звернути увагу початківцю садівникові

Садити її найкраще ранньою весною, за умови, що бруньки на саджанці не розпустилися

1. Що стосується найбільш сприятливою для зростання повстяної вишні грунту, то садити її можна в наступні її види:

  • дренована;
  • супіщана;
  • суглинна.

Небажано висаджувати саджанці в кислий грунт, що не проізвестковав його попередньо, а також в грунту з підвищеною вологістю. Все це не сприяє не тільки великому врожаю, а й швидкому зростанню деревця. Найкраще, якщо посаджено воно буде на сонячній стороні саду.

Сама посадка буде проходити поетапно:

  • викопується яма, глибина і ширина якої дорівнює 60 см;
  • дно ями покривається шаром чорнозему, змішаного з перегноєм;
  • грунт по периметру зростання чагарнику обробляється органічним добривом;
  • коріння саджанця для кращого їх розвитку обрізаються на 20 – 25 см;
  • саджанець повстяної вишні опускається в яму таким чином, щоб його прикоренева шийка не була опущена нижче, ніж на 4 см під поверхню грунту;
  • щойно посаджене деревце поливається, ущільнюється і мульчується торфом.

При посадці декількох чагарників дотримуватися мінімальну відстань в 2 метри між ними.

відео про те, як отримати хороший урожай

Порядок догляду

Правильний догляд за повстяною вишнею повинен бути організований протягом усього садового сезону. Після того, як облетить її пишний колір, деревце потрібно буде ще раз удобрити. Для цього добре підійдуть нанесені по межі пристовбурного кола мінеральні добрива, що містять азот. Грунт слід періодично рихлити. Робити це потрібно акуратно, не заглиблюючись в землю більше, ніж на 4 см.в іншому випадку можна легко пошкодити кореневу систему.

Що стосується поливу повстяної вишні, то тут важливо не перестаратися. Зайва волога може погубити дерево або серйозно позначитися на його плодоношенні. Те ж стосується і азотовмісних добрив. Їх ближче до осені краще не використовувати, попереджаючи появу нових пагонів, які загинуть восени при перших же заморозках, ніж порушать правильну підготовку чагарнику до зими і грамотний догляд за ним.

Повстяна вишня посадка і догляд – на що слід звернути увагу початківцю садівникові

Правильний догляд за повстяною вишнею повинен бути організований протягом усього садового сезону

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Повстяна вишня посадка і догляд – на що слід звернути увагу початківцю садівникові

Окремих слів заслуговує обрізка саджанця для додання кущу правильної форми. Його при посадці необхідно обрізати на 40 см, а на другий рік його життя – на третину обрізати всі бічні гілки. Проводити цю процедуру найкраще в березні-це буде сприяти не тільки хорошому росту деревця, але і його високому плодоношення. Видаляти потрібно всі хворі і деформовані гілки і обов’язково прорідити крону.

занадто густий чагарник сильно схильний до грибкових захворювань.

Догляд за повстяною вишнею досить простий. Адже вона не настільки вибаглива, як, наприклад, інжир, вирощування у відкритому грунті якого пов’язане з низкою труднощів. Головне правильно її удобрювати і поливати, а також вчасно проводити обрізання, що сприяє захисту і від хвороб, і від шкідників.

відео сюжет про правила посадки

Порядок розмноження

Найпростіший спосіб розмноження повстяної вишні – це посадка саджанців. Але можна також використовувати метод горизонтальних відводок. Для цього ранньою весною деревце потрібно буде нещадно обрізати, залишивши одне стебло.

Повстяна вишня посадка і догляд – на що слід звернути увагу початківцю садівникові

Дивно, але багато сортів повстяної вишні можуть розмножуватися кісточками

Протягом літа воно дасть кілька сильних пагонів, які наступної весни можна зрізати і укласти в підготовлений грунт на глибину не менше 6 см.більш того, у міру того, як його паростки будуть з’являтися над поверхнею, їх потрібно буде назад присипати землею. І лише після того, як вони остаточно зміцніють, паростки можна буде відокремлювати і пересаджувати на постійне місце. Для цих цілей зазвичай використовують спеціальні парники.

Дивно, але багато сортів повстяної вишні можуть розмножуватися кісточками, яким теж знадобиться певний догляд. Їх потрібно буде ретельно промити і просушити, а потім змішати з піском і залишити до жовтня. Восени їх потрібно буде посадити в грунт на глибину 3 см і вже наступної весни з кісточок з’являться перші паростки.

Весь перший рік вони будуть рости і розвиватися, а ранньою весною наступного року їх вже можна буде розсаджувати на постійне місце. Розмноження повстяної вишні кісточками доступно будь-якому садівникові-любителю.

ролик інструкція по посадці

Хвороби і способи боротьби з ними

Повстяна вишня не менше інших плодових чагарників схильна до різного роду захворювань. Особливо небезпечний для неї моніліоз, що вражає деревце під час цвітіння. Через нього спочатку окремі гілки, а потім і сам кущ засихають і виглядають обпаленими. Причиною його розвитку агрономи називають відсутність світла, обдування вітром і підвищену вогкість, а також наявність тріщин на корі.

сюжет про моніліоз повстяної вишні

Чимало шкоди цьому плодовому чагарнику можуть заподіяти гризуни, вигризають прикореневу шийку, через що він починає пріти, а також кишеньковий кліщ, що залишає бородавки на його листі.